Xcarlink (digitální CDchanger)

Moderátor: Moderators General

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od stu.cz » sob bře 12, 2011 20:24

czermi88 píše:.... AUX in. Má to tahle krabička a jestli jo jak to funguje? na obrázcích vidím jen nějakej konktor, ....
Do toho divného konektoru strčíš přechodku na 3.5 jack. Je součástí balení. :-)
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

czermi88
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 02, 2009 15:33

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od czermi88 » ned bře 13, 2011 01:32

Předpokládám, že ty problémy ohledně hlasitosti dělá celej Xcarlink. A jak se chová po připojení AUX rádio? zajímalo by mě co píše a jestli se dá nějak dálkově ovládat to zařízení přes AUX. Asi to nepůjde s tím sem počítal, ale třeba to překvapí :)

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od stu.cz » ned bře 13, 2011 07:53

czermi88 píše:Předpokládám, že ty problémy ohledně hlasitosti dělá celej Xcarlink. A jak se chová po připojení AUX rádio? zajímalo by mě co píše a jestli se dá nějak dálkově ovládat to zařízení přes AUX. Asi to nepůjde s tím sem počítal, ale třeba to překvapí :)
1. Ano. Nižší hlasitost je u všech x-car linků. Ale není to tak že by vyskočili repra po přepnutí na rádio.
2. Ano. Celé se to ovládá ovladačem pod volantem. Kdo by si to jinak koupil. :-)
Ovládá se přepínání sladeb alb přepínání mezi Cd-rádio-cdchanger a samozřejmě hlasitost. Přetáčení je jen na rádiu. Prostě se to chová jako cd changer. Přibude ti i do nabídky. Cd-rádio-cdchanger
Já tam už teda cd nemám. Vymontoval jsem mechaniku. Strašně chrčela a tak šla. :-)
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

czermi88
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 02, 2009 15:33

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od czermi88 » ned bře 13, 2011 09:51

stu.cz píše:
czermi88 píše:Předpokládám, že ty problémy ohledně hlasitosti dělá celej Xcarlink. A jak se chová po připojení AUX rádio? zajímalo by mě co píše a jestli se dá nějak dálkově ovládat to zařízení přes AUX. Asi to nepůjde s tím sem počítal, ale třeba to překvapí :)
1. Ano. Nižší hlasitost je u všech x-car linků. Ale není to tak že by vyskočili repra po přepnutí na rádio.
2. Ano. Celé se to ovládá ovladačem pod volantem. Kdo by si to jinak koupil. :-)
Ovládá se přepínání sladeb alb přepínání mezi Cd-rádio-cdchanger a samozřejmě hlasitost. Přetáčení je jen na rádiu. Prostě se to chová jako cd changer. Přibude ti i do nabídky. Cd-rádio-cdchanger
Já tam už teda cd nemám. Vymontoval jsem mechaniku. Strašně chrčela a tak šla. :-)
To sem chtěl vědět, jestli ty repráky přežijou. A tím ovládáním sem myslel zařízení co k tomu připojim přes ten AUX třeba mobil. Ne samotnej xcarlink.

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od stu.cz » ned bře 13, 2011 14:51

czermi88 píše: A tím ovládáním sem myslel zařízení co k tomu připojim přes ten AUX třeba mobil. Ne samotnej xcarlink.
To je prakticky nemožné ..... To už by jsi chtěl asi moc. Nehledě na to že by spíš záleželo na tom zařízení (mp3, mobilu) jestli by to umělo. A stejně by jsi to těžko posílal přes analog 3.5 jacka. Třeba nokia to má řešené u headsetu 4tým kontaktem na jacku. Možná ten typ xcarlinku s bluetooth by to teoreticky mohl umět. Jinak jestli máš rádio Update list tak nepotřebuješ xcarlink. Toto rádio má vzadu analogový vstup. Tuner list to nemá.
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

czermi88
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: čtv črc 02, 2009 15:33

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od czermi88 » pon bře 14, 2011 11:20

stu.cz píše:
czermi88 píše: A tím ovládáním sem myslel zařízení co k tomu připojim přes ten AUX třeba mobil. Ne samotnej xcarlink.
To je prakticky nemožné ..... To už by jsi chtěl asi moc. Nehledě na to že by spíš záleželo na tom zařízení (mp3, mobilu) jestli by to umělo. A stejně by jsi to těžko posílal přes analog 3.5 jacka. Třeba nokia to má řešené u headsetu 4tým kontaktem na jacku. Možná ten typ xcarlinku s bluetooth by to teoreticky mohl umět. Jinak jestli máš rádio Update list tak nepotřebuješ xcarlink. Toto rádio má vzadu analogový vstup. Tuner list to nemá.
Právě, že mám Tuner List takže to asi bez Xcarlinku nepůjde. A to s tím mobilem sem si myslel, ale jak říkám, mohlo to překvapit. ještě jeden dotaz ohledně souborů na flashce. Co když tam dám flashku a na ní nebudou ty adresáře jak je nutný, ale jen mp3 v rootu? tak mi to asi nevezme co?

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od stu.cz » pon bře 14, 2011 19:58

czermi88 píše: Co když tam dám flashku a na ní nebudou ty adresáře jak je nutný, ale jen mp3 v rootu? tak mi to asi nevezme co?
Ne. :rolling:
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » úte bře 15, 2011 22:09

Chtěl bych si tohle pořídit ovšem můj megane byl vyroben v prosinci 1999. Jak tedy poznám, že to půjde k tomu připojit? Musím tam mýt jedno z těch rádií co byly na obrázku? Rádio tam mám to staré klasické:
Obrázek

Je případně jiné řešení? Nechce se mi kupovat nové rádio, tohle mě kvalitou vyhovuje. Tohle by pro mě bylo skvělé řešení. Díky.

Edit1: bylo by řešení koupit jiné rádio Renault? (některé z toho seznamu) nebo mi to nepomůže a auto pro ně nemá kabely (jsem amatér, tak se omlouvám za vyjadřování).

Edit2: našel jsem tento obrázek
Obrázek
pokud rádio vyndám a bude tam tento konektor, znamená to, že to připojím? Díval jsem se totiž na rádia ve Sceniku a kamarád co má rok výroby 2001 má to samé staré rádio jako já a ten konektor tam má. Takže je dost možném, že bych ho tam mohl mít také.

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od kmarty » úte bře 15, 2011 22:55

Mozne to je, protoze je to standardni ISO konektor. Co uz ale nebyva standardni, je pinove zapojeni C (resp. C1, C2 a C3) konektoru (na obrazku rozdeleny s chybejicim C2 konektorem). Mam pocit ze ta norma mluvi jen neco o tom ze na C konektoru jsou vendor specific veci. ("A" je klasika napajeni & spol, "B" jsou reproduktory).

Pro tebe je nejzajmavejsi fakt, ze nekdy okolo roku 2000 se Renault (resp. Philips) rozhodl ze linkovy vstup z CD changeru nebude analogovy, ale digitalni. Pokud je to v kombinaci s chybejicim C2 konektorem (v pripade Renault/Philips jde o analogovy AUX vstup), pak neexistuje cesta jak protlacit analogovy signal do radia. Proto ta krabicka typu XCarlink.

Na TLCDCEMU pisou, ze pokud je radio vyrobene pred rokem 2000, pak se s nejvetsi pravdepodobnosti jedna o radio s analogovym vstupem pro changer. Zustava jediny problem a sice presvedcit radio aby si myslelo ze ma u sebe pripojeny CD changer (s tim ze nemaji potuchy jestli se soucasne se zmenou analog->digital nezmenil i komunikacni protokol).
Naposledy upravil(a) kmarty dne úte bře 15, 2011 23:04, celkem upraveno 1 x.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » úte bře 15, 2011 23:03

Děkuji za odpověď ovšem nedostal jsem odpověď. Zhrnemeli to jak to, jak to na rádiu poznám? Pomůže mi pokud tam dám novější renault rádio?

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od kmarty » úte bře 15, 2011 23:08

Koukni se u sveho radia, jestli mas C2 konektor. Pokud ano, pak mas s nejvetsi pravdepodobnosti AUX vstup a tedy muzes pripojit cokoliv co generuje zvuk (mp3 prehravac, diktafon, walkman, ...). Nejlevnejsi reseni. Pravda, za cenu snizeneho komfortu ovladani, protoze radio ovlada pouze hlasitost, vse ostatni musi resit to co je k tomu radiu pripojene.

Pokud AUX nemas, pak ti pomuze asi jen jine radio. Netusim jestli mas standardni rozmer radia nebo ne (podle obrazku to vypada ze ne). To by mohl byt problem. Na originalni "Renault" radio bych se ale asi vykaslal, protoze je to "mene muziky za vice penez" (nebo jinak: za mensi penize lze koupit aftermarket radio co ma primo USB pro flashku a rovnou umi mp3 prehravat).
Dal nevim.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » úte bře 15, 2011 23:14

A ten C2 konektor vypadá jak? Rádio mám to klasické staré velké.
http://www.bradgatemotors.co.uk/spares/ ... _71085.jpg

Edit: teď jsem našel zajímavej obrázek, je to ten C2 konektor (je to animace)?
http://trskovi.epeople.cz/d/1336-2/ul_pinout_anim.gif

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od kmarty » úte bře 15, 2011 23:27

Jo, to je C2 konektor.

Vseobecne byvaji konektory C1, C2 a C3 spojeny v jeden (jeho celkova velikost je pak zhruba stejna jako u konektoru A a B. Jen to ma vic pinu). Tim myslim samici (na radiu), protoze samec (na kabelech) byva deleny temer vzdy.

U Renaultu byva C konektor na radiu rozdeleny s tim, ze u nekterych jeho radii ten C2 konektor chybi.
Naposledy upravil(a) kmarty dne úte bře 15, 2011 23:32, celkem upraveno 1 x.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » úte bře 15, 2011 23:31

Tohle rádio by tedy bylo kompatibilní?
http://auto.bazos.cz/inzerat/9076253/Au ... R-LIST.php

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od kmarty » úte bře 15, 2011 23:36

Nevim.
Kompatibilitu musis resit jeste s displejem (u rencka je myslim pripojeny pres konektor C1). Byvaji tam odlisnosti v komunikacnim protokolu i v ramci dodavanych radii do typove jedineho auta, natoz takhle napric roky.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » úte bře 15, 2011 23:42

Díky za vyčerpávající odpovědi. Nějak to pořeším.

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » stř bře 16, 2011 16:41

Takže jsem rádi odmontoval. CD changer to údajně podporuje (je to na něm napsané). Zdířka tam ale asi není.
Typ rádia 22DC461/62T. Více na fotkách.
http://img64.imageshack.us/i/16032011362.jpg/
http://img858.imageshack.us/i/16032011363.jpg/

Takže bude to tedy podporovat nebo ne? Případně je jiné řešení?

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od Novotka » stř bře 16, 2011 17:29

Ono to je taky o něčem jiném co Renault to originál to platí i u rádii. Mě na display svítí AUX ale rádio na signál nereaguje. Myslel sem si že zasunu 6ti pinovej konektor připojim MP3 a pojedu a ono nic. Nejrozumější by bylo zajet do nějáké specializované auto hifi a poradit se tam není problém to vyzkoušet (přeměřit). Já sem jednou obědnával redukci ovládáni na panasonic .Vyzkoušeli sme nelíbilo se mi ovládání vrátila se žádnej problém.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od stu.cz » stř bře 16, 2011 20:18

Co se týče kompatibility xcar linku nejjednoduší je zeptat se prodejce. Napiš mu typ rádia a on ti odpoví.

Co se týče analogového vstupu a changeru je potřeba u dost autorádií oblbnout rádio odporem. Kam a jak ho zapojit je už na vás. Musíte hledat. Naposledy jsem to řešil před 5roky a u jiného rádia. Po zapojení odporu si rádio myslelo že má changer a aux pustilo.
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

LukasOndracek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pon čer 14, 2010 13:36

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od LukasOndracek » čtv bře 17, 2011 11:29

Pročetl jsem kompletně diskuze o tomto tématu tady na fóru. Někdo se to znašil u rádio jako mám já vyřešit, ale výsledek tam nebyl. Zkusím kontaktovat nějakou firmu.

Uživatelský avatar
MMTTGG
Starting member
Příspěvky: 23
Registrován: úte dub 12, 2011 23:42

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od MMTTGG » pon kvě 02, 2011 18:45

Dobrý den, možná blbý dotaz, ale co se zobrazí na display po připojení hudby přes 3,5 jack do aux in do Xcarlinku, něco jako CD1 písnička 1 a hraje nekonečně dlouho? A včem je nejpodstatnější rozdíl mezi originálem RACB a Xcarlinkem kromě 2 tisíc v peněžence?
Renault Mégane II 1.6 16V 2003 Hatchback

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od stu.cz » pon kvě 02, 2011 19:09

Co se týče zobrazení po připojení aux vstupu si už nepamatuju. Ale není to náhodou jedno? :-)
Jinak ten originál je dražší ze dvou důvodů. Za prvé umí i jiné formáty než xcarlink a za druhé umí nasimulovat mnohem více cd, xcarlink jen 9.
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od kmarty » pon kvě 02, 2011 19:23

Tezko rict jaky je presne rozdil, prze tu asi neni nikdo kdo ma oboji.
Co sem tak vysledoval z fora o XCarlinku, tak:
  • RACB umi krome MP3 i Ogg Vorbis,WMA a neoficialne AAC(M4A), XCarlink jen mp3. (WAV predpokladam umi oba. Jinak WMA jsem jeste ani nezkousel, protoze nic v tomhle podivnym formatu nemam)
  • RACB tridi adresare/pisnicky abecedne, XCarlink radi v poradi jak to bylo na flashku nahrano (takze vlastne neradi).
  • RACB umi max 32000 pisnicek na FAT16/FAT32 poskladanych v "neomezenem"* mnozstvi adresaru/podadresaru/souboru a bez omezeni v pojmenovani techto adresaru/souboru, ale max do hloubky 8 podadresaru od korene flashky, XCarlink ma nejaky limit o poznani mensi, prze uz na nej tady nekteri lidi narazili, nazvy adresaru maji byt ve tvaru CD<cislo>. Ale to at upresni majitele XCarlinku, oficialni manual tvrdi 99 pisnicek/adresar a non-Renault majitele tvrdi max 6 adresaru na koreni.
  • RACB nema potize s urovni hlasitosti, XCarlink udajne ano (otazkou je nakolik je to zpusobene XCarlinkem a na kolik hlasitosti te dane mp3jky). Ale kdyz se vezme s cim vsim lze ktera krabicka pripojit, tak se da te nesrovnalosti s hlasitosti verit.
  • RACB ma jen USB diru, XCarlink ma navic slot pro SD kartu. Na druhou stranu u RACB je uplne jedno jestli k nemu pripojis 2TB harddisk, dulezite je jen neprekrocit odebirany proud z USB, coz je standardnich 500mA. XCarlink ma tady taky nejaky omezeni, ale to se asi driv narazi na ten limit o poctu. Navic si s timhle omezenim nejsem jisty. Aux a iPod konektor maji oba.
  • RACB ma urcite potize s nekterymi typy iPodu (nejcastejsi potiz je ze nektere generace nenabiji). Nechodi s iPhone4. O XCarlinku tady nevim vubec nic.
  • RACB je 2x drazsi nez XCarlink. Myslim ze z vetsi casti proto, ze je tam cedulka Renault
  • RACB jde pripojit jen k nekterym originalnim autoradiim Renault, XCarlink ma seznam podporovanych radii podstatne vetsi.
Vic mne ted nenapada.

P.S.: Jestli mate nekdo neco upresnujiciho, napiste. Ja to pak upravim at tu nedavam nejaky bludy.

*) Limit je dany spise filesystemem.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

yearman
Starting member
Příspěvky: 46
Registrován: pát kvě 13, 2011 20:21

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od yearman » stř čer 15, 2011 21:31

a umí RACB zobrazovat mp3 tagy?
Thalia II 1.2 16V r.v. 2011

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Re: Xcarlink (digitální CDchanger)

Příspěvek od kmarty » stř čer 15, 2011 21:35

yearman: To asi nikdo nevi protoze ty renckovy radia neumi CD-TEXT (t.j. Pokud to RACB umi tak stejne nema zpusob jak to radiu rict).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů