Originální nebo neoriginální rádio?

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
paya777
Starting member
Příspěvky: 51
Registrován: pon lis 10, 2008 16:30
Bydliště: Vysočina

Originální nebo neoriginální rádio?

Příspěvek od paya777 » ned pro 07, 2008 23:25

Zdravím chlapi, mám takovej, možná trochu blbej dotaz, chci se vás zeptat, co je z vašeho pohledu lepší koupit do auta(Scénic) za rádio..Váhám mezi orig. rádiem na MP3, ale použitém, do auta by se hodilo, funkce má vyhovující, ale prostě není nové, a nebo koupit fungl nové rádio (Pioneer, Kenwood, JVC, Sony - od sony mě ale lidi odrazujou) se zárukou..
Jde mi o to, co je podle vás lepší, a jestli jsou ty origo rádia kvalitní, že se vyplatí (nebo není chybou) koupit už jeté rádio, které je údajně bez vady a funguje jak má..Jsem fakt totálně nerozhodnej, protože obojí vyjde na stejné peníze (cca 2000 Kč) a chci to pro otce, pro kterýho by možná uživatelsky příjemnější bylo to origo (jsou jednoduchá, velká tlačítka), ale prostě není tam ta záruka..Podotýkám, že pasu jen po origo rádiích s vlastním displejem a bez ovládání na volantu (což může být plus ve prospěch origo rádií), ani jedno totiž v autě není.

Díky za postřehy, nejlépe nějakého profíka z autohifi, který má s obojím zkušenosti..
Renault Scénic Air 1.6 16V 79 kW

Uživatelský avatar
Vejr
Junior member
Příspěvky: 232
Registrován: pon srp 06, 2007 21:43
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vejr » pon pro 08, 2008 09:57

záleží na tom jakej seš fajšmekr na hudbu. OEM rádia většinou nestojej za moc. Já jsem origo rádio vyhodil, mám Pioneera 55BT s vestavěným handsfree, origo repráky taky letěli místo nich mám vepředu 16cm komponentní repro od Spectronu, vzadu koaxiální Spectron, a hraje to úplně jinak, umí to všechny formáty, navíc se dá sehnat redukce na origo dálku a display. Ale zase musím domů nosit panel.
Renault Megane Break 1.9 dCi, Renault Midlum 180 dCi, Aro 243 TD, Jawa 350/634

Antonio
Advanced member
Příspěvky: 381
Registrován: stř kvě 02, 2007 20:32
Bydliště: Litovel

Příspěvek od Antonio » pon pro 08, 2008 20:57

Kdo chce poslouchat trochu slušnou muziku tak vyměnit rádio,to je bez pardonu nastopro nutný,repráky taky nic zase tak moc dobře nehrají.Já tam dal jiný rádio(to mám Sony GT-500 koupeno už jetý a bez problémů za tu cenu lepší bych nesehnal) repro taky vyměněný vepředu 16cm komponentní a vzadu 13cm taky komponentní a taky Spektrony.Hraje to od dost jinde než orginály.A v kufru aktivní subwofer od Axtonu ,takový malý nic ,ale hraje supr.Bohatě mi to stačí,rádio krásně utáhně kompa a subík akorát podpoří basy aby tam taky nějaký hrály.Pro mě naprosto dostačující nemusím ohromovat výkonem,pouze ať to hraje čistě ale umí to i nahlas.Za tu cenu co jsem to poskládal bezkonkurenční.
SCENIC 2000-1,6 16V,rodinný autobus
Clio 91-1,2 -nyní minulost
VW Golf Variant 96-1,8l 66kW LPG pojízdný stěhovák

oreech
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 10, 2008 11:37

Příspěvek od oreech » stř pro 10, 2008 12:06

Dovolim si nesouhlasit.
V dnesni dobe je originalni autoradio kvalitnejsi nez napriklad Sony.
Sony uz dnes vyrabi velkou cast v Cine a proto i kvalita techto autoradii velmi upada.
Jednoduche zjisteni kvality je napriklad vaha autoradia.
Cim je radio tezsi tim je kvalitnejsi :)

Originalni autoradio je vyrobene ve Francii (Nemecku a Cechach) z kvalitnich soucastek. Siemens (dnes uz Continental) je urcite v dnesni dobe lepsi znacka nez Sony.

Muze te se se mnou klidne hadat, ale je to tak.

Ano pokud si koupite autoradio Sony za 15.000,- asi bude hrat lepe nez ten original, ale Sony za 3000,- urcite ne !

Antonio
Advanced member
Příspěvky: 381
Registrován: stř kvě 02, 2007 20:32
Bydliště: Litovel

Příspěvek od Antonio » stř pro 10, 2008 20:44

Tak to teda říkáš pěnkný nesmysly.Co jsem měl orginál na kazety(viděl a poslouchal jsem hodně orginálů) tuner list, tak výkon autorádia nic moc, příjem stanic jak štak,poslech kazet dobrej podprůměr.Po výměně za Soňáka to se nedá vůbec srovnat,nastavení víc parametrů oproti orginálu to je bez diskuze.A parametry odstupu a pod. taky jinde.Tak nevím jak mám teda srovnávat rádio ,který se montovalo před více jak 8 lety oproti mladšímu a lepšímu a více vybavenému.To jsme někdě trochu úplně jinde.A na tehdejší dobu GT-500 bylo jedno z hodně dobrých rádií.(nepotřebuji supr nový, radši starší ale taky o hodně kvalitnější).
SCENIC 2000-1,6 16V,rodinný autobus
Clio 91-1,2 -nyní minulost
VW Golf Variant 96-1,8l 66kW LPG pojízdný stěhovák

MoMo
Člen RCČR
Příspěvky: 131
Registrován: pon črc 04, 2005 15:53

Příspěvek od MoMo » stř pro 10, 2008 22:48

Jo a pak v palubovce original navrzeny aby to nejak vypadalo. Jsou ty "krasky" blikajici vsemi barvami a nejlepe stribrne.

Ja jsem pro original radio. Uz i kvuli ovladani pod volantem.

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Brain » čtv pro 11, 2008 23:52

No highend hifi mi nějak neštimuje k tomu co dávají výrobci do aut :roll: Jediný co mne hodně překvapilo je BMW a jejich 3pásmo plně komponentní s vlastním zesilovačem, 2DIN navigací a Cd měničem. Sice si to nechají řádně zaplatit, ale hraje to luxusně (SW pod sedačkou - oběma, středy ve dveřích a výšky v trojúhelníčku u zrcátka). Navíc do BMW se prodavá (myslím že AudioSystem) sada těhle repro přímo na míru jen se vymění kus za kus (bohužel cena 35 000 Kč).

Za mne tedy originální audio ne, protože to co to stojí od výrobce (pokud to má být kvalitní), se za stejné peníze dá sehnat kvalitnější a výkonnější.
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » pát pro 12, 2008 10:12

Mr.Brain píše:Za mne tedy originální audio ne, protože to co to stojí od výrobce (pokud to má být kvalitní), se za stejné peníze dá sehnat kvalitnější a výkonnější.
Jde o to co porovnavas.
Ad originalni radio - vetsina z nas zna pouze tu zakladni radu, to se pak porovnava celkem snadno. I kdyz taky ne vzdy. Tohle je napr. neoriginal a ve sve dobe se prodaval za 18tkc (to je zase druhej extrem):
Obrázek
(neumi MP3, neumi CD-RW, neumi vselijaky BassBoost & spol, ma pouze monochromaticky displej, umi pouze to co umi kazde original radio. Jedine co ma navic je druhy tuner. Zajimave je ze vyrobce pise 4x30W ackoliv jeho sinusovy vykon je vyssi nez u mnohych radii s napisem 4x55W)
Pri papirovem porovnani s jinymi neoriginaly by tohle radio bylo vyslovene propadak. Realita je ale preci jen nekde jinde.

Neoriginal kvalitnejsi? - Jestli to porovnavas podle poctu blikatek, hejblatek, tlacitek, sloupecku a velijakych jinych mechanizmetecku, pak urcite :-). Jinak si myslim ze by original radio proti drtive vetsine neoriginal radii s prehledem vyhralo co se tyce kvality.

Vykonnejsi - jestli myslis vystupni vykon, tak to jsem nacal uz u toho Beckera nahore. Vetsina neoriginal radii maji vystupni vykon podle pravidla "Papir snese vsechno".

Syrovejsi vzhled originalnich radii a absence ruznejch prificurek ma obvykle duvod prosty - original radio nema potrebu zakaznika ohromit. Nakonec i to muze mit svoji skupinu zakazniku - napriklad mne se jednoduchy vzhled a snadne ovladani libi a davam tomu prednost (vzdycky mne muze vytocit kdyz ve sluzebnim aute potrebuju cokoliv udelat s radiem, tak si na to musim zastavit, v noci rozsvitit stropni lampicku a zacit studovat celni panel radia).

Na druhou stranu ale uznavam ze si clovek drobet zbytecne priplaci navic jen za to, ze ma na radiu napis (napr.) Renault misto VDO.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

oreech
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: stř pro 10, 2008 11:37

Příspěvek od oreech » čtv pro 18, 2008 08:42

Jsem prostě pro originál rádio, jeden příklad za všechny, Audi se systémem BOSE má 250W, co víc si přát, perfektně nainstalované a sladěné, zvuk super.

Uživatelský avatar
Mr.Brain
Experienced member
Příspěvky: 692
Registrován: pon úno 25, 2008 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mr.Brain » čtv pro 18, 2008 21:53

kmarty píše: Jde o to co porovnavas.

Na druhou stranu ale uznavam ze si clovek drobet zbytecne priplaci navic jen za to, ze ma na radiu napis (napr.) Renault misto VDO.
No ja mam Alpinu vyssi stredni tridu, tim vykonnejsim sem to zazdil, protoze zesilovac z radia nepouzivam :-D Ale proste zvukove je to jinde :)
Papir snese vsechno, pravda - hlavne levne zesilovace :)

Becker je sice strohy, ale zvukove hodne kvalitni :) Je to spis pro lidi co chteji design aka original, ale jine funkce :) (treba lepsi zvuk)

Ficurky a hejblatka pro mne znamena - co se ergonomie tyce, multifunkcni kolecko, par tlacitek... A moznost pripojeni DSP procesoru anebo aktivni zapojeni s vyhybkama :)

Jinak s tim posledni souhlasim, nevim jak Renault, ale treba u Skody to driv bylo tragicky, i cenove... Ted uz to i hraje celkem pekne, na zakladni OEM instalaci.
Renault 19 Chamade Ph1 rv.90, Cléon powah kompresni tlaky 13,6-13,6-13,6-13,6 (173 000 km)
Alpine 9884R,Rainbow SAX 265.20 na Audison SRx4,Helix P10 Precision - 15l uzavřenka na Vibe Slick A7.

Obrázek

TomasPetrak
Nelegální reklama
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 22, 2021 19:04

Re: Originální nebo neoriginální rádio?

Příspěvek od TomasPetrak » sob pro 25, 2021 11:19

Asi záleží jaké se vám podaří sehnat. Já kupoval právě origo u: https://triker.cz/k-1860/Sanitarni-keramika/Pisoary/ a hraje lépe, než když jsem před lety kupoval právě to neoriginální.. ASi fakt záleží na značce a poměru cena x výkon.

... to byla černá reklama. Necháváme v upravené podobě pro výstrahu a pobavení ...
Jsem looser z 1,75 DIN, kšeftu s audiopačkama, kterej si neumí dohodnout propagaci legální cestou. Tak radši otravuju jako "obyčejný" uživatel a postuju nesmysly co vedou vždycky na jendo jediný místo, tedy loosers krám 1,75 din.
Prosím, ignorujte mě.

radek697
Nelegální reklama
Příspěvky: 12
Registrován: pát led 20, 2017 18:19

Re: Originální nebo neoriginální rádio?

Příspěvek od radek697 » stř bře 09, 2022 11:20

Je tu ještě jedna možnost. Jedná se o tzv. android rozšíření pro originální autorádia (podrobnější popis zde: https://triker.cz/k-1860/Sanitarni-keramika/Pisoary/). Zhruba řečeno: k autorádiu se připojuje externě jednotka z android systémem, poté se na originální rádio nalepí speciální folie, která má schopnost vnímat dotyky. Tudíž s nedotykového displeje máte najednou dotykový.

... to byla černá reklama. Necháváme v upravené podobě pro výstrahu a pobavení ...
Jsem looser z 1,75 DIN, kšeftu s audiopačkama, kterej si neumí dohodnout propagaci legální cestou. Tak radši otravuju jako "obyčejný" uživatel a postuju nesmysly co vedou vždycky na jendo jediný místo, tedy loosers krám 1,75 din.
Prosím, ignorujte mě.

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů