Renault Megane II Grandtour... Hudobny vykon

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Midnight
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: čtv zář 17, 2009 16:39

Renault Megane II Grandtour... Hudobny vykon

Příspěvek od Midnight » čtv zář 17, 2009 16:49

Zdravim .. chcel by som sa opytat na radio, popripade vykon reproduktorov a pocet reproduktorov v aute ...

A ako sa da vymenit original radio za ine ... vdaka ... :wink:

peterSVK
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: sob zář 19, 2009 14:13
Bydliště: Revúca, Slovensko

Příspěvek od peterSVK » sob zář 19, 2009 14:28

megan konkretne moj mal 6 repro a to dve v prednych a dve v zadnych dverach a este dve vyskove repraciky v palubovke na moje sklamanie to vsak hralo viac nez biedne priam katastrofa, vyskace som hned dal do p.. a do dveri som dal 13 cm pioneer trosku som ale musel rezat vo dverach taky plast lebo tam nevosiel magnet vsak ked ich vytiahnes von tie repraky tak to nemali ani len magnet :D :D :D :D v kazdom pripade vymenit!
renault megane 2, 1.6 16v

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » sob zář 19, 2009 20:25

peterSVK: Jaky pincky si tam daval? Protoze ja tam daval TS-Q131C a ty tam padly uplne presne, bez zadnych problemu, maji i stejny konektory co original instalace a pocitaji i s tim dvojatym vedenim (jedno do dveri, jedno do palubky), takze misto jedne vyhybky maji separatne propusti, kazda primo na repraku.
Ono by to byla asi i ostuda kdyby tam nesly kdyz Pioneer tvrdi ze to jsou repraky vyslovene pro Rencka :-).

Midnight: Original repro je fakt tragedie. Vejskace jsou uplne mimo, misto vyhybky (nebo propusti) je tam akorat kondik u vejskacu. Akorat ten stredobas je takovy maly zazrak - nehraje sice nic moc, ale na to co to je, je az neuveritelny ze to je vubec schopny hrat.
Vymenu za jiny trochu komplikuje fakt, ze montazni hloubka ve dverich neni nijak extra velka. Da se najit dost repraku, ale pri te velikosti to bude skoro vzdy o kompromisu.

Wattaz u repraku neni zadny vykon, ale jeho zatizitelnost. Reprak s vyssim cislem u "W" nebude hrat hlasiteji, jen smi byt zapojen na konec s vyssim vykonem bez rizika ze by se ten reprak znicil. Do vysledne hlasitosti ma co mluvit spis cisilko zakoncene "dB" - citlivost.
Vzhledem k tomu, ze maloktery radio ma konec o vykonu vyssim jak 22W/kanal (je dobre si zjistit _skutecny_ vykon toho radia, ne ten co napisou na celni panel), tak vyhovi zatizitelnost okolo 50W naprosto v pohode.
Original radio ma mit 15W/kanal (t.j. nijak nevybocuje od ostatnich radii), takze v tom problem nebude.

Pocet repraku nerika absolutne nic o tom jak to ve skutecnosti bude hrat. Je to hodnota dobra spis do prospektu. Teoreticky by melo platit ze komponentni repro(u kterych v prospektu pocitaji kazdy menic zvlast) bude obvykle hrat lepe nez koaxialni repro(ktery berou jako jeden). Je to dane spise kvalitou vyhybky, ktera je u koaxialu casto osizena. Nicmene zrovna original repro v MeganeII je dobrym prikladem ze realita muze byt jina.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

peterSVK
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: sob zář 19, 2009 14:13
Bydliště: Revúca, Slovensko

Příspěvek od peterSVK » sob zář 19, 2009 22:07

presné oznacenie som si nezapametal ale su dvojpasmove a hlavne niesu papierove ako tie predosle... maju tusim 70 w a este som zabudol ze som musel rezat aj tie uchity lebo tam boli styry uchyty a na megan pasuju len dve takze som to musel troska poupravit.. :P tie konektory bohuzial nemaju tak som to jednoducho nacinoval na tie kable a hra to podstatne lepsie, do zadnych dveri mam uz kupene 13 cm repro infinity len sa mi dnes uz nechcelo riesim problem tahania + kabla od baterky dnu a nejak sa mi nedari.. :oops:
renault megane 2, 1.6 16v

Midnight
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: čtv zář 17, 2009 16:39

Příspěvek od Midnight » ned zář 20, 2009 14:55

Mno tak ja som pred 2 dnami megan grandtour kupil ... a zvuk reprakov ? VYNIKAJUCI ... nvm o com tu rozpravate :D ako fakt ... mozno mate ine typy alebo co, ale mne tie repraky hraju vynikajuco .. vykove maju krasny zvuk ... tie ,,bassaky" vo dverach tiez dobre bassuju a vzadu to su take .. no .. da sa .. ale dozadu by som kupil nove a preto sa chcem spytat ze ake repraky su v zadu ... styl a velkost ... pretoze necem davat dole cely kryt zo zadnych dvery .. nieje to tak ako v predu ...

este raz musim povedat ze tie repraky hraju vynikajuco. a to je uz je co povedat ked ja poviem ze repraky maju vynikajuci zvuk :D

rok vyroby mojho megana 10/2006 ...

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » ned zář 20, 2009 18:26

Original repro jsou tyhle:
Obrázek Obrázek Obrázek

Mas-li tam jiny, pak uz je nekdo pred tebou vymenil.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » ned zář 20, 2009 18:53

kmarty: ty si daval presne tie plug in pioneery, po tom, co som videl ich cenu som si to rozmyslel, za to som si kupil repra aj dozadu a este mi ostalo na falsku :P
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » ned zář 20, 2009 18:57

Ja vim ze jsou zbytecne drazsi. Ale ty originaly se mi poslouchat fakt nechtely (hlavne z vysek sem byl uplne nestastny - ty primo kroutily usi) a auto bylo jeste v zaruce. Bylo to moje uplne prvni novy auto, takze jsem se nechtel dostat do situaci jakoze novym nadratovanim repraku mi odmitnou reklamaci elektroinstalace (bez ohledu na to v jake casti auta se bude nachazet) a podobne. Ty TS-Q131C tenhle problem resily.
Postupem casu tahle obava zmizla (ted uz tuplem kdyz je auto po zaruce :-)), ale lenost zpusobila ze tam ty pincky mam porad :-).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Midnight
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: čtv zář 17, 2009 16:39

Příspěvek od Midnight » pon zář 28, 2009 21:22

hmmm mohol by mi niekto povedat rozmer a tvar zadnych reproduktorov co su v dverach ? a typ ... nece sa mi davat dole cely kryt dvery kvoli zisteniu ... :P vdaka.

matts
Advanced member
Příspěvky: 391
Registrován: úte kvě 23, 2006 08:15

Příspěvek od matts » pon zář 28, 2009 23:18

v zadu su 13 koaxialne repro........
megane 1.6 16v red a laguna GT 2.0 dci black

Midnight
Starting member
Příspěvky: 32
Registrován: čtv zář 17, 2009 16:39

Příspěvek od Midnight » úte zář 29, 2009 20:13

13 = 13 cm ? abo palcov ? abo co ..

a typ repraku ? oval ? kruh ? dpc stvorec ? :D

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » úte zář 29, 2009 22:17

13cm, kruh, uchyceni na dva srouby (stejne jako vepredu), ale oproti predku zde neni takovy problem s hloubkou (misto pro nej je valcovy).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

JV
Advanced member
Příspěvky: 320
Registrován: stř dub 02, 2008 12:31
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Renault Megane II Grandtour... Hudobny vykon

Příspěvek od JV » ned zář 18, 2016 09:16

Jak velký byl posun co se týká přednesu reproduktorů když jste origo vyměnily za ty Pioneer TS-Q131C?

V zadních dveřích je opravdu 13cm reproduktor?
Já si do teď myslel, že 10cm ...

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů