Všichni, kdo jezdí rychle jsou vyvrhelove ;)

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » čtv zář 30, 2004 21:47

Ale já jsem psal totéž - byla to vise ještě tvrdší.... A po zkušenostech se sebou a mými vrstevníky, po tom, co na cestách vidím, bych ještě přitvrdil...
Nebo vytvořil systém, který potenciální nebezpečí odhalí...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát říj 01, 2004 07:01

Ale proč něco vymýšlet - v některých evropských státech funguje tvrdá finanční diferenciace díky pojišťovnám. Kritické faktory - věk, délka řidičské praxe, výkon vozu, počet nehod, místo bydliště ....
Jsem přesvědčen, že to přijde i k nám. Otázka, za jak dlouho... :roll:
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát říj 01, 2004 09:06

Tatínek, který koupí svému synáčkovi auto za milion, nebude nad částkou pojistky váhat.... Kolik z těch mladíků na vytuněných autech je má pojištěno? Kolik firem sleduje, jak jejich lidi jezdí? Kolik nehod šílenci zaviní, aniž by se jim něco stalo ?
Nikoliv postihy, ty jsou sekundární, ale prevence! Hrozba bodového deficitu, hrozba, že budu mít řidičák nadosmrti do 100 km/h - při koupi auta se bude prodejce zajímat, jestli auto, které umí 250, neprodává blbovi, který jezdí nebezpečně.... Mít opravdu fungující registr přestupků, dostupný po policejní síti...
Nenechte se zmást blitím " politiků " o porušování svobody spuštěním registru, protože ten, co Vás sejme na dálnici, nebo přejede dvakrát denně na červenou, porušuje Vaše základní právo: Právo žít!
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát říj 01, 2004 09:13

Čeňku, neexistuje jedno řešení na všechny problémy. Ale pokud se spojí přitvrzený (ale veskrze logický ) přístup pojišťoven + policajti budou dělat pořádně svou práci a ne šaškovat :arrow: tak se na silnicích hodně změní. Zatím nefunguje to, co fungovat má. Až tomu tak bude, je třeba přijmout další, návazná a nekolidující opatření prevence + výchova + restrikce.
A milionářští synkové jsou všude a všude se chovají stejně. Jenom nejvíce vyčnívají. Kéž by na silnicích dělali problémy pouze oni... :roll:
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Pro Cenka

Příspěvek od markyz » pát říj 01, 2004 09:18

Urcite mas pravdu, ale ten nesouhlas vychazi z toho, proc bych si nemohl koupit auto jake chci, kdyz pracuji a setrim penize, tak proc bych si nemohl koupit auto s 72kW. Jen proto ze je mi dvacet?! pouze se zde vyjadruje nazor, ze delit ridicaky podle kW se nezda byt nejlepsi. A navic, kdyby tady dungovaly autoskoly tak jak maji, nemohlo by se stat ze clovek s ridicakem neumi ridit.... Ale opet to neni jen veci autoskol, ale vubec systemu. A me prijde doslova na H....O, kdyz se jak blbec poctive ucim testy, snazim se jezdit podle pravidel a okolo me jsou lidi, co daji deset tisic a nemusi ke zkouskam ani prijit, v nekolika pripadech jde o magory, kterym bych nesveril ani trikolku, ale proste maji zname, tak to je a asi i bude :evil: :cry:

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát říj 01, 2004 09:39

Pánové, jste nějak moc OFF topic, takže vám to ustřihnu a přehodím někam, kde budete moct dštít síru na všechny co jedou rychleji než dovolují pravidla :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát říj 01, 2004 09:40

Trochu jsem tuto diskuzi minul a tak si dovolim reagovat tak nejak obecne.

Zkouseni max. rychlosti na ceskych dalnicich mi prijde jako blbost. Cca pred 2 lety kolovaly po netu fotky auta, ktere ve 220 sejmulo srnu - ta srna se protlacila stredem auta az dozadu - typek to prezil jen nahodou. Na dalnici na Liberec maji jen nejnovejsi useky plot proti zveri podel dalnice. Kdyz najedete na zajice nejakym kolem tak mate co delat abyste to udrzeli na silnici. U Melnika jsem na dalnici LB - PH pred lety urazil kolo u Felicie v dire - propadl se propustek. To same se povedlo mnoha lidem na obchvatu Jicina, kde voda podemlela silnici a par der vzniklo behem nekolika minut. Na dalnici jsem dvakrat potkal auta stojici v levem pruhu, z toho jednou to byli policajti bez jedineho svetla v noci. Otec pred lety urazil strechu formana o prives, ktery byl nastorc dalnici, nebot ochuj v tahaci se otacel u MB. Podobne debilne se otacel muj znamy a malem to skoncilo podobne. Nedavno jsem potkal na dalnici - uprostred pruhu - paletu. Pred rokem se v useku dalnice MB - PH u Benatek resil problem s dopravnim znacenim natahanym doprostred pruhu - nekdo si tam takto hral asi tyden, nez ho zajistila PCR. Roztrhanou pneumatiku potkate na kazdem 30 km. Casem bych si vzpomel na vice prikladu.

Samozrejme, kdyz zkousite max. rychlost, tak dalnici znate, nikoho neohrozujete a mate vse pod kontrolou. Z predchozi vety bych si byt Vami zapamatoval jen to, ze nikoho neohrozujete - to je pravda - rychlost muzete zkouset na prazdne dalnici ve tri rano - ohrozujete jen sami sebe.

S pozdravem Ivan

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » pát říj 01, 2004 09:50

Dovolil bych si rict, kdyz chcete jezdit se svym plechackem nadoraz, tak proc nejdete nekam na okruh(napr Sosnova) :?: Vzdyt to normalne nabizeji, mate tam jistotu, ze se nevyriti nikdo z proti smeru apod... uz jsem nejakou dobu nekontroloval cenu, ale tyhle kondicni jizdy(nebo jak tomu rikaj) nebyly moc drahy :!: Prijde mi to lepsi nez riskovat na silnici...

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát říj 01, 2004 11:44

DDT píše:Pánové, jste nějak moc OFF topic, takže vám to ustřihnu a přehodím někam, kde budete moct dštít síru na všechny co jedou rychleji než dovolují pravidla :-)
Já nedštím síru ....no, sám na sebe... :oops: :oops: :oops:
Jen zastávám názor, že nebezpečná není rychlost, ale hlava!
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát říj 01, 2004 12:39

Čeněk Urbanec píše:
DDT píše:Pánové, jste nějak moc OFF topic, takže vám to ustřihnu a přehodím někam, kde budete moct dštít síru na všechny co jedou rychleji než dovolují pravidla :-)
Já nedštím síru ....no, sám na sebe... :oops: :oops: :oops:
Jen zastávám názor, že nebezpečná není rychlost, ale hlava!
S tím nelze než souhlasit :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát říj 01, 2004 12:47

Jenze hlava nepobere to, ze z mostu treba spadne zabradli (v historii ceskych silnic a dalnic se toto stalo). Pak uz jde o rychlost. U Ceskyho dubu nam pred auto spadnul strom (honili jsme bourku). Pak jde taky o rychlost. Nemluve o magorech v protismeru.

Ivan

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát říj 01, 2004 13:00

Dobře, Ivane, to beru, jenže jsi zapomněl na meteority a tak... Tyto věci, těžko ovlivnitelné stylem jízdy, přece nebudu počítat do běžných rizik! Na druhou stranu - ve velkém větru vjíždět do řídkého smrkového lesa, v zimě do ovocné aleje je hodno pozornosti - Ty o tom už víš své. Pár případů, kdy Tě předjíždí, nebo v protisměru jede větev, jsem několik zažil... Mají mě za magora, když za takových podmínek jsem velice pozorný... A máš pravdu, že bych těžko jel nad 100...
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát říj 01, 2004 13:03

Mám dojem, že Ivan zapomněl na nebezpečnost řidičů, kteří předjíždějí kolonu po poli a skáčou se svým autem z meze dolů.... a pak se zničeným autem dělají jakoby nic :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát říj 01, 2004 13:12

Surovče! 8)
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát říj 01, 2004 13:29

DDT píše:
Čeněk Urbanec píše:
DDT píše:Pánové, jste nějak moc OFF topic, takže vám to ustřihnu a přehodím někam, kde budete moct dštít síru na všechny co jedou rychleji než dovolují pravidla :-)
Já nedštím síru ....no, sám na sebe... :oops: :oops: :oops:
Jen zastávám názor, že nebezpečná není rychlost, ale hlava!
S tím nelze než souhlasit :-)
:twisted: :twisted: :twisted: obávám se, že trochu motáme příčinu a důsledek. Příčina je v hlavě, ale důsledky jsou velmi silně závislé na rychlosti. Blboun jedoucí 50 a ten samý řítící se 200 - příčina je stejná, ovšem důsledky silně odlišné... :idea:
Jinak si přidám, potkal jsem na dálnici auto v protisměru. Jak se tam dostalo to nevím, ale kdybych měl plyn na podlaze, tak tu nejsem. A jak na potvoru, byl tam takový menší horizont, ze kterého se vynořil...
To není jenom o meteoritech, pánové a dámy :?
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát říj 01, 2004 13:44

Problem je prave v ceskych silnicich - u Jicina prestaly auta padat do der, az kdyz jich tam par stalo a ostatni ridici videli, ze se neco deje, neb clovek pocita i s nejakou tou dirou na silnici, no nevidi, ze je metr hluboka.

Mimochodem kdyz zde byla diskuze o zimnich/letnich, tak to vypadalo, ze na tomto foru pusobi svaz Mirku Dusinu. Rad vidim, ze to tak neni, i kdyz me trochu desi (pouziji ted velmi primitivni logiku pro ilustraci - tak to hned nenapadejte) ze ucel auta je: "Dobre obout, zkontrolovat brzdy, tlumice a kalit co to jde" - u lidi co se vrtaj v aute uz jen z podstaty se tomu nedivim a nejak zvlast to nezatracuju.

Proste kdyz uz nekdo mluvi horlive o bezpecnosti a pak na dalnici jede 200 km/h (a zkusil!!! to jen jednou :wink: ), tak mi to prijde jako castecny rozklad osobnosti.

Nejde o to, ze si mysli cosi o bezpecnem chovani i pri vysoke rychlosti - jde o to, ze druhy udela kopanec - treba u Hypernovy v Liberci clovek prechazi dalnici (4 pruhy dalnice to neni) a sejme ho blb, ktery jede 130 - vzdyt je to dalnice - na miste kde je osmdesatka. Jeden vul je tam, kde nema co delat, druhy vul jede nepovolenou rychlosti - vysledek je vetsinou jeden mrtvej (na vyse popsanem miste je uz tech pripadu nekolik). Realita je asi takova - 80 km/h tam jede jeste tak Avie - absolutni vetsina jede daleko rychleji. Na "dalnici" LB - PH je az na Jermanice 90ka - mimochodem proto, ze treba dira ve svodidlech je zaroven vyjezd pro traktory apod. Zaroven jsou tam tri pruhy v jednom smeru, tzn. clovek co to tam nezna jede treba i 140 (a vice), protoze na trech pruzich se mu nemuze nic stat. Zrovinka na tomto useku byva dost nehod. Silnice proste neni stavena na rychlost vyssi nez 90 km/h, stejne jako dalnice neni stavena na rychlost vyssi nez 130 km/h.

Pred muzeem v Liberci vyjela zenska z vedlejsi a jina zenska jedouci po hlavni to do ni napalila. Ta co jela po hlavni jela odhadem tak 100kou. Zaslechl jsem pozdeji, ze vetsi cast viny nesla ridicka jedouci po hlavni. Ostatne kdyz se rozhlednu a nic nejede a za 2 sec me sejme vul co jede 100 km/h ve meste, tak vystoupim a pochroumam mu oblicej i za meho znameho, ktereho sejmula motorka v Liberci a ted jaksi nema nohu a jen prechazel ulici.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pát říj 01, 2004 13:54

Vzpomel jsem si jeste na jeden priklad: V Liberci je dalnicni tunel (80km/h) a blbeckove se zde od jeho otevreni bavi tim, ze ho projizdeji v protismeru. Do mesice tam muzete takto potkat treba 20 aut a rocne par tezkejch havarek. Mozna, ze si Ti, kterym je osmdesatka na dalnici malo, zavolaji na Libereckou policii a pobavi se s nimi o krizovych usecich teto silnice a nejspis to delaji pravidelne v kazdem meste. A nebo se na to vykaslou, protoze to maj pod kontrolou. :twisted:

Jinak mrknete sem:
http://www.mvcr.cz/doprava/nehody/2004/8_2004.doc

S pozdravem Ivan

dejvidek
Člen RCČR
Příspěvky: 59
Registrován: úte čer 22, 2004 07:04
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

:-)

Příspěvek od dejvidek » pát říj 01, 2004 21:26

Abych reagoval na nadpis tématu. Jsem vyvrhel :)
dejv

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pát říj 01, 2004 21:28

Ivan Rous píše: Proste kdyz uz nekdo mluvi horlive o bezpecnosti a pak na dalnici jede 200 km/h (a zkusil!!! to jen jednou :wink: ), tak mi to prijde jako castecny rozklad osobnosti.

Silnice proste neni stavena na rychlost vyssi nez 90 km/h, stejne jako dalnice neni stavena na rychlost vyssi nez 130 km/h.
Tady přece nejde o to jestli to někdo někdy zkusil rychlejc, tady jde o to kdo se jak chová v normálním každodenním provozu. Pokud někdy se dostanu na dálnici, jedu rychlejc než je povolená, ale to naznamená, že si nedodržuju přiměřené odstupy a že nepředvídám situace v dopravě. Mimochodem pamatuju doby, kdy se jezdilo 100vkou a 140cítkou. Dálnice určitě není dimenzovaná na pouhých 130, to je jen limit zplozený v parlamentu. V Německu je na dálnici neomezená rychlost a že by se tak lišila od našich a že by tam měli černou statistiku větší? Je to jen ve výchově, ohleduplosti, odpovědnosti a vztahu k okolním lidem a taky gentlemanství na silnicích. Taky záleží na typu a věku vozidla, je rozdíl jet 170 ve Favoritu a v Laguně. Brzdné dráhy jsou značně rozdílné. Je nebezpečné auto, které bylo vyrobeno v roce, kdy byl standard 50-60m ze 100km/h a dnes okolo 30m? Uf uf.... 8)
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát říj 01, 2004 21:58

Lenka Švestkova píše: Jinak si přidám, potkal jsem na dálnici auto v protisměru. Jak se tam dostalo to nevím, ale kdybych měl plyn na podlaze, tak tu nejsem. A jak na potvoru, byl tam takový menší horizont, ze kterého se vynořil...
To není jenom o meteoritech, pánové a dámy :?
Martin
Laguna 1.9dTi 2000
Obávám se, že je to v oblasti meteoritů.... Na dálnici jsem nepotkal horizont, který by nebyl přehledný na 200 metrů, což je v nejhorším případě 1,5 - 2 " na reakci... To je dost, oproti situaci, kdy máš, Martine 110, jsi na úrovni předjížděné Avie, která má 60 km/h a vybočí, protože chce předjet jinou Avii, mající 55 km/h ... To není meteorit, ale běžná situace - nejde zlehčovat Tvůj příklad, leč tento je pravděpodobnější, protože běžný! Ty dodržuješ předpisy, ale zabiješ se... Jezdím příliš dlouho na to, abych se děsil dopředu, ale dost dlouho na to, abych věděl, co dělám. Zatraceně si uvědomuji komplexní mechaniku pohybu a její souvislosti, vím, jak daleko vidím a jak dlouho to bude trvat, než na to místo já ( a ti druzí!!!! ) dojedeme. Dovedu jet pomaleji než druzí ( a je to často!!! ), protože si všimnu podivnosti na povrchu silnice, nějakého podezřelého stínu nebo nějak moc světýlek vepředu! Když svítím, vím jak daleko to je a kdy tam budu.... Našlo by se toho více, co mozek nasbírá za roky ježdění, myšlení a diskusí... To všechno mé chování ovlivňuje, to všechno mi nebude platné, když pojedu 130 po dálnici, kde opatrnému řidiči, jedoucímu už pátou hodinu 110, praskne pneumatika, a on zareaguje asi po 1 vteřině... Zabije mě, zabije sebe a oba jsme jeli podle předpisů...meteorit?
Takže : klidně mě nazývejte vrahem, dělám všechno pro to, abych jím nebyl, a je toho více, než u většiny těch, kteří jako vrazi nejezdí, to mi můžete věřit....
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Příspěvek od Lenka Švestkova » pon říj 04, 2004 08:36

Čeněk Urbanec píše:... nebo nějak moc světýlek vepředu! Když svítím, vím jak daleko to je a kdy tam budu....
Tak tady musím přiznat, že ač jezdím už pár let, v noci v protisměru jen dle "světýlek" v protisměru mám dost problém odhadnout, jak daleko to přede mnou je ( + hrboly a díry, kdy světla "problikávají"). Když neznám cestu (horizonty, dolíky apod. ), tak to jsem úplně vedle a prostě se silou držím, dokud nemám úplně jasno, což bývají i kilometry "zbytečně pomalé jízdy". Navíc, když vidím v prostisměru "xenony" tak již ze zásady čekám, až mne mine, tam ty rychlosti bývají většinou vyšší...
Sám nevím, zda se jedná o špatný odhad, nebo o oční vadu :?:
Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon říj 04, 2004 10:42

Dopadlo to jak jsem ocekaval. Nebo vlastne stalo se to co Reflex rozebiral po nehode vola co se zabil na obchvatu Plzne chvili po jeho otevreni. Porad nejak zapominam, ze debatuji na foru o automobilech. Je to asi jako kdyz mi rekne motorkar (nebo spise 99 procent motorkaru), ze nejaka predepsana rychlost je jen pro sneky anebo pro ty co neumi slusne ridit. Ovsem pokud mi to ted nejakej manik rekne, tak mu asi neco udelam. :twisted:

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » pon říj 04, 2004 10:54

mimochodem, vcera jsem na BBC slysel rozhovor se sefem dopravniho institutu (ci ceho) v Montane/USA, rikal, ze do zacatku devadesatych let meli omezeni na 55mph, pak to na par let zrusili a pak (v ramci kompatibility s ostatnima statama) zavedli 75mph, ovsem co je na tom to zajimavy je to, ze se nehodovost nezmenila, totiz neni zavisla na maximalni povolene rychlosti ale na lidech ...

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » pon říj 04, 2004 11:01

awe_cz píše:mimochodem, vcera jsem na BBC slysel rozhovor se sefem dopravniho institutu (ci ceho) v Montane/USA, rikal, ze do zacatku devadesatych let meli omezeni na 55mph, pak to na par let zrusili a pak (v ramci kompatibility s ostatnima statama) zavedli 75mph, ovsem co je na tom to zajimavy je to, ze se nehodovost nezmenila, totiz neni zavisla na maximalni povolene rychlosti ale na lidech ...
Jenze tady nejsme v montane :roll: A spousta lidi vidi jen to za jak dlouho bude v praci/doma z prace, nebo tak podobne :cry:

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » pon říj 04, 2004 20:30

markyz píše:
awe_cz píše:mimochodem, vcera jsem na BBC slysel rozhovor se sefem dopravniho institutu (ci ceho) v Montane/USA, rikal, ze do zacatku devadesatych let meli omezeni na 55mph, pak to na par let zrusili a pak (v ramci kompatibility s ostatnima statama) zavedli 75mph, ovsem co je na tom to zajimavy je to, ze se nehodovost nezmenila, totiz neni zavisla na maximalni povolene rychlosti ale na lidech ...
Jenze tady nejsme v montane :roll: A spousta lidi vidi jen to za jak dlouho bude v praci/doma z prace, nebo tak podobne :cry:
nemyslim si, ze by to byl zase takovej rozdil, ale jo, jeden tu je - u nas je daleko mensi procento ozralych ridicu ... bez legrace

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů