Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od matts » úte dub 11, 2017 20:06

Ahojte, nejako som cakal od arkamysu viac ako je realita a mam par otazok. Su urcite frekvencie ktore vysky nezajhraju chrcia a skusal som aj ine vyskove repro ale tie pri naozaj len urcitej frekvencii chrcia, otazka znie je to sposobene vyhybkou? Stretli ste sa s tym? Ako mate nastavene radio. 32 hlasitost je max ale zas nejak hlasno to nehrá a ten systém to už nedáva. Osvedčil sa mi najviac ekvalizer jazz.
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od marek_k » stř dub 12, 2017 13:19

Stretol som sa presne s tym istym pri arkamys na megane 3. S origo repro v urcitych pesnickach vyskove pasaze chrcali. Original repro k arkamysu su vsak zly vtip, skor len parodia na reproduktor , smiesny kus plastu s magnetom velkosti 2€ (myslim ze v L3 budu obdobne ako v M3). A ako pises nestihaju ani k tomu radiu na vyssej hlasitosti celkovo, vobec to nebasuje a dost skresluje. o nejakom priestore a pod sa neda hovorit uz vobec. Tie repro ani nemaju ziadnu vyhybku na vyskaci je len kondik a stredobas je na priamo. Ak pripajas iny vyskac musis tam dat vyhybku inac mozes vyskas znicit. Ja som ich vymenil za kvalitnejsie kde je vyskac a stredobas pripojeny cez vyhybku, tahal som signal z hrubsich kablov ktore idu k stredobasu a k vyskacom potiahol nove kable od vyhybky . Chrcanie v danyh songoch bolo pocut stale dokonca este viac kedze nove repro hraju vyrazne lespie. Co sa tyka hlasitosti po vymene repro to hra v pohode na 30ku casto aj 32ku bez skreslenia. Zalazi od songu, kvalitna nahravka ktora nieje prebudena hra cisto bez skreslenia aj na 32 v pohode. Takze koncovy stupen radia to zvlada v pohode. Ta 32ka nieje nejaka mega hlasitost ale na aj mierne nadstandardny zazitok staci. S novymi repro je vsak citit ze dodatocny zosik by to posnul uplne inde.
Ale spat k chrcaniu . Tymto som zistil ze je to radiom. Posledny pokus bol ta ista mp3 na usb a na CD. A je to zahada lebo chrci len ta z USB, z CD hra cisto. Pisal som to uz do vlakna http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.p ... 0#p1161700 kde som zaroven s vymenou repro aj komplet tlmil a ohlucnoval dvere.

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Re: Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od matts » čtv dub 13, 2017 07:50

Myslis ze nejaky zosik za radio maly plug n play audiosystem robí také by to vylepšil aj ked nechám origo repro? zas aby to tie repra zvladli
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Re: Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od matts » pát dub 28, 2017 07:19

Nahodou nemate niekto schemu zapojenia repro? A kde je ta slavna vyhybka? Totoiz by som tam dal normalnu vyhybkynpre predne vysky a zadne netusim kde je ten original spletenwc kablov a nerab by som auto kuchal kolintomu dakujem.
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Re: Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od matts » pon kvě 01, 2017 08:35

co tak zvysit kvalitu prevjavu origo repro nejakou dodatocnou vyhybkou, len neviem ktoru vybrat, co tak -6db? https://www.ahifi.cz/pasivni-frekvencni ... 96&order=0
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od Zefek » čtv kvě 18, 2017 10:05

Nestkali jste se s tím, že při volání přes bluetooth je hovor slabě slyšet? Musím dát hlasitost až na 26 (max. je 32) abych něco slyšel.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

tyma
Junior member
Příspěvky: 109
Registrován: čtv bře 16, 2017 13:38

Re: Laguna III 3d sound arkamys a tomtom

Příspěvek od tyma » ned kvě 21, 2017 15:19

ja s tym problem nemam, skus iny telefon nech vies vylucit co moze byt zle
Renault Laguna III hatch silver 4control/GT 2.0 dci 131kw manual

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů