audio do Clia

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » pon zář 07, 2009 21:51

Casey dneska som nahodil repro . Výšky som nakoniec osadil do dverí tam ako som to dal na ten obrázok. Skušal som aj na palubke ale v tých dverach to znelo ovela lepšie. So zvukom som nadmieru spokojný ,ked vytlmím tak ratam s tým ,že to bude ešte lepšie . Pri vyššej hlasitosti už radio nestíha a zvuk je hodne skreslený ,ale v takej hlasitosti by som to aj tak nikdy nepočúval. basy su pre mňa dostačujuce a subvofer by som už rozhodne nechcel. Možno časom by som kupil nejaky zosík.

Uživatelský avatar
Casey
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 11:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Casey » úte zář 08, 2009 07:16

angelo...mas neake foto ako to vypada ?.....jasne ze repro skrersluje ved nema stavu ( to co dava radio je velmi malo ) a maju malu citlivost.....na zosik by som kupil ale jednoznacne lespie repro....
Renault Clio Grandtour 1,2 TCE - spotreba ako 1,2, vykon ako 1,4 a krutak ako 1,6

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » úte zář 08, 2009 18:35

Však ked ma to nahodou chytí tak vymením aj repro . Idem za chvílu do garáže tak to cvaknem.

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » úte zář 08, 2009 20:46

Tak som to bol vyskúšať za jazdy, a dospel som k názoru ,že mi netreba ani ten zosík . Repro už teraz pekne basuje aj pri nižšej hlasitosti . Po dnešnom teste dosť nechapem ,že k čomu su dobré repra v zadnom plate alebo v zadnych dverach, zatial ,čo som počul hudbu v aute vždy tam boli spominane kombinacie ale s iba prednymi kompami v predu sa mi ten zvukovy prednes páči ovela viac a ked boli tie výšky v palubke tiež to bolo podla mojho subjektívneho názoru o dosť horšie. Teraz už naprosto súhlasím s názorom mnohych hifistov ,že zvuk v aute je najlepší iba s prednými kompami a k tomu maximalne subvofer. Som zvedavy ked to budem mať vytlmene o kolko sa zmení zvuk. predpokladam ,že tie basy budú omnoho vyraznejšie.Zabudol som si zobrať foťák , tak som to aspoň mobilom cvakol.
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Casey
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 11:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Casey » stř zář 09, 2009 14:21

zadne repro potrebujes pre lepsi prednes priestorovosti....aj ked repro uz od cca 170 Euro uz aku taku priestrovost podaju ale je to velmi individualne a neni to podmienka........mne vadilo ze zo zadu mi isly len basy zo subwoofera a ziadna hudba....ale ako hovorim to zalezi od zanru pocuvanej hudby........
to ze potrebujes zosik zistis az ked repro k nemu pripojis a uvidis ako sa
" zobudia" a budu hrat cistejsie, hlasnejsie......je to velky rozdiel....na radiu ti s narastajucou hlasitostou repro a hlavne vysky viac a viac skresluju lebo nedostavaju dost stavy.......takze zvaz neaky 4 kanal a na 2 kanaly das predne kompa a dalsie 2 kanaly premostis na sub.
Renault Clio Grandtour 1,2 TCE - spotreba ako 1,2, vykon ako 1,4 a krutak ako 1,6

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » stř zář 09, 2009 16:37

to ze potrebujes zosik zistis az ked repro k nemu pripojis a uvidis ako sa
" zobudia" a budu hrat cistejsie, hlasnejsie......je to velky rozdiel....na radiu ti s narastajucou hlasitostou repro a hlavne vysky viac a viac skresluju lebo nedostavaju dost stavy.......
s týmto s tebou súhlasím o tom zosíku budem uvažovať , ale subvofer rozhodne nie ,nemam rad prebasovany zvuk ani doma nemam sub. a basy su dostatočne aj ked mam sice stlpaky ,ale je to miestnosť 4*4 .A v aute v tom malom priestore by mi to už vadilo keby tam bol aj sub. Ako som už spominal sedel som v autach kde boli aj zadne repro kamoš ma hudbu za 2000 Euro ,ale proste zvuk iba s prednych kompo repro mi viac vyhovuje .Mame proste na vec rozličny nazor.

Uživatelský avatar
Casey
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 11:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Casey » stř zář 09, 2009 22:25

boli doby ked si ludia myslei ze sub treba len nato ked chces pocuvat duc duc....ale dnes uz vsetci co do toho "vidia" tak vedia ze na najlepsie prekreslenie zvuku je subwoofer potrebny....ja poznam tiez typka co ma v starom mercedese hudbu za melon a pocuva len klasiku....hlavne rozne operne koncerty atd a bez subu si to ani nevie predstavit a to ma dokonca az 15-tku sub.......ale je to len o tom co od coho ocakavas a aky si narocny....ale najlepsie je naozaj z hifi ani nezacat lebo to je potom zavislost a nikdy nebudes spokojny a stale budes nieco vymyslat....proste TUS :D hlavne ze si spokojny....
Renault Clio Grandtour 1,2 TCE - spotreba ako 1,2, vykon ako 1,4 a krutak ako 1,6

Uživatelský avatar
mayko
Senior member
Příspěvky: 1009
Registrován: stř lis 21, 2007 20:26
Bydliště: Podolinec

Příspěvek od mayko » stř zář 09, 2009 23:21

Hej chlapci vy ste to zobrali trosku z kopca. To kde počuvate hudbu je len auto. Ak by ste si takuto aparaturu predstavovali doma v obyvačke tak prosim ale v aute? To je moc. Nevravim aj ja mam celkom vpoho zostavu ale stalo ma to maximalne 5OO ečka a aj to nadavam že som bol taky blazon a investoval som take peniaze

Uživatelský avatar
Casey
Junior member
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 11:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Casey » čtv zář 10, 2009 15:06

ja pocuvam 90 % hudby v aute.... takze logicky chcem mat najlepsi zvuk tam :o) uz som to tu niekde spominal ze som mal v starom aute hudbu za stvrt melona.....tak ked uz clovek raz okusil takuto zostavu uz nechce nic nizsie....... :D ale ja som maximalista a vsetko potrebujem mat dokonale takze sa to odraza aj na mojej narocnosti na komponenty a kvalitu montaze :)
Renault Clio Grandtour 1,2 TCE - spotreba ako 1,2, vykon ako 1,4 a krutak ako 1,6

Uživatelský avatar
Pavel_trol
Člen RCČR
Příspěvky: 722
Registrován: čtv lis 24, 2005 10:21
Bydliště: Ruda okr. Rakovník

Příspěvek od Pavel_trol » sob zář 12, 2009 19:15

já jsem stejný blázen, ale čtvrt mega je moc. já jsem v tom někde kolem 80ti (pouze komponenty) a jsem spokojeny :lol:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault Laguna III 2.0 dci
IN MEMORY:
Renault Clio SPORT 2.0 16V 172
Renault R25 2.9 V6 Baccara
Renault R11 1.4 GTL

Uživatelský avatar
angelo
Experienced member
Příspěvky: 518
Registrován: pát kvě 15, 2009 20:01

Příspěvek od angelo » stř zář 30, 2009 07:49

dneska mi konečne ,prídu MDF krúžky tak sa pomaly pustím aj do tlmenia dverí.

Uživatelský avatar
Tudy
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát bře 19, 2010 22:21
Bydliště: Brno

Příspěvek od Tudy » stř dub 28, 2010 18:44

Nevíte prosím někdo, jaké ne/originální kroužky, nebo misky jsou potřeba pro uchycení 13cm repro do zadních bočních dveří?

Obložení už mám dole a koukám, že přichytit reproduktory bez nich - to jen tak nepůjde
Clio Grandtour Ice 1.2 TCE - 74kW / 100 žabáků pod kapotou

Uživatelský avatar
HB
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: stř zář 16, 2009 12:18

Re: audio do Clia

Příspěvek od HB » sob led 22, 2011 18:26

Casey, mohl bys mi pls napsat, jaké množství těch komponentů budu na vytlumení 2 předních dveří potřebovat?

- na vnější plechy samolepící Asfaltová deska ADM 50x20cm / kus
- na vnitřní plech Sikadamp 630 80x20cm / kus
- na tapacir Akustická pěna (molitan) samolepící 100x50cm / kus

EDIT: Ještě bych se rád zeptal, jaký problém na akustiku a vibrace má vůbec ta bílá pěna, resp. proč se musí před lepením toho Sikadamp 630 odstranit? Jde o to, že by na ní ten Sikadamp 630 nedržel?
Renault Clio 2009, 1.2 16V 48 kW/65 k

VLADY
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř kvě 16, 2007 21:45
Bydliště: BA-SK

Re: audio do Clia

Příspěvek od VLADY » stř úno 16, 2011 15:42

Sorry že otravujem ale začal mi rezonovať lavý reprák...ešte som nezistil čo konkrétne ale potreboval by som radu , dá sa k repráku dostať len tak že zhodím komplet celý dverový panel? Alebo sa dá dajako vylúpnuť len ten samotný kruhový dekel čo zakrýva repro? Nechcem tam dačo pokaziť....olámať....
Kedže nikto nič....odpoviem si sám. Dnes som sa odhodlal a nebol ani moc velký problém to dať dole.Stačilo kúsok plastu ako bankomatová karta a pod. a ide to pekne vylúpnuť.Drží to na takých plastových pružných bazmekoch na troch bodoch a hore je to zastrčené na takom plasstovom vyťahovacom pásiku ktorý sa ale dá celkom vytiahnuť von a mriežku celkom odobrať.Ten pôvodný reprák je hrúza-neštestí....made in Tunisia. Takže idem dávať dačo lepšejšie, keď teda už viem ako na to. Ale ako som si myslel že by som tam strčil aj 16cm repráky tak to som si myslel zle. Je to vnútri široké cca 15cm takže ostanem pri tej pôvodnej veľkosti. Hlboké to je cca 55mm ale dalo by sa ísť až na 80mm ,ale potom treba zrezať z krycieho plastu čo je vzadu na ochranu proti stekajúcej vode.
Přílohy
repro.jpg
mreža.jpg
dvere.jpg
Clio III-2007,1.2TCE, Rip Curl

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti