Loupání laku

Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.

Moderátor: Moderators General

Pravidla fóra
Zde je možné povídat si na libovolné téma, třeba i takové, které nesouvisí s automobily.
Zde se neřeší technické dotazy. Ty patří do Technické sekce podle modelu.
Technický dotaz tady může být bez dalšího smazán.
Odpovědět
V1to
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 25, 2018 11:12

Loupání laku

Příspěvek od V1to » ned bře 25, 2018 12:55

Ahoj,

mám Megane IV 2016, teď bude mít rok a půl. Přes zimu se na zadních podbězích oloupal lak asi od bordelu ze silnice. Když jsem se na to byl zeptat v neautorizovaném servisu, řekli mi, že je to způsobeno používáním a záruku mi v Renaultu pravděpodobně neuznají. Je to na plastu, tak jsem si řekl, že to zatím nechám být a počkám do léta, jestli se ještě něco neobjeví.

Teď jsem čerstvě našel flek u zadních levých dveří. Nejsem si vědom, že by to bylo způsobeno ťukancem ani není vidět žádná odřenina, vypadá to jako kdyby se lak sám oloupal. flek se zvětšuje, teď má asi 1,5cm, zkoušel jsem a lak se dá jednoduše oloupat. Jelikož je to přímo na karoserii, chci to řešit co nejdříve.

Na žádném rok a půl starém autě se nám tohle ještě nestalo, proto se chci zeptat, co si o tom myslíte, jestli je to normální nebo to může být způsobeno vadou laku. V týdnu s tím chci jet do autorizovaného servisu a nevím, jestli mám trvat na záruční opravě.

Předem děkuji za názory a rady.

ObrázekAuto by Karel Novák, on Flickr

ObrázekAuto by Karel Novák, on Flickr

ObrázekAuto by Karel Novák, on Flickr

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Loupání laku

Příspěvek od Dawes » ned bře 25, 2018 18:29

Osobně to považuju za odfláknuté provedení barvených plastů, takže bych to v rámci záruky řešil.
Na Espace III jsou stejně provedené plasty nárazníků a za skoro 20 let takový problém nenastal.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1307
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Loupání laku

Příspěvek od Renaulťák » ned bře 25, 2018 18:58

Kdyz budu mlatit, cimkoliv, do original lakovaného plastu, nemuze se loupat od zakladu. Vzdy se poskodi od povrchu a nemuze mit tak ostre hrany. Plech jsem jiz sotolinou opiskoval, plast ne.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Odpovědět

Zpět na „Diskuse a pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů