Xcarlink (digitální CDchanger)

Moderátor: Moderators General

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » sob led 24, 2009 12:29

jsem si včera hrál s rádiem v autě origo na CD+MP3 a celkem sem se divil kdyz sem zjistil ze umi zobrazovat CD text mate nekdo podobnou fce na origo radiu? myslite ze by pak ten xcarlink umel taky zobrazovat todle nebo ne?
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Příspěvek od krt.ecek » sob led 24, 2009 12:31

Tohel jsem taky nedávno zjistil, ale tady se píše všude že maj jen rádia na CD (mi to máme pod tlačítkem 5) a přesně nad tím co píšeš jsem se taky pozastavil zda by ot uměl či ne, ale osobně si mylsím že ne. Zkus napsat na renault.hostuju.cz tam chodí prodejce a odpovídá přímo on

EDIT: tak nedávno se tma někdo ptal a neumí
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

JArty
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 26, 2009 21:58

kam s ním?

Příspěvek od JArty » pát bře 27, 2009 00:38

přišel někdo na lepší místo pro X-car než je odkládací prostor u spolujezdce ve Scenicu II?vzhledem k tomu že ho mám klimatizovaný moc bych to tam nedával.Může se to orosit.

tupas
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:16

Příspěvek od tupas » sob bře 28, 2009 09:13

To JArty:

No já teda nevím jak jsi na to s fyzikou, ale k orosení dochází při změnách teploty,ne? A ty ho přece nebudeš vytahovat furt tam a zpět (teda myslím ten x-car :D ), ale bude furt uvnitř, tedy ve stejných podmínkách. A navíc aby se to orosilo tak by rozdíl teplot musel být výrazně větší než těch pár stupňů při otevření přihrádky i v tom nejparnejším létě...

JArty
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 26, 2009 21:58

Příspěvek od JArty » úte bře 31, 2009 00:59

a jéje fyzikář se ozval...já teda s tím boxem ještě nemám zkušenosti,ale co já vím tak i v nejparnějším létě mají ráno auta orosený světla zevnitř a rozdíl teplot taky není nijak velký.Navíc znám lidi co z toho boxu tahali vlhký papíry...proto se ptám.Vyndavat a zandavat to nebudu to je jasný..otvírat zavírat ano.Nevím jak velký rozdíl teplot dokáže ta přihrádka vykouzlit,ale když dýchneš na zrcátko taky se orosí...vlhkost vzduchu,rosný bod...prostě se jen ptám těch co mají chladící box na zkušenost a ne se tu dohadovat kdy se co rosí.
Naposledy upravil(a) JArty dne úte bře 31, 2009 01:20, celkem upraveno 2 x.
Scenic II 1.5 DCi Privileg DeLuxe

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » úte bře 31, 2009 01:10

Nevim, v prihradce mam RACB asi 2 roky(?), schranka je klimatizovana a zadny problem s orosenim neni (ani s vlhkymi papiry).
Navic u Clia ho tam myslim davaj origo.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

JArty
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv bře 26, 2009 21:58

Příspěvek od JArty » úte bře 31, 2009 01:18

to jsem chtěl slyšet...dík za zkušenost
Scenic II 1.5 DCi Privileg DeLuxe

dgfe
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: úte črc 21, 2009 15:03

hladina zvuku posílaná z xcarlink do rádia

Příspěvek od dgfe » úte črc 21, 2009 15:22

Ahoj, Chtěl bych se zeptat na malou informaci - koupil jsem si tuto "krabičku" též, s nadšením zapojil ... vše bez problémů ... jediné, co mě na tom štve že to posílá do autorádia dost nízkou hladinu zvuku - tzn. normální CDčko pouštím cca na výstupu s volume 10 (max), ale aby byla hudba z xcarlinku nějak rozumně slyšitelná, musím volume osolit na cca 25-28. To celé způsobuje, že se mi v pauzách mezi písničkami objevuje sice tichý ale nepříjemný pískot + pokud mám na rádiu zapnutý traffic info, začne mi rádio při přepnutí strašně řvát. Chtěl jsem se zeptat, jestli je to vada pouze u mého rádia / xcarlinku, nebo jestli je to všeobecně známá tolerovaná skutečnost. Díky za info

dzin01
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: ned čer 10, 2007 09:43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dzin01 » úte črc 21, 2009 17:05

Zdar.
Mám to aj ja, prehrávanie z Xcarlinku má nižšiu úroveň zvuku. Síce mi stačí dať hlasitosť tak od 15 do 20 ale aj tak tie traffic info sú potom otravné. Dá sa to síce stiahnuť ovládačom hlasitosti ale po vypnutí motoru je to zase späť.
Berem to ako vec, s ktorou nič neurobím ako aj ostatné mušky, čo to má...
Inak spokojnosť.

Dzin.
Megane II Grandtour, 1.5 dCi 78 kW, 09/2008, Obrázek

Uživatelský avatar
Daniels
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř srp 26, 2009 10:50
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od Daniels » stř srp 26, 2009 18:48

Jak je na tom Xcarlink jako BT hands free? Podělte se o zkušenosti...
2002 Laguna Grandtour 2002 2.0 IDE
2001 BMW F650GS DAKAR

KV
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv říj 18, 2007 13:22

Příspěvek od KV » pon srp 31, 2009 07:59

Jak velkou paměťovku nebo USB jste v tom rozchodili ??? Mě to 16GB už nevzalo ...

Uživatelský avatar
Daniels
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: stř srp 26, 2009 10:50
Bydliště: Praha 4

...je tam, milostivá!

Příspěvek od Daniels » sob led 16, 2010 16:20

Tak jsem ho dnes namontoval do Laguny (2002), pokud by vás zajímaly nějaké detaily, nebo např. otestování určitých audio souborů, jsem vám k dispozici.

Obrázek Obrázek
2002 Laguna Grandtour 2002 2.0 IDE
2001 BMW F650GS DAKAR

Miro_II
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: stř říj 26, 2005 23:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miro_II » pát úno 05, 2010 12:51

Ahojmám dotaz, mám v autě tuhle krabičku, normálně funguje,ale při vyšších otáčkách to hvízdá jako kdybych měl v autě turbo a je to dost rušivý,nesetkal se s tím někdo?? Resp. při instalaci jsou u konektrou 2 volný vodiče, černej na kostru, to mám zapojený a ještě bílej kablík a ten sem nevěděl co s ním,tak tam jen tak visí, neví někdo jestli je můj problém způsobenej tímhle?? díky za rady
Clio RS 172 ph.2

tupas
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:16

Příspěvek od tupas » pát dub 09, 2010 18:04

Ahoj, podařilo se vám někomu pochopit podle jakýho klíče řadí X-carlink skladby v adresářích? Ať zkouším cokoliv (vlastnosti/atributy/ID3tagy apod.) tak furt sem ešte nepochopil podle čeho se to řadí? V některých adresářích mi to začne hrát od skladby 06.mp3, v jiných zase klidně od Track 04.mp3 a jinde zas od Audiotrack 07.mp3 atd...
Poraďte prosím
Grand Scenic II 1,9 DCi 88kW, 2005,

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » pon dub 12, 2010 13:50

Skladby přehrává v pořadí, v jakém jsou nahrané na kartě (usb). Problém vzniká při kopírování více adresářů najednou. Já jsem problém vyřešil hromadným přejmenováním total commanderem na kartě.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

tupas
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:16

Příspěvek od tupas » úte dub 13, 2010 09:44

No počkej, asi jsem úplně natvrdlej, ale to jak píšeš "pořadí v jakým jsou nahravaný na kartě" - to jako myslíš pořadí jako časový? Tzn. která skladba se nahraje dřív, ta i dřív hraje? Nebo myslíš "pořadí" v jakým se to zjevuje v nějakým správci souborů (např. Průzkumník, nebo Commander). Tomu nerozumím, protože to druhý je přece daný jenom tím jak máš nastavenej ten kterej prohlížecí software, ne?
Pokud je to přece jenom jen o tom pořadí nahrávání, pak se ptám: Je možný, že když to kopíruju na kartu jako celej adresář. tak že mi to obsah toho adresáře nekopíruje postupně, ale začne právě třeba souborem AudioTrack06.mp3 atd. a tím pádem i přehrávání v X-carlinku pak začíná tomto Trackem?
Díky
Grand Scenic II 1,9 DCi 88kW, 2005,

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » úte dub 13, 2010 10:06

Asi poradi v jakym to bylo na tu kartu/flashku nahrany.
Pro Norton Commander a jeho klony tomu nejlepe odpovida polozka trideni "Unsorted", t.j. tak jak to tam lezi a stoji.
Pri kopirovani celeho adresare( resp. jeho vnorene polozky) dost casto tyhle Commanderove netridi behem kopirovani, t.j. kopiruji to tam v takovem poradi, v jakem to je nahrane na tom miste odkud se to kopiruje.

To je teda dost ujety. Jako chapu ze Xcarlink byl cenove polovicni nez ten renckovej RACB, ale tohle je pekne ohnusnely, to je jak "nechci slevu zadarmo".
Protoze ted si jeste vem, ze kdyz nektery soubory umazes a pak nektery dohrajes, tak ty nove dohrany si misto ve FAT tabulce pouzijou prave to volny z predtim smazanyho souboru. A zacina v tom byt gulas kompletni.
To je zraly na kopirovani soubor po souboru a v pripade mazani smazat celou flashku a kopirovat tam soubor po souboru zpet.
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Uživatelský avatar
dd
Junior member
Příspěvky: 193
Registrován: pát čer 09, 2006 12:18
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od dd » úte dub 13, 2010 15:13

Jo, mám namysli pořadí časové, tedy, že se nezachovává při kopírování abecední pořadí. Už jsem to vypozoroval při experimentování s FM transmiterem.
Wartburg 353.1 sedan 1986 - prodan
Megane Break 1.6 16V 79kW, 2001

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squixx » pát dub 30, 2010 10:24

Zdarec kluci..taky uz mam nejakou dobu tenhle pristrojek,funguje dobre,akorat mi to dela jednu vec..v pozadi je slyset takovy zvuk( jakokdyby tiakjici) ve stejne frekvenci,jak bezi motor a kdyz pridam,tak se ten zvuk zesiluje,je to nejake ruseni od motoru nebo tak,ale proste me to dost otravuje..nevite,co stim muze byt??Zkusil jsem to vytahnout,aby se draty treba nedotykaly kostry nebo neceho,ale dela to porad,co stim??
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

Miro_II
Junior member
Příspěvky: 127
Registrován: stř říj 26, 2005 23:27
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Miro_II » pát dub 30, 2010 14:38

Mám stejný problém, tak kdyby někdo věděl budu rád.
Clio RS 172 ph.2

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Auto-Link a Xcarlink

Příspěvek od stu.cz » stř kvě 19, 2010 16:51

Zdravím všechny okupanty tohoto témata.
Chtěl jsem si koupit nějaké takové chorororobororo do svého Megane II ale koukám že s tím jsou docela problémy.
Jsou tu dva kandidáti, již zmiňovaný Xcarlink a potom Auto-Link
http://www.e-xenony.cz/adaptery-k-oem-a ... -aux-vstup
Jenže u AutoLinku se v návodu píše toto:
"Po úspěšné volbě USB MP3 přehrávače začne přehrávání skladeb. Skladby mohou být v paměti zařízení rozděleny do složek, které nesou označení CD01, CD02 až CD10. Složky jsou zobrazovány jako DISKO1 až DISK10 a lze mezi nimi přepínat tlačítkem DISC+/-. Každá složka může obsahovat až 99 skladeb.
Přehrávač umožňuje přehrávat i skladby z podsložek. Tyto skladby budou zařazeny do příslušné složky označené CDm. Pokud je podsložka označena CDm, bude její obsah zobrazován jako DISKm. Pokud na připojeném zařízení není složka pojmenovaná CD1 nebo CD01, budou všechny skladby zařazeny na DISK1."

Takže jestli dobře počítám, dokážu přehrát maximálně 990 písniček. A to ještě podle toho jestli moje autorádio podporuje přepínání mezi 10ti CD v měniči. Pokud podporuje jen 6ti CD měnič tak ještě méně skladeb.
Zajímalo by mne jestli XcarLink má stejné omezení nebo je vychytanější?.
Mám autorádio na MP3 a toto vše jsem chtěl postoupit pro pohodlí. Ovládání pod volantem, display ve výšce očí a hlavně neustálé přehazování MP3 disků. Tak nevím jestli je pohodlnějčí přehazovat mp3 disky nebo SD karty....

Hlavně že se v návodu vytahujou že jim to podporuje SD karty SDHC s kapacitou nad 4GB když 990 skladeb má necelé 4giga.
Prosím tedy majitele XcarLinku o test. Díky moc... STU
[/url]
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

Uživatelský avatar
kmarty
Člen RCČR
Příspěvky: 2541
Registrován: pon led 24, 2005 10:28
Bydliště: Praha

Příspěvek od kmarty » stř kvě 19, 2010 18:29

Kdyz to ctu, tak si rikam ze jsem nakonec asi udelal dobre ze jsem na nic takovyho necekal a koupil tenkrat ten Audio Connection Box od rencka :-). Sice je 2x tak drahy, ale aspon funguje.

No dobre, ma svoje limity - nedavno jsem zjistil ze kokta pri prehravani Ogg Vorbis pri bitrate > 320kbit :-).
Sranda je, ze vono to v navodu napsany je ze je to jeho strop, ale jednak jsem to uz zapomnel a navic jak ma clovek vedet ze kdyz nominalni bitrate nastavi na 256kbit ze mu to pri nekterych pasazich muze vyletet klidne nad 400kbit :-).
MEGΛNE GrandTour 2005 - 1.6 automat
(dokud nepujde zakazat zobrazovani temat od uzivatele "RSS Express", tak tu budu jen hooodne zridka. Pokud vubec)

Lax
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte lis 18, 2008 17:47
Bydliště: okr Kladno

Re: Auto-Link a Xcarlink

Příspěvek od Lax » stř kvě 19, 2010 19:04

stu.cz píše:Prosím tedy majitele XcarLinku o test. Díky moc... STU
[/url]
Já mám teda XcarLink a místo SD karty mám píchlou flashku 2 GB. Adresáře jsou CD01 až CD06, ale v jednom adresáři mám i víc jak 200 souborů a bere to v pohodě ...
Lax
-------------------
Laguna Grandtour II 1,8 16v 2002

tupas
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: čtv říj 30, 2008 10:16

Příspěvek od tupas » čtv kvě 20, 2010 08:55

To Stu.cz:
Taky mam X-Carlink a zkušenosti takový, že množství skladeb fakt asi není omezený nějakým maximálním počtem v adresáři, ale dělá mi to jinou věc-na některý kartě mi to zobrazí jen adresáře CD01-CD06, přestože na tý kartě jsou i adresáře CD07-CD09 (CD10), na jiné kartě mi to zas klidně zobrazí všechny, tj CD01-CD09 a nijak to nesouvisí s velikostí karty. Ještě musím vyzkoušet esi to náhodou nesouvisí s počtem "podadresářů", tj. esi náhodou není povolenej max.počet 10adresářu vč. podaresářů, takže když budu mít pod CD01 další 2 podadresáře, tak esi mi to náhodou neodřízne ty poslední 2 vzadu v rootu.
Jinak žádný piskání, vrčení ani žádný jiný zde zmiňovaný pazvuky nepozoruju, ovladání pod volantem i displej fungují v poho.
Pouze ještě pořád trvající nejasnost v pořadí přehrávaní skladeb (viz příspěvky výše...). Vaše zkušenosti s pořadím přehrávání? Sem s nima? A to fakt kopírujete na kartu po jednotlivých skladbách? Mám totiž pocit, že v případě kopírování po adresářích to fakt dělá trošku psí kusy a začně to přehrávat v každým adresáři od jinýho Tracku (pak už to dál jede v normálním pořadí)...
Grand Scenic II 1,9 DCi 88kW, 2005,

stu.cz
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pát kvě 15, 2009 10:43

Příspěvek od stu.cz » čtv kvě 20, 2010 09:34

tupas píše:To Stu.cz:
Taky mam X-Carlink a zkušenosti takový, že množství skladeb fakt asi není omezený nějakým maximálním počtem v adresáři...
Hoj Tupasi. Prosím tě můžeš mi říct jak velkou kartu máš?
Chtěl jsem si koupit 16GB ale někde v tomto tématu jsem se dočetl že to někomu 16GB nevzalo.
Pokud to tu někomu vzalo 16GB tak prosím o test - nabouchat tam co to dá a napsat sem jaké jsou zkušenosti s adresáři, počtem písniček atd.
PS: pokud nikdo nemá 16GB tak zkusit 8GB pokud někdo má a funguje mu.
Zatím díky moc kluci....
Renault MeganeII Grandtour 1.9DCi 88KW "jeden se vším :-) "

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů