MP3 ala udelej si sam...

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » pát kvě 30, 2008 14:53

Caraudium píše:Michas hrusky s jabkama.
Nerekl bych, zrejme jsi jen nepochopil, o cem jsem mluvil.
Caraudium píše:Jednak tu pises o hifi tapedeckach, co jsou skutecne velmi povedene masinky.
O tom nepisi ani nahodou, precti si, ze pisi jen o tom, od jake meze je mezi hifi zarazuje NORMA. Navic pisi jen o RADIOTAPE z auta, ne o stolnich TAPEDECKach.

Caraudium píše:nerovnavej s origo kazetakem v aute, to neni stejna trida, liga, ani mesto.
Vzdyt nesrovnavam, nectes poradne.
Caraudium píše:Osdtup sum/signal neni jediny parametr, ktery je potreba sledovat a 75db to nema ani nahodou, to mel mozna prvni prototyp nekde v laboratornich podminkach.

Ano, parametru je vice, myslis, ze jsem mel udelat prednasku na 10 stran? BTW, ja uvadim udaj vyrobce (doslova uvadi >75dB), zadny jiny dostupny udaj nemam. Ty uvadis ci udaj, ze to ma mene? Merils?

Caraudium píše:Samotneho by me zajimalo, jak tenhle "novy patent" ktery je o 7,2344324% lepsi nez ten stary patent hraje.
Takze nemerils, nedocetl ses, ale zpochybnujes. A to presne vis, ze o 7,....%.
Caraudium píše:Jako rychle nouzove reseni to samozrejme beru, ale nevychvaloval bych to do nebes. V cem to ma byt lepsi, nez ty HAMAy co jsou k dostani tady? Je to ten nejhorsi myslitelny prenos signalu vubec.
Pro mne je to za 480 kacek a za jednoduchost nejlepsi mozny zpusob. Mimochodem, na netu nema mene nez 3 hvezdicky, vetsinou 4, a to se tam hodnotila nejen kvalita poslechu, ale asi 4 veci lidmi, kteri si to koupili a zkusili :-). V cem je lepsi? Ty to fakt nectes nebo jen prudis? Ma moznost prehravani z SD karty, ma dobijeci baterii (pryc s kebelem napajeni pri prenosu z pameti), umi spolupracovat s win xp a w2k, funguje jako ctecka... To vsechno HAMA nema. Vic zatim nevim, jeste to nemam. A novy patent to opravdu je, pokud prolezes trosku net, najdes i cislo patentu. Pokud by to byl stejny patent, jiste by fa HAMA prostestovala (spise by nebyl v rizeni vubec uznan).
Caraudium píše:Digitalizace-komprimace+dynamicky orez-dekomprimace-mizerne OZ v MP3, kriveni charky kvuli vyrovnani charky hlavy, prenos magnetem na hlavu, OZ, zase zpetne kriveni chary za mag hlavou za ucelem jejiho narovnani, pak wow preamp, a s velkou slavou mustkovane IO v koncich. :).
Clovek se vetsinou pristroji nevyrovna, takze to asi ani nepozna. Zkresleni do 1% nema sanci poznat ani spickovy hudebnik. Nejvetsi zkresleni byva u koncovych stupnu a reproduktoru, uvedom si, ze ten radiotape ma nejmene 10 let. Takze kdyz ohulim vstupni digi signal s 0,0....% zkreslenim, vyleze mi ven (u tohoto stareho pristroje) signal se zkreslenim treba 3, 4, ci 5%. Pri beznem poslechu bude zkresleni do 1% (vychazim z obvyklych katalogovych udaju TDAcek).
Caraudium píše:V soucasne dobe jsem prozatimne, nez bude cele audio nove vyresil 3,5mm vstup do radia, ktere nema aux tak, ze jsem ho prinutil si myslet, ze ma menic a misto signalu z menice mu vnutil ten z externiho zdroje. Na palubce sice sviti osklive error, ale hraje.
Myslim, ze z mych prispevku vyplynulo, ze nove audio (dokonce ani stary, drahy changer z pate ruky s nejistou historii a stavem) nechci. To radeji nove auto bez audia, tam bych si jej uz dokoupil, naopak mi to nevychazi financne :-D. A osklivy napis mi tam - aspon doufam - svitit nebude, ten by mi silne vadil. Navic ani nechci vytahovat radio pro nejake predelavky, nebot nemam code a zjisteni si ceni v Renaultu na 300 Kc :tululum:.
Zaver: Nekupuj to, nemas v to duveru. Ja si to koupim, tesim se a doufam, ze ti nebudu muset dat za pravdu ;-). Vice az po dovozu a vyzkouseni.
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » pát kvě 30, 2008 15:08

kmarty píše: Co se tyce toho reseni pres kazetovy adapter ... no asi takhle, mel jsem autoradio na kazety, Becker Grand Prix umejici Dolby B&C (dneska uz vlastne nic moc radio, tenkrat to bylo trochu jinsi), a vrazit mi tam nekdo neco takovyhleho, tak ho pozenu na druhej konec Prahy.

Myslis, ze mam v aute:
a) Becker Grand Prix umejici Dolby B&C?
b) Original radio Philips, 10 let stare, neumejici skoro nic?
a = 0 bodu, b = 10 bodu
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » pát kvě 30, 2008 15:31

Pfemir píše:IMHO nejslapsi clanek je ten indukcni analogovy prenos pres mag. hlavy.
Nelze zpochybnit.
Pfemir píše:Kdyby to byl digitalni zaznam, tak je to neco jineho.
Ani ne, z toho koncoveho stupne to stejne vyleze zkreslene do zkreslujicich repraku :-).
Pfemir píše:Ale takto to bude srovnatelne s klasickym kazetovym adapterem co uz zname a ktery nestoji za nic.
Zvukove pravdepodobne ano, nikoliv jinymi vlastnostmi (SD karta, na kterou se vleze vice nez do cd changeru, prehravani bez kabelizace, absence zavazejiciho prehravace MP3, spoluprace s windows). STALE JE TADY OPOMIJENO, ze nechci vrazet tisice, ze radio ma nejmene 10 let a neni schopno prehrat digitalni kvalitu, ze chci prehravat nove pisnicky a uz nemam na cem nahravat kazety etc., etc...
Pfemir píše:Ale hlavne, vubec jsem te nechtel svou reakci nejak nastvat
To je v poho, ja jsem tady urcite taky nekoho nastval, aniz bych chtel :-D... No, mozna jsem nekoho i trosicku chtel :P.
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát kvě 30, 2008 15:49

Kurna, vy to berte skoro jak svatou valku :-).

Ze to nebude uplne to prave orechove, to je myslim dany tim prenosem (stejne tak komfort ovladani bude dost bit - preci jen se to bude chovat jako kazeta).
Jestli na radiu uz neni co pokazit a zaroven je dana podminka zachovani radia (chapu takovy postoj) a navic jestli jsem vyrozumnel tak to neni ani drahy, tak proc to nezkusit.
Aspon treba da sharkoon echo jaky to je :-).
Vzdyt si jen vzpomente kolik lidi se napalilo (to se jinak ani rict neda) temi ruznymi FM transmittery.
Muzeme proti tomu namitat cokoliv (ja si treba myslim ze to o moc lepsi nez ten FM transmitter nebude, navic s rizikem zmagnetizovani hlavy), ale to prece neni duvod abysme se tu navzajem vrazdili prispevkama na foru :-).

P.S.: Doufam ze jsem se nezapricinil taky k nejakymu tomu oleji do ohne.

P.P.S.: Ten Becker nebyl o moc mladsi, spis naopak :-). Ale casem jsem prisel o moznost nahravat kazety a tak jsem ho pustil do sveta a poridil novejsi, s CDckem.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » pát kvě 30, 2008 16:17

kmarty píše:Kurna, vy to berte skoro jak svatou valku :-)........
preci jen se to bude chovat jako kazeta......
Aspon treba da sharkoon echo jaky to je :-).....
navic s rizikem zmagnetizovani hlavy......
P.P.S.: Ten Becker nebyl o moc mladsi, spis naopak :-)......
Ale casem jsem prisel o moznost nahravat kazety
To ne, to by tady lezela hromada hlav urizlych nozem KUKRI :P
A vo tom to je, kazety mne vyhovovaly, to jsem jiz uvedl (v aute se stejne mnoho nedostatku smazava, neni to poslechova mistnost)
Dam vedet, uz jsem psal asi 2x
Ja bych rekl, ze zmagnetizovani bude osetreno, ze snad konstrukteri nemohli byt tak neznali (i kdyz ta cena....)
Ale mel dolby, coz jaksi muj Ph nema
To ja taky, o tom pisi v prechozich prispevcich (navic jsou kazety drahe a kapacita nizka)
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
Pfemir
Junior member
Příspěvky: 137
Registrován: úte lis 02, 2004 08:39
Bydliště: Přerov

Příspěvek od Pfemir » pát kvě 30, 2008 17:18

sharkoon píše:
Pfemir píše:Kdyby to byl digitalni zaznam, tak je to neco jineho.
Ani ne, z toho koncoveho stupne to stejne vyleze zkreslene do zkreslujicich repraku :-).
Asi tak stejne jako z CD-Changeru :D

Mam ten kazetak s dolby B a kdyz tam pustim metalku kazetu nahranou v dolby na stolnim decku, tak to hraje velice slusne. Naproti tomu, kdyz jsem tam strcil ten kazetovy adapter, tak to bylo z obou stran tak orezane, ze s meho mobilu by to znelo lepe :wink:
sharkoon píše:
Pfemir píše:Ale takto to bude srovnatelne s klasickym kazetovym adapterem co uz zname a ktery nestoji za nic.
Zvukove pravdepodobne ano, nikoliv jinymi vlastnostmi (SD karta, na kterou se vleze vice nez do cd changeru, prehravani bez kabelizace, absence zavazejiciho prehravace MP3, spoluprace s windows).
Beru, ze to je pro tebe prioritni. Pro me je hlavni zvuk, ostatni bych ozelel.
sharkoon píše:chci prehravat nove pisnicky a uz nemam na cem nahravat kazety.
Mam naprosto stejny problem, decka jsem uz prodal.
kmarty píše:Muzeme proti tomu namitat cokoliv (ja si treba myslim ze to o moc lepsi nez ten FM transmitter nebude
Jestli se bavime o tech transmiterech, ktere vysilaji na urcitem kanalu, tak souhlas. Ale transmiter, ktery se strka primo do antenniho vstupu, si myslim, ze by mohl hrat dobre. Sveho casu jsem o nem uvazoval, ale bylo to uz trochu drazsi a nepodarilo se mi sehnat zadne reference o tom jak to hraje. Takze jsem od toho upustil.
Renault Laguna 1.8/16V 88kW - Concorde
r.v.1999

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » pát kvě 30, 2008 18:06

Pfemir píše:Naproti tomu, kdyz jsem tam strcil ten kazetovy adapter

Ten, o kterem se bavime? Neverim, ze tento typ mas. Porad si myslim a doufam, ze bude lepsi nez znamy HAMA (a i ten nekteri chvali, zagoogluj). Prosel jsem hodne hodnoceni a vetsinou jej chvali. Tak doufam, ze vsichni kladne hodnotici nejsou zamestnanci hongongske firmy. Pokud zjistim, ze je na houby, napisu to sem po pravde a mrsknu s nim do aukce za 200 kacek (to uz je kauf jak prase, ne?).
Pfemir píše:tak to bylo z obou stran tak orezane, ze s meho mobilu by to znelo lepe :wink:.
Budes muset koupit novy mobil, mne hraje krasne :P ;-) (vyzvani mi "Woman from Tokyo od "Párplů") :od23:. Na ten changer ti pak zase nezustane ;-).
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát kvě 30, 2008 18:41

Pfemir píše:Jestli se bavime o tech transmiterech, ktere vysilaji na urcitem kanalu, tak souhlas. Ale transmiter, ktery se strka primo do antenniho vstupu, si myslim, ze by mohl hrat dobre. Sveho casu jsem o nem uvazoval, ale bylo to uz trochu drazsi a nepodarilo se mi sehnat zadne reference o tom jak to hraje. Takze jsem od toho upustil.
A dobres udelal :-).
Veskery transmittery tohohle druhu si vzajemne muzou podat ruce. Je to jedno jako druhy. Je osklive bita dynamika a fekvencni rozsah.
Transmitter, ktery se nepripojuje primo na antenni vstup ma navic jeste potiz v tom, ze musi mit vyssi vykon a i tak mu to u kvalitnich radii (tech, ktera prijimaji signal skutecne antenou) neni moc platne, protoze mezi nim a antenou je jeste plechova strecha takze se k nekvalitnimu poslechu jeste pridavaji potize vubec to naladit bez ruseni.


ERATTA: Ten Becker nebyl Grand Prix, ale Monza (t.j. pouze jeden tuner a jedno podsviceni (zlute)). Navic jsem si vsiml ze o par postu (a par mesicu) driv jsem psal Avus, coz je taky blbe, k Avusu(pouze Dolby B a myslim ze jeste nejaka drobnost mu chybela) jsem mel jen manual, protoze jsem nemel manual k Monze. Jinak slo o radio z roku 1995 a vsechny tri vypadaly takto (vzhledove odlisnosti byly naprosto minimalni):
Obrázek
(Ano, je to kravina se k tomu vracet, ale predstava ze mne jednou nekdo za pul roku, za rok chytne za slovo ... no tak at to je v kupe radsi uz ted :-) )
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » čtv črc 03, 2008 07:48

Tak mi vcera dorazilo toto http://www.stualarm.cz/produkt/55usbrn0 ... aux-vstup/ , takze konecne mam vyresene prehravani MP3 na OEM radiu a podle prvnich dojmu mohu jen doporucit. Stacilo jen zasunout do konektoru pro CDmenic, vlozit flashku a uz to frcelo, ted uz jen doladit umisteni.

Ma to AUX , USB vstup a jeste vstup na SD karty. V baleni byla jeste ctecka na SD karty. Hudba musi byt na flashce ulozena do adresaru pojmenovanych CD01, CD02 atd, a v kazdem adresari muze byt max 99 skladeb. Zatim jsem zkousel jen jeden adresar, takze nevim kolik bude mozne. Kupoval jsem to zde http://www.gsm-caraudio.com za 2690,-Kc, vcetne dopravy(zdarma).

Moje radio je typ 22DC259/62T.
Naposledy upravil(a) dd dne čtv črc 03, 2008 12:07, celkem upraveno 1 x.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » čtv črc 03, 2008 09:50

To je super :-).
Konecne reseni ve stylu RACB, ale za polovicni cenu (pravda, podle popisu jen mp3 - ale to asi pro vice jak 90% lidi bude plne postacovat).
Kazdopadne je to fajn cesta jak se zbavit ruznych FM transmitteru.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
sharkoon
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: sob úno 16, 2008 10:01
Bydliště: Kroměřížsko

Příspěvek od sharkoon » stř črc 09, 2008 22:44

Sorry for delay,
nebylo casu. Uz ten adapter, ktery jsem drive zminoval, mam. Nahazu na SD/MMS kartu (pripadne mini/mikro s adapterem) vse, co se mi libi, fouknu "kazetu" do patricne skvirky a krasne to hraje. Jelikoz libra sla dolu, nakonec mne to i s postovnym vyslo na 420,-, coz je dnes nula nula nic. Co se tyka kvality, je to lepsi, nez se za tu cenu a s tim strasenim dalo ocekavat. Nemam uz sluch nejlepsi, a proto jsem zavolal mlade, 22lete hudebni ucho, aby referovalo. Pri vypnutem motoru tam pry "neco" v mezerach na pozadi slabounce slysi, ale to "neco" slysel i pri klasicke kazete. Odhaduji to tedy na naindukovane ruchy od motorku, ktere muzou byt ruzne u ruznych autoradii. Po nastartovani a pri jizde samozrejme zadne "neco" slyset nebylo, motor vse prehlusil. Ja jsem nic neslysel, ale tech 22 let tedy fakt nemam :-). Jeho verdikt znel - Za ty prachy dobrý. Takze jsem dosahl toho, co jsem chtel: prehravam nove skladby v mp3, medium je za par supu, nemusim kupovat drahe kazety a somrovat po znamych, aby mi je nahrali v tape decku, nezabira to zadne misto... BTW, myslim, ze idealni karta je pouhych 256 MB vzhledem k tomu, ze jinak je obtizne najit urcitou skladbu, funguje to jako kdyz tam dam kazetu - nevidim na vnejsim displeji nazvy pisni ani jejich poradi, me autoradio je tak sestrojeno. 256 MB jsou zhruba 3 CD. Vnitrni baterie 450 mAh se nabiji pres USB a uzivi adapter cca 6-7 hodin hrani. SD kartu jsem koupil za 40 Kc. Pokud nehrajete a zapomenete vypnout vypinacem napajeni, melo by to se dle papiru vypnout automaticky po 5 minutach. Tezko k tomu dodavat vice, je to jednoduche zarizeni. Jo, jeste jedno: kdo chce prehravat na sluchatka a nosit adapter v kapse, necht si koupi jina sluchatka, ta prilozena jsou fakt bidna. Vnejsi ovladani pro sluchatka fungovalo bezchybne, ale musite mit vhodne pojmenovane skladby (napr. 001- blebleble, 002 - blebleble atd.), jinak preskakovani obcas nefunguje spravne.
Mne to vyhovuje, kdo chce neco komfortnejsiho, kvalitnejsiho a s vetsi dynamikou, musi to zaplatit, viz napr. prispevek od "dd", takze please neporovnavat, je to jinde jak kvalitativne, tak cenove.
Renault Laguna GrandTour 1.6 16V 1998, climatronic, webasto, ABS, ...
Nikdy neopakuj úspěšný pokus, mohl by ses dožít zklamání.
Murphy byl optimista.

d.demon
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 16, 2008 21:43

New Autorádio

Příspěvek od d.demon » stř črc 16, 2008 21:51

Čau moc v autech se nevyznám a tak bych chtěl pomoci. Mám doma Rencka 11 a mám v něm starý rádio ještě na kazety a chtěl bych si pořídit nový rádio Sencor SCD 5605MR. Jenže jsem zjistil že v autě jsou staré rozvody a předpokládám že nebude pasovat napájecí konektor a rozvod repro kanálů.. Když jsem se dívál pod to starý rádio tak na mě vykoukl chuchvalec drátů spojené čokoládkou a staře vypadající napájecí konektor.
Tak se ptám jestli nevíte co stím ? jaký káble koupit a jak to vše provést díky..:)
:D

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: MP3 ala udelej si sam...

Příspěvek od benytrans » sob srp 13, 2011 21:26

Jen otázka... Jak poznáte že máte ten vstup na mini iso C3 (ten na CDchanger) digitální? Resp. jak poznám jestli není analogový když dle roku výroby to spolehlivě určit nejde??? Moje myšlenka je taková, že na tom konektoru jsou tedy tři piny (18,19,20) na vstup buď digitální a nebo analogový, poté jsou tam ale ještě konektory č. 13 a 14, které slouží ke komunikaci mezi radiem a CD changerem, myslíte že ukostřením konektoru 14 nebo 13 by alespoň dostalo radio zprávu o tom, že může povolit v source výběru vstup AUX, jelikož teď tam samozřejmě není,ale po zapojení CD changeru se musí objevit... Zapojení by tedy vypadalo zhruba takhle??? : http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... unline.gif (konektor č. 15 je zem viz : http://tlcdcemu.sourceforge.net/hardware.html )
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

SilverA
Experienced member
Příspěvky: 575
Registrován: pon kvě 14, 2012 17:46

Re:

Příspěvek od SilverA » čtv kvě 24, 2018 21:29

kmarty píše:
pát čer 01, 2007 15:11
Panove, mam tu cest Vam rict ze pod P/N: 77 11 419 487 lze u Renault partneru poridit tzv. Audio Connection Box (puvodni myslenka Renaultu je tusim nabizet to do noveho Twinga).
O co jde. Jde o krabicku ktera se zapojuje do autoradia Renault* misto CD changeru, kompletne se ovlada jako CD changer pres autoradio a ma tyto moznosti pripojeni:
  • USB - tedy ruzne ty flashdisky, HDD (odber z USB nesmi prekrocit 500mA coz je standardni limit USB) ci MP3 prehravace (pouze pokud ma USB a chova se jako standardni Mass-Storage zarizeni - protokoly typu Media Transfer Protocol nejsou podporovany) jejimz obsahem bude:
    • Ogg Vorbis (az do 320kbit)
    • MP3
    • WMA (pouze soubory nechranene pomoci DRM)
    • WAV (pouze PCM)
  • iPod
  • Cokoliv, co ma audio vystup na 3.5mm jack. (zde jsou ale moznosti ovladani pres autoradio omezeny jen na hlasitost a mute).
Obrázek Obrázek
(Kabel "radio<->tahle krabicka" na fotce nehledejte, uz je v aute :-). Ze strany autoradia jde o standardni ISO C3 konektor a ze strany krabicky nejaky proprietarni konektor ktery ma dve rady po sesti pinech.)
Cena toho boxiku je cca 5400,- s DPH coz priblizne odpovida cene CD changeru takze si myslim ze to je adekvatni.

Doufam ze jsem tim prinesl nadeji alespon nekterym, pokud ne rovnou radost (ja ji teda mam :-)).


*) Ke kterym autoradiim to lze pripojit presne nevim. Na Internetu jsem narazil na podminku ze autoradio musi byt od roku 2003 nebo vyssi coz by odpovidalo prelomu kdy Renault prestal pouzivat prenos audia z CD changeru do radia analogove zacal pouzivat cestu digitalni - S/PDIF. Samotny manual Audio Connection Boxu se k tomu stavi ponekud ... sverazne:
Obrázek
To je cele, vic ani carka (nebo obrazek). Takze na 100% to muzu rict jen o autoradiu Renault typ "Update List" (P/N: 82 00 483 757 jinak take RENRDW240-00) s CD jez je dodavan do Renault MeganeII 2003 (odpovida tomu prostredni obrazek z ...ehm... "kompatibility" listu).
A zastoupeni firmy Renault ... no, jak to rict aniz bych je nejak hanil. Rekneme ze jsem o tom vedel vic nez oni (a to vcetne informace ze to vubec existuje). I objednavka vypadala zajimave, protoze v katalogu pro ceskeho partnera Renault je pod polozkou 77 11 419 487 oznaceni "AUTORADIO".

P.S.: Aby si majitele autoradii jinych znacek (nebo Renault, ale starsich) nemysleli, ze jsem se na ne vybodl, tak pro ne bych mel tento link. Teoreticky neoficialni ceske zastoupeni by melo byt u firmy Doronel. Cenu ale neznam.
Tiež som si do Thalky namontoval tento "udělátor". Netušíte prečo to má z vyššími kapacitami problém? 8 GB USB kľúč to berie v pohode. To je v poriadku. No mám ešte 32 GB SDHC kartu a 64 GB USB kľúč a u nich je problém. Hrá to, ale dajú sa prepínať len jednotlivé skladby. Nedokáže to preskakovať rovno cez celé albumy. Všetky tri pamäte mám naformátované na FAT32. Je to nejako obmedzené veľkosťou usb kľúča? Že nad určitú kapacitu to bude robiť problémy? V návode sa nič nepíše. Iba že požadovaný formát je FAT16 alebo FAT32. A to splnené mám.
EX: Zelený Renault Mégane Classic
Po facelifte, r.v. 1999, motor 1,6 16V, výbava RXT - ABS, klíma, 4 airbagy, elektricky nastaviteľné a vyhrievané spätné zrkadlá, predné a zadné okná v elektrike, hmlovky, dvojitá optika, atermické čelné sklo
Od Vianoc 2019 slúži novému majiteľovi. Je to kolega z práce, takže Megana vidím každý deň

Šedý Renault Thalia
R.v. 2011, motor 1,2 16V, výbava Privilege

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů