Clio iii - pomoc s reproduktory a kabeláží

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Jakub Neruda
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 05, 2016 21:59

Clio iii - pomoc s reproduktory a kabeláží

Příspěvek od Jakub Neruda » pát úno 05, 2016 22:34

Ahoj, podědil jsem clio iii v základní výbavě (takže nemám reproduktory) a tak jsem při instalaci autorádia (generické, nikoliv přímo od renaultu) narazil na spoustu nečekaných problémů, se kterými bych potřeboval radu od nějakého zkušenějšího jedince.

V první řadě: mé autorádio má ISO konektory. Což clio taky. Po menší konzultaci s manuálem jsem však dospěl k názoru, že Renault nerespektuje standardy ISO a pro jistotu si v tom polovinu káblíků zpřeházel (rádio například jde zapnout, ale neumí si zapamatovat stanice, protože kabel, co to má na starosti jednoduše vede jinam). A jak jsem tak koukal na barvy káblů od repráků, tak jsem dospěl k názoru, že i ty jsou zpřeházené. Máte s tím někdo zkušenost, je tomu tak?

V druhé řadě: intenzivní googlení mě utvrdilo v názoru, že si MUSÍM koupit jakousi plastovou redukci, abych vůbec mohl upevnit reproduktory (neboť počet děr v plastech dveří se nerovná počtu děr u průměrného reproduktoru). Vzhledem k tomu, jak inteligentně je to celé postavené, tak se mi nechtějí zatím odstrojovat celé zadní dveře, abych se k tomu dostal - je nutné mít takovou redukci jen do předních dveří, nebo i do těch zadních?

V poslední řadě: když už si koupím ty rámečky, jaké mají být rozměry reproduktorů, které do nich budu strkat? Došel jsem k závěru, že 13cm průměr, ale horší to je s hloubkou. Také to vypadá, že si budu muset přepájet kábly, renault tam má plastový konektor, který jsem zatím nikde v eshopech neviděl.

Předem díky moc za všechny rady

PS.: Pokud víte, napište mi prosím doporučené hodnoty odporu a výkonu těch repráků, až mi z toho začnou téct nervy, tak si kuchnu starý reprobedny od zesáku.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Clio iii - pomoc s reproduktory a kabeláží

Příspěvek od Dawes » čtv úno 11, 2016 18:43

Ahoj,
s tím zapojením ISO to nebude tak horké. Mnoho automobilek má různý "názor" na zapojení stálých +12V a spínaných +12V.
Proto má většina autorádií v kabeláži možnost mezi těmito vodiči přepínat, například konektorem.
Zkus přehodit piny BATT a spínanných 12V (tuším že červený a žlutý, piny 4 a 6) pro mžnost rádio vypínat automaticky s klíčkem, nebo je spoj do jednoho a připoj tam, kde máš na autě stálých 12V.

Barvy reprokabelů jsou jedno, pokud vedou ze správných pinů, což zatím u všech nebastlených aut, co mi prošla rukama správně bylo. Není důvod se domnívat, že by to u Clia bylo jinak.

S rámečky ti neporadím, je to u skoro každého novějšího auta jinak. Patrně ti zbyde místo na 13cm koaxiály, ale bude potřeba to změřit nebo zjostit od někoho, kdo již měnil / instaloval.
Konektory bývají typizované, osobně bych hledal dál. Je to čistší než bastlit.

Doporučené hodnoty repráků... myslíš Impedanci a výkon. S impedancí je to jednoduché, autorádia jsou stejně jako většina spotřebky díky monolitickému univerzálnímu zesilovači konstruovaná na minimálně 4 Ohmy a reálně použitelné maximum 8 Ohm.
A preventivně - protože se pro vyšší efektivitu často používá můstkové zapojení konců, nelze "zem" reproduktorů slučovat se "zemí" auta.

Nemáš v podpisu ani profilu odkud si, já pro tyhle vychytávky chodím v Praze pod Vyšehrad na roh Vyšehradské a Vratislavovy, nebo zkus Aunika.com
http://www.aunika.com/Prislusenstvi-pro ... an-Renault
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů