Kvalita zvuku z kazety

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Kvalita zvuku z kazety

Příspěvek od Jean ViC » pát kvě 20, 2005 16:43

Zajima me jestli je to radiem ktery ma okolo 4 roku a kazetova mechanika se celou dobu nepouzivala (az ted to zkousim) nebo tim ze technologie kazet je na spatne urovni... Proste kvalita zvuku z kazety za nic nestoji i radio ma o dost lepsi zvuk... Jake je to u vas jestli nekdo vubec jeste kazety pouzivate... Diky za rady..
Radio mam Blaupunkt Boston C31
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » pát kvě 20, 2005 16:53

Špatná kvalita zvuku u kazety může být způsobena nečistotami na hlavě (zkusit čistící kazetu), špatným seřízením čtecí hlavy, špatnou kvalitou nahrávky nebo špatnou kvalitou kazety samotné (pokud není origo, množstvím přehrávání se kvalita zvuku kazety rapidně snižuje). Jinak já jsem měl v autě origo rádio taky na kazety , zkoušel jsem tam těch pár co jsem si ještě nechal a byl jsem zvukem taky hodně zklamaný. Holt jak si zvykneme na digitální kvalitu CD je to v háji :lol:
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » pát kvě 20, 2005 22:52

iwi píše:Špatná kvalita zvuku u kazety může být způsobena nečistotami na hlavě (zkusit čistící kazetu), špatným seřízením čtecí hlavy, špatnou kvalitou nahrávky nebo špatnou kvalitou kazety samotné (pokud není origo, množstvím přehrávání se kvalita zvuku kazety rapidně snižuje). Jinak já jsem měl v autě origo rádio taky na kazety , zkoušel jsem tam těch pár co jsem si ještě nechal a byl jsem zvukem taky hodně zklamaný. Holt jak si zvykneme na digitální kvalitu CD je to v háji :lol:
nj, muzu zkusit cistici kazetu, pokud ji doma najdu, jinak zkousel sem na novou kazetu si nechat nahrat na vezi Panasonic nejakou hudbu... Musim to zkusit s original kazetou, jakej bude zvuk... pokud nekdo bude nejakou mit...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » pát kvě 27, 2005 11:18

tak problem je vyresen, (teda skoro). kvalita je uz o poznani lepsi kdyz se si nechal nahrat u jineho kamose kazetu na vezi Aiwa (nebo jak se to jmenuje, proste jedna stech nejlevnejsich vezi), takze to bylo asi tim ze ten co mi to nahraval poprve mel spinavou kazetovou mechaniku... jinak kvalita kazety bohuzel nebude takova jako s FM radia, ja sem si totiz myslel ze FM radia maji podobnou kvalitu jako kazety, ale neni to tak...
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

MDN
Experienced member
Příspěvky: 679
Registrován: sob úno 28, 2004 10:38
Bydliště: Aachen, Beisweiler

Příspěvek od MDN » sob črc 23, 2005 19:22

No, nejsem zastánce kazet, ale mám v autě pár nahrávek na kazetách. Většinou poslední kazety co vycházely byly v kvalitě min. chrom, spíš metal. Nemá cenu se rozepisovat v čem je rozdíl a proč. Prostě to hraje lépe. Například co mám Floydy na orig. metalce, tak hrajou skvěle Basy, výšky, středy.. Já jsem ještě nedávno kazety hodně poslouchal. Rádio co mám v safranu umí vyhledávat skladby na kazetě, opakovat skladbu a spoustu dalších věcí. To už je jak CD. Ale to má rozhodně lepší kvalitu, to je bez debat. Navíc skladovat kazety, atd..
Nejsem servis! Prosím nepište mi dotazy ohledně oprav vozů Safrane, VelSatis ani jiných! Vše jsem již několikrát popsal zde na fóru, včetně odkazů na manuály na stažení, tak hledejte. Díky

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů