Renault Scenic 96-03

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Till
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 29, 2015 10:13

Renault Scenic 96-03

Příspěvek od Till » úte pro 29, 2015 10:20

Ahoj všichni, nedávno jsem si pořídil starší ( ale stále spolehlivý ) Renault. Konkrétně Scénic ( přesný rok výroby si nepamatuju, ale je to mezi lety 96-03 ). Rozhodl jsem se trošku vylepšit interiér a zakoupit nějaké menší vylepšení.

V prvé řadě autorádio. Zajímalo by mne, jestli můžu do tohohle typu dát autorádio JVC KD-X220 ? Co jsem se dočetl, tak záleží na velikosti, tento typ je 1-DIN a mělo by to být bez problémů. Nicméně se chci radši ubezpečit.

Dále bych chtěl vyměnit takové běžné věci jako je hlavice řadící páky, rukáv řadící páky, rukáv brdy, dokoupit nové koberce a potahy...je nějaká stránka, kde bych sehnal tyhle věci ? Včera jsem brouzdal a nic moc nenacházel. Jedině univerzální věci ( koberce, potahy ), tak mě zajímá, jestli jdou použít - což by asi měly. Předchozí majitel se o auto staral dobře, ale je potřeba ho trošku zkrášlit, protože zub času je znát :)

Předem díky za odpovědi :)

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Scenic 96-03

Příspěvek od benytrans » úte pro 29, 2015 15:35

Radio : neměl by být problém, je ale třeba dokoupit rámeček na uni radio, aby si neměl okolo díru, pokud máš teď origo radio se zaobleným štítem. Nebude ti fungovat displej v kapličce a ovládání pod volantem.
Hlavice řadící páky : Je nutné sehnat takovou, která počítá s kroužkem na zpátečku, originál hlavice je pouze naražená, musí se vytáhnout velkou silou směrem nahoru.
Rukáv řadičky : Měl by pasovat jakýkoliv.
Návlek na ruční brzdu : Měl by pasovat jakýkoliv.
Koberce : Zde záleží na tobě, klasický univerzály samozřejmě do auta půjdou, ale vzadu máš kastliky v podlaze, takže budeš muset vždy zvedat koberce, originály a nebo lepší koberce na míru mají chlopně na tyto kastliky.
Potahy na sedačky : Zde bude problém ještě větší, budeš muset jít do dražších na míru, jelikož vzadu máš tři sedačky zvlášť a ještě mají různou šířku (ale "tílka" by určitě pasovaly :-D).
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Till
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte pro 29, 2015 10:13

Re: Renault Scenic 96-03

Příspěvek od Till » úte pro 29, 2015 18:47

Díky za odpověď. Cením si toho. ten rámeček okolo rádia by neměl být problém, co jsem koukal, dá se sehnat za dvě stovky. Panel v kapsličce klidně obětuju, přeci jen novější rádio je novější rádio, stejně tak ovládání pod volantem :)

S těma potahama to bude problém, co jsem koukal, už se nedělaj pro tenhle typ auta.


Kdyby měl někdo nějakej typ, kde to sehnat, budu rád.
Ještě jednou díky za odpověď

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Scenic 96-03

Příspěvek od benytrans » úte pro 29, 2015 21:18

potahynamieru.sk zasílaj i do ČR, ale ta cena je dle mě pro auto z roku 2000 mimo mísu...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů