Nehoda/ujetí od nehody?

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od sedlik18 » sob bře 09, 2019 20:35

Zdravím,
před 10 dny jsem přehlédl při couvání vůz kamarádky mé kamarádky - ona vyjížděla z parkovacího místa kam jsem chtěl zajet u benzínky. Opřel jsem se o ni zadním rohem nárazníku o jeji přední nárazník v místě SPZ. Couval jsem s automatem, přičemž jsem přibržďoval a byla to opravdu jen malej šťouchanec.
Byla to má vina - vyšel jsem a probral to s ní (auto bylo služební její matky - pojišťovačky Generali). Ani jeden jsme viditelně v 11 večer na autě nic neměli, přesto byla trochu histerická. Řekl jsem, že to sepíšeme a podepíšu jí papíry, že to byla má vina. Šel jsem pro papíry, přičemž ona sedla do auta s tím, že to dá na pojišťovnu, že ji někdo na parkovišti odřel a dostane nové nebo to celé vymění a odjela. Na místě jsem byl ještě hodinu (bylo to pod kamerama Čerpací stanice s kamarády, ti to vše viděli), teď po 10 dnech popisuje škodu, že je třeba měnit nárazník, chladičovku, absorbery, světlo a blatník - škoda cca 60 tisíc na 12 let starém autě, že je to celý hnutý, s tím nesouhlasím - mám fotky ze druhého dne, kde já nemám ani škrábanec (rozleštil jsem) a ona pouze škrábnutý lak, přičemž to mohlo být mnohem starší. Osobně si myslím, že jí došlo, že by přišla o nějaký bonus atd a chtějí se na mě zahojit a nebo se od té doby stalo něco jiného (jiný náraz, zvěř...)
Co mi hrozí? Jak to řešit? Děkuji

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od Šamša » sob bře 09, 2019 20:58

Můžeš to nahlásit jako pojišťovací podvod a to bude pojišťovnu i orgány v trestném řízení hodně zajímat, nehledě, že "škoda" přesahuje limit přestupku a jde o trestný čin v sazbách odnětí svobody. Foto a svědci ti budou stačit i záznam kamery, že jsi od nehody neujel.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od sedlik18 » sob bře 09, 2019 21:17

Děkuju moc - to mne nenapadlo,
zítra budu volat na benzínku, kde se to stalo o záznam kamer. Koukal jsem na google streetview a je to přesně pod kamerou.
Tady jsou fotky "poškození"
https://sedlik18.rajce.idnes.cz/Nehoda/

Přesně mým senzorem jsem nacouval do její značky a pak se to svezlo směrem k levému světlu (podle ní, když jsem vylezl, byl jsem senzorem 2cm od prostředku značky a prý jak jsem popojel, byl jsem opřený o tu odřenou část - může bejt, na místě jsem to vyřešit chtěl)
ty fotky poškození jsou z videa, co mi poslala její kamarádka 3 dny poté, když to byli umýt na myčce.
Mám i palubní kameru, bohužel jen vepředu, tak jako tak ale stáhnu záznam i z ní, bude vidět okamžik + že jsem vystoupil, následně jak odjíždí a já zaparkoval a pak i můj odjezd

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od Šamša » ned bře 10, 2019 01:33

sedlik18 píše:
sob bře 09, 2019 21:17
Děkuju moc - to mne nenapadlo,
zítra budu volat na benzínku, kde se to stalo o záznam kamer. Koukal jsem na google streetview a je to přesně pod kamerou.
Tady jsou fotky "poškození"
https://sedlik18.rajce.idnes.cz/Nehoda/

Přesně mým senzorem jsem nacouval do její značky a pak se to svezlo směrem k levému světlu (podle ní, když jsem vylezl, byl jsem senzorem 2cm od prostředku značky a prý jak jsem popojel, byl jsem opřený o tu odřenou část - může bejt, na místě jsem to vyřešit chtěl)
ty fotky poškození jsou z videa, co mi poslala její kamarádka 3 dny poté, když to byli umýt na myčce.
Mám i palubní kameru, bohužel jen vepředu, tak jako tak ale stáhnu záznam i z ní, bude vidět okamžik + že jsem vystoupil, následně jak odjíždí a já zaparkoval a pak i můj odjezd
Oni ti záznam vzhledem GDPR neposkytnou, ale musí ho vydat Polici. Tam bych začal, ale nešel bych na běžnou služebnu, ale rovnou volal kompetentní z "Bartolomějské". Nejde jen o to, že oje*e pojišťovnu, ale tobě smažou min. na rok bonus. Šlo to vyřešit určitě jinak, ale vybrali si cestu, nebo jim "někdo dobře" poradil.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

sedlik18
Advanced member
Příspěvky: 252
Registrován: stř dub 13, 2011 19:04
Bydliště: Plzeň

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od sedlik18 » ned bře 10, 2019 12:29

Jak to myslíš z "Bartolomějské"?
Prý to ohlásí na mou pojišťovnu - jak jsem pochopil, její matka v tom asi chodit umí, když je od Generali a chtějí se zahojit.
Na místě tam nicmoc nebylo - jasně, měl jsem to poškrábaný a ona trochu taky, já to ale rozleštil za pár minut, následně celou dobu klid - i když to byli mejt a z ničehonic mi v sobotu v 6 večer píše jak je vše špatné, že prý na mne chtěla být hodná, ale děda, který tu škodu odhadl jí přemluvil. Příjde mi to, že něco musela trefit od té doby. Prý mám vzádu "výztuhy jako kráva, navíc roh a japonci jsou měkký a proto tam nic nemám" já argumentuju tím, že neni možný, abych ji trefil zadkem, kde jsou absorbery, který by mi praskly, poničili se, cokoliv... na její nejtvrdší část auta, přesně na značku, kde by alespoň praskl držák SPZ, kde je to stavěné na čelní náraz a vše jí tam pohnul.
Udělali takový haló, že stihli návštěvu jinýho pojišťováka a servisu (v 7 večer v sobotu) - samozřejmě známí a rodina, že to dají odhadci aby posoudil, jestli je to možný nebo ne a že to rozebírat nebudou, až na popud pojišťovny, abych nemohl argumentovat, že tam něco dělali.
Je možnost, že jim moje pojišťovna něco vyplatí po takové době bez mého souhlasu? Neměl bych volat na pojišťovnu?

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od krt.ecek » ned bře 10, 2019 13:33

Hele oni ujeli od nehody taky,pokud nekdo odjede,musi druhy zavolat policajty,to neudelali.... Ja bych nedrlal nic dokud te nekdo neoslovi,takhle ti jen vyhrozuji a ty se stresujes, pokid tomu dobre rozumim nemaji jak ti dokazat ze nehoda byla a ty jsi ujel,i kdyby ziskali zaznam z kamer na pumpe,bude tam jejich odjezd pred tvym, tzn. Oni odjeli a bude tam videt i stav auta... Na mne to dela dojem ze na tebe tlaci,aby neco ziskali,ale nejak nevim co by meli v ruce proti tobe.... Sel bych mozna za pravnikem,na ci strane je dukazni bremeno,kdyby to chteli tahnout dale....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od Davidak79 » ned bře 10, 2019 14:21

nevyplatí nic , protože ty jsi jim nepodepsal záznam z nehody kde bys byl označen viníkem. Musela by nahlásit že si ujel od nehody a nebo by musela volat policii jelikož jste se nedohodli na viníkovi . Docela by mě zajímalo o co jde . Na nic bych nečekal a valil na policii minimálně pro radu.
Na benzínce asi už záznam exixtovat nebude .
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od Novotka » ned bře 10, 2019 15:02

Jelikož nemají protokol tebou podepsaný vlastně nic nemají.
Slovo proti slovu,na ty benzine to bude určitě smazané.
Na ty policajty nebo minimálně na svou pojišťovnu s podezřením na pojistný podvod bych zašel.
I se záznamem z Tvé kamery.
Nebo měla alkohol a pak zdráhala.
Stejne Max prijdes o par korun na bonusech kdyz nebylo oznámeno nic policajtum nic jineho nehrozí.

Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Nehoda/ujetí od nehody?

Příspěvek od Šamša » ned bře 10, 2019 23:36

Ono jde o to, že můžou na tebe vyvalit nepřímé náklady, jako, že mají ušlý výdělek popř. požadovat nějaké odškodné. Určitě bych se poradil s právníkem, nahlásil to na tvoji pojišťovnu, že máš podezření na pojišťovací podvod a tou "Bartolomějskou" jsem myslel kriminálku. Když umí chodit v tom, že z odřeniny je totálka, tudíž jede v tom i likvidátor, tak mohou sehnat i nějaké lejstro od doktora, s "doživotníma" následkama. Od takových raději dál.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů