Pomozte mi vybrat auto (prosím)

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sroty
Junior member
Příspěvky: 161
Registrován: ned říj 15, 2017 20:36
Bydliště: Praha

Pomozte mi vybrat auto (prosím)

Příspěvek od Sroty » ned dub 01, 2018 21:02

Ahoj všem. Tak jsem po problémech s mým Meganem II 1.9 dci (viz viewtopic.php?f=42&t=116139) rozhodl koupit nového nebo max 2 roky jetého Renaulta. Můj rozpočet je omezen na 400 000 Kč. V úvahu připadají modely Clio/Captur/Megane. Jenže ten motor bude oříšek....
Ročně toho moc nenajedu, max 10 000 Km, jenže to se může brzy změnit, protože plánujeme stavět a nejspíš to bude někde za Prahou, odkud budu následně dojíždět do práce každý den cca 60Km a potřebuji, aby mě auto nesežralo. Takže rozhodně by to měla být investice do budoucna a ne jen nějaká základní městská atmosféra. Jsem klidný řidič, ale hrozně jsem si zvykl na dci a jeho zátah od spodu. Jezdit v něčem, co budu muset neustále točit - to bych asi už nedal. Co se týče výbavy, nejsem nijak náročný - klimatizace, tempomat, elektrická okénka, rozumné audio, mlhovky, denní svícení a možná tu 6-ku na dálnice (nemám prostě rád vysoké otáčky).
Počítám, že auto splatím za 7 let - s nájezdem kolem 100 000 Km a pak ho pošlu dál do světa. Do té doby bych rád, aby mi sloužilo bez problémů.
Nejraději bych samozřejmě bral nějakou předváděčku 1.6 dci - jenže to už by bylo moc na krev co se splátek týče.
Takže mi zbývají obě výkonové varianty 1.5 dci a pak samozřejmě benzíny TCE 100, 120 a 130, o kterých jsem si zejména zde na fóru přečetl mnohé a mám jedinou otázku - opravdu jsou tak špatné? Mám z toho hlavu jak pátrací balón. Ležím v nabídkách od Renaultu a jiných značek už třetí den, ale Renault mi z toho vychází zatím nejlépe.
Děkuji a přeji příjemné Velikonoce.
Renault Megane IV GC 1.3 TCE 140 Intens EDC 2019 - větší a rychlejší auto do rodiny
Renault Megane IV HB 1.2 TCE 130 Intens 2018 - prodáno ve 42 000 km. Jezdilo dobře, bude chybět
Renault Megane II 1.9 DCI 88Kw - zabil ho mechanik
Peugeot 206 1.4 55 Kw - vozí pizzu v Modřanech
Škoda Fabia 1.2 HTP 47 Kw combi - nesmrtelné auto
Opel Corsa B 1.2i Swing 38Kw - první auto, prý ještě někde jezdí

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Pomozte mi vybrat auto (prosím)

Příspěvek od Paulix96 » pon dub 02, 2018 09:39

Z tohoto výběru bych osobně šel do 1.5 dci. Mám ten motor celkem rád, dnes je již spolehlivý a nemá problém se zadíráním. Jede to hezky, ať už ta slabší nebo ta silnější verze. Ale lepší bude 81kW, protože má 6q převodovku. Moje 78kW točí 2,4 tisíce při 130 km/h, což je celkem přijatelné. Nevím jak dlouhou převodovku má 81kW verze.

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů