Originál rádio - samovolné přepínání zvuku

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Originál rádio - samovolné přepínání zvuku

Příspěvek od muWme » ned dub 17, 2016 14:18

Ahoj,
ihned od od koupě nového auta pozoruji, že na originál rádiu se mi samovolně přepíná zvuk rádia, nevím jak to popsat, něco ve smyslu přepínání prostorového zvuku se stereo což je prostě silně znatelné. Při přijmu do servisu kromě přezutí pneu jsem toto nahlásil jako závadu, bylo mi sděleno, že se na to podívají, možný by byl update SW a také technik naznačoval že by to mohl být špatný příjem signálu (což když si tak vybavuji tak by to mohlo být taky) po servisu údajně update SW a reset rádia (nevím jestli ano nebo nedělali myslel jsem si že po přehrátí SW a resetu zmizí všechny předvolby i spárované BT což ale nebylo) to pořád dělá. jezdím 95% v Praze kdy jsem nikdy na žádném rádiu toto neměl a když tak po ČR a ne v Praze, nenapadá někoho co s tím? je to docela nepříjemné.
Děkuji
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Originál rádio - samovolné přepínání zvuku

Příspěvek od muWme » stř čer 08, 2016 13:04

Takže jsem náhodou narazil jak to vyvolat záměrně a asi i proč to dělá... přátelé je to Bluetooth.
Když mám připojený mobil (Android i iphone) tak při rozsvícení telefonu nic v momentě kdy zmáčknu tlačítko na zhasnout displej tak se ten zvuk přepne na cca 5 vteřin na ten prostorový (nejvíce znát při mluveném slovu).
To že to dělalo náhodně při jízdě si vysvětluji tím, že telefon občas na pozadí asi nepravidelně zkouší komunikaci mezi telefonem a rádiem a vždy v ten moment se to na pár okamžiků přepne.
Tak a teď babo raď, že bych kvůli tomu se teď hrnul do servisu to asi nemusím, ale až tam budu na podzim přezouvat tak jsem schopen jim to předvést a jsem zvědavý co s tím udělají když údajný update provedli.
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Originál rádio - samovolné přepínání zvuku

Příspěvek od Paulix96 » pát čer 10, 2016 07:10

Hm... A co nastavení rádia? Nejde deaktivovat prostorový zvuk u BT?

muWme
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: úte úno 09, 2016 20:27

Re: Originál rádio - samovolné přepínání zvuku

Příspěvek od muWme » pát čer 10, 2016 08:27

Paulix96 píše:Hm... A co nastavení rádia? Nejde deaktivovat prostorový zvuk u BT?
ono toho nastavení v tom rádiu moc není :-) a u BT skoro nic.. nastavení jsem prolezl celé ale nikde nic smysluplného :-)¨
je pravda že jako "prostorový zvuk" jsem to nazval já, no teď když vím jak to vyvolat tak to můžu nahrát ale to už je jedno když to není náhodné a můžu to předvést v servisu ať si s tím poradí sami. :-)
Renault Kadjar 1.2 TCe 130 ZEN
Obrázek

Paulix96
Advanced member
Příspěvky: 306
Registrován: úte úno 23, 2016 07:49

Re: Originál rádio - samovolné přepínání zvuku

Příspěvek od Paulix96 » pát čer 10, 2016 21:47

Ono prostě originál rádia jsou na pytel. Nejhorší je, když chce člověk zanechat funkčnost displeje a tlačítek musí prostě u toho originálu zůstat :cry:
No snad pomůžou. U starších Tuner a Update list rádií, které se dávaly do Laguny II, Scénica II... bylo ještě skryté nastavení, které bylo pokročilejší. Nevím jak je to tady...

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů