Reproduktory pro Renault Megane II

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Galilleo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 15, 2013 12:24

Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Galilleo » úte dub 09, 2013 13:33

Ahoj,

jaké byste doporučili reproduktory do Renault Megane II? Od původního majitele zůstaly Blaupunkt 132 HP (160W/40W), 4 ohmy - jenže levému vůbec nehrají výšky a druhý při nižších hlasitostech přestává hrát. Protože jsou hlubší, ve dveřích je vyřezaná díra v plastu a kabely jsou připájené napevno. Moc se v nabídce neorientuju a taky nevím, jestli je lepší vzít komponentní, nebo zůstat u integrovaných. Do 2000 se snad něco slušně hrajícího sehnat dá?

Díky za tipy a rady!!

PS: Rádio je Panasonic CQ-C1123NE.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od speedy11 » úte dub 09, 2013 19:23

Nejlepší poměr ceny a zvukové kvality jsou pro mě SinusLive. Ceny 13 cm netuším, ale sám mám v autě dvě sady 16 cm a nemůžu si je vynachválit. Sada mě před šesti lety vyšla na 1800,- Kč a jsou to komponenty s výškami zvlášť. Ty třináctky budou už teď levnější.
Obecně se ale koukej na velikost magnetu a tvar přední krytky.
Pokud je krytka do špičky tak to svědčí o kvalitě a čím větší magnet, tím je lepší buzení a výkon.
Na značky Sony, Blaupunkt, Pioneer............. zapomeň!
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Galilleo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 15, 2013 12:24

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Galilleo » úte dub 09, 2013 21:18

Našel jsem Sinus Live SL F-135 + NEO 13S za 1500.
http://www.audioland.cz/Sinus-Live/Sinu ... _g130.html
Zdá se že dobře hodnocené jsou Powerbass S-5C za 2000.
http://www.ahifi.cz/reproduktory-powerbass-s-5c.html

Parametrově se zdají být podobné, výškový reproduktor u F-135 je jen 13mm průměr (originální jsou 25mm), není tam problém s uchycením?

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od speedy11 » úte dub 09, 2013 22:37

Osobně ti musím říct, že už jsem pár autohifi sestav zapojil, ale 13 mm výškové reproduktory jsem ještě fakt neviděl. :D :D :D To je jen označení, ne velikost!!!!
Průměr výšky je 33 mm i s rámečkem. http://www.audioland.cz/sinus-live/sinu ... -13-s.html Většinou se dodává v krabici ještě s dvěma adaptéry pro různá uchycení. Dostaneš ho tam úplně v klidu. Pokud měníš repro tak vždy budeš muset trochu popřemýšlet a jemně poupravit okolí montáže, ať je to jakákoliv značka.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Galilleo
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: pát úno 15, 2013 12:24

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Galilleo » stř dub 10, 2013 09:01

Nj. člověk se pořád něčemu učí :)
Zatím se mi líbí víc Powerbass, zůstanu asi u toho. S instalací si snad poradím, jediný problém bude asi uchycení vyhýbky, snad ji tam bude možné snadno přidělat.

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od fyluta » úte dub 23, 2013 13:11

mám stejný dostaz ohledne vyhýbek... kam je vrznes.. repro ma vyhybky dost veliky dik
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
Hrady
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 29, 2006 11:41
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Hrady » čtv kvě 09, 2013 22:30

Ahoj, pár let jsem dělal do prodeje profi audio techniky... Speedy11 má pravdu v tom, že na výrobky typu Sony atd fakt zapomeň, nicméně psát, že čím větší magnet, tím víc adidas je fakt zavádějící. Číňani se tohle už naučili, takže i ty největší šity maj magnet klidně přes celej reprák, ale pokud je špatně konstrukce a cívka, tak to není nic platný.

Nicméně abych taky k něčemu přispěl, měl jsem v minulém Espace III reproduktory od brazilského výrobce Selenium. Nevím, jestli to někomu něco řekne, oni dělají převážně profi výrobky pro zvučení koncertů, nicméně mají divizi i Car Audio. Distributorem do ČR je firma Prodance.

Konkrétně k těm repro, které doporučuji, jsou to tyto:
10cm - http://eshop.prodance.cz/4tr4a/d-91184/
13cm - http://eshop.prodance.cz/5tr4a/d-90285/
16cm - http://eshop.prodance.cz/6tr4a/d-90286/

Uvedená cena je za celou sadu, tj. pár reproduktorů, a opravdu to není chyba, prostě jen v běžném konzumním Car Audio jsou přemrštěné marže. Jsou to třípásma, osobně jsem je porovnával s několika poměrně kvalitními výrobky v ceně tisíců korun a nakonec zůstaly v autě, protože z hlediska poměr cena / výkon naprosto nemají konkurenci, předčí i několikanásobně dražší výrobky. Krásné čisté výšky, detailní přednes středního pásma a i zabasovat dokáží slušně. Prostě bych si je koupil hned znovu...
actual weekend pleasure... Renault Sport Lutécia 172 F1 Team (94/130)
previous daily... Laguna III 2.0dCi
stolen... Espace III 2.2dCi The Race
in memories... Safrane 2.2dT
'00 sport season... Megane Coupe 2.0 bodykit
RC 10th session... Twingo 1.2 16V Quickshift
...

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od fyluta » pát kvě 10, 2013 09:37

budou hrát selenia 13 lip jak serie ?
koupil jsem dopredu Powerbass c5 a za 2tis hraji dobre sredy, ale basy horsi nez puvodni... Nerad bych vyhodil dalsi prachy, i kdyz 600,- je o dost min...
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Uživatelský avatar
Hrady
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: sob črc 29, 2006 11:41
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Hrady » pát kvě 10, 2013 18:33

fyluta píše:budou hrát selenia 13 lip jak serie ?
koupil jsem dopredu Powerbass c5 a za 2tis hraji dobre sredy, ale basy horsi nez puvodni... Nerad bych vyhodil dalsi prachy, i kdyz 600,- je o dost min...
Tak středy a výšky budou zcela určitě lepší, u basů si nejsem úplně jistej, protože já měl v kufru subwoofer, takže na ostatních repro jsem měl basy stažený... Nicméně zdvih mají celkem velkej, já bych se toho nebál. :) Jenom jedna věc, ohlídej si, kolik místa máš pod mřížkou. Od vnitřní strany mřížky po dosedací plochu po reprák je potřeba 11mm, ta středovýšková sekce je trochu vystouplá. Mrkni tady na ten nákres...
http://eshop.prodance.cz/show-image/Fot ... 5509_1.jpg
actual weekend pleasure... Renault Sport Lutécia 172 F1 Team (94/130)
previous daily... Laguna III 2.0dCi
stolen... Espace III 2.2dCi The Race
in memories... Safrane 2.2dT
'00 sport season... Megane Coupe 2.0 bodykit
RC 10th session... Twingo 1.2 16V Quickshift
...

Uživatelský avatar
fyluta
Advanced member
Příspěvky: 414
Registrován: stř bře 28, 2012 18:12
Bydliště: Královéhradecký kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od fyluta » pon kvě 13, 2013 10:05

klidne bych ten vejskac ozelel, mam vepredu komponentní... urvu :D
jeste zkusim vytlumit predni dvere, nebo se zeptat odbornika.
Talisman 1,6dci grandtour


Obrázek


prodáno: Megáne II 3dv. 2003 1.5dci, Twingo I, Laguna III 1.5dci 81kw

Drinker
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát kvě 17, 2013 15:18

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Drinker » pát kvě 17, 2013 15:55

Cokoliv bude hrát lépe jak orig. repro,ale s basy moc nečekat. Megane II má dveře řešené úplně na prd a udělat z nich ozvučnici vytlumením je skoro neřešitelné (teda ono je řešitelné všechno,zda to má ovšem cenu)

Poradit,že čím větší magnet tím větší citlivost,je totální kravina. Na orig. rádio je třeba použít repra s nižším RMS výkonem,nejlépe kolem 30 - 40W,aby je rádio bylo schopné vybudit k nějakému "solidnímu zvuku". Pokud si potrpíš na dynamickou hudbu od spodu,tak použít nějaký malý subwoofer. (samozřejmě už nutnost natáhnout kabel od baterky a signálový z rádia)

:rolling:
Naposledy upravil(a) Drinker dne ned čer 09, 2013 20:56, celkem upraveno 1 x.
Renault Kangoo II 1.5dci 63kw 08, Volkswagen Passat Highline 2.0 TDI 125KW 07 (Vrchol nespolehlivosti)

Uživatelský avatar
Krovak
Senior member
Příspěvky: 1286
Registrován: sob pro 15, 2007 13:49
Bydliště: Hospozín

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Krovak » ned čer 02, 2013 12:47

K Drinkerovi bych jen dodal, současně s nižším RMS výkonem je nutné mít u repro vyšší citlivost. Např. repro s 89 dB na 50W bude mít nižší výkon (cca 104dB), než repro 98dB na 35W zesilovači (cca 117dB).
R 21 2.1D ->
R 5 1.0 ->
Safrane 2.2 8v ->
Safrane 2.2 12v,děsně nenažraný auto :-) ->
Laguna 1.9dTi RXE ->
Laguna II 1.9dCi Initiale Paris->
Laguna II 2.0 dCi 127kW, FZS1000 Fazer

Milan PEK
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 17, 2014 09:47

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Milan PEK » úte črc 29, 2014 16:25

Dobry den,

chcel by som vymenit repro v prednych dverach Megane II, chcem sa spytat, ci sa nizsie spomenute repro zmesti do povodneho otvoru.

http://eshop.prodance.cz/5tr4a/d-90285/
http://www.reproobchod.cz/kicx-icq-502-p2375

Dakujem.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od speedy11 » úte črc 29, 2014 20:51

Milan PEK píše:Dobry den,

chcel by som vymenit repro v prednych dverach Megane II, chcem sa spytat, ci sa nizsie spomenute repro zmesti do povodneho otvoru.

http://eshop.prodance.cz/5tr4a/d-90285/
http://www.reproobchod.cz/kicx-icq-502-p2375

Dakujem.
Průměrově tam dostaneš 13 cm(jen musíš ohnout ven dva protilehlé úchyty nového repra), ovšem s pozicí magnetu budou problémy. Je moc veliký a zadní kryt pod origo repro je dělaný na ně. Dá se to sice vyříznou a upravit (většinou to ale dopadá stylem totální PRASÁRNA), ale vzhledem k problému zatékaní př. dveřmi na Meganech a zárověň, že ti poteče na ty nový repra bych do toho rozhodně nešel. Maximálně by sis důkladně pohrál z plastem tapecu a navařil ze zadu prodoužení o délku magnetu, ovšem nesmí ti překážet v mechanismu stahování okna... Vzdálenost ti z hlavy bohužel neřeknu...
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

Milan PEK
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv črc 17, 2014 09:47

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od Milan PEK » pon srp 04, 2014 11:32

Dobry den,

chcel by som si namontovat do Megane II komponentne repro. V prednych dverach mam stare repro a v pristrojovke chybaju vyskove repro, ale po zdvihnuti mriezky som zbadal, ze kable su tam vyvedene.
Je potrebne, ked uz je takto kabelaz spravena, pouzit rozdelovac prilozeny k repro (Hertz 130.3), alebo je povodna Renault kabelaz OK?

Dakujem.

Uživatelský avatar
speedy11
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: ned bře 24, 2013 15:41
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od speedy11 » stř srp 06, 2014 22:29

Milan PEK píše:Dobry den,

chcel by som si namontovat do Megane II komponentne repro. V prednych dverach mam stare repro a v pristrojovke chybaju vyskove repro, ale po zdvihnuti mriezky som zbadal, ze kable su tam vyvedene.
Je potrebne, ked uz je takto kabelaz spravena, pouzit rozdelovac prilozeny k repro (Hertz 130.3), alebo je povodna Renault kabelaz OK?

Dakujem.
Kabeláž i průřezem postačovat bude, ale vyhýbku (přiložený rozdělovač) tam dát musíš. Poškodil by si bez ní výškový reproduktor.
Na originál výškových reproduktorech je taky přidělaná malá vyhýbka jen pro vysoé tóny.
11 let ve značkovém servisu, 7 let v neznačkovém, nyní už sám na sebe a stále s RENAULTY :D
Diagnostika: CLIP (Renault, Dacia), VCDS (VW, Audi, Škoda, Seat), DELPHI (ostatní značky)
Příručky: VISU (elektrická schémata), partslink24 (náhradní díly)

koudy.d
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 12, 2014 21:27

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od koudy.d » pát zář 12, 2014 21:45

Dobrý den,
přední repro mám vyměněné,vše ok, ale jak vyměnit zadní repro?Jak způsobem musím sunda čalounění dveří? Jaká hloubka je pro zadní repro?

su.dimoniu
Nelegální reklama
Příspěvky: 4
Registrován: pon čer 10, 2019 09:35

Re: Reproduktory pro Renault Megane II

Příspěvek od su.dimoniu » úte bře 03, 2020 10:36

Samo, sundat zadní tapec. Podle informací na webu měla by být hloubka zadních repro 50 mm.

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů