Espace Grand vs Sharan(Alhambra)

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Espace Grand vs Sharan(Alhambra)

Příspěvek od faradaj » stř kvě 13, 2020 16:41

Ahoj, mam dotaz jestli mate nekdo osobni zkusenost s prostornosti a prakticnosti Sharana(Alhambry) zajimaly by me modely se soupackama. Podle rozmeru je auto o fous mensi nez Esp Grand. Protoze pribuzny dela v autorizovanem koncernovem servisu uvazuji ze bych vymenil rendlika za Sharana nebo Alhambru rok cca 2014-15. Mel bych od pribuzneho know-how a treba i pripravky takze do budoucna urcite vyhoda. Ovsem vzdy kdyz vidim jak je rendlik uvnitr krasne prakticky odveze 7 lidi nebo z nej udelas stehovak s rovnou podlahou vaham a nevim. Kvuli cene na nic jineho z koncernu nemam jeste tak na Caddyho Maxi ale ten je uzsi a sedi se nizko to uz jsem si odvykl :wink:
Idealni by byl samozrejme T5 ale nevedi co za to chtit, predrazene hruza!
Koukal jsem na video jak si chlap na Alhambre v garazi vymenil spojku to u rendla asi nedas jen s kozama a heverem...
Budu rad jestli jste nekdo mel moznost porovnat Esp Granda a Sharana...
Diky za info
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Espace Grand vs Sharan(Alhambra)

Příspěvek od Novotka » stř kvě 13, 2020 18:58

Je to o tom co očekáváš.A k čemu auto používáš. U nás je Espace Jen jako vyletak lyže,kola.
Na denní ježdění mam Transit a žena Rapid.
Kamarád ma Alhambru když sme stěhovaly kompresor na 380 velký těžký hovado.
Tak sme na Alhambře odreli naraznik a něco prasklo na zadních sklopenych sedackach.
To by se u Espace nestalo. Žádná hrana v kufru,pevná podlaha.
Treba na horách 6 lidi +lyže v kufru to v Alhambre nejde.
Na druhou stranu Alhambra pocitově snese sportovnější jízdu a ma 4x4.
Měnit 2014 za 2014 mi moc nedává smysl. Řešit ze jde v garáži výmenit spojka?
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Espace Grand vs Sharan(Alhambra)

Příspěvek od faradaj » čtv kvě 14, 2020 07:40

Sportovnejsi jizdu asi nevyuziju a jaky ma Sharan interier? Vrze to? Treba Espace nic moc kdyz projedes diru nebo jen nejakou prohluben ikdyz hladkou tak razy od tlumicu jsou dost slyset a prenasi se i na pristrojovku to uz mi i vzbudilo deti a ze dalo prace je uspat 😉
Na novejsiho bych bohuzel nemel penize pocitam tak do 10tis € . Kdyz dam na mobile.de rok 2015 najde to asi 30kusu a 3/4 jsou automaty ten nechci. Delam si na aute vsechno sam takze uvitam kdyz napr na spojku nebude potreba zvedak a napr motor ven atd...
Jak jsem psal menil bych rendla jen kvuli technicke podpore v budoucnu jak bude auto starnout od pribuzneho ktery dela v koncernovem servisu.
Jak pises uz bych nemel takovy stehovak, urcite bych prisel o nakladovy prostor. Kdyz jsem parkoval vedle Sharana tak ten predek po volant je dost podobnej, tedy vyuziti prostoru od narazniku po volant je priblizne stejna vzdalenost jak u Esp tak u Shara. Pripadalo mi tedy ze u Shara je na prednich sedackach vic mista ze jsou sirsi nebo mohutnejsi.
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Espace Grand vs Sharan(Alhambra)

Příspěvek od Novotka » čtv kvě 14, 2020 19:36

Určitě je muj Espace při přejezdu nerovnosti hlucnejsi ta palubka trochu zabouchá jinak absolutní ticho(ale mam uz starou mrchu,sice 130 najeto ale)
V te Alhambre sem si připadal víc jak v kombiku .Má v tom nejsilnější naftu v automatu,ale jinak holobyt s manu klimou.Proste Koncern, neurazi nenadchne. Venek nekomentuji auto se mi vyloženě nelíbí.
Výš co me nejvíc v tom autě vadilo. Ma červené auto a zevnitr jsou ty sloupky dveří červené vidět. Proste to je strašný hnus.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Espace Grand vs Sharan(Alhambra)

Příspěvek od faradaj » úte kvě 19, 2020 01:47

Je pravda ze plech s barvou v interieru auta za takovy prachy pusobi kapku rozpacite 😁
Bohuzel pracuji v odvetvi ktere zasahla cinska nemoc takze choutky na vymenu auta uz me presly 🙄 misto toho sbiram odhodlani na vyndani palubni desky a opravy ulomene klapky vnitrniho a vnejsiho vzduchu 🙏🏻 To mam za to ze jsem se ho chtel zbavit. Za mych 24let rizeni jsem se nesetkal s poruchovejsim autem jak Espace. A to jsem ridil Fordy, Opely, Rendly a Fiaty...
Ale jeste k tomu Sharanu cetl jsem recenzi a psali ze tech 140 koni je na to auto jen tak tak...v tom 2.0 tdi. Nevim neril jsem Sharana takze nemuzu soudit jen vim ze mych 150koni z roku 2014 jede nadherne! Mozna ma Sharan jiny prevody ze to tolik netahne ale zase spotrebu napric silnicema uvadeli temer stejnou jako mam ja s rendlem. Z venku se mi libi vic Alhambra za me ma hezci cumak. Zbytek takova koncern klasika. Ale ty soupacky by se mi fakt hodily! Do mesta na parkovistich idealni a ten krasnej pristup k detickam v sedackach...
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů