Při jízdě přestává hrát Subwoofer

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Domek
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: ned kvě 10, 2015 13:22

Při jízdě přestává hrát Subwoofer

Příspěvek od Domek » ned kvě 10, 2015 13:28

Dobrý den, nyní mi nastal problém cca. po 1. měsíci ježdění se zapojeným zesilovačem a subwooferem. Zesilovač má 1000W a Subwoofer 850W. Začalo to dělat nedávno. Když otočím klíčkem tak hudba hraje normálně (auto+subwoofer). Když sešlápnu plyn vše stále funguje! Ale problém nastává při jízdě.. Jakmile jedu a mám nohu na plynu tak Subwoofer ztichne a nehraje ale originální repro hraje. Jakmile pustím nohu z plynu tak zase Subwoofer začne hrát. Někdo mi říkal že to může být alternátorem že nestíhá napájet auto + subwoofer že když sešlápnu více plynt akže svíčky musí dávat více elektriky a tím pádem to berou Subwooferu popřípadě zesilovači.. Nesetkal se někdo s tím? Díky za každou odpověď!

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Při jízdě přestává hrát Subwoofer

Příspěvek od Dawes » ned kvě 17, 2015 22:59

Předně by bylo dobré napsat něco víc, než jen že máš v kufru (jakého auta / modelu / motorizace) spotřebič jak velký ruský kolo a deset varnejch konvic.
Trocha elementárních fyzikálních počtů. Připustíme-li, byť je to nesmysl, že sub pojede naplno, bude při 1000W odebírat 1000W / 12V = 83 Ampér. Pokud máš menší auto, alternátor bude tak na 80-100 Ampér, pokud větší tak 80-130 Ampér. Zapnutá světla si vezmou (2*55W) + (2*5W) -> 10 Ampér, nějaká ventilace (10-30A), rádio samotné (ca 5A), palivové čerpadlo a elektronika motoru, dobíjení baterky.... vždyť ty bys měl spotřebu vyšší než ti auto umí vyrobit.
Nemáš potíže se zimníma startama? Jaký máš při tom všem cirkusu napětí na baterce? Je pravděpodobné, že zešilovač subu má narozdíl od rádia ochranu proti podpětí a prostě se vypíná, jak jsi správně odhadl prostě protože nedostane dost šťávy. (alternátor nestíhá, spotřebu dohání baterka, napětí klesá)
Řešit se to dá několika způsoby.
Osobně bych se přimlouval za úplnou extrakci reakčního pohonu v podobě subwooooooooferu, ale to si asi slyšet nechtěl.
Další varianta je zapojení velké kapacity do obvodu napájení zesilovače subu. Prodávaj se speciál kondenzátory pro autoFiFi, maj kolem Faradu a stojej jak reklama na souseda od boleslavi. Chce to (tak jako tak) pořádný napájecí kabely tažený přímo od zdroje (baterky), pojistru jak kravička mirka a hlavně žádný elektroprasárny jako jen nalisovaný koncovky a kýbl žužupásky místo kvalitní izolace. Počítej cca 1 mm čtvereční průřezu vodiče na každejch 10A, celý to posychruj o 10-15% a pojistku dej podle proudu BEZ sychrkoeficientu. S takovou silovinou neni v autě pr**sranda, proud, kterej tam teče je větší než ve svářecim trafu, jak rychle to udělá z auta vohňostroj si asi umíš představit.
A pokud ty první dvě varianty nezaberou, nezbývá než tomu cirkusu vyměnit alternátor za silnější, zhruba o výkonu jednoho bloku v elektrárně metelín. Nebo aspoň nejsilnější, jakej k danýmu motoru jde sehnat.

Good Luck
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Domek
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: ned kvě 10, 2015 13:22

Re: Při jízdě přestává hrát Subwoofer

Příspěvek od Domek » úte kvě 19, 2015 10:42

Díky za odpověď! Nakonec jsem na to přišel! Byla to uplně ta největší blbost na světě.. Kabel co vedl k baterce jsem přehodil přes takové plastové poutko které bylo přidělané k motoru.. Myslel jsem to tak aby ten kabel držel a volně tam neplandal.. Jenže jak se ten motor cuká tak uplně přetrhl kabel pod bužírkou a pokaždý když jsem přidal plyn tak se motor pohnul a tim pádem se kabel rozpojil a ztratil kontakt.. A když jsem zase sundal nohu z plynu tak se motor vrátil a tím pádem se kabel spojil a měl kontakt :D Prostě prkotina! Hlavně že jsem to celý přepojoval a ten kabel jsem držel v ruce ale boužel jsem si toho nevšimhl..

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2456
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Při jízdě přestává hrát Subwoofer

Příspěvek od Dawes » úte kvě 19, 2015 16:50

To mohlo pěkně jiskřit. Gratuluj si, že si ve jménu dunění neproměnil auto ve faguli 8-)
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů