Sjeté pneumatiky z obou stran

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Barspin
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 03, 2018 22:05

Sjeté pneumatiky z obou stran

Příspěvek od Barspin » ned čer 03, 2018 22:27

Zdravím,

mám problém s nepravidelným sjížděním pneu. Mám Scenica 2.0 Dci 110kw r.v.2006 a sjíždí se mi jak vnitřní tak vnější strana předních pneu.Geometrie je ok, tyčky stabilizátoru a čepy jsou též ok - řešil jsem nějaké pazvuky z podvozku, což víceméně vyřešila výměna silentbloků nápravnice plus uložení tlumičů.

Dodám, že s autem jezdíme poměrně svižně a pořídil jsem pneu Membat passion..designed in barcelona made in china :wink: ..205/60/r16 xl provedení

poradí mi někdo, co s tím?

dikec!

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Sjeté pneumatiky z obou stran

Příspěvek od vitas2 » ned čer 03, 2018 22:36

Co tlak v pneu, kontroluješ ? Pokud se sjíždí, tak jak píšeš, vypadá to, že máš "podhuštěno".

Barspin
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 03, 2018 22:05

Re: Sjeté pneumatiky z obou stran

Příspěvek od Barspin » pon čer 04, 2018 03:46

Původně jsem jezdil na doporučených 2.7 baru, teď tam mám 3 bary všude. Zadní kola se tak nesjíždí, tam jsou klebery.

vím, že tato motorizace.. ještě je to grand verze..je poněkud těžší,ale že by to bylo tim? :shock:

spíš mám podezření na ty gumy, že jsou naprd.

hOOrNeT
Advanced member
Příspěvky: 250
Registrován: ned pro 10, 2017 19:48

Re: Sjeté pneumatiky z obou stran

Příspěvek od hOOrNeT » pon čer 04, 2018 08:47

jestli to rveš v zatáčkách, tak je běžné, že jdou hrany do háje (jak vnitřní, tak vnější). Záleží hodně na konstrukci gumy. Měl jsem starší dunlop (vývojově 8 a více let staré) a bylo to znát, dělo se mi přesně to samé. Středy měly ještě hodně vzorku, ale hrany jsem serval postupně na všech 4 kolech. Teď mám opět Dunlop, ale nové a je na nich vidět, že mají naprosto odlišnou konstrukci - běhoun nemají zdaleka tak rovný, jako měly ty staré gumy, ale do kulata a pneu se sjíždí rovnoměrně ;-)
Clio III Grandtour facelift 2009; 1.2 58kW; quickshift; Dynamique výbava

Barspin
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 03, 2018 22:05

Re: Sjeté pneumatiky z obou stran

Příspěvek od Barspin » pon čer 04, 2018 09:39

chtěl jsem odstranit "závadu" než nazuju nové gumy ( toyo proxes cf). ještě jsem zvažoval variantu 17tek kol, ale nevím zdali je to takový rozdíl těch 5 výškových mm. Máme v rodině s manželkou syndrom nedochvilnosti..takže pak to zahraňují koně v autě a gumy jdou do řiti.

trochu jsme se bál jestli třeba za to nemohou ramena nebo něco tak, ale když je geometrie ok, tak by to mělo být ok.

asi bych to ani neřešil, ale stalo se mi na podzim v Alpách, že pršelo a mě auto v zatáčce i když jsem točil, jelo rovně..a to jsem jel nějakých 50km/h.

díky

vitas2
Experienced member
Příspěvky: 774
Registrován: sob črc 31, 2004 11:44

Re: Sjeté pneumatiky z obou stran

Příspěvek od vitas2 » pon čer 04, 2018 09:44

No pokud řežeš zatáčky, také to může být samozřejmě jeden z důvodů :-)

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů