Výměna rádia GS3

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Beban
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob srp 06, 2016 20:48

Výměna rádia GS3

Příspěvek od Beban » sob srp 06, 2016 21:00

Zdravím, pokud mám v autě rádio 281150030R, dá se jenom prostou výměnou kus za kus (kód bych měl) vyměnit za rádio 28115399R tj. Bose verzi s Bluetooth a podporou USB? Bude všechno včetně ovládání an volantu a komunikace s hlavním displejem správně fungovat? (Představuju si to tak, že palubní PC pozná, jaké je tam rádio a přizpůsobí se :-) Že by vyráběli i několik verzí kabeláže a softwaru se mi nezdá).

Případně má někdo prosím pinout zadních konektorů 281150030R? Není tam třeba vstup pro USB jen nevyvedený ven?

Díky!
Renault Grand Espace IV Initiale 133 kW (Ph. 2, 2006)

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Paulix96 » ned srp 07, 2016 08:59

Aha, někdo řeší stejný problém jako já :)

Problém je v tom, že to první rádio má jiný displej, tudíž nebude s novým rádiem fungovat. Už mám sehnaný displej i koncovku (ta je jiná), právě sháním rádio. Díky tomu, že se zjednodušilo ovládání pod volantem, nemusí se měnit. Mikrofon taky nemusí být doděláván, ale pro správnou funkci BT Handsfree je kupodivu nutný.

Jakmile všechno budu mít, udělám návod. Vsadím boty, že nad touhle myšlenkou uvažovalo už hodně lidí...

Beban
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob srp 06, 2016 20:48

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Beban » ned srp 07, 2016 10:20

Rádio jako takové žádný displej nemá. Displeje jsou v autě dva - přístrojovka a navigace (a co sleduju inzeráty, tak jsou ve všech GS3 stejné, maximálně navigace chybí). Já auto ještě nemám, proto to řeším, ale na fotkách jsem viděl:

Na všech GS3, kde je zapnuté rádio, na Sauto je informace o stanici rádia 281150030R zobrazená jen na přístrojovce a ne na navigaci. Stejně tak u rádia, které má uprostřed vystouplý černý knoflík a AUX a USB má vyvedené dole na spodku středového štítu (kód nevím). 28115399R (stříbrné s nápisy Bluetooth a MP3 a USB a AUX přímo na sobě) funguje stejně. Všechna rádia tudíž zobrazují informaci stejným způsobem na přístrojovce. Jde jen o to, jestli jsou stejně zapojená a stejně komunikují, případně pokud jde o ovládání například Bluetooth jestli software auta pozná, jaké rádio tam je, a ovládání zpřístupní, nebo tyhle funkce fungovat nebudou.

Ovládání na volantech je v podstatě asi stejné, jen má jiné potisky (tady bych se spokojil, kdyby fungovala hlasitost a next / prev), možná u verzí bez továrního Bluetooth chybí tlačítko na hlasové ovládání, ale bez toho bych se obešel :-)

Na mikrofon jsem zapomněl, ale to by nebyl až takový problém.

Nebo je opravdu víc druhů displejů? Nevím, jak dalece je zobrazení konfigurovatelné, ale je fakt, že ty u lepších rádií mají často shodně jinou grafiku. Tak či onak to vypadá, že to asi budu muset zkusit :-)
Renault Grand Espace IV Initiale 133 kW (Ph. 2, 2006)

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Paulix96 » pon srp 08, 2016 08:53

Není problém s výměnou rádia, jen je třeba udělat redukci na konektor...

Jo s navi? Tak to fakt nevím, jestli to bude funkční. Jinak displeje bez navi jsou rozdílné, zatímco tvé a mé rádio mají segmentový displej (jako hodinky třeba), tak ta lepší rádia mají maxi-dot displeje, tudíž s jednotlivými pixely. Tak je to u Megane, u Scenica je jeden velký TFT displej (případně + navi), takže netuším. Nezbývá nic jiného, než to zkusit.

Ovládaní je bez popisků, ale stejné není. U toho nejnovějšího chybí dvě tlačítka oproti tomu, co bys měl mít ty, což není problém. Kdybys pořídil to s tím černým knoflíkem uprostřed, tak by ti chyběly myslím 2 tlačítka, ale jistý si nejsem...

Beban
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: sob srp 06, 2016 20:48

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Beban » pon srp 08, 2016 10:17

Všechny GS3, co jsem viděl v inzerátech, mají TFT přístrojovku.
Renault Grand Espace IV Initiale 133 kW (Ph. 2, 2006)

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Paulix96 » úte srp 09, 2016 07:55

Tak snad jsou stejný i vnitřkem... Asi zbývá metoda pokus-omyl.

D-Evil
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 29, 2016 20:48

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od D-Evil » pon srp 29, 2016 20:59

S podobnou myšlenkou si pohrávám taky.

Zatím jsem se dostal pouze k tomu dohledat kódy součástek. Přikládám, třeba se někomu budou hodit

Starší rádio bez BT (černé s čtyřtlačítkem uprostřed):
Rádio - 281150030R
Displej (segmentový) - 280349044R

Novější rádio s BT (s otočným tlačítkem uprostřed):
Rádio - 281155040R
Displej (bodový) - 280346458R

Nové rádio s BT a USB:
Rádio - 281153266R
Displej (bodový) - 280346458R

Mikrofon pro handsfree - 283128032R nebo 8200536605

Základní displej je pro obě novější varianty shodný - dohledal jsem to na https://www.onderdelenlijn.nl/en/, kde se dá přes konkrétní součástku dohledat zbytek dílů ze stejného auta. Alternativně jde místo tohoto displeje namontovat displej s navigací, konektor pro propojení s rádiem je stejný.

Co se týká novějšího rádia bez USB, vyskytuje se ve více variantách (Bosch a Blaupunkt), zřejmě podle toho kdy a kde bylo auto vyrobené. Funkčně by snad měly být shodné, ale kdo ví...

Zatím nevím jak je to s ovládáním pod volantem, ale pravděpodobně bude až na tlačítko pro hlasové vytáčení a natištěné obrázky stejné. A nevím jak je to s montáží mikrofonu - v nižších výbavách dost možná bude chybět svazek kabelů od rádia k hornímu osvětlení interiéru, kam se mikrofon montuje.

Pokud se do toho někdo pustíte, určitě dejte vědět, co, jak, kde a za kolik :-)

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Paulix96 » úte srp 30, 2016 07:58

Díky za poznatky!

Jinak k tomu mikrofonu. Pokud má auto senzor deště, měl by tam být i konektor na mikrofon, ale na 100% to nepotvrdím.

Ad rádio bez USB - Jeden z těchto dvou výrobců snad nedával konektor na CD Changer myslím

Cr4zzywolf62
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: sob bře 09, 2019 21:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od Cr4zzywolf62 » pon črc 22, 2019 22:38

Resim to same na s3 s tom tom navigaci, jak kdo dopadl? Mam 281150030R jedu na bt adapteru z aliexpresu uz me to nebavi porad zapinat a ovladat na mobilu. Proto kdyby nekdo vedel zda je mozne ciste prohodit radio za jine s bt bez displeje a vse mu pracuje jak ma budu rad klidne zacnu tozdavat odmeny :D

eisy811
Junior member
Příspěvky: 208
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Výměna rádia GS3

Příspěvek od eisy811 » pát říj 25, 2019 23:09

Myslim, ze najspolahlivejsie je kupit asi cely komplet (radio, displej, kablovacka).
Cital som tu info, ze info o radiu sa vzdy zobrazuje iba na TFT, no u mna sa zobrazuje info o radiu na obrazovke navigacie, takze variacii je vela a aby potom neboli problemy s kompabilitou.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů