Renault espace 2.0 T - nacenění

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Hellspoint
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 19:44

Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Hellspoint » čtv srp 25, 2022 20:34

Zdravím všechny fandy francouzů .)

Situace je nasledujicí ,měl sem manželku rozvedl sem se a ted mám před barákem vůz který má ročně opravdu malé najezdy -
(teoreticky 3,25tis ročne),protože mám práci blizko, a partnerka (nová) má fabinku.

Mám espace - https://www.carfolio.com/renault-espace ... rbo-158048 - přesně podle techničáku.

Datum uvedení do provozu 2010 - inženýr z ustí první majitel
prodano do AAAauto v roce 2013 s 88TIS najezd
zakoupeno v AAA jako druhý majitel 2014
Do dneška 25.8.2022 najeto 114tis cca - vetsinu času stalo před barákem.Mám dokonce i servisku :D

Za tu krátkou nájezdovou leč dlouhou vlastnickou dobu mě nezklamalo- klasicke bolístky auta brzdy , péra , tlumiče- a samozřejmě 3x baterie protože sem jí nikdy neopečovával jak se patří na auto co často stojí a ma malé najezdy .
Dalsím negativem je kdyz takove auto stoji u paneláku dost lidi ho omlatí jak otvírá dveře svého auta.

Výhodou je samozřejmě cestovní megaprostor ,luxusní couvání a správnej pocit člunu při přenašení váhy.Dynamika motoru je správně dravá i když na FULL jelo jen jednou při zkoušce.díky zrychlení je správny pocit bezpečí. spotřeba je klasicka do 12 po městě ,nejspokojenejsi by bylo na dálnici.

Zajímalo kolik bych za takovou raritu mohl v dnešní době dostat , tyhle motorové verze skoro nejsou k sehnani a když tak s daleko větším nájezdem. Auto rozhodne není bez dalších drobných investic ,má par much ale spíš kosmetického typu jak se na něj "dlabalo" . Má nové zimáky.

Děkuju za jakoukoliv odpověd , nevím jestli ho ještě podržet anebo pustit dál...netuším jakou by mohlo mít cenu ale zase ho nechci dát pod cenou.proto se ptám těch nejznalejších na Renault clubu.

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Renaulťák » pát srp 26, 2022 08:37

Nevim, jestli jde o raritu. Podle me ne. Take pochybuji, ze dvoulitrovy benzin v soucasne dobe najde hodne nadsencu. Take pises, ze stati pred panelakem a dlabani na nej se projevilo na kosmetice. Pokud by to mela byt raritka, musi byt kosmeticky perfektni.
2010 bych odhadl tak na max 8000€. Kolik se odecte za kosmetiku a odflaknuty servis, nevim. Nove zimak to nespasi.
Nevidel jsem, tak tezko udelat realny nastrel. Navstivil bych par autobazaru, co by nabidli a mas nejakou startovaci caru pro inzerat. Uvidis, jestli nebudes stihat zvedat telefon a podle toho se pohne i cena obema smery.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Hellspoint
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 19:44

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Hellspoint » pát srp 26, 2022 11:29

Díky za info i váš čas, mě právě přišlo že by to mohlo mít cenu když sem nenacházel podobné specifikace a tenkrát sem měl zrovna taky kliku, Pořizovačka byla 220K.
Našel sem v nějaké aukci po neplatičich že stejný motor někdo vydražil i se 170tis nájezdem za 60 ...ale zase to bylo exekučně zabavené auto.

S kosmetikou ( stahovačka u řidiče , všechny kabinové filtry , stěrače , doplnění klimatizace ,výměna gumy u předního sloupku u řidiče ,možná nějaká profi puc-dívka na interiér ,koberečky na podlahu , a šikovný odstín fixy na ty mikrotukance na dveřích ) sem si hrubě nastřelil od 5 do 15k.

Před panelákem to stojí teprve 2 roky ( ne v kuse :D ) a je to to nejhorší co sem mohl udělat to radši stát vedle důchodce než vedle akčních sousedů. ,jak přijede rodina tak děcka rozrazí dveře a hned prásknou do toho černýho šperku.a mám i podezření že to dělala jen jedna rodina protože ty mikrotuky jsou pokaždé bilé.

Ono neni ani nějak orezlé tomu se sám divím ,byli roky kdy se s nim jezdilo ještě mín než těch 3,5k Jen škoda že nemělo garáž .Když sem ho v před týdnem zkoušel cvičně rozběhnout našel sem dokonce na dutině u víčka od oleje slepičí vejce :D asi kuna naštěstí nic nesežrala jen si udělala schovku. Sem na rozpacích byla to srdcovka a když občas mám děti z minulého vztahu tak by se určitě hodilo přece jenom 7 míst je autobusovej luxus který schová i ta větší spotřeba po městě. Poviné ručení mám na rok za 3200 - to byla taky výhra u 2.0 T když sem slyšel co platí někdo za golfa :D
Ono jestli jedeš jednou za 12l a nebo 2x za 7l menším taky neni žádná výhra,ani časová ani finanční.

Ta maximální odhadovaná cena mě překvapila ,možná mu ještě dám šanci když už sem se i registroval a můžu nasávat info zde.

přihodil bych foto ale nevím zatím jak ani jestli se to může.ještě jednou díky za odpovědi. viva la F4rt engine ! :D

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Renaulťák » pát srp 26, 2022 14:22

Tady mas 2013 se 145k km v 2,0 dCi za 164 000 coz je cca 6700€
https://www.autoesa.cz/renault/espace/m ... WsQAvD_BwE
O MPVcka neni moc velky zajem a pro toho, s vetsi rodinou je pravdepodobne zajimavejsi diesel. Proc nejet tu jednu cestu za sedum, misto dvanact.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Hellspoint
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 19:44

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Hellspoint » pát srp 26, 2022 15:36

JJ o tom sem taky přemýšlel když sem tenkrat vybiral jakej ESPACE - 2.0 dCi M9R motor nebo 2.0 T F4rt motor ...nakonec vyhrál benzin .ruku na srdce neni to auto na popojizděni městem. Spíš za babičkou s vnoučatama někam dál a můžeš odvézt i výslužku.

Na normální courání s jedním dítětem po městě mi přijde celkově dvoulitr overkill. Už kvůli amortizaci.
Proto máme ještě lacinou Fabinku v ceně kol + baterky do espace :D

V zimě ale nastartovalo vždycky a nikdy sem neřešil věci jako vstřiky nebo žhavící svíčky. Baterku bych asi taky měnil častěji na dieslu při tom jak se o ní vzorně starám.

M9r mě sedí spíš na Laguny a nejlíp ty poslední fáze,tam se dá jezdit i za mín než 7 . A řetěz je taky výhoda.

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 257
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od KaJe » pát srp 26, 2022 16:18

Dej nějaké fotky na rajče nebo uložto atd. ať ho také vidíme.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Hellspoint
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 19:44

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Hellspoint » pon lis 14, 2022 12:52

Tak mám po dlooouhé době aktualizaci - nějaké fotky z rajče -

https://www.rajce.net/a18198293

Měl sem ted opravdu hooodně turbulentní období - a na AAA auto sem našel stejný model 168k najezd vs moje 118k, starší o rok ale zase i s park senzorem a bez těch drobnejch much - za 88k .

Tak sem vlastně na tom stejně jako na začátku a nevim nic , vlastně jo vím.
Nechci platit poviný i technický za auto který skoro nevyužívám.

Udělám z něj kurník pro slepice :)

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 257
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od KaJe » pon lis 14, 2022 15:11

Já jsem v říjnu koupil Granda, sháněl jsem pokud možno právě prodlouženou verzi a hlavně v automatu. Protože jsem na to nechvátal, hledal jsem skoro rok a občas jsem i mrknul na nějaké v manuálu, abych byl ve střehu. 2.0 T si myslím, že je ten nejlepší motor v IV, ten jsem ale v automatu nesehnal, to je rarita. Podle popisu to žádné terno asi nebude, výbava taky nic moc. Vem to do áček, oni ti něco nabídnou, chtěj o deset tisíc více a nech jim to tam. A budeš to mít vyřešené.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Hellspoint
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 25, 2022 19:44

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od Hellspoint » pon lis 14, 2022 15:40

Ten motor byl důvod proč sem ho tenkrát kupoval a při porovnavani s sharanem a podobnejch mi to proste vyšlo nejlíp.

čím bych z toho to terno mohl udělat ? :D
Na druhou stranu pokud by terno bylo o 20 vic a přitom litani kolem (lidsky čas + ND) tak to mi za to opravdu nestojí.

Myslel sem že 118najezd by byl za 120 akorát ale ta jejich cenovka v AAA u podobnýho mě vzala vitr z plachet .
Nechapu moc ani ten rok vyroby 2006 a prvni registraci az 2010 + pak prodej 2012 (mě) to mezitim někde bylo vystavené jako ležák ?

...Automatum sem se chtěl vyhnout proč si hledal právě automat ??
Tenkrát sem na ně narazil každou chvili když sem to hledal manual :)

díky za odpovědi všem zučastněným .

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 257
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Renault espace 2.0 T - nacenění

Příspěvek od KaJe » pon lis 14, 2022 17:51

Tak manželka jezdí jen s automatem a upřímně, já mám v práci tři služebáky, vše automat a k espikovi to prostě jde, tam je automat super. Pokud do toho budeš sypat prachy, aby to mělo vyšší hodnotu, nikdy to nebude o tolik více aby se to vyplatilo. Já bych viděl strop max. stotisíc, ale neviděl jsem to, ale viděl jsem za poslední rok dost espíků, P807, Citroenů C8 a Lancií Pheder.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů