CD menic a radio_help me

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Janekc
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 21, 2006 08:58
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

CD menic a radio_help me

Příspěvek od Janekc » stř čer 21, 2006 09:23

Zdravim, po 7 letech odešla baterka do hajan, a tak jsem koupil novou namontoval nastavil code na mem radiu. Ale co se stalo, rádio tvrdošijne nastavil německé stanice, a i když přeladím na naše stanice tak po vypnutí a zapnutí zase naskočí německé :cry: a potažmo CD menič vůbec nejede :evil: . Tak pánové teď poradte. Před výměnou vše šlapalo jak na drátkách. Podotýkám že jsem do ničeho nevrtal,jen jsem vyměnil baterku!!! Jsem zběhlej v mikroelektronice, na radiu zespodu jsou na plošáku 2 resety tak jsem to skratnul,ale stav se nezměnil. :( Tak babičko porad.

Uživatelský avatar
bazartechnik
Junior member
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 27, 2006 10:39

Re: CD menic a radio_help me

Příspěvek od bazartechnik » pát čer 23, 2006 21:03

Janekc píše:Zdravim, po 7 letech odešla baterka do hajan, a tak jsem koupil novou namontoval nastavil code na mem radiu. Ale co se stalo, rádio tvrdošijne nastavil německé stanice, a i když přeladím na naše stanice tak po vypnutí a zapnutí zase naskočí německé :cry: a potažmo CD menič vůbec nejede :evil: . Tak pánové teď poradte. Před výměnou vše šlapalo jak na drátkách. Podotýkám že jsem do ničeho nevrtal,jen jsem vyměnil baterku!!! Jsem zběhlej v mikroelektronice, na radiu zespodu jsou na plošáku 2 resety tak jsem to skratnul,ale stav se nezměnil. :( Tak babičko porad.
A zkoušel jsi ty stanice uložit do paměti ? Zkus odpojit rádio na pár minut a pak znovu připojit. A přenaladit stanice.

Uživatelský avatar
Janekc
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 21, 2006 08:58
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: CD menic a radio_help me

Příspěvek od Janekc » stř črc 12, 2006 15:01

bazartechnik píše:
Janekc píše:Zdravim, po 7 letech odešla baterka do hajan, a tak jsem koupil novou namontoval nastavil code na mem radiu. Ale co se stalo, rádio tvrdošijne nastavil německé stanice, a i když přeladím na naše stanice tak po vypnutí a zapnutí zase naskočí německé :cry: a potažmo CD menič vůbec nejede :evil: . Tak pánové teď poradte. Před výměnou vše šlapalo jak na drátkách. Podotýkám že jsem do ničeho nevrtal,jen jsem vyměnil baterku!!! Jsem zběhlej v mikroelektronice, na radiu zespodu jsou na plošáku 2 resety tak jsem to skratnul,ale stav se nezměnil. :( Tak babičko porad.
A zkoušel jsi ty stanice uložit do paměti ? Zkus odpojit rádio na pár minut a pak znovu připojit. A přenaladit stanice.
Dekuji za odpoved. Stanice jsem ulozil. Ale po vypnutí radia a zapnutí je vse nastaveno na nemec..stanice. Horší je ze nejde CD menic :evil: Odpojeni radia od site bylo provedeno asi tak na tyden potazmo jsem jel na dovolenou tak jsem to odpojil,ale po dovolene je stav stejny. Toz "Bohousu" jenom frantici delaj auta pro lidi :roll: Nechci to hodit do kose a koupit neco nového, pokud to vse chodilo jak ma. Co s tím?
Scénic Century 1.6,r.v.1999

Babik78
Člen RCČR
Příspěvky: 608
Registrován: úte led 04, 2005 22:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CD menic a radio_help me

Příspěvek od Babik78 » stř črc 12, 2006 22:43

Dekuji za odpoved. Stanice jsem ulozil. Ale po vypnutí radia a zapnutí je vse nastaveno na nemec..stanice. Horší je ze nejde CD menic :evil: Odpojeni radia od site bylo provedeno asi tak na tyden potazmo jsem jel na dovolenou tak jsem to odpojil,ale po dovolene je stav stejny. Toz "Bohousu" jenom frantici delaj auta pro lidi :roll: Nechci to hodit do kose a koupit neco nového, pokud to vse chodilo jak ma. Co s tím?[/quote]

To je divny, a nemohlo ti odejit napajeni trvalych 12V? changer to nezna nebo necte???
**************************
Laguna GrandTour II 1.9dCi 88kw - Privilige 2001 k 12/18 335.000km
Grand Espace IV 2.0dCi Phase IV 127kw aut. - Initiale Paris 2014 k 12/18 115.000km
Milan alias Babik78

Uživatelský avatar
Janekc
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 21, 2006 08:58
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: CD menic a radio_help me

Příspěvek od Janekc » čtv črc 13, 2006 15:48

Babik78 píše:Dekuji za odpoved. Stanice jsem ulozil. Ale po vypnutí radia a zapnutí je vse nastaveno na nemec..stanice. Horší je ze nejde CD menic :evil: Odpojeni radia od site bylo provedeno asi tak na tyden potazmo jsem jel na dovolenou tak jsem to odpojil,ale po dovolene je stav stejny. Toz "Bohousu" jenom frantici delaj auta pro lidi :roll: Nechci to hodit do kose a koupit neco nového, pokud to vse chodilo jak ma. Co s tím?
To je divny, a nemohlo ti odejit napajeni trvalych 12V? changer to nezna nebo necte???[/quote]

Radio hraje! Nastavim si stanici treba CR1 ulozim si ho treba pod 1,pipne ze si ho ulozil,vypnu treba bezici motor,provedu treba nastartování a ono ouha,je tam pod 1 Dojce runfunkt,chrci to protoze je to nemecka stanice, ono se to radio asi zblaznilo, cd menic schrousta CDcka,je slyset jak si cte vsechny CD ktere potazmo mam stale stejne a pred vymenou baterky hraly, ale pokud pod volantem chci vybrat cd menic tak prd, jenom FM,AM,LM. V prvnim prispevku sem psal ze jsem jenom vymenil baterku, ted po dovolene jsem prozvonil vsechnu kabelaz pro radio,spinaci skrinka, cd menic, vse O.K.

P.S.: Jenom frantici delaj auta pro lidi!
Auto je z Nemecka r.v.12/1999 prvni majitel,plná výbava, model Century,servis v nemeckym Renaultu
Scénic Century 1.6,r.v.1999

Jan Moravec
Člen RCČR
Příspěvky: 130
Registrován: stř zář 20, 2006 00:21

Příspěvek od Jan Moravec » ned zář 24, 2006 17:38

Ahoj,mám asi podobný problém s cd měničem,poslední dobou začal více než jindy reagovat výpadkem zvuku při přejezdu nerovností až se odmlčel ale po přepnutí na jiný disk se rozjel normálně.Při další jízdě ale už nekomunikoval,odmlčel se,na nic nereaguje.Je to alpine changer a rádio je tuším blaupunkt nemá název,ale je to ten lepší typ-nemám k němu bohužel manuál,dával se do novějších safranů,měl by to být radoisat hifi,myslím že má výkon 4krát 25 w.Prosím,máte-li někdo zkušenosti se záměnou obojího-tedy rádia i changeru za něco,co hraje,např.sony,budu vděčný za informaci.Rád bych zachoval ovládání u volantu. Chybí mi to cd,rádio je pro mě překvapením a zklamáním,předpokládal jsem,že do tak drahého auta jakým safrane byl dají něco,co hraje a ne tohle.Pracuji jako řidič,máme v práci jen renaulty od rapidů po magnumy a ta hudba i v nových-nic moc.Díky za každou radu a přeji všem hodně km bez nehod a poruch s těmito nádhernými auty. ___________________________
Renault Safrane 2.5 r.97

Uživatelský avatar
Maverick
Člen RCČR
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 21, 2005 11:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick » ned zář 24, 2006 17:52

Jan Moravec píše:Ahoj,mám asi podobný problém s cd měničem,poslední dobou začal více než jindy reagovat výpadkem zvuku při přejezdu nerovností až se odmlčel ale po přepnutí na jiný disk se rozjel normálně.Při další jízdě ale už nekomunikoval,odmlčel se,na nic nereaguje.Je to alpine changer a rádio je tuším blaupunkt nemá název,ale je to ten lepší typ-nemám k němu bohužel manuál,dával se do novějších safranů,měl by to být radoisat hifi,myslím že má výkon 4krát 25 w.Prosím,máte-li někdo zkušenosti se záměnou obojího-tedy rádia i changeru za něco,co hraje,např.sony,budu vděčný za informaci.Rád bych zachoval ovládání u volantu. Chybí mi to cd,rádio je pro mě překvapením a zklamáním,předpokládal jsem,že do tak drahého auta jakým safrane byl dají něco,co hraje a ne tohle.Pracuji jako řidič,máme v práci jen renaulty od rapidů po magnumy a ta hudba i v nových-nic moc.Díky za každou radu a přeji všem hodně km bez nehod a poruch s těmito nádhernými auty. ___________________________
Renault Safrane 2.5 r.97
Zdravim,

skusil by som radio Kenwood s touto redukciou http://www.justkenwood.co.uk/install/sh ... asp?id=214

Ja to mam spravene pomocou takejto redukcie na mojom aute a som spokojny. Radio mam s MP3, takze nepotrebujem ani changer.
Renault Megane Century, 1998, 1,6e/66 - Asterix
Renault Megane Scenic RX 4, 2001, 1,9DCi - Obelix
Toyota Land Cruiser 120, 2005, 3l D4D - Tank
Obrázek

Jan Moravec
Člen RCČR
Příspěvky: 130
Registrován: stř zář 20, 2006 00:21

Příspěvek od Jan Moravec » ned říj 01, 2006 11:44

Díky za radu a dobrý tip
_____________________
Renault Safrane 2.5 r.97

Uživatelský avatar
Maverick
Člen RCČR
Příspěvky: 192
Registrován: stř zář 21, 2005 11:02
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maverick » ned říj 01, 2006 22:05

Jan Moravec píše:Díky za radu a dobrý tip
_____________________
Renault Safrane 2.5 r.97
nie je za co, rado sa stalo
Renault Megane Century, 1998, 1,6e/66 - Asterix
Renault Megane Scenic RX 4, 2001, 1,9DCi - Obelix
Toyota Land Cruiser 120, 2005, 3l D4D - Tank
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů