Propojení ovládání pod volantem s rádiem Hyundai CRMD 7222SU

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Kavarik
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 08, 2015 20:47

Propojení ovládání pod volantem s rádiem Hyundai CRMD 7222SU

Příspěvek od Kavarik » ned lis 08, 2015 20:58

Dobrý den. Chtěl bych se prosím zeptat. Koupil jsem si rádio Hyundai CRMD 7222 SU a v mé Thálii je ovládání pod volantem. V rádiu jsem koukal, že to má pro napájení všechny piny. zapojené jsou jen ty hlavní, jako je napájení, uzemění, REM, ant. To jsou 4/8. Zbytek není zapojeno, ale doufal jsem že v návodu něco bude ale nejsou popsané zbylé 4 piny a na internetu jsem nic kloudného nenašel. Ovládání jsem koukal, že jsou k dispozici 4 kabely. Jde to propojit s tímto rádiem a popřípadně jak zapojit kabely? Auto: Renault Thalia 1,4i 16V 72 kW rok v. 2005. Moc děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2457
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Propojení ovládání pod volantem s rádiem Hyundai CRMD 72

Příspěvek od Dawes » stř lis 18, 2015 15:07

Ahoj, obecně - rádio musí podporovat připojení dálkového drátového ovládání. Nevím jak u Hnůjdaj, - Pioneer, Kenwood a Sony má pro ovládání zezadu Jack 3,5mm, jiná rádia mají jiné připojení. Pokud rádio tuto možnost má, většinou je pro OEM ovladače v autech pořídit převodník pro konkrétní značku auta a nového rádia.

Nepoužité piny v napájecím ISO konektoru mají své opodstatnění u modelů rádií, které mají např. spínání osvětlení s palubkou auta, externě ovládanou anténu a jiné funkce. Pokud nejsou použity ke svému původním účelu (viz schéma zapojení ISO konektorů), NEMAJÍ žádnou jinou funkci (tak praví norma).

Po přečtení manuálu k rádiu soudím, že možnost drátového ovládání rádia tvůj Hyundáj nemá, pouze bezdrátové co je v balení.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů