Scenic system Bose, subfoofer.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Scenic system Bose, subfoofer.

Příspěvek od eisy811 » pát pro 20, 2019 19:49

Ahojte. Patrim medzi tych “stastlivcov“ co mame v aute Bose system, ale chyba mi subwoofer.
Netvrdim, ze to hra zle, ale proste, mne tie basy chybaju. Nie, nepotrebujem tomu vypalovat, ale ja milujem hudbu pustenu iba decentne, ale zvyraznene basy a vysky. V druhom aute mam standardny system, ale podla mna to hralo dobre. Ano, u Bose su krajsie oddelene jednotlive tony, precitene, ale basy chybaju. Uz mam doma aktivny SUB pod sedadlo, nic extra, skor lacne, kedze to chcem len doplnit do auta a myslim, ze ten origo plastovy Subwoofer asi tiez nema super parametre.
Ale neviem kde, na ake draty ho pripojit. Mozem mat aj Hight aj Low vstup signalu. Napajanie a prebudenie toho Sub nemam priblem urobit.
Iba neviem z ktorych dratov, konektora si mozem odpichnut zvuk.
Niekde som cital, ze radio s RJ Bose je riesene digitalne.
Dorabal niekto, vie niekto poradit, odkial, z ktoreho konektora, ktore draty mam hladat (predpokladam, ze asi z tej RJ Bose)???
Dik.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Scenic system Bose, subfoofer.

Příspěvek od Dawes » úte pro 24, 2019 09:41

Ahoj,
sice jsem nedělal v autě se systémem Bose, ale myslím že obecně to bude platit:
Napájení můžeš vzít z napájení zesilovače Bose, nebo jej přiveď úplně separátně od baterky (přes pojistku ). Spínání (je-li jím SUB vybaven) můžeš vzít třeba z napájení antény. Pokud není k nalezení, dá se použít třeba (klíčkem spínaná) zásuvka autozapalovače.
Pokud SUB disponuje HI vstupy a má vlastní vyhybku resp. frekvenční filtr, můžeš budící signál vzít třeba z drátů výstupu pro zadní středobasový reproduktor (L/R dle libosti). Tím budeš mít do značníé míry možnost regulovat úroveň bassů i z rádia.

Určitě existuje víc sofistikovanějších metod, ale tohle by mělo být jednoduché na práci a efektivní na výsledek.
Alternativně existují různé adaptéry a převodníky, které se používají např. pro připojení neoriginálního rádia / HF sady, které si umí přeložit signál z CANbusu a na výstupu mají klasický analogový +12 spínací signál, případně nějaké audio vstupy / výstupy.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Scenic system Bose, subfoofer.

Příspěvek od eisy811 » stř pro 25, 2019 16:58

Dik.
12V spinanych by nemal byt problem najst, a aj na tom subwooferu je moznost zapinania audio signalom (ano, viem, ze to nemusi byt idealne pri nizkej hlasitosti radia).
Problem vsak je, ze nemozem najst pinout konektorov za radiom.
Dnes som sa doho na chvilu pustil, ze aspon kabelaz dostanem spoza radia pod sedadlo.
Co je vsak fail, tak, ze ked som vyhodil spolujazdcove sedadlo, vyhodil ten kastlik co bol pod nim a dal prec kobercek, tak tam dole na mna vsade vykukovalo BOSE.
BOSE vylisovane na rozvodoch vzduchu pod sedadlom a aj pre vzduch do B-stlpika a este tam je nieco, co mozno moze byt original subwoofer…
Nemam od kial cerpat informacie, teda to riesim googlovanim a mal som za to, ze originalny BOSE subwoofer je namiesto toho suplika, aj co som nasiel na allegro, tak to tak vyzeralo. Fakt som necakal, ze ten origo subwoofer je az uplne dole, pod kastlikom a kobercom.
Takze, ak ma niekto BOSE Scenic 3 a tvrdi, ze tam woofer nema, tak sa myli. Je tam, len je niekde chyba. Bud je tak slaby, alebo je vadny…
No nic, to riesit nebudem, chcem pripojit ten svoj novy.
Dostal som RENEGADE RS800A, pasuje perfektne namiesto suplika, na centak…
Kabelaz mam pripravenu, akurat este nie som rozhodnuty, kam presne dam dialkove ovladanie toho subwoofera.
Napajanie +/- chcem skusit poriesit (zatial) z napajania radia. Zatial...
Keby nahodou niekto vedel pinout tych dvoch konektorov, moc by to potesilo.
http://www.imageworld.sk/images/qijfv79 ... iewsal.jpg
http://www.imageworld.sk/images/jhdt3tg ... i1obqy.jpg
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Scenic system Bose, subfoofer.

Příspěvek od eisy811 » stř pro 25, 2019 21:48

Pinout toho 32 pinoveho konektora som asi uz nasiel.
https://pinoutguide.com/Car-Stereo-Niss ... nout.shtml
Len v podstate, ten je pre mna nepotrebny. Aspon podla toho co tam pisu, aj ked farby nesedia.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

eisy811
Junior member
Příspěvky: 207
Registrován: stř srp 15, 2018 14:36

Re: Scenic system Bose, subfoofer.

Příspěvek od eisy811 » čtv pro 26, 2019 17:57

Tak, pokracovanie…
Subwoofer uz nahodeny, funkcny, len este musim prekopat signalovy vstup, kedze som to mal nachystane na High signal a skoncil som u RCA konektorov… Totiz, vystup z autoradia, je Low signal…
Prebudenie subwooferu som nechal na audio signal. Uz sa mi nechcelo tahat kabel k poistkam a hladat, kde je spinanych 12V,ktore sa po zamknuti uspi.
Napajanie som urobil od autoradia. Poistka drzi, keby nahodou prskla, tak pridam o 5A silnejsiu. Renault robi tajnosti s poistkami, takze budem musiet pohladat vopred, ktora to je…

Tu je ten konektor, ako som to zapojil:
http://www.imageworld.sk/images/fg2bv6y ... xb5rn6.jpg
Zelene a tyrkysove oznacenie su vystupy na predne reproduktory (zelene je lavy, tyrkysovy pravy repro, ak si dobre spominam) .
Cevenym som oznacil napajanie (cerveny kabel +, cierny -).

A este mimochodom…
http://www.imageworld.sk/images/tbytggt ... jpazb5.jpg
Fotka origo subwoofera. Ano, je tam pod nohami. Ale myslim, ze ho tam dali iba koli tomu, aby sa koberec neprepadal, takze sluzi ako podlozka (nad nim je este ten tlmiaci koberec a este pkechovy kryt.

A tu je fotecka konektora toho subwooferu. Ano, prazdny, nikde ziaden kabelovy zvazok co by mohol ist k nemu…
http://www.imageworld.sk/images/k24ypvq ... ppr69p.jpg

Takze, neni Bose ako Bose. Renault zjavne setril. Neviem ake velke uspory z toho mohol mat, mozno ten zosilovac, nejaka kabelaz a licencny polplatok spolu 200-300€?
Urobil si meno, novinari to vychvalili a ku koncu vyrobi to zacal sidit?
Hladal som starsie cenniky, nikde som nenasiel moznost vybavy Bose bez toho subwoofera. Vsade sa len spomina, ze system Bose bol rieseny komplexne a ze v podstate ani neni moznost auto o neho dovybavit.
Ako mi to teraz hra? Nuz, som spokojny. Neni to ze by sa interier otriasal, ze by som to citil na tele. Ale basy su tam uz celkom pekne, staci mi to. Ani som nemal ine ocakavania.
Renault GS 1.6 DCi R9M 414 Bose Edition
A este nejaky jednickovy Scenic 1.6 benal

Uživatelský avatar
Geox
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: stř čer 06, 2012 23:03

Re: Scenic system Bose, subfoofer.

Příspěvek od Geox » sob čer 20, 2020 20:07

No chtěl bych si doplnit taky svuj woofer na Bose - ten woofer Bose hraje dost slabě, proti tomu co mám je to úplný prt. Napájení si stáhnu z baterie, ale chtěl jsem si signal vytahnout z orig konektoru u wooferu (to byla puvodni idea) - ale nevim jestli to tam neni resene nejak slozitě digitalně. A taky se mi nechtelo vyndavat radio :-) Navic z toho kabelu na woofer by měly jit rovnou jen basy. Takže by mě zajimalo jak je to řešené a taky jak se k tomu wooferu dostanu (servu kobereček ?, budu muset sundavat plastové obložení prahu, co dal budu muset vyndavat ?).
Dik G.
_______________________________
Grand Scenic III 1,6 DCi Bose - 2015
Captur 1,0 - 2020

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů