aky je vás vztah ku klime??

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

aky je vás vztah ku klime??

Příspěvek od matts » stř srp 01, 2007 16:18

no ja osobne v aute klimu nemam ale kamrat ma a ze je to debilina. som uvazoval o novom aute a ze tam dam klimu ale nevim ked sa vezem v takom aute ma boli hrdlo potom ale niekedy je to teplo vonku neznesitelne ......

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » stř srp 01, 2007 16:20

Do nového auta by som si ju aj priplatil.
Do staréhgo ju napasovávať a perábať asi nie.
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » stř srp 01, 2007 16:53

V letě nenahraditelna věc, a ty famy že jsi s toho nemocny podle mne blbost jak mraky. to by asi cele USA bylo nachlazeno, byl jsem tam rok a v bazarech jsem ani auto bez klimy neviděl to je tam neprodejne a nepočitam klimu všude kde vejdeš i doma a amici zdravi jak řepy,neš jsem tam jel mněl jsem auto bes klimy ale tam jsem si na ni zvyknul a jak jsem přijel tak bych auto bes klimy už nechtěl.

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » stř srp 01, 2007 19:39

Klima je každopádně dobrá věc, jenom je potřeba umět s ní zacházet. Ať už je automatická nebo manuální, důležité je to nepřehánět a teplotu v autě nastavovat vzhledem k venkovní teplotě s rozumem. A pokud nezanedbáš pravidelné a předepsané prohlídky a výměny filtrů, tak se nemusíš bát žádných problémů.

Všiml jsem si, že klimatizaci kritizují hlavně ti, co ji nikdy neměli.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

janhonza
Starting member
Příspěvky: 87
Registrován: čtv lis 30, 2006 10:11
Bydliště: Havířov

Příspěvek od janhonza » stř srp 01, 2007 21:00

Mám auto bez klimatizace a loni jsme jeli v největších vedrech do Italie a dalo se to vydržet.Ale přístí auto jedině s klimatizaci :!: Cesta by byla o moc příjemnější a myslím,že i bezpečnější,neboť bych se cítil příjemněji a to je nezanedbatelné.
Thalia expression 1,2 16v zelena metaliza r.v.2006
[img]http://images.spritmonitor.de/160695_5.png[/img]

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

klima

Příspěvek od rxe » stř srp 01, 2007 22:42

plny suhlas z SMX-om :t18:

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » čtv srp 02, 2007 02:04

Bez klimy ani ránu. Nedokážu si představit 5x - 8x denně nastupovat do sauny a být v pohodě po celých 10 hodin práce.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Alibaba
Advanced member
Příspěvky: 464
Registrován: úte bře 15, 2005 12:31

Příspěvek od Alibaba » čtv srp 02, 2007 08:12

Jo´klima, to je věc. Děti by cestování bez klimy asi nepřežili (zejména v těch 38°vedrech) = tedy jako že by tak votravovali, že by to pak nepřežili.
S Rendlíkem jsme jezdili často (při netropických teplotách) i jen s rozumně otevřenýma okýnkama, ale tenhle autobus má zvláštní efekt - při otevřených zadních oknech se nad cca 80 km/h vyvine po chvíli nesnesitelný zvuk - jak ta kapsa lapá a pod tlakem upouští.
Octavia Combi 1,9 TDI (96kW) - 04´

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » čtv srp 02, 2007 18:00

Smx píše:Klima je každopádně dobrá věc, jenom je potřeba umět s ní zacházet. Ať už je automatická nebo manuální, důležité je to nepřehánět a teplotu v autě nastavovat vzhledem k venkovní teplotě s rozumem. A pokud nezanedbáš pravidelné a předepsané prohlídky a výměny filtrů, tak se nemusíš bát žádných problémů.

Všiml jsem si, že klimatizaci kritizují hlavně ti, co ji nikdy neměli.. :wink:
to je svata pravda, až to jednou skusi s klimou v 38 stupnich tak přišti auto koupi jen sklimou

Uživatelský avatar
wilczek
Člen RCČR
Příspěvky: 714
Registrován: sob dub 29, 2006 14:00
Bydliště: Orlová

Klima Klima

Příspěvek od wilczek » čtv srp 02, 2007 20:46

Když jsem neměl auto s klimou, byl jsem téměř každoročně v létě alespoň jednou tak silně nachlazený, že jsem pomalu nemohl mluvit. Kdybych měl tehdy klimu, určitě bych to spojoval s ní. Teď mám na automatické klimě nastraveno 19 st. a nic neřeším. Od té doby nevím, co je to být nachlazený v létě. Komentáře ponechám "superodborníkům", já si ponechám svůj názor. S pozdravem St.W.

mirec666
Starting member
Příspěvky: 30
Registrován: ned čer 24, 2007 17:54
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od mirec666 » čtv srp 02, 2007 21:16

Laguna je moje tretie auto s klimou. Auto bez klimy by som uz nechcel. Aj moja 6 rocna dcera si vyzaduje v lete zapnutie klimy.
Ti co tvrdia ze klima je zla ju asi nemaju a takto zavidia.
Renault Laguna II, 1.8 16V expression, r.v.2001

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

klima

Příspěvek od rxe » čtv srp 02, 2007 22:25

vsetci tu hovoria ze ked je vonku 38-40 ze je teplo a co ma povedat napriklad ten co je zavrety v aute celu pracovnu dobu :cry: . ved v aute je aj 55 stupnov ked nie viac co vy na to? tak moj nazor radsej mat klimu a trochu si prichladit :D /samozrejme v norme/ ako byt spoteny,mokry,unaveny ohucany od prievanu tak mi date asi za pravdu :?: a pridem domov zbity ako kôn :x

Uživatelský avatar
Tomáš Langer
Člen RCČR
Příspěvky: 731
Registrován: úte kvě 25, 2004 22:17
Bydliště: Tetčice u Brna

Závisí na typu člověka a na barvě auta

Příspěvek od Tomáš Langer » pát srp 03, 2007 13:04

Já jsem zrovan ten typ, který si pouští klimu až je to opravdu nutné. V autech, které mají klimu trvale zapnutou ji hned po nastartování vypínám. Vadí mi že vysušuje vzduch, a vadí mi proud studeného vzduchu přímo na potem provlhlou košili (přece jen než do auta dojdu, to vedro neovlivním). Vadí mi to v autě, vadí mi to i v práci. Nejhorší je, když některý z kolegů nastaví 18 st.. aby to víc chladilo. Překvapuje mě to hlavně u inženýrů, kteří přece ve škole museli mít předmět Automatizace a regulace a měli by vědět, že tím výkon klimy nezvýší.
Pokud se týče auta - je rozdíl, je-li to auto pracovní nebo rodinné. V pracovním pouštím klimu daleko častěji, abych nepřijel k zákazníkovi v propocené košili, neřku-li i saku. V rodinném autě jsme odpozorovali zajímavou věc - náš bývalý Espace byl bílý a měl 2 střešní okna, a ani v největších vedrech jsme klimu nepotřebovali. V nynějším Espace, přestože má prakticky stejnou plochu oken, nad 35 st. pouštíme klimu automaticky, jinak by se v autě nedalo vydržet.

Takže to vypadá, že za rozmach klimatizací v autech vlastně může móda tmavých a šedivých odstínů, které auto rozpalují mnohem víc než světlé 8) .
Tomáš
[img]http://langerovi.cz/obrazky/Rendici.jpg[/img] <b>R5 1,4 3dv. 1992</b> (1995-2001)
<b>Espace J11 2,2 TXE 1990</b> (2001-2005), zvaný <i>Autobus</i>
<b>Espace JE Grand 2,0 8V 1998</b> (nynější rodinný miláček), říkáme mu <b>TGV</b> :-))

rxe
Experienced member
Příspěvky: 603
Registrován: ned bře 18, 2007 11:56

klima

Příspěvek od rxe » pát srp 03, 2007 22:21

plny suhlas

VladoOC_cz
Experienced member
Příspěvky: 981
Registrován: sob kvě 28, 2005 15:11
Bydliště: Považská Bystrica občas Brno

Příspěvek od VladoOC_cz » sob srp 04, 2007 09:37

Jednoznačne auto jedine s klímou. Klíma beží non-stop, nastavených 18-22°C => ako kedy. Pokial nesvieti na auto slnko, môže byť 22, pokial ale zasvieti, chladím hneď na 18 => cez tie sklá a tmavo modrú metlu to nažhaví jak pec. Ak je však vonku nad 30°C, býva nastavená väčšinou 18.
Moju Lagunu som zažil 2 roky bez klímy, teraz 1 leto s orgi. automatickou klímou. Chorí som nebol z klímy ani raz, zato som si už aspoň 1000x ďakoval, že som si ju tam dorobil 8) ....
VelSatis 3.5 V6, 2004, Privilege v šedej koži, drevenný volant.... Víkendovka - Lagunka Initiale Paris v šedej koži, 1998, zelená metalíza, 3.0 V6 24V, manual a Megane II cc 1.9dCi 2004, projekt renovácie bordový R25 GTX, 2.2, 79kW, 1987.

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » sob srp 04, 2007 15:51

jak jsem nemněl auto s klimou tak v letě pořad otevřene okna, a myslim že ten pruvan co tam vytvořiš je daleko horši na bolesti hlavy a tak dal. Vzpominam jak jsem asi před 5 lety jel na dovolenou ve strašnem vedru 500 Km, ja otevřene okna pruvan jako hrom asi po 200km mne s toho začali bolet zuby tak řikam je po dovolene, na štěsti to druhi den přestalo.takže si myslim že jestli auto s klimou nebo bes tak neni vubec co řešit,V letě ji mam taky nastavenou na 19 stupn .

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » sob srp 04, 2007 23:13

Tak dám také zkušenosti - pár tisíc km s klimou mám za sebou:

Klima je dobrá věc, o tom není sporu, kdyby to byla blbost, tak se nevyrábí.

Jinak neznám nic lepšího, než je otevřené okno, vadí mi v zimě i vzduch jdoucí přes topení (říkám že je "rozlámaný").

Najel jsem před měsícem 4 000 km po Itálii za tropických teplot, výlet jen autem, žádné hotely nic, spalo se také v autě. Na klimu jsem si nevzpomněl, zvykl jsem si prvních pár minut po nastoupení šahat jen na spodní část volantu, protože vrchní byla kurevsky rozpálená. Klimu jsem nepotřeboval.

Minulý rok jsem jezdil s autem s klimatizací a nějak mě to neoslovilo - stejně se sedá do rozpálenýho auta, pak byla zapnutá nonstop (kolega vyžadoval) a byla mi celkem ukradená až na drobnost, že kolega také požadoval zavřená okna, což mě rozčilovalo, protože kam si mám dát levou ruku, když ne "na parapet"?. Jinak byl v autě příjemný chládek.

Takže sakumprdum je klima dobrá věc, protože nikdo není nucen ji používat. Lze ji vypnout.


S pozdravem Ivan

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » ned srp 05, 2007 10:56

Ivan Rous píše:Tak dám také zkušenosti - pár tisíc km s klimou mám za sebou:

Klima je dobrá věc, o tom není sporu, kdyby to byla blbost, tak se nevyrábí.

Jinak neznám nic lepšího, než je otevřené okno, vadí mi v zimě i vzduch jdoucí přes topení (říkám že je "rozlámaný").

Najel jsem před měsícem 4 000 km po Itálii za tropických teplot, výlet jen autem, žádné hotely nic, spalo se také v autě. Na klimu jsem si nevzpomněl, zvykl jsem si prvních pár minut po nastoupení šahat jen na spodní část volantu, protože vrchní byla kurevsky rozpálená. Klimu jsem nepotřeboval.

Minulý rok jsem jezdil s autem s klimatizací a nějak mě to neoslovilo - stejně se sedá do rozpálenýho auta, pak byla zapnutá nonstop (kolega vyžadoval) a byla mi celkem ukradená až na drobnost, že kolega také požadoval zavřená okna, což mě rozčilovalo, protože kam si mám dát levou ruku, když ne "na parapet"?. Jinak byl v autě příjemný chládek.

Takže sakumprdum je klima dobrá věc, protože nikdo není nucen ji používat. Lze ji vypnout.


S pozdravem Ivan
Jo všichni nejsou odolní v kombinaci křováka a eskymáka v jednom jako ty :D , ale je hóódně velký procento revmatiků, jako třeba já a 100km s otevřeným okýnkem a být v průvanu, tak mě večer budou napravovat na rovnací stolici :D , pak neotočím hlavu ani doprava ani doleva.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Smx
Experienced member
Příspěvky: 511
Registrován: ned dub 09, 2006 16:13

Příspěvek od Smx » ned srp 05, 2007 11:12

Ivan Rous píše: Najel jsem před měsícem 4 000 km po Itálii za tropických teplot, výlet jen autem, žádné hotely nic, spalo se také v autě. Na klimu jsem si nevzpomněl, zvykl jsem si prvních pár minut po nastoupení šahat jen na spodní část volantu, protože vrchní byla kurevsky rozpálená. Klimu jsem nepotřeboval.
Od toho tam ta klíma právě je - stojí mi auto celý den na slunci - přijdu, nastartuju a dám si venku zatím cigárko - za pár minut je vevnitř příjemně a nic nepálí - jinak bych asi neodjel - mám hliníkovou hlavici řadící páky.. :lol:
Takže sakumprdum je klima dobrá věc, protože nikdo není nucen ji používat. Lze ji vypnout.
Souhlasím.. :wink:
Renault Megane Grandtour GT220, Espace RFC..

Ex: Renault Laguna Grandtour GT 205k

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » ned srp 05, 2007 16:55

Ivan Rous píše:Tak dám také zkušenosti - pár tisíc km s klimou mám za sebou:

Klima je dobrá věc, o tom není sporu, kdyby to byla blbost, tak se nevyrábí.

Jinak neznám nic lepšího, než je otevřené okno, vadí mi v zimě i vzduch jdoucí přes topení (říkám že je "rozlámaný").

Najel jsem před měsícem 4 000 km po Itálii za tropických teplot, výlet jen autem, žádné hotely nic, spalo se také v autě. Na klimu jsem si nevzpomněl, zvykl jsem si prvních pár minut po nastoupení šahat jen na spodní část volantu, protože vrchní byla kurevsky rozpálená. Klimu jsem nepotřeboval.

Minulý rok jsem jezdil s autem s klimatizací a nějak mě to neoslovilo - stejně se sedá do rozpálenýho auta, pak byla zapnutá nonstop (kolega vyžadoval) a byla mi celkem ukradená až na drobnost, že kolega také požadoval zavřená okna, což mě rozčilovalo, protože kam si mám dát levou ruku, když ne "na parapet"?. Jinak byl v autě příjemný chládek.

Takže sakumprdum je klima dobrá věc, protože nikdo není nucen ji používat. Lze ji vypnout.

pišeš že minuly rok si jezdil sautem ktere ma klimou , a tet v italii ve vedrech bez, tak jestli to chapu spravně tak tet v autě nemužeš zapnout klimu proto že tam žadnou nemaš a jsme u toho že kdo ji nema ji nejvic kritizuje

S pozdravem Ivan
pišeš že minuly rok si jezdil s autem ktere ma klimu a tet v italii vevedrech bez,tak jestli to chapu spravně tak tet v autě nemužeš zapnout klimu protože tam žadnou nemaš a jsme u toho, že kdo ji nema ji nejvic kritizuje

Uživatelský avatar
Sova
Grafoman
Příspěvky: 3227
Registrován: pát dub 21, 2006 20:49
Bydliště: Markrabství Moravské
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sova » ned srp 05, 2007 17:36

Já měl klimu v autě tři týdny a "naprostá spokojenost" :cry:

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » ned srp 05, 2007 21:14

karci:
"pišeš že minuly rok si jezdil s autem ktere ma klimu a tet v italii vevedrech bez,tak jestli to chapu spravně tak tet v autě nemužeš zapnout klimu protože tam žadnou nemaš a jsme u toho, že kdo ji nema ji nejvic kritizuje"

Tvojí teorii trochu nabourává fakt, že v příspěvku klimu nekritizuji, ale doporučuji!!! :roll:

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
HOPPA
Člen RCČR
Příspěvky: 416
Registrován: úte srp 01, 2006 14:03
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od HOPPA » ned srp 05, 2007 23:35

Mám ji,ale nepoužívám.Za tři roky max 4x.Nesedí mi ten suchý vzduch-je to ale věc názoru :? :roll:

karci
Advanced member
Příspěvky: 373
Registrován: stř bře 21, 2007 17:42
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od karci » pon srp 06, 2007 10:06

Ivan Rous píše:karci:
"pišeš že minuly rok si jezdil s autem ktere ma klimu a tet v italii vevedrech bez,tak jestli to chapu spravně tak tet v autě nemužeš zapnout klimu protože tam žadnou nemaš a jsme u toho, že kdo ji nema ji nejvic kritizuje"

Tvojí teorii trochu nabourává fakt, že v příspěvku klimu nekritizuji, ale doporučuji!!! :roll:

S pozdravem Ivan
tak jsem to špatně pochopil

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon srp 06, 2007 12:52

Jen ještě něco dodám:

Totiž když někdo něco nemá rád, tak nezáleží na tom, zda to vlastní či nikoliv. Viz. třeba Hoppa, který klimu má a nepoužívá ji.

Už úplně offtopic jen dodávám, že jsem měl léta stahovéní oken v elektrice a větší blbost neznám, resp. celá ta léta jsem na to jen nadával. Každou zimu jsem řešil, že motor (dobrý) prostě neutrhnul přimrzlé okno a já ho nemohl otevřít. S klasickou kličkou pořádně zaberu, zároveň mouchnu do skla a ejhle, funguje to i v třeskutých mrazech. U minulého auta byla na dveřích taková promáčklina, kterou způsobila moje bota, když jsem do toho vztekle kopnul. Další co mě na elektrickém stahování neskutečným způsobem otravovalo životy byla nutnost mít "puštěné" zapalování, aby okna v elektrice fungovaly - proboha, koho to napadlo :!: :?: 5x týdně mi tato vlastnost otravovala život. A dnes? Pár otoček kličkou a bouchnout dveřma :idea: Klobouk dolů před Peugeotem (služební), kde u dodávky je jak elektrické stahování, tak i tisícihran na nasazení kličky...

Stejné je to se vším, má to pomáhat, ale omezuje to. Zkuste si třeba představit milovat se (se ženou a ženy pochopitelně s mužem - vlastně je 21. století, takže jsou normální i kombinace a variace...) v Renaultu 25. Sklopíte sedadla a místo rovné plochy to připomíná sádrový odlitek rozbouřeného moře (ještě, že jsem to nikdy v R25 nezkoušel!). No a pak si to představte v hloupé Škodě 105 S - žádný středový panel, žádná překážející opěrka na ruce, pod palubkou dost prostoru a sedadla po sklopení rovná jak postel v ložnici. Navíc dnes máte jistotu, že když už s Váma nějaká slečna do 105-ky vleze, tak to nedělá kvůli vaší peněžence, ale kvůli... No a co je lepší, ví každý normální člověk :wink: .

Netvrdím že je dobré se vrátit k vrakům alá Škoda 105, jen říkám že je vždy něco za něco!

S pozdravem Ivan

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů