Nástupce Renault Scénic 2002

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Arkis » pát zář 04, 2020 10:55

Ahojte, auto mi zestárlo a je na něm pár problémů, do kterých už nechci investovat. Navíc s tím, že se blíží další dělání rozvodů jsme se rozhodli, že auto prodáme a pořídíme novější. V prví řadě mě napadl opět Scénic. Více-méně jsem na svém řešil jen provozní věci + pár bolístek, které ale nebylo problém vyřešit. Nikde nás auto nenechalo a jezdí bez problémů dodnes (jen má horší teplé starty a občas je potřeba dolít chladící kapalinu).
Cenově bychom se vlezli do Scénica III. generace po faceliftu s modernější maskou (2014). Jenže do autobazaru se dostanu nejdříve koncem příštího týdne a v okolí tohoto Scénica nikde nemají. Četl jsem na anglickém fóru, že někdo měl Scénica I. generace a byl překvapený, že když přesedl do novějšího, tak ubylo spousty místa pro cestující. Vzhledem ke své výšce 2m a větší váze je pro mně nutné mít co nejvíc místa a ideálně tak, aby si ještě za mně někdo sedl (proto připadá v úvahu i verze Grand). Ve svém Scénicu mám sedalo úplně dole a vzadu. Nad hlavou mám zhruba 5 cm místa.
Nemáte někdo prosím přímé srovnání starší a novější generace? Je tam opravdu o tolik méně místa?

Jinak pokud byste měli srovnání i s jinými značkami, tak se poohlížím po těchto autech, ale ještě nemám vyzkoušené žádné.

Renault Scénic III. 2,0i po faceliftu (2013+) s automatem. U nás jich je jako šafránu, takže připadá v úvahu dovoz z DE.
Citroen C4 Picasso 2,0HDI (2014+) s automatem
Peugeot 3008 2,0HDI (2014+) s automatem
Peugeot 5008 2,0HDI (2015+) s automatem

Co se motorů týče, tak nejradši bych měl benzín, ale nehodlám vzít motory 1,2 a podobné. Bohužel 2,0 už jsou vymírající druh a ačkoliv bych měl radši větší benzínovou atmosféru než turbem poháněného 3 válce, tak jsou ty auta skoro k nesehnání. Proto se dívám i na naftové verze, kde ten downsizing ještě není tak hrozný.

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Šuby » úte zář 08, 2020 19:45

Scenic III generace je povedené autíčko, ale přeci jenom budete kupovat ojetinu, takže investicím se nevyhnete a u 2,0 počítejte s vyšší spotřebou paliva. Také bych se poohlédl po 1,6 v benzinu- při správné údržbě nesmrtelný motor. A nebo i 2,0 DCi je dobrá volba, záleží, jaké jezdíte trasy.
Scenica III generace mohu porovnat se Scenicem II generace a na prostor bych neřekl, že je horší. Ale má nějaké neduhy oproti druhé generaci- třeba štít přístrojové desky moc přesahuje, takže ne všechny údaje jsou dobře čitelné, ale základní údaje jsou vidět. Je to pak o zvyku.
K Vašemu výběru- C4 Picasso, docela dobré auto, pohodlné sedačky, akorát má pár zásadních neduhů- porucha přístrojového panelu- je digitální- oprava nemožná, takže nákup nového- cena cca 25000 kč. Další problém je praskající horní část 5. dveří- oprava cca 20000 kč.
Peugeot 3008 a 5008- pohodlné, motor 2,0 HDi spolehlivý, ale třeba oproti 1,6 HDi 82 KW počítat s vyššími provozními náklady za servis- vstřikovače, FAP... Jediná nevýhoda u těchto modelů od Peugeotu jsou hodně šikmé A sloupky, takže než si zvyknete, parkrát se hlavou o sloupek praštíte. Nejlepší je si auta vyhlédnout a ozkoušet, které Vám sedne. Co člověk, to jiný názor...

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Arkis » stř zář 09, 2020 12:46

Zrovna včera jsem se vrátil z Áček (ne, opravdu bych to nekupoval tam, ale měli tam většinu aut vystavenou).
Srovnám to od toho, jak se v autech sedělo.
Citroen C4 Picasso 2016 - naprosto královského prostoru. Díky absenci středového panelu se tam dá opravdu dobře sednout. Super bylo i "panoramatické" čelní okno. Sluneční clona je ještě na kolejnici a dá se zasunout víc k řidiči. Je to asi první auto, na kterém bych viděl na semafory bez předklánění.

Renault Scénic III 2015 - Oproti mému Scénicu místa opravdu hodně ubylo. Jak v místě na nohy, tak i nad hlavou. Hlavně vysoký středový panel ubírá místo na stehna a v kombinaci s méně nastavitelnou sedačkou se z toho stává pro mně nepoužitelné auto. Přitom to byl favorit. :oops:

Peugeot 5008 2016 - ukrutně málo místa. Ačkoliv je postavený na stejné platformě jako C4 picasso, tak díky mohutnému středovému panelu tam pro mně není žádné místo. Také palubka je postavena o něco níže a volant nejde zvednout tak vysoko, takže i na nohy je méně místa.

Peugeot 3008 jsme nezkoušeli, ale je menší než 5008 se stejně postaveným interiérem. Nepředpokládám tedy, že by tam bylo víc místa.

K těm problémům u C4 Picasso. O vadných panelech jsem slyšel v minulé generaci, kde byly ještě klasické světla. Tam byl panel jako ve Scénicu a odcházel tišťák, který se musel přeletovat. Nebo u těchto novějších je také nějaký problém?
O tom kufru jsem bohužel nic nenašel. Můžeš mi prosím víc popsat to praskání?

Šuby
Junior member
Příspěvky: 246
Registrován: pon čer 23, 2008 18:47

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Šuby » čtv zář 10, 2020 19:35

Ahoj, u první generace nevím, jak to měli, ale druhá generace od roku výroby 2013 tím docela trpěla. Nejdříve začal svítit tlumeně, nebo v rozích měl jakoby tmavý rámeček až zhasnul uplně. Oprava prý nemožná a jedině koupit nový, to jsem měl info, když jsem také vybíral a tohle mě docela odradilo a Citroen prý neví, od čeho to je, takže dají nový díl a po nějaké době se může zase závada objevit. Praskání pátých dveří je v horní části u střechy, kde je prolis, který není vyztužený a v zimě, když jsou zmrazky na autě a otevírají se dveře, tak to nevydrží a začne praskat. Nechá se to opravit a nebo koupit dveře nové, které by už výztuhu měli mít.

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Arkis » ned zář 13, 2020 10:33

Ahoj, díky za osvětlení. Asi ještě zůstane Scénic a budeme šetřit na novější.

Patrikrubes
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 09, 2020 16:30

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Patrikrubes » stř pro 09, 2020 16:33

Chtěl bych koupit ofuky a další doplňky na scénika, kterého jsem si koupil na dojíždění do práce. Dá se někde koupit přímo na toto auto? mají ofuky nějaké speciální číslo výrobku, podle kterého bych to našel na tento model?

Burleny
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 11, 2020 12:08

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Burleny » pát pro 11, 2020 12:31

Stačí se podívat do obchodu, kde prodávají doplňky na auta, tam si zadáte model a značku auta. Potom vybíráte přímo doplňky a produkty na dané auto a nemusíte se bát, že to koupíte špatně. Já jsem tak už objednával několikrát na naše dvě auta a vždy to pasovalo.

Patrikrubes
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 09, 2020 16:30

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Patrikrubes » ned pro 13, 2020 03:04

Takže mi dokážete doporučit obchod, kde to takhle spolehlivě funguje? a jak dlouho zhruba po objednání na to čekáte?

Burleny
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát pro 11, 2020 12:08

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Burleny » pon pro 14, 2020 22:59

Jasně, když si otevřete stránky internetového obchodu https://www.autohotarek.cz/ a zadáte si tam své auto, tak potom budete hledat doplňky přímo do svého auta. Tady je navíc výhoda toho, že mají vše skladem, takže se na to nemusí po objednání dlouho čekat

KaJe
Advanced member
Příspěvky: 257
Registrován: sob srp 31, 2019 01:40

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od KaJe » úte pro 15, 2020 13:59

Já jsem u autohotarek objednával dvakrát v létě, tedy bral jsem to přes mall.cz, protože je autohotarek jejich partnerem a vyšlo tam poštovné na 19,- Kč, což přímo na jejich stránkách je vždy výrazně větší. Kupoval jsem vanu do kufru, která byla skladem, do tří dnů přišla, super, ale přišla nějaká jiná, která ani neodpovídala fotografiím na jejich stránkách, takže jsem jí vrátil do mallu. Pak jsem to přímo konzultoval s autohotarek, který mi ověřili, že fotky opravdu neodpovídají skutečnosti a pokud chci aby tam přesně padla, tak mi doporučil od jiného výrobce a že jí mají skladem, dokonce byla levnější. Tedy jsem opět objednal a čekal 11 dní než přišla. Tím jen chci říci, že i když je něco uvedeno skladem, někdy si člověk musí počkat, osobně je na mě 11 dní moc a většinou očekávám věci do týdne. Takže já zrovna autohotarek moc doporučit nemohu. Možná jim zkusím dát ještě jednu šanci na jaře, až budu kupovat nové rohožky, ale jedině přes mall, který mám kousek od domu a můžu tam zboží zdarma vrátit a dokonce mi vrátili i to poštovné.
Renault Laguna III Grandtour 2.0 dCi 96 kW, 2008 - prodáno
Renault Grand Espace IV 2.0 dCi 127 kW, automat, 2010
Renault Clio III Grandtour 1.2 55 kW, 2009

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Nástupce Renault Scénic 2002

Příspěvek od Arkis » sob led 02, 2021 19:34

Já bych je nedoporučil už z toho důvodu, že si tady dělají trapně reklamu jakože od uživatelů fóra. Oba účty byly vytvořeny na zveřejnění této reklamy a ještě k tomu do tématu, kde se to vůbec nehodí. Od těch tedy rozhodně nic objednávat nebudu.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů