Renault Clio Grandtour 2008 - Autorádio + repro

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Renda-Grande
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: sob dub 23, 2016 07:26

Renault Clio Grandtour 2008 - Autorádio + repro

Příspěvek od Renda-Grande » sob dub 23, 2016 09:42

Zdravím, rád bych si do Renault Clio Grandtour 2008 namontoval autorádio a přední repro. Přípravu v autě mám. Jsem v tomto ohledu absolutní laik, přesto bych to rád zkusil sám. Vím, že můžu vyhledat odborníka, ale raději bych to zkusil sám.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

V příloze jsou fotky jak příprava vypadá. Mám několik hloupých dotazů :

Autorádio -
- podle rozměrů jsem pochopil že jde o rozměr 1DIN
- dle fotek jde asi o ISO-kontektory, všechna nabízená autorádia mají ISO konektory nebo si mám dát bacha?
- anténní vstup je taky na rádiu jaký potřebuji nebo tam může být nějaký zádrhel?
- potřebuji k rádiu dokoupit nějaké rámečky?
- je ještě nějaká specifikace, kterou bych měl ohlídat?

Repro -
- dle rozměrů jde asi o 13 cm
- jaký typ reproduktorů koupit pouze do předních dveří, nějaké specikiface?

Děkuji moc za rady

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2457
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Renault Clio Grandtour 2008 - Autorádio + repro

Příspěvek od Dawes » sob dub 23, 2016 15:06

Ahoj.
Prakticky všechna aftermarketová rádia mají ISO konektory na reproduktory a napájení. Jejich zapojení je až na drobnou vyjímku (trvalé a spínané +12V bývá někdy přehozené) identické napříč výrobci a typy aut i rádií.
Ten žlutý malý konektor bude pro ovládání pod volantem a je-li instalován tak i pro externí display. Ten mnoho "externích" rádií nepodporuje. Ovládání ta lepší (resp. ne nejnižší řady) podporují buď bez úprav, nebo s přídavným adaptérem, který z konektoru v Renaultu udělá konektor (a signál) kompatibilní s daným rádiem. Na toto téma je tu hodně napsáno tak zahledej. Kdyžtak mi hoď PM s potenciálním rádie, které tam chceš dát a mrknu se ti co a jak.
Externí display u malých aut s rádiem v palubce nebývá potřeba, jeho nefunkčnost tě nemusí mrzet.

Anténa:
Podle toho, jaké si vybereš nové rádio budeš nebo nebudeš potřebovat redukci konektoru antény. Je to jednoduchý váleček s holčičkou jednoho typu nan jedné straně a chlapečkem druhého typu na straně druhé. Stojí v autopotřebách cca 20,-

Rámeček:
Pokud je palubka nějak tvarovaná a otvor pro rádio není přímo odpovídající, je potřeba plastový rámeček, který tvarem odpovídá palubce a je v něm standardní DIN otvor pro rádio. Mrkni např. na

Kód: Vybrat vše

http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro-autohifi-1/Plastadaptery-autoradii-1DIN/Ramecek-autoradia-Renault 
Stojí do 200,-

Specifikace:
vpodstatě už jen záleží na tvé představě o kvalitě a výkonu (případně dalších schopnostech jako changer, subwoofer, hlava co za jízdy kouří...)

Repro:
je-li otvor 13cm, doporučuju 13cm koaxy. Víc asi u lepšího prodejce (ne baubauobchod.)-

D.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů