Megane III vymena original radia

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Fkho
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 09, 2015 12:58

Megane III vymena original radia

Příspěvek od Fkho » pon lis 27, 2017 10:36

Zdravím,

v Megane III GT 2011 mám TomTom navigáciu a originálne rádio bez USB a Bluetooth. Síce som do pôvodného rádia zapojil Bluetooth modul, no chcel by som aj rádio s USB, najlepšie so zachovaním pôvodného výzoru.
Zaobstaral som si "novšie" rádio z Twinga, ktoré má BT, USB. Toto rádio má iný konektor. Redukciu su vyrobím, nakoľko mám aj konektory kabeláže s "novším" typom konektoru. Žiaľ, mne sa podarilo zaobstarať iba schému k jestvujúcemu rádiu. Napájanie, výstupy a CAN som na novom konektore identifikoval, no kvôli iným farbám neviem, kde má byť pripojený signál rýchlosti auta a "signál prebudenia multimédií".

Touto cestou by som sa chcel opýtať, či je rádio kompatibilné s TomTom navigáciou a ovládaním pod volantom?
Bude komunikovať s displayom?
A nemá niekto k dispozícii schému k "novému" typu konektoru?

Ďakujem za akúkoľvek radu!

Fkho
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: pon lis 09, 2015 12:58

Re: Megane III vymena original radia

Příspěvek od Fkho » ned pro 03, 2017 21:26

Update: pre prípad, že by niekto riešil niečo podobné. Pinout som zohnal. Po pripojení na CAN "novší" typ autorádia komunikuje s autom, no nie s displayom navigácie a teda ho nie je možné ovládať. Ukázalo sa, že funguje iba s novším displayom. Obidva displaye majú rovnaké označenie 25 91 509 31R, no novšia verzia už má TomTom Live.
Čiže v skratke - ak by niekto chcel vymeniť jestvujúce rádio v Megane III (alebo podobnom vozidle) za novší typ s Bluetooth, USB a AUX na paneli, musí prerobiť konektor a vymeniť jednotku navigácie s displayom za novší typ.

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů