Renault 15 GTL koupě

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Karel Kočí
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 30, 2020 21:38

Renault 15 GTL koupě

Příspěvek od Karel Kočí » stř zář 30, 2020 21:59

Zdravím vás všechny,

naskytla se mi možnost koupit Renault 15 GTL po zdařilé renovaci (před ca. 10-ti lety). R.v. 1977, auto na první pohled vypadá skvěle, (karoserie, elektroinstalace, lak - vše nové udělané) je nutné opravit ŕidičovo sedačku. Auto zdědila paní po manželovi, neznáme cenu. Moc takových aut (vlastně žádné) jsem nikde nenašel. Nechci paní přeplatit, ale také ne ošidit. Pomůže mi někdo z vás alespoň zhruba nastínit cenu?

Děkuji moc.

Karel Kočí

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Renault 15 GTL koupě

Příspěvek od Renaulťák » čtv říj 01, 2020 08:49

Pochazi z doby, kdy byla protikorozni ochrana v plinkach, tak spousta zhnila. Obcas se neco na CZ a SK vyskytovalo a "lepe vypadajici" byl okolo 3 000 €. Pokud neco najdes, tak na strankach FR a SP. Neco malo je na portugalskych. Cena je mezi tri az sedmi tisici.
Sam jsem zhanel slusnou osmicku, nebo Fuego a je to bida. Majitele si mysli, ze maji zlatou cihlu a kdyz si nacenis opravu, tak se dostanes do astronomickych sum. Kvalitne zrestaurovany nebyl ani jeden i kdyz to majitele tvrdili. Nikdo nemel dokumentaci z renovace a stacil magnet, aby bylo jasne, ze kvalitne udelany tmel na prst, udela i kvaliti lak. V podstate byly dobre opticky udelane znehodnoceny a mely mit realne nizsi hodnotu, jako auto v originalnim stavu i kdyz s korozi.
R 15 sice znam, ale netroufl bych si hodnotit originalitu. Nevim, jestli tady je nejaky odbornik, co vlastni i kvalitni kusovniky a dokumentaci.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Karel Kočí
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř zář 30, 2020 21:38

Re: Renault 15 GTL koupě

Příspěvek od Karel Kočí » čtv říj 01, 2020 10:17

Děkuji za odpověď, pro mě cenné rady.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů