Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Deidalos
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 17, 2017 17:31

Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od Deidalos » čtv led 28, 2021 10:00

Ahojte. Mam v aute autorádio značky

Panasonic RDP202N

Dostal som do daru dve autorádia ktoré môžem využiť a keďže majú minimálne usb, tak by som ho rad vymenil ale nemám s tým žiadne skúsenosti.

Autorádio som vybral, no neodpojil. Antenovy vstup vidím ze je univerzálny. Ale ten druhy kábel mi príde s inou koncovkou ako tou do mam ja v nových autorádiach.

Mam k dispozícii aj iný kábel, presne taký ktorý autorádio potrebuje. Ale neviem kam zapojiť tie hrubé koncovky do auta. Ci treba dat dole aj prístrojovku alebo to ide nahmatanim. Neviete mi prosím poradiť?

Nové rádio mam
Sony DSX - A400BT
MOLPIR - DV2081

Skúste prosím poradit.
Ďakujem Vám.

amater3
Senior member
Příspěvky: 1737
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od amater3 » čtv led 28, 2021 10:42

Poriadne si pozri kabely ktoré idú z radia do palubovky.Určite tam nájdeš ISO konektory ktoré zapojíš do redukcie ktorú máš od druhého radia. :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Deidalos
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 17, 2017 17:31

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od Deidalos » čtv led 28, 2021 12:18

Takže to nefunguje tam, že odopnem zo starého autoradia kabel a ten isty kabel supnem do noveho :/.
Ja mam ku tomu novemu autoradiu kabel podla fotiek co prikladam.

Na starom je ina koncovka. Ak by som mal pripojit s tym novym autoradiom ten novy kabel, potrebujem odpojit najskor stary kabel? A to neviem ako sa k tomu dostanem. Ci rukou nasmatrat.... CI to je tam univerzalna koncovka niekde a tento novy kabel napojim na ten vnutri?

Zadok autoradia https://ibb.co/JFRbt1G
Kabel k autoradiu: https://ibb.co/KhC94dn

amater3
Senior member
Příspěvky: 1737
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od amater3 » čtv led 28, 2021 12:36

Takže znova.Pôvodny kabelový zväzok ide jedným konektorom do radia a druhý konec vyzerá ako?Sú tam ISO konektory ako na prepojke od nového radia(obrázok 2)??????????? :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Deidalos
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 17, 2017 17:31

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od Deidalos » čtv led 28, 2021 13:32

Prepáč, nechcem som ta nejak uraziť, ty si evidentne profík v tom co robíš. Ja vzhľadom na zdravotny stav tak šikovný nebudem, preto som študoval niečo iné. Toto však myslí nedokážem zvládnuť len kým ma niekto dokáže nakopnúť.

Kam som mieril ale bohužiaľ asi som sa zle vyjadril. Práve tie koncovky ja neviem ako ich nájsť lebo keď odpojí autorádio, to staré, tak mi ostane áno, zväzok káblov a tou koncovkou ktorá šla do radia. A ten zväzok ide niekam a ja neviem kam. Lebo to nevidím. Môžem len hmatat. A to je to co som chcel. Ci to mam nejak potiahnuť a ono sa to odpojí, alebo jednoducho to nahmatam a v bez problémov môžem vytiahnuť. Podľa toho čo som pozeral staré zapojenie pôvodného rádia tak tie dve hrubé koncovky, podľa všetkého to su tie ISO koncovky, tam sú rovnaké.

Každopádne nejak to skúsim. Prajem ti krásny zvyšok dna.

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11271
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od krt.ecek » čtv led 28, 2021 13:50

Upřímně, pak se do toho nepouštěj.... Odpojíš radio a to co ti zůstalo v ruce jsou konektory, nic dál se neodpojuje.... pokud nesedí do nového rádia je třeba koupit redukce. Jelikož to auto má cca 20 let a nebudeš první majitel, tak nikdo není schopen na dálku říci, co ti tam kdo vyváděl...
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

amater3
Senior member
Příspěvky: 1737
Registrován: sob bře 14, 2009 21:05
Bydliště: Galanta

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od amater3 » čtv led 28, 2021 15:55

Neurážam sa,ale stále netuším v akom stave je tvoje auto ako píše krt.ecek v poslednej vete.Vyber radio,odpoj anténu,odpoj kabelový konektor z radia a jemne a pomalu vyťahuj kabelový zväzok z palubky pokial nenarazíš na odpor aby si kabely nevytrhol.Ak nájdeš na kabeloch ISO konektory,vymeníš koncovku za spojku od nového radia a dáš nové radio.Ak nie zapoj staré radio a nájdi si v Tvojom okolí niekoho kto to vie urobit. :oops:
Š 100 - šrot
Š 105 - šrot
Š 120 - šrot
Thalia 1,2 16V Privilege 7/2009 - nyní dcera
Megane GrandCoupe Intens Tce140 2/2023
Obrázek

Deidalos
Starting member
Příspěvky: 38
Registrován: stř kvě 17, 2017 17:31

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od Deidalos » ned led 31, 2021 00:42

Ok takze si odpoviem sám keďže som to urobil v priebehu pár minutiek.

Keď vytiahnem rádio, jednoducho musím trošku pošklbať tie káble ktoré mi pôvodne nešli von a teda som nevedel ako je zapojená tá koncovka. Keď som potiahol káble, videl som ISO koncovky a to je to čo som potreboval vedieť. Že adaptér z rádia zapojím do káblov v ktorých je aktuálne iný adaptér. Tie čierne koncovky, tie som pôvodne nevedel kam zapojiť, nevedel som že za rádiom niečo takého je, pretože pôvodne mi to nešlo vytiahnúť. Stačilo dať ruku mierne viac do priestoru rádia a pomôcť tomu.

Všetko už funguje ako má. Dakujem za každú radu priatelia.

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Autorádio pre megane 1 hatchback, zapojenie

Příspěvek od michal.sk » stř úno 03, 2021 13:21

...bez urážky, čítal som tie tvoje otázky (po prečítaní tohto problému s rádiom mi to nedalo, a pozrel som si aj ďalšie príspevky) - ten kto šoféruje (asi manželka) nechodila do autoškoly? Na prvej jazde sa riešia "prevádzkové kvapaliny" - čo, kde, kedy, prečo, načo.... ku každému autu existuje návod na obsluhu, keď aj nemáš, je 21. storočie, existuje internet, stiahni si. Ak dáš nejakú (prepáč) sprostú otázku a chalani ti odpovedia, aj tak netušíš o čom píšu... A to niekedy píšu dosť blbuvzdorne... Odporúčam: zober si technický preukaz, pozri sa aké auto vlastne máte, ak máš nejaký problém použi google... Ak tomu nerozumieš, choď do servisu... Lebo narobíš viac škody ako osohu... Ono sa nenadarmo hovorí, keď nevieš čo s peniazmi, kúp si auto! A keď tomu nerozumieš, tak to platí dvojnásobne.... a dúfam, že aspoň značky neriešite spoločne, alebo na fóre...
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů