Výmena rádia Fluence

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Výmena rádia Fluence

Příspěvek od septim » pát kvě 15, 2015 08:28

Zdravím Vás!
Potreboval by som poradiť. Prečítal som toto fórum, ale presne moju otázku som nenašiel.

Mám Fluenca so základným rádiom rádiosat classic 4x15w bez BT usb (skladové auto, nedá sa priplatiť)

Dvere som vytlmil s Gladen multi (asfalt, Al fólia + pena) a dal som repro 4x MAGNAT PRO POWER 132 50-200W.
Lenže hudba vôbec nie je lepšia, ale skôr horšia, nakoľko sa plne ukáže že rádio nestíha, pri poriadnej hlasitosti (nie som hluchý ani disko nerobím) jednoducho už skresľuje zosík, huhňá to a keď dám tichšie hudbu, nie je dobre počuť ani rozumieť hudbe.

Teraz akou cestou sa vydať?

1. Mám rád ovládanie pod volantom aj displej v palubke = zohnať arkamysa 4x30w, asi ako hľadať ihlu v kope sena, a zrejme aj displej by som musel meniť. Mám alfanumerický, nemám mikrofón ani kabeláž v streche, teda volať by sa aj tak nedalo s ním.

2. Hodiť tam uni radio napr alpine ute 72bt, ma externý mikrofón, mal by som bt HF, usb prehrávanie.

3. hľadať uni rádio s výstupom na ovl. pod volantom a displejom, ale to je šialene drahé, spolu cca od 500€ hore.

Prečo to riešim? Trávim denne v aute min 3h dochádzaním do práce a bez hudby je to otrava, aj aby som nezaspal za volantom. Auto ma aj živí, proste bez auta sa do roboty nedostanem. Tak skúste poradiť čo by malo asi naj efekt a zmysel. Ďakujem za rady a pochopenie.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Výmena rádia Fluence

Příspěvek od septim » pon říj 12, 2015 10:54

Takže pokračovanie projektu:

Kúpil som pioneer mvh x560bt a vymenil som repro komplet + vytlmenie dveri. Celkove naklady cca 300€, robil som si vsetko sam. Zvuk je podstatne lepsi, no neviem ci to zase stalo za tolke peniaze.

Teraz riesim dilemu, ze mi chyba dialkove ovladanie pod volantom. Da sa dokupit prevodnik a pripojit k radiu, avsak stoji to 110€ komplet. Co nie je malo. Nepoznate nie lacnejsie? Ja som na SK CZ ine nenasiel a ani na zahranicnych forach.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
septim
Senior member
Příspěvky: 1130
Registrován: čtv dub 30, 2009 08:40
Bydliště: DS - BA

Re: Výmena rádia Fluence

Příspěvek od septim » čtv říj 22, 2015 14:40

Takze si zase sam odpoviem, ak by to niekoho zaujimalo.
Zakupil som cez ebay Connects 2 prevodnik na komunikacius dialkovym ovladanim pod volantom.
Po dlhom patrani a komunikacii som nasiel jediny zdroj v naglicku, ktory mi potvrdil kompatibilitu.
Balik prisiel ok, vsetko som napojil vcetne konektorov radio - prevodnik - auto.
Záver:
Vsetko funguje perfektne dokonale, vsetky tlacitka a funkcie idu. Este overim HF zdvihanie hovoru z ovladanie, potom doplnim udaj. AK vas nieco zaujima pytajte sa.
PS: Je to super stalo to za to. Sice ma vysla hudba na cca 500€ (radio, repro, odhlucnenie dveri, subwoofer, prevodnik) Ale dalo by sa to aj kus lacnejsie spravit. Vsetko je len cena materialu, robil som si to sam.
Clio 3-2 09, 1.2 chip 77k, LPG, 47.382km, 6.71L LPG, predané
Fluence 1.6 92kW chip, sivá platine, Techno Feel, LPG, KN air filter, 109.000km, 7,5L LPG Tartarini

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výmena rádia Fluence

Příspěvek od DDT » pát říj 23, 2015 15:24

Prima popis.
Tohle se určitě bude někomu hodit.
díky
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti