Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Moderátor: Moderators General

GTI14
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 15, 2016 20:57

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od GTI14 » čtv črc 21, 2016 09:40

Ahoj chtěl jsem se jen zeptat jestli ten výškový reprak v palubce máš jen položeny nebo je zespodu nějak přichyceny.Koukal jsem,ze ty Mtx co tam máš delaji 19cky a 25ky.T y tam máš jaký?Jelikoz mám žebrák výbavu tak nemám ani natazenou kabeláž od rádia takže to budu muset extra natáhnout +výhybky.Jestli to půjde.

marek_k
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: úte zář 02, 2014 16:40

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od marek_k » pát zář 30, 2016 13:36

GTI14 píše:Ahoj chtěl jsem se jen zeptat jestli ten výškový reprak v palubce máš jen položeny nebo je zespodu nějak přichyceny.Koukal jsem,ze ty Mtx co tam máš delaji 19cky a 25ky.T y tam máš jaký?Jelikoz mám žebrák výbavu tak nemám ani natazenou kabeláž od rádia takže to budu muset extra natáhnout +výhybky.Jestli to půjde.
@GTI14 , mam ten vacsi vyskac co ma 25mm mebranu(zvonka je vacsi) . original vyskac sa zacvakne na 2 miestach ktore su rozsirene. Nerozsireny zbytok otovoru stacilo mozno o 2-3mm zvacsit a MTX vyskac tam presne zapadol tj je tam natlaceny na tesno. Kedze ma aj taku obrubu je na tom aj polozeny a origo mriezka ho potom este drzi zvrchu. Ale ak tiu dieru nespravis prilis velku bude tam drzat fest. Ja som tahal kabel od vyhybky v dverach k vyskacu, tahat to cez cele auto bude fuska.Z dveri do palubky som kabel prepchal cez original konektor, keby si zohnal original kontakty dal by sa spravit aj tak, dost pozici je tam volnych. Ja som len prevrtal dieru na volnom mieste a pretiahol kabel, takze konektor sa teraz neda odpojit tak jenoducho.

vosa
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 05, 2017 22:08

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od vosa » ned lis 05, 2017 22:50

Ahoj, mohl by mi, prosím, někdo poradit, jak nejlépe a nejjednodušeji natáhnout kabel z výhybky (ze dveří) k výškovému reproduktoru? Marek_k navrtával konektor na konci husího krku u dveří, ale jak píše, tak už ho nemůže odpojit, aniž by kabel nepřeštípnul a takhle bych to řešit nechtěl - nebo je to jediná možnost?. Nikde jsem se tu nedočetl, jak to udělal třeba Martin Jaroš. Kdybyste měli někdo nějaký návrh, nebo zkušenost, jak jste to řešili, byl bych moc rád. A případně ještě jestli je potřeba nějak rozebrat palubovka kvůli tomu natažení nového kabelu k výškáči?

předem vám všem moc děkuji...

Patrick90
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 10, 2017 15:32

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od Patrick90 » ned lis 19, 2017 20:22

Zkušenosti s výměnou reproduktorů v Megane 3 (2010):

Obrázek

ORIGINÁL STAV: Nulový basy, žádný výšky (nebyly osazeny v přístrojovce), při zvýšení hlasitosti zkreslení, jak plechová ozvěna..
Originál rádio Radiosat Classic 4x15W - zachováno kvůli designu, displeji a ovládání pod volantem

ÚPRAVA fi. Ahifi.cz cca 11000,-Kč (včetně montáže 7hod, výhodná sleva na montáž a materiál, jinak cca 14000,-Kč):
- přední repro komponentní Gladen M130 v2 (středobass + výšky do přístrojové desky)
- zadní repro koaxiální Gladen Alpha 130
- tlumení všech dveří Profidamp ALUBUTYL 18 V2 + Gladen Aero Wave
- tlumení vnitřní strany tapecírunk Pěnový tlumící materiál Gladen Aero Foam
- redukce repro + kabely apod.
=> Razantní zlepšení kvality zvuku, rádio na max a reproduktory vše stíhají, utlumení okolního zvuku projíždějících aut, zavírání dveří nezní jak plechovka, ale pořád to postrádá basovou složku.

DODATEČNÁ ÚPRAVA SVÉPOMOCÍ cca 4500,-Kč (montáž za víkend)
- Aktivní subwoofer ALPINE SWE-815 (100W RMS, 300W max)
=> posunutí o další dvě úrovně jinam, na původních repro je možné stažení bassů na minimum, hrají si v klidu středy a výšky a subwoofer krásně zaplní zvukem celé auto. Jeho výkon je dostatečný pro náročnějšího posluchače, není to žádný extrém na tunning srazy.

Co bylo důležitější?
1) Subwoofer + orig repro by absolutně nestíhalo
2) Nové repro a vytlumení bez subwooferu - chybí tomu spodky, hraje to nahlas, čistě, ale neoslní to.
3) Nové repro a vytlumení + subwoofer ANO !!!


FOTO: https://patrik90.rajce.idnes.cz/Megane_Repro/
Renault Megane 3 5d 1.5dci 78kw 2010

Uživatelský avatar
renny1
Nelegální reklama
Příspěvky: 5
Registrován: stř úno 01, 2017 12:43

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od renny1 » pon dub 02, 2018 12:01

A udělali to v ahifi dobře?? Já totiž urgentně potřebuju odhlučnění, takže přemýšlím, že si to u nějaké té firmy zařídím. Jako například tady: https://odreklamizováno/ ale koukám, že si to všichni zařizují u ahifi, tak si nejsem jistý volbou firmy...

maXX_CZ
Starting member
Příspěvky: 66
Registrován: pát pro 25, 2015 13:25
Bydliště: JBC

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od maXX_CZ » pát dub 13, 2018 19:36

Ja to ted taky resim. Podle me obe tyhle firmy nebudou spatne, prijde mi, ze ty prazaci jsou nejaky mlady kluci a dost je to bavi (coz je spis dobre), v ahifi uz dost renaultu delali, takze tam zas budou zkusenosti. Dle fotek mi prijdou peclivi zhruba stejne (ale prazaci asi o trochu vic), takze ja preferuju ahifi, ale pokud budou vyrazne drazsi, klidne to dam tem klukum v Praze.
Megane III GT220

Suit
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 28, 2016 23:03

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od Suit » pon dub 23, 2018 22:20

Ja som pozeral vytlmovanie v Ahifi a nie je to zlé, ale myslím, že by mohli viac vytlmiť dvere zvnútra. Čo som si všimol na ich foto, tak do vnútra dverí nepoužívajú až také množstvo materiálu ako sa tam zmestí. Akurát tento týždeň som dokončil vytlmovanie a výmenu repro v predných aj zadných dverách a výsledok je neskutočný (samozrejme prebehla aj výmena rádia za druhé originál (s iným software)). Vytlmené mám aj tapacíre z vnútornej strany akustickou penou, akurát to som už zabudol odfotiť. Budem však ešte meniť niektoré otrhané príchytky, tak to potom odfotím. Prikladám foto:
http://suitko.rajce.idnes.cz/Audio_Megane_3/

PeterToretto
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: čtv kvě 02, 2019 15:33

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od PeterToretto » čtv kvě 02, 2019 15:35

Ahojte. Mám Mégane Grandtour 2011 Dynamic a hrá to celkom fajn ale ...ako zistim ake mám vlastne rádio? :roll:

celkom sa mi zda že volume na 32 je dost mala uroven .. :)
zohnať lepšie radio na nete to je nadludsky vykon .. nikde nič ..
pripadne da sa pripojiť aspon externy subower? na origo radio? alebo zosilnovač?
rad by som zlepsil audio avšak čiam tu forum ale k ničomu realnemu som sa nedopracoval
v prvom rade by som chcel zistit vykon radia pripadne čim ho nahradiť lepšim .. a potom by som riešil reproduktory

Matus88
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 24, 2018 15:05

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od Matus88 » stř led 15, 2020 22:27

Ahojte, ja síce nemam megana ale fluenca 2010 pokiaľ viem veci by mali byť rovnaké. Chcem meniť všetky repráky + doplniť výškové len mám problém chcem objednať druhé ale neviem akú impedanciu a aký výkon repráku by mal byť. Tak isto neviem aké mám rádio - pravdepodobne arkamys . Vedeli by ste mi poradiť aby som niečo neodpálil poprípade nevyhorel ? Ďakujem.

Matus88
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob úno 24, 2018 15:05

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od Matus88 » stř led 15, 2020 22:39

Ako zistím aké rádio mám či arkamys alebo klasické ?

MarkAurel
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pát říj 19, 2018 19:39

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od MarkAurel » pát bře 20, 2020 11:11

Ahojte premyslam hodit do Fluenca 16cm repro no neviem ako najefektivnejsie doriesit vyskove reproduktori, ci ich neosadit do dveri do toho trojuholnika aby som nemusel tahat kabel do pristrojovky, ten v pristrojovke len odpojim.

radek697
Nelegální reklama
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 20, 2017 18:19

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od radek697 » pát kvě 01, 2020 14:55

Ou, to vypadá dobře. Jsem o tom odhlučnění také přemýšlel. Koukal jsem i sem: odreklamizováno na odhlučnění, akorát by mě zajímala nějaká recenze i mimo firmu.

Odreklamizováno
Jsem looser z 1,75 DIN, kšeftu s audiopačkama, kterej si neumí dohodnout propagaci legální cestou. Tak radši otravuju jako "obyčejný" uživatel a postuju nesmysly co vedou vždycky na jendo jediný místo, tedy loosers krám 1,75 din.
Prosím, ignorujte mě.

onc
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát srp 20, 2010 22:20
Bydliště: okr.PV

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od onc » pát pro 04, 2020 22:22

Zdravím odborníky, mám dotaz ohledně použitých adaptérů na připojení repro.
Používají se dva druhy a v každém eshopu mají na obrázcích rozdílné typy.
Přední dveře, výškáče a zadní repro.
https://www.ahifi.cz/adaptery-k-reprodu ... escription
https://www.ahifi.cz/adaptery-k-reprodu ... escription
Děkuji
Megane III Grandtour Limited 2015 1.5dci 81kw
ex Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw
Clio III 2006 1.2 55kw

onc
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát srp 20, 2010 22:20
Bydliště: okr.PV

Re: Výměna reproduktorů Megane III, radio Arkamys + 8 repro

Příspěvek od onc » čtv pro 31, 2020 09:56

K těm redukcím - bílý konektor je do všech dveří ke středobasům a černý konektor je k výškovým repro, jak v palubovce tak zadních dveřích.
Výměnu repro a vytlumení dveří mám za sebou a posun k lepšímu je opravdu obrovský.
Megane III Grandtour Limited 2015 1.5dci 81kw
ex Megane II Grandtour 2004 1.5dci 60kw
Clio III 2006 1.2 55kw

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti