spatne emise

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Pochyly Jiri
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: stř led 13, 2010 12:28

spatne emise

Příspěvek od Pochyly Jiri » ned bře 22, 2020 16:43

Dobry den,vcera jsem neprosel stk emise. Diagnostika nacetla asi starou ulozenou zavadu P0302 a technik ukoncil mereni. Mil nesviti,jen pred casem po nekolika mesicnim stani auta pri startu asi 10s auto kuckalo,svitilo MIL.Pak se srovnalo,kontrolka zhasla. Na protokolu neni zadne mereni
emisi ,to neprovedl a napsal ukonceno na prani majitele. Tak ja za 800 nevim jake mam emise. Mam jet do servisu smazat zavadu a reparat. Mate nekdo podobnou zkusenost? Udelala to STK podle metodiky mereni? Dekuji za prizpevky.

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Re: spatne emise

Příspěvek od jarda19 » ned bře 22, 2020 18:14

No já jsem byl na technické a emisích minulý týden. Před tím jsem přes Clip radši vymazal všechny uložené závady. Přítomné žádné nebyly.
Při měření emisí jsem diskutoval s technikem, když se snažil načíst závady tak jsem se ho ptal jak to je......a sdělil mi že načítá stávající i uložené závady a pokud tam je nějaká závada týkající se emisí motoru nesmí pokračovat dál. Zeptal jsem se jestli uložené závady může vymazat a pokračovat......NESMÍ

Takže před technickou radši obětujte nějakou stokorunu za připojení a vymazání závad nějakému člověku který má Clipa, (né do servisu) po vymazání je třeba auto projet jestli se závada neobjeví znova, stačí sekunda chyby na chodu motoru to nepoznáte ale zapíše se do paměti chyb,ať vás nevyhodí z emisí.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: spatne emise

Příspěvek od eisy811 » ned bře 22, 2020 21:39

U mna zapisana (neaktualna) zavada v ABS a vysledok “Nesposobile“.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

marianv3s
Junior member
Příspěvky: 204
Registrován: stř črc 06, 2016 12:13
Bydliště: Zlaté Moravce

Re: spatne emise

Příspěvek od marianv3s » ned bře 22, 2020 22:45

mal som tiež problém na EK.... 3 rocne auto, zapísaná stará chyba a nepreslo.... po vymazani chyby vsetko v poho a preslo
Renault Laguna Grandtour II 2,2dCi(110kw)automat-r.v.2003.výbava Initiale Paris
Renault Captur 1,5 dCi, 66kW,r. v. 2016, DC4

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: spatne emise

Příspěvek od Šamša » ned bře 22, 2020 22:51

Měla by přijít novela ohledně STK, kde by byla možnost předpřípravy, hlavně pro ty co vyrazí na blind na STK aniž by auto prošlo dílnou. Měla by údajně povolit aby součástí STK, nebo v areálu poskytnout službu(servisní dílnu) předpřípravy vč. základní diagnostiky, než se vjede na linku.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů