MP3 ala udelej si sam...

Moderátor: Moderators General

Jirka I
Junior member
Příspěvky: 238
Registrován: stř lis 30, 2005 08:34
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od Jirka I » pon led 09, 2006 11:39

Je hezké, že se čuříš, ale tvůj problém vyřeší jen to, co jsem napsal, tzn.,že to rádio vyndáš a podíváš se co to je za verk. Nevím jak dlouho to tady sleduješ, ale podle mých zkušeností je co Renault, to originál, takže napsat Megane a rok výroby je prd platný. Rádio se vyndavá pomocí čtyř bodců, které jsem si vyrobil ze svářecího drátu a vyndání nejen že neublížilo přístrojovce, ale rádio po zasunutí zpátky dokonce hraje dál. Nesmíš se tolik bát na to šahnout, zas takovej zázrak to neni. To, co ti radim neni nějaká vyčtenost z fóra ale moje osobní zkušenost. Jestli to chceš dělat jinak, nikdo ti nebrání, můžeš si klidně koupit originál changer od Renaulta za 16 kKč.
Laguna Grandtour 1.9 dTi, Concorde, r.v. 2000, automat
Obrázek
Land Rover Freelander TD4, 2005
Obrázek

Uživatelský avatar
Chauffeur
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: úte lis 22, 2005 23:33
Bydliště: Brno

kazetovej adapter

Příspěvek od Chauffeur » pát led 20, 2006 12:10

spíš by to patřilo k zamčenému Jak dostat MPtrojky do auta? ale narazil jsem na http://hw.cz/ na článek MP3 do auta snadno a levně. Někomu to může někdy třeba pomoct :wink:
Aktuálně víceméně bezproblémový Scénic 1,5 dCi, 2008; dříve dosti problémový Megane Scénic 1,9 DTi, 1999

Uživatelský avatar
Chauffeur
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: úte lis 22, 2005 23:33
Bydliště: Brno

hdd jako mp3 changer?

Příspěvek od Chauffeur » pát led 20, 2006 12:17

nevíte, jestli existuje něco, co by se tvářilo pro rádio jako cd-changer a dalo se to připojit k "čemukoliv" a přitom to v sobě mělo harddisk plnej mp3?
jestli by se vyndával a plnil přes usb, nebo by fungoval jako diskovej server s wi-fi a dalo se tak na ten disk v autě před barákem dostat z počítače z pokoje je už další věc :lol:
Aktuálně víceméně bezproblémový Scénic 1,5 dCi, 2008; dříve dosti problémový Megane Scénic 1,9 DTi, 1999

kszotek
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 20, 2006 19:17

Příspěvek od kszotek » pát led 20, 2006 19:26

čaute. tento problém by vyřešil mStationNEO. dá se to pořidit jak v kapesním provedení tak v kaslikovém. v PC do toho natahneš MP3 až 400CD a v autě to mužeš napojit jak na zesák tak na radio má to totiš vlastní ovladací panel. ceny od 4500,- až zhruba 12500,-

ajin
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: stř srp 16, 2006 10:22

Mp3

Příspěvek od ajin » sob říj 28, 2006 21:37

Přehrávání Mp3 v origo Renault radiu jsem vyřešil zakoupením Mp3 bezdrátového přehrávače Whiteberry v akci v Hypernově.Je to krabička velikosti autonabíječky na mobil,na zadní části je klasický USB A konektor,do
kterého zapojíte jakýkoliv flashdisk(klíčenku) s Mp3.Má to tlačítka na hlasitost
na přeskočení skladby dopředu a dozadu,play/stop.Fígl je v tom že hudba je
vysílána na dvou FM frekvencích.Jednu z nich si vybereš,naladíš na autorádiu
a světe div se velice slušně a čistě to hraje.Na boku je ještě 3,5 jack co by audio vstup,kam můžeš ještě pripojit jakýkoliv zdroj stero signálu a stejným způsobem poslouchat na autorádiu.Jinak jsem i vyzkoušel přenosný HD a i to
fungovalo.Má to rozsah napájení 9-26 V a doma jsem zrobil jednoduchý zdroj
a manželka v poho poslouchá na obyč rádiu v kuchyni své oblíbené MP3.Dosah je cca 5m.To vše za 1199kč.Co vy na to? Já jsem nad míru spokojen.

Uživatelský avatar
šemík
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: pát čer 30, 2006 21:48
Bydliště: Karviná vedle Ostravy za Bohumínem
Kontaktovat uživatele:

taky řešení

Příspěvek od šemík » sob bře 31, 2007 21:31

POKUD VÍŠ NAPIŠ
Kaleido 1,6 16v jezdil v SRN 6/99 120000km 2*šíbr 4*okna 4*airb klima HOTsedadla HOT p? okno Al 15" Michelin schemik*volny*cz

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát čer 01, 2007 15:11

Panove, mam tu cest Vam rict ze pod P/N: 77 11 419 487 lze u Renault partneru poridit tzv. Audio Connection Box (puvodni myslenka Renaultu je tusim nabizet to do noveho Twinga).
O co jde. Jde o krabicku ktera se zapojuje do autoradia Renault* misto CD changeru, kompletne se ovlada jako CD changer pres autoradio a ma tyto moznosti pripojeni:
  • USB - tedy ruzne ty flashdisky, HDD (odber z USB nesmi prekrocit 500mA coz je standardni limit USB) ci MP3 prehravace (pouze pokud ma USB a chova se jako standardni Mass-Storage zarizeni - protokoly typu Media Transfer Protocol nejsou podporovany) jejimz obsahem bude:
    • Ogg Vorbis (az do 320kbit)
    • MP3
    • WMA (pouze soubory nechranene pomoci DRM)
    • WAV (pouze PCM)
  • iPod
  • Cokoliv, co ma audio vystup na 3.5mm jack. (zde jsou ale moznosti ovladani pres autoradio omezeny jen na hlasitost a mute).
Obrázek Obrázek
(Kabel "radio<->tahle krabicka" na fotce nehledejte, uz je v aute :-). Ze strany autoradia jde o standardni ISO C3 konektor a ze strany krabicky nejaky proprietarni konektor ktery ma dve rady po sesti pinech.)
Cena toho boxiku je cca 5400,- s DPH coz priblizne odpovida cene CD changeru takze si myslim ze to je adekvatni.

Doufam ze jsem tim prinesl nadeji alespon nekterym, pokud ne rovnou radost (ja ji teda mam :-)).


*) Ke kterym autoradiim to lze pripojit presne nevim. Na Internetu jsem narazil na podminku ze autoradio musi byt od roku 2003 nebo vyssi coz by odpovidalo prelomu kdy Renault prestal pouzivat prenos audia z CD changeru do radia analogove zacal pouzivat cestu digitalni - S/PDIF. Samotny manual Audio Connection Boxu se k tomu stavi ponekud ... sverazne:
Obrázek
To je cele, vic ani carka (nebo obrazek). Takze na 100% to muzu rict jen o autoradiu Renault typ "Update List" (P/N: 82 00 483 757 jinak take RENRDW240-00) s CD jez je dodavan do Renault MeganeII 2003 (odpovida tomu prostredni obrazek z ...ehm... "kompatibility" listu).
A zastoupeni firmy Renault ... no, jak to rict aniz bych je nejak hanil. Rekneme ze jsem o tom vedel vic nez oni (a to vcetne informace ze to vubec existuje). I objednavka vypadala zajimave, protoze v katalogu pro ceskeho partnera Renault je pod polozkou 77 11 419 487 oznaceni "AUTORADIO".

P.S.: Aby si majitele autoradii jinych znacek (nebo Renault, ale starsich) nemysleli, ze jsem se na ne vybodl, tak pro ne bych mel tento link. Teoreticky neoficialni ceske zastoupeni by melo byt u firmy Doronel. Cenu ale neznam.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Chauffeur
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: úte lis 22, 2005 23:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Chauffeur » úte čer 05, 2007 22:33

mno, zase něco, co jsem vymyslel já, ale nestihl patentovat :cry:
ale takováto cena za v podstatě pouhou redukci v žádným případě adekvátní není.
Aktuálně víceméně bezproblémový Scénic 1,5 dCi, 2008; dříve dosti problémový Megane Scénic 1,9 DTi, 1999

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » úte čer 05, 2007 22:48

Chauffeur píše:ale takováto cena za v podstatě pouhou redukci v žádným případě adekvátní není.
Mno, takhle. Ja nerekl ze to je levny. Jen to ze tu cenu beru jako adekvatni vuci tomu, ze jedina jina rozumna moznost je ten CD changer, ktery umi jen MP3 (krom CD-DA). Asi takhle, jestli si mam za X penez poridit CD changer ktery umi 6 CD + MP3 nebo za Y penez (kde Y je hodne blizke X) krabicku zvladajici Ogg Vorbis (a mp3 + tu ms silenost) a to cele s tim, ze dalsi moznosti jsou prakticky jsou uz jen poruznu kulhajici "otekly draty", tak nevaham ani minutu (coz se taky stalo :-)).
Jakakoliv verze typu "na jedny strane 3.5mm jack, na druhy strane ISO C1 konektor - na radiu nastavit AUX a vse ovladat z MP3 prehravace" nebyla ani v nejmensim to co jsem si predstavoval. Verze "MP3/Ogg Vorbis prehravac + FM modulator" hraje priserne (pokud zrovna hraje) a navic atakuje cenu Y penez.
To co jsem si predstavoval bylo ... presne to co nabidl Renault (pardon, Visteon) :-). Mohlo to jeste umet simulovat CD-TEXT, ale mam obavu ze narazim spis na omezeni Renaultiho radia nez toho boxiku.

Otazka: Co si predstavujes pod pojmem "redukce"? Protoze na pouhou redukci tahle krabicka trpi architekturou az prilis podobnou plnohodnotneho pocitace (alespon co si troufam odhadovat podle soucastek na tistaku). Tedy co do rozmeru, tak spis PDA nez stolniho pocitace, to je snad jasny :-).
Jako takhle, pokud by slo o cast "3.5mm jack", tam si opravdu vystacis s konektorovou redukci (zejmena pokud ma radio AUX IN - pokud ne, potrebujes navic konvertor Analog->SPDIF). Pro pripojeni iPodu je potreba o neco inteligentnejsi "otekly" drat, protoze ten uz lze ovladat "po dratech". Ale porad nic tak hroznyho. Ale pri variante USB Mass-Storage (pro mne jedina zajimava) uz potrebujes aby ta "redukce" byla podstatne inteligentnejsi, protoze uz bude muset zvladnout tu "storage" nacist, vytvorit si "playlist" a hlavne ty soubory vubec prehrat (v pripade Ogg Vorbis navic potrebujes relativne slusny vypocetni vykon - oproti mp3 skoro dvojnasobny).
Pokud bych se do neceho takovyho poustel svepomoci, rychle bych prekrocil hranici X (resp. Y) penez za kterou si muzu poridit jiz existujici reseni.

Asi jsem ten puvodni post napsal v prilisne euforii, ale slo mi o to rict ze existuje i jina, podle mne zajimavejsi, varianta k originalnimu autoradiu nez jen ten VDO changer.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
Chauffeur
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: úte lis 22, 2005 23:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Chauffeur » stř čer 06, 2007 01:08

tadle věc je, když ti redukce přijde ponižující, tedy řekněme upgrade rádia. dobrá, pokud ti stojí zato stávající rádio vylepšovat. je to vlastně nesamostatnej media přehrávač. věc co umí to samý, s vlastním ovládáním, displayem a akumulátorem se pořídí asi za 1500,-. pod 5000,- pořídím věc, co ještě k tomu všemu přehrává video, ukazuje fotky a pořád i ještě umí hrát. prostě tu vidím jistou cenovou nerovnováhu. a schválně - kolik to bude stát za půl roku ;)

zjevně je ale jiná pozice člověka, co má zastavěný rádio z fabriky (jak předpokládám, protože to je dle mě jedinej důvod proč jít touto cestou), a člověka se starým soňákem s 10 CD changerem (plným pohádek), kterej byl "v ceně" ojetiny. pak je taky otázka, co kdo bere za "rozumnou možnost".

no a když už jsme narazili i na vlastní proukci - takový AT85C51SND3 umí i OGG, USB a ovládat OLED a přijde na $4 kus - už jen toho nakoupit 100,000 kousků, postavit to a zbohatnout na tom! ;)

v každým případě ať ti to slouží!
Aktuálně víceméně bezproblémový Scénic 1,5 dCi, 2008; dříve dosti problémový Megane Scénic 1,9 DTi, 1999

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » stř čer 06, 2007 01:33

Chauffeur píše:tadle věc je, když ti redukce přijde ponižující, tedy řekněme upgrade rádia.
O to ani nejde, neslo mi o "politicky korektni" nazev :-). Spis by mne zajimalo co jeste je redukce a co je neco vic/min/jineho. Abychom se treba nedopracovali k tomu ze motor je jen redukce mezi plynovym pedalem a prevodovkou :-).
Chauffeur píše:...a schválně - kolik to bude stát za půl roku Wink
Jo, tak to jsem taky zvedavy, protoze "konkurencni" Dension, ktery uz nejakou dobu existuje, se cenove prilis nelisi.
Chauffeur píše:zjevně je ale jiná pozice člověka, co má zastavěný rádio z fabriky (jak předpokládám, protože to je dle mě jedinej důvod proč jít touto cestou), a člověka se starým soňákem s 10 CD changerem (plným pohádek), kterej byl "v ceně" ojetiny. pak je taky otázka, co kdo bere za "rozumnou možnost".
To bezpochyby. Kdyby jedna z podminek, kterou jsem si kladl, nebylo zachovani originalniho autoradia, pak by tam uz davno strasilo uplne jine autoradio :-)
Potiz je v tom, ze jakekoliv jine radio mi v MeganeII prijde jako pest na oko. Oproti tomu v predchozi R19 se Becker (jak Avus, tak pozdeji Mexico) schoval uplne nadherne a nijak z palubky "nesvitil". A to dokonce tak, ze kdyz mi vykradli auto, pricemz nezapomneli odnest veci jako nabijecku na mobila, svitilnu nebo dokonce krabicku Energitu, tak radio tam pockalo a neneslo na sobe ani znamky pokusu o vyjmuti.
Chauffeur píše:no a když už jsme narazili i na vlastní proukci - takový AT85C51SND3 umí i OGG, USB a ovládat OLED a přijde na $4 kus - už jen toho nakoupit 100,000 kousků, postavit to a zbohatnout na tom! ;)
Tohle mas se vsim. Pokud to od fabriky koupis ve velkym mnozstvi, tak to mas za hubicku. Jen to udat. Akorat nevidim, kdes videl ze umi Ogg Vorbis, podle popisu je to klasicky "monolit" na vyrobu levnyho mp3/wma prehravace (aha, uz to vidim. Hned na ty prvni strance. Je zvlastni ze v datasheetu o tom neni ani slovo).
Chauffeur píše:v každým případě ať ti to slouží!
Diky :-)
Uz slouzi a ja se ucim jak se poprat s mnozstvim pisnicek :-). Pri jednotlivych CDckach to bylo o dost jednodussi, takhle mam pocit ze bude nejlepsi, kdyz nahodim random rezim ... a cas od casu obmenim obsah flasky.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Ivan 88
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pát čer 08, 2007 19:44

Příspěvek od Ivan 88 » úte čer 12, 2007 19:54

Mám obstarožnejšie kangoo a navyšše originál rádio bolo len na kazetu tak som sa rozhodol trošku viac investovať a pritom ponechať originál ovládanie pod volantom. Šiel som do Blaupunktu rádio cca 10 tis. Sk, interface cca 6,5 tis. Sk a repro priemer 10 cm cca 2 tis. Sk. Trochu viac peňazí ale mám usb, CD s mp3, sd/mmc kartu, autorádio disponuje plnegrafickým displayom. Nie je to nič na očarenie okoloidúcich vodičov super zvukovým prejavom ale na cestovanie viac ako dobré.
Renault Kangoo 1,9 D; 47 kW; r. v.: 1998

Uživatelský avatar
Pfemir
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte lis 02, 2004 08:39
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pfemir » ned srp 12, 2007 23:21

Zdravim vespolek,

nekdy pred rokem, mozna i drive, jsem chtel vyvest na svem radiu AUX-IN pro pripojeni MP3 prehravace. Mam model Radiosat 6010 22DC461/62E. Zkousel jsem zapojeni dle http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... linein.htm , ale nefungovalo a ani to neslo nijak prepnout na ten zadni konektor. Kdyz jsem patral na netu dale, tak jsem zjistil, ze ty vstupy byvaji digitalni a musi tam byt pripojeny CD changer a pak se da i prepnout pres tlacitko SRC na ten zadni konektor. Nebo jsou emulatory, ale za sileny prachy, tak jsem to odlozil k ledu. Ted jsem se k tomu vratil, zjistoval jsem jestli se to nepohlo nejak ku predu nebo jestli ty emulatory nezlevnily a narazil jsem na http://tlcdcemu.sourceforge.net/faq.html , kde se v te tabulce pise, ze DC461 ma analogovy vstup. Takze jsem z toho jelen. Nevite nekdo jak to doopravdy je? Ma to analog nebo ne? A pokud ano, jak zaktivnim ten in na zadnim konektroru?
Jeste jsem zjistil, ze existuje oznaceni 22DC461/62L 62T a 62E. Nevite jaky je v nich rozdil?

Dekuji.
Renault Laguna 1.8/16V 88kW - Concorde
r.v.1999

Uživatelský avatar
Pfemir
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte lis 02, 2004 08:39
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pfemir » úte srp 14, 2007 17:53

Dneska jsem se dival na stranky Stualarmu a zjistil jsem, ze v nabidce maji AUX-IN pouze pro radia Tuner list/Update list, výrobce VDO od roku výroby 2002. Tak jsem tam poslal dotaz jestli existuje neco i na me radio a dostal jsem odpoved, ze pro muj vuz se AUX vstup nevyrabi. Ze jedine reseni je FM modulator. Tak to me moc nepotesilo, asi si MP3 neprehraju :(
Renault Laguna 1.8/16V 88kW - Concorde
r.v.1999

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » čtv kvě 29, 2008 10:38

Pfemir píše:.....Tak to me moc nepotesilo, asi si MP3 neprehraju :(
Mas radiokazetak. Reseni od hongkongacu by melo byt levne a jednoduche (osobni zkusenosti zatim nejsou). Nicmene toto reseni (US patent) vypada mnohem lip nez na nasem trhu obvykle (HAMA etc.) Viz http://cgi.ebay.co.uk/Tape-Player-SD-Ca ... dZViewItem Pozor - adresa stranky se meni, je to internetova aukce a po uplynuti casu nabidky se objevi jinde a mozna od jineho dodavatele, pri hledani staci vygooglit treba ebay Tape Player SD Card Cassette Adapter.
Roluj na strance az dolu, nahore je celkem prd. Tento taky ony bazmek ma i vlastni napajeni z LI-ION baterie, takze si myslim, ze mozna z SD/MMC karty (max. 2 GB, 6 hodin hudby, urcite to nemusi byt jen Sandisk, ale zase bych rekl, ze je treba vybirat z kvalitnich a rychlych pameti, v manualu o tom jiste neco bude) hraje i bez pripojene kabelizace (neovereno). Pokud tomu tak neni, pripoji se prislusny dodavany napajeci kabel ze zapalovace. Jako zdroj signalu se muze navic pripojit jak zarizeni USB 2.0, tak i nejaky MP3 player.

Specifications:

1. Audio fils tormat: mp3
2. Bit rate: 32 kbps ~ 256 kbps.cbr/vbr
3. Audio channel: stereo
4. Battery: Internal 450mah lithium-ion
5. Playback tine: over 6 hours
6. Power rechargeable by USB
7. SD Card: support ~ 2GB
8. Dimension: 63x102x11.5mm(2.4"x4.0"x0.5")

U nas v soucasnosti presne taky ony bazmek v nabidce neni, ale dnes neni problem platit pres net, musis ale treba najit nekoho, kdo trochu kdaka/rozumi/zvladne text anglicky, pripadne ma paypal a provede platbu :-). Nebo najit firmu, ktera to za provizi provede za tebe. Aktualne je libra cca 32 kacek, tj. 14,5 x 32 = 464 + pripadna provize. K nakladum je treba pripocist cenu za SD kartu (pokud ji uz v baraku nemate). Spickova SD karta SanDisk Secure Digital Extreme III 2GB stoji necelych 600 Kc, napriklad na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37874 a to jsem nehledal nejlevnejsi. Pokud vezmu jinou znacku, tak treba A-Data stejnych vlastnosti koupim za polovic.

Mam v umyslu to koupit, pokud koupim, dam sem asi za mesic (+- autobus) vedet.
Naposledy upravil(a) sharkoon dne pát kvě 30, 2008 15:53, celkem upraveno 1 x.
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
Pfemir
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte lis 02, 2004 08:39
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pfemir » čtv kvě 29, 2008 20:33

Abych pravdu rekl, tak tento bazmek jsem uz nekde zahlidl. Je to tak 14dni a nevim jestli to dokonce nebyl nejaky cesky web. Nicmene jsem tomu nevenoval moc pozornost, protoze si nemyslim, ze to bude o moc lepsi nez ten klasicky kazetovy adapter. Porad je to prenos pres magnetofonove hlavy.
Renault Laguna 1.8/16V 88kW - Concorde
r.v.1999

fifa
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 31, 2006 14:07

Příspěvek od fifa » čtv kvě 29, 2008 21:54

jestli si to nevidel tady
http://www.cdr.cz/a/24216
Renault Scenic 1.6e r.v.97

Uživatelský avatar
Pfemir
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte lis 02, 2004 08:39
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pfemir » čtv kvě 29, 2008 22:17

Ano, na cdr-ku to bylo.
Renault Laguna 1.8/16V 88kW - Concorde
r.v.1999

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » čtv kvě 29, 2008 23:58

Pfemir píše:...tento bazmek jsem uz nekde zahlidl. Je to tak 14dni a nevim jestli to dokonce nebyl nejaky cesky web.
Jak uvadi "fifa", je to zde: http://www.cdr.cz/a/24216. Nicmene je to jen popis a diskuse, nikoliv nabidka ke koupi bazmeku, i kdyz nevylucuji, ze v cr existuje, to si musi kazdy vyhledat sam. Dnes v 18:14 jsem bazmek objednal. Libra je dnes asi 32 Kc, takze myslim, ze to neni drahe. .

Payment Details
Purchased From:techex_online
Transaction ID:4GJ31341CL3442847

Item Number
Item Title
Quantity
Price
Subtotal
120266799586
Tape Player SD Card Cassette Adapter For Car MP3 PC Car
1
9.49 GBP
9.49 GBP

Postage & Packing via Standard Delivery to SE2XX:
(includes any seller packing fees)
&pound;4.99 GBP

Postage Compensation (optional):
Total:
&pound;14.48 GBP
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » pát kvě 30, 2008 01:42

Pfemir píše:...protoze si nemyslim, ze to bude o moc lepsi nez ten klasicky kazetovy adapter. Porad je to prenos pres magnetofonove hlavy.
Nejak ti uniklo, ze to asi lepsi bude, je to novejsi, jiny patent. A krome toho, ma svou baterii a SD pamet (ta pamet je pro mne uplne nejdulezitejsi, pryc s rozmernymi cd disky a povalujicim se prehravacem MP3!). Na dvougigovku narves spoustu hudby...
Co se tyce moznosti, rac si odkaz lepe prohlednout. Mimo jine podporuje win xp a w2k, kde adapter funguje jako ctecka pres USB 2.0. Takze kdyz koupim dve dvougigovky po cca 250-300 Kc/ks (a-data 150x), neni co resit.
A kvalita prenosu z karty? Bude lepsi nez pasek, dam na to krk (au! ;-)). Kvalitu nahravky na pasku totiz neomezuji (jen) moznosti hlavy a filtrovana signalova cesta od hlavy, nybrz primarne sum pasku a schopnost pasku zaznamenavat zvuk v nejakem rozsahu. A tady pasek neni... Binec by mohl delat brum, ale ta baterie jej zrejme vylouci. Horsi to bude u NEKVALITNICH kazetaku, v nichz muze byt prenasenn a zesilovan hluk rotujicich casti.
Podle ohlasu na Internetu bude kvalita prenosu, vzhledem k cene, velmi uspokojiva, a soudim, ze to nebude tak "spatne", jako by tam byl magneticky pasek, nehlede na to, ze starsi kazetaky, pokud maji filtr, se radi dle norem do HIFI uz tehdy, maji-li odstup signal/sum vyssi nez 50 dB (ver nebo never ). Mimochodem, prehravac dvd (PHILIPS PET835 za 7000,-) ma psany odstup signal/sum >76 dB, starsi tape philipsy v autech mivaji odstup cca 60-70 dB a tento bazmek ma odstup >75 dB...
BTW, ja jsem se ti snazil pomoci... Pokud se nelibi, nech byt a kup menic, ja jsem dal prednost LACI a JEDNODUCHOSTI pred nekolikanasobne drazsim cd changerem... Navic mi stale zustane kastlik pro menic, kde jsem zvykly mit ruzny nehrkajici bordel, co nevlezl do loketky :-). Jsem si vedom, ze bazmek s menicem nutne v konfrontaci prohraje, ovsem sel jsem do toho s tim, ze chci menic NAHRADIT, protoze neminim davat x litru za hodinu muziky denne. Mne v podstate stacily i kazety, ale uz ani nemam na cem nahravat (vez dala kozku a nova zatim asi ceka u jeziska) a pasky, ac mam kvalitni (starsi vedi, co byla modra tdkacka, chromky aj.), zacinaji byt osoupane :-) :evil: .
Az budu mit technicke udaje z manualu, vrhnu je sem. Pockej mesic, nebot bazmek prileti z UK s manzelkou az 26.6.
A jdu spat :hajiII: .
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Caraudium
Starting member
Příspěvky: 13
Registrován: pon pro 10, 2007 09:25
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caraudium » pát kvě 30, 2008 07:52

Michas hrusky s jabkama.

Jednak tu pises o hifi tapedeckach, co jsou skutecne velmi povedene masinky, to ale nerovnavej s origo kazetakem v aute, to neni stejna trida, liga, ani mesto. :) Osdtup sum/signal neni jediny parametr, ktery je potreba sledovat a 75db to nema ani nahodou, to mel mozna prvni prototyp nekde v laboratornich podminkach.


Samotneho by me zajimalo, jak tenhle "novy patent" ktery je o 7,2344324% lepsi nez ten stary patent hraje. Jako rychle nouzove reseni to samozrejme beru, ale nevychvaloval bych to do nebes. V cem to ma byt lepsi, nez ty HAMAy co jsou k dostani tady? Je to ten nejhorsi myslitelny prenos signalu vubec.

Digitalizace-komprimace+dynamicky orez-dekomprimace-mizerne OZ v MP3, kriveni charky kvuli vyrovnani charky hlavy, prenos magnetem na hlavu, OZ, zase zpetne kriveni chary za mag hlavou za ucelem jejiho narovnani, pak wow preamp, a s velkou slavou mustkovane IO v koncich. :)


V soucasne dobe jsem prozatimne, nez bude cele audio nove vyresil 3,5mm vstup do radia, ktere nema aux tak, ze jsem ho prinutil si myslet, ze ma menic a misto signalu z menice mu vnutil ten z externiho zdroje. Na palubce sice sviti osklive error, ale hraje.

fifa
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 31, 2006 14:07

Příspěvek od fifa » pát kvě 30, 2008 09:09

Jak se ti povedl privest audio signal na vstup pro menic?
Renault Scenic 1.6e r.v.97

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát kvě 30, 2008 09:35

fifa píše:Jak se ti povedl privest audio signal na vstup pro menic?
Ti co maji radia pred rokem 2000 ("origo" radia Renault) s tim zase takovy problem nemaji, tam je vstup pro CD changer analogovy (takze jde fakt jen o to presvedcit radio aby pockalo v rezimu "CD changer"). Nehlede na to ze vetsina z nich ma primo AUX.
Ale majitele novych TunerListu (?) maji myslim problem - AUX neni a CD changer mluvi v S/P-DIF, coz trochu komplikuje vysledne reseni.

Co se tyce toho reseni pres kazetovy adapter ... no asi takhle, mel jsem autoradio na kazety, Becker Grand Prix umejici Dolby B&C (dneska uz vlastne nic moc radio, tenkrat to bylo trochu jinsi), a vrazit mi tam nekdo neco takovyhleho, tak ho pozenu na druhej konec Prahy.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

fifa
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: pát bře 31, 2006 14:07

Příspěvek od fifa » pát kvě 30, 2008 10:24

Mam tam AUX, ale podle manualu to je pouze na CD menic. Rozhodne kdyz tam privedu analog audio signal (z CD,mp3 prehravace)tak mlci jak ryba
Renault Scenic 1.6e r.v.97

Uživatelský avatar
Pfemir
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte lis 02, 2004 08:39
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pfemir » pát kvě 30, 2008 12:06

sharkoon píše:Nejak ti uniklo, ze to asi lepsi bude, je to novejsi, jiny patent.
Sice jsem to nestudoval, ale toto mi neuniklo. Dokonce jsem se nad tim i trochu pousmal. IMHO nejslapsi clanek je ten indukcni analogovy prenos pres mag. hlavy. Kdyby to byl digitalni zaznam, tak je to neco jineho. Ale takto to bude srovnatelne s klasickym kazetovym adapterem co uz zname a ktery nestoji za nic.

Ale hlavne, vubec jsem te nechtel svou reakci nejak nastvat, jen jsem vyjadril obavu, ze to asi nebude o moc lepsi. Jsem rad za tvuj prispevek a jestli si to pochopil jinak, tak se omlouvam.
kmarty píše:Ti co maji radia pred rokem 2000 ("origo" radia Renault) s tim zase takovy problem nemaji, tam je vstup pro CD changer analogovy (takze jde fakt jen o to presvedcit radio aby pockalo v rezimu "CD changer"). Nehlede na to ze vetsina z nich ma primo AUX.
Ale majitele novych TunerListu (?) maji myslim problem - AUX neni a CD changer mluvi v S/P-DIF, coz trochu komplikuje vysledne reseni.
To neni az tak pravda. Mam rocnik 1999 a mam tam CD-IN s digitalnim prenosem. Bohuzel.
Renault Laguna 1.8/16V 88kW - Concorde
r.v.1999

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti