Subwoofer a repro s rádiem

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
laska_ceni
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 25, 2016 19:58

Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od laska_ceni » úte srp 30, 2016 11:56

Zdravím, nelze nějak zapojit zadni reproduktory zvlášť a subwoofer také? Psali mi ze žádné rádia nemaji k dispozici se zapojením zadních repro a subwooferu zvlášť, ale pouze buď zadní repro nebo subwoofer. Neměl by někdo nějakou radu? Děkuji :-)

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od benytrans » úte srp 30, 2016 17:04

A kdo ti to psal? Kupujes novy radio?
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

laska_ceni
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 25, 2016 19:58

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od laska_ceni » ned zář 11, 2016 21:08

Zdravím, už jsem to vyřešil. Jiné rádio to má vzlášť na cinch kabel. Teď spíše řeším, jak bych do auta mohl dostat přívodový kabel od baterie na +. Přijde mi nesmysl to tahat přímo od baterie. :-)

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od benytrans » pon zář 12, 2016 05:58

To je jediny jak se to da udelat.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
paveloslav
Advanced member
Příspěvky: 297
Registrován: čtv kvě 08, 2008 13:15
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od paveloslav » pon zář 12, 2016 19:31

tahat plusko treba od zapalovace z kufru je opravdu pro zoufalce a mam strach aby ti pak nehorelo auto.tecou dam dost velky proudy.ono to ma i odber.Jediny reseni koupit poradny kabel a tahnou od baterky
Renault Clio 1.5dci 2001,Renault Laguna 2.0dci 2007,Renault Latitude 2.0dci 2010,Renault Koleos 2.0dci 2018

laska_ceni
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 25, 2016 19:58

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od laska_ceni » úte zář 13, 2016 09:48

A třeba zapojit z pojistkové skříně by nešlo? Dik

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od benytrans » úte zář 13, 2016 10:56

V pojistkove skrince nebudes mit odpovidajici volnou pozici. Navic musis pocitat s tim, ze k subwooferu budes potrebovat prurez kabelu od cca 8mm2 a vyse dle vykonu zesilovace. K tomu musis k baterii dosadit i odpovidajici pojistku a tak dale... Dale budes tahat tak jako tak signalni kabely a rem kabel. Motorova pricka neni zas takova prekazka...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

laska_ceni
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv srp 25, 2016 19:58

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od laska_ceni » úte zář 13, 2016 20:09

Děkuji, tak jsem to ale nakonec vyřešil. Ten subwoofer je už vcelku se zesilovačem. http://www.conrad.cz/aktivni-subwoofer- ... -w.k372362. Napojil jsem z přívodu autorádia z červeného drátu do subwooferu (kde přívod jde pokud otočím klíčkem) a žlutý drát z rádia, který už má udělanou rozpojku, jsem dal k subwooferu na "REM" - na který má být napojen ten výstup pro anténu (žlutý drát), jenže z něj jde přívod takřka pořád. Tak doufám že to nějak nevadí, že tam jde přívod pořád a nějak to nevybíjí baterii nebo se nemůže něco spálit. :D

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od benytrans » úte zář 13, 2016 20:47

:roll:
Tady rady nepomuzou... V lepsim pripade to zachrani pojistka autoradia... Kazdopadne uz jsem videl i zesilovac napajenej rem kabelem z radia, takze me tahle tvorivost moc neprekvapuje.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
HonYa
Moderátor
Příspěvky: 1164
Registrován: úte led 04, 2005 18:47
Bydliště: Praha - CZ

Re: Subwoofer a repro s rádiem

Příspěvek od HonYa » úte zář 27, 2016 09:03

laska_ceni píše:Děkuji, tak jsem to ale nakonec vyřešil. Ten subwoofer je už vcelku se zesilovačem. http://www.conrad.cz/aktivni-subwoofer- ... -w.k372362. Napojil jsem z přívodu autorádia z červeného drátu do subwooferu (kde přívod jde pokud otočím klíčkem) a žlutý drát z rádia, který už má udělanou rozpojku, jsem dal k subwooferu na "REM" - na který má být napojen ten výstup pro anténu (žlutý drát), jenže z něj jde přívod takřka pořád. Tak doufám že to nějak nevadí, že tam jde přívod pořád a nějak to nevybíjí baterii nebo se nemůže něco spálit. :D
Zesilovač by měl být napájen přímo z baterie a jen spínán rádiem, když je puštěné. Natáhnout jeden kabel z motorového prostoru není tak náročné a zabráníš tím možnému požáru. Je rozdíl výkonu rádia a výkonu zesilovače. Pojistku dáš k baterce na nový kabel a nemusíš nic řešit. Hlavně nebudeš pak hasit ;)
HonYa | Lůca, Áďa, Táďa a Justinka
------------------------------
Laguna GT (2009) 2,0 dCi 131 kW
Trafic Evado (2014) 84 kw
Hyundai I40 ;)
------------------------------
Oficiální facebook page Renault Clubu Česká Republika

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů