Umístění AUX konektoru Espace III

Moderátor: Moderators General

Lucker20
Junior member
Příspěvky: 167
Registrován: sob srp 29, 2009 20:35
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucker20 » úte čer 15, 2010 21:07

Zdravím, mám trochu jiný dotaz. Jak je to s rádiem, když odpojím baterku? musí se nějak znova nakodovat? Pokud ano tak, kde ten kod zjistim a jak ho tam dotlačím? Hádám, že to asi půjde jenom přes diagnostiku co?
R Espace III 2.2dCi, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Dawes » úte čer 15, 2010 22:06

Rádio Pioneer SCU po odpojení baterky NENÍ potřeba nijak kódovat, alespoň po mě to nikdy žádný kód nechtělo, a že byla baterka venku mockrát. Akorát se ti vymažou nastavení a paměti tuneru. 8)
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Lucker20
Junior member
Příspěvky: 167
Registrován: sob srp 29, 2009 20:35
Bydliště: Hlučín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucker20 » úte čer 15, 2010 22:17

nastavení, a uležené frekvence, mě netíží. Hlavně pokud bude fungovat bez nějakého zásahu, páč ticho za jízdy je mnohdy velmi unavující, když jede člověk sám. vyzkouším odpojit baterku a uvydím. Jo a ještě nemá doufám odpojená baterka vliv ještě na nějaká jiná nastavení auta?
R Espace III 2.2dCi, r.v. 2001

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Dawes » úte čer 15, 2010 22:20

vymaže ti denní pičítadlo hektokilocentimetrů. Jinak nevím o žádném negativním vlivu. 8)
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Simiae
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: sob črc 17, 2010 15:39

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Simiae » stř led 26, 2011 15:30

nějaké novinky v tomto tématu? podařilo se někomu zapojit externí zvuk? pokud ano, mohl prosím napsat jak na to?

moc díky

renďák oskar
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: čtv říj 08, 2009 20:21

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od renďák oskar » stř bře 20, 2013 21:21

????žádné novinky jak zapojit mp3 ??? CD changer asi úplně odešel
Renault Espace Grand 6.2001 2.2 Dci

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od benytrans » stř bře 20, 2013 21:35

Ještě tu nikdo nenapsal pořádně ani typ radia, pokud má cd changer analogový výstup, tak opravdu stačí použít tři piny k připojení auxu. A vlastně na některých ne li na všech radiích pioneer v Espacu by měl být přímo cinch aux a pokud by někdo ten konektor hledal, tak je přesně z druhé strany radia než ostatní konektory pro CD měnič, displej, ovladač, kazetu atd. To znamená že je třeba komplet sundat sedačku...
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Dawes » ned bře 31, 2013 14:43

Ovšem, některá SCU rádia to mají, ale mám za to, že pouze MONO. Kdysi jsem někde na netu viděl návod, jak udělat analogový vstup právě z kabelu z changeru, který - jak správně tušíš - má analogový výstup. Bez přítomnosti changeru, nebo něčeho, co oblbne hlavní jednotku ale CD vstup rádia není aktivní a nehraje.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od tomasek.netusil » pon říj 21, 2013 15:08

Ahoj lidi, řeším jako ostatní tady připojení stereo zvuku. Mám volný konektor pro kazeťák, tak sem si z vrakárny půjčil kazetovou mechaniku i s kabelem (mazec ho vypreparovat!!) ale nezadařilo se mi :-(. Po vložení kazety je funkční analogovej přenos signálu ale musí se přehrávat kazeta. Takže je to k ničemu. Bádal jsem jestli nestačí propojit nějaký z pinů, připadně do rádia pustit signální napětí ale také to není cesta. Mezi rádiem a kazetovou mechanikou ´´kmitají´´ data a nelze to bohužel obejík. Škoda že nestačí mít třeba jenom připojenej kazeťák se zastavenou páskou a aby byl vstup ´´volnej´´. Mono cinch ze zadu je na nic-špatnej poslech. Teď bádam ten konektor ze zhora rádia. Dle servisního manuálu by tam měl být stereo vstup i stereo výstup!!!!

Damillo
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: pát úno 15, 2013 11:10
Bydliště: Navan, IRL

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Damillo » ned bře 09, 2014 10:02

Zdravím pánové, nemáte někdo nějaké nové poznatky ohledně pripojení externího signálu zvuku? CD changer mi nefungoval, ale podařilo se mi ho opravit a šlape jak hodinky. Jenže strouhat 6 disků stále dokola začne přeci jen časem lézt na nervy. Kdyby měl někdo pozitivní zkušenost s připojením AUX, dejte prosím vědět. Mám Espace III, 2.0 16V, rádio pod sedačkou, CD changer v kufru. Díky

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od tomasek.netusil » ned bře 09, 2014 10:54

Našel jsem na netu obrázky stejného rádia jako mám v aute ale byli na něm navíc cinče. Obvolal jsem spousty vrakovišť, ale nikde o takovém rádiu neslyšeli :-/. To rádio bylo naprosto stejné!! Nemá třeba Laguna, VelSatis nebo tak něco také rádio pod sedačjou???

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Dawes » sob čer 07, 2014 13:55

Existovalo SCU ve vyšší řadě, které jakýsi AUX mělo, nicméně byl mono a moc se to nepoužívalo.
Z Laguny ani Satise jednotku SCU nepřipojíš do Espace III, protože je zde použit jiný, modifikovaný komunikační protokol M-BUS (viz podobná témata zde na fóru).
Jediné auto, které mělo stejné jednotky byl Avantime.
Někde tady na fóru, i na interfernetu je popsaný způsob, jak použít vstup changeru nebo kazety k injektáži externího signálu - v případě systému Pioneer auditorium je tento přenos analogový.
Osobně jsem tuto problematiku řešil osazením aftermarketového rádia do kaslíku, přetažením kabeláže a použitím adaptéru ovladače. Display v palubce jsem vypnul přes CLIP, aby mi nesvítilo OFF a mám klid, pohodu a kvalitní zvuk.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Uživatelský avatar
tomasek.netusil
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pát úno 10, 2012 11:50
Bydliště: Rakovník

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od tomasek.netusil » sob čer 07, 2014 18:49

Koupil jsem si Parrota Mki 9200 a má na sobě stereo vstup, usb, vstup na Ipod takže vstup už neřeším. Všechny písničky mi hrajou stereo přes BlueTooth. Má integrovanej zesilovač 4x20 watt. Obával jsem se že bude hrát tiše, pač mám v autě 4x40 watt repro ale hraje to luxusně. Do stereo vstupu jsem zapojil stropní dvd a pohoda ;-)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od michal.sk » čtv bře 26, 2015 22:40

takze, ak je to este pre niekoho zaujimave.... pioneer dodaval do espace modely scu2056zrn, 2156, 2456, 2556... vsetky su ulozene pod sedackou spolujazdca, maju vstup pre cd menic a kazetovu jednotku K7 (1056zrn) K-sedmicka nebola montovana vo vsetkych verziach, cd menic bol bud v kufri na lavej strane alebo v megaboxe. vsetko komunikuje analogovo, ale len v pripade ze je k7 prip. cd pripojene, a su dnu cd alebo kazeta. ak nie, jednoducho tento vstup odignoruje a preskoci ho. model 2156 ma sice moznost navolit aux vstup, ale v skutocnosti sa len odblokuje a aktivuje vstup TAPE. audio signal je potom privedeny na piny 1, 2, 3, 4 na 13 pinovom DIN konektore. na modeloch myslim 2456 a 2556 je aj vstup aux ale mono a je navrhnuty pre pripojenie telefonu (myslim ze sa aktivuje privedenim signalu, resp. je aktivny stale, akurat privedenim signalu dojde k utlmeniu ostatnych zdrojov) a dva cinch vystupy su pre subwoofer. vsetky radia sa navzajom lisia v podstate iba vystupnym vykonom a vybavou (vstup, vystup). nikde nikdy nebol vyvedeny ziadny AUX konektor. na tu dobu ked sa to auto vyrabalo to bolo aj tak nadstandardne riesenie (cd menic). ten vstup pre K7 je v podstate stale aktivny (ked tam date audio signal, tak pojde do reprakov akurat sa bude bit s radiom alebo cd-ckom. vnutri je totiz pasivny zmiesavac signalov a selekcia je riesena utlmenim neziaducich signalov. (jednoduche vyskratovanie cez tranzistor na zem)... utlmovacie napatie riadi samotny procesor v radiu a ten je v kazdom modeli iny a preto na niektorych typoch sa da aktivovat vstup tape-aux aj bez fyzickeho pripojenia kazetaku. takze na riesenie problemu ci to niekomu pojde alebo nepojde nestaci vediet ze mam radio pod sedackou.... treba vediet konkretny typ.

mimochodom problem je v tom ze to auto cele je tak trochu experiment ku ktoremu sa nepriznava ani renault ani pioneer. je to proste MATRA.

mne osobne mp3 v aute tiez chyba a preto to riesim tak ze vyrabam stredovu konzolu na radio s usb vstupom, vyhodil som popolnik, 12V zasuvka bude pod radiom. s tym, ze na displeji bude off, som sa zmieril, a kedze radio bude kvoli otvaraniu megeboxu dost nizko, ovladanie bude na volante cez externe ir cidlo..... vidim to ako prijatelny kompromis, nakolko adaptery na ovladanie pod volantom stoja 10x viac ako samotne radio, a nikto nevie zarucit ze to bude fungovat. ked to nahodim do auta dam nejake obrazky... este ma napadlo ze espace mal aj v najzakladnejsej vybave radio pod kastlikom, ale tam nebolo orvaranie riesene posuvnym vekom, ale otvaranim na panty- nieco ako padaci most - takze radio bolo o riadny kus vyssie.
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Boceli 1970
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 26, 2015 00:12

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Boceli 1970 » ned bře 20, 2016 20:36

Zdravím
Mám také radio pod sedačkou s Changerem Pioneer,ale bohužel nemám v něm zásobník na CD takže nevím jestli chodí,víte o něm někdo ????? Díky Petr

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Dawes » pát kvě 06, 2016 16:55

Zkus se poptat v sekci BAZAR-Prodám, aut na díly se válí po republice dost a to by v tom byl folxvágen, aby se někde nenašel mrtvej changer na díly se šuplíkem v pohodě.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

robrell
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: úte led 28, 2014 14:31

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od robrell » pon lis 21, 2016 21:22

zdravím všechny,
po přečtení mnoha příspěvků nejen zde na fóru, ale i v zahraničních, mne napadla jedna věc ohledně možnosti zapojení aus konektoru stereo do rádií espace III.

Nejdřív shrnu poznatky: 1. u některých rádií je sice vstup aux, ale pouze mono
2. i když použijete volný vstup TAPE tedy připojíte na piny 1 a 3 minus(BND) a na pin 2- L vstup a na pin 4- P vstup audio, tak si nepomůžete, protože nepřipojený kazeťák (TAPE) neodpovídá na signály (BUS)rádia a rádio tape ignoruje.
3. to samé se stane, když použijete vstup CD changeru, kde využijete piny 6 a 11 mínus(BND) a pin 5- L vstup a pin 10- P vstup audio.

A teď , proč to píšu :
Napadla mě myšlenka, že pokud budu chtít použít i aux vstup stereo a chci, abych mohl používat i CD i Rádio využil bych vstupu konektoru cd changeru.
A teď konkrétně. U kabel před konektorem CD Changeru u rádia odhalím dráty, zjistím zkoušečkou, který drát odpovídá zrcadlově pinům 6,11,5,10 od zásuvky rádia pro cd changer, tyto postupně přeruším a po nastavení jejich délky je postupně připojím na jednu stranu třípólového přepínače tak, že na jeden pól spojím drát pro pin 6,11 a samostaně na další póly 5. a 10. Poté vyrobím kabel s 2.5mm Jacek s třívstupem, kde špička je pin L za ním pin R a u kořene BND tedy mínus. Konce kabelu od jacku přiletuji na přepínač naproti již naletovaným výstupům od cd changeru. Vezmu přerušené dráty od konektoru a naletuji je odpovídajícím způsobem na středové póly přepínače.
Tím získám na kabelu od cd changeru přepínač s aux vstupem stereo.


Domnívám se, že následně Po zapojení rádia a vyběru cd chengeru budu mít možnost si vybrat buď poslouchat cd nebo po přepnutí vyrobeného přepínače aux třeba mp3.
Přičemž při poslechu mp3 vlastně bude zapnut i cd changer, avšak jeho zvuk bude přerušen přepínačem a rádio bude mít odezvu cd changeru signálem (bus).



Přepínač
Gnd od cd----O......o K-GND......O-----gnd od jack
L od cd ------O......o K-L...........O-----L od jack
R od cd ------O......o K-R..........O-----R od jack

vysvětlivka: K - dráty ke konektoru cd changeru do rádia
O - pájecí pól přepínače (nejde mě to tady lépe nakreslit :-(

Rád bych znal Vaše názory. Ještě před tím než to vyzkouším :-)

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Dawes » sob lis 26, 2016 18:54

No smysl mi to dává, jen budeš muset udělat ten přepínač a vedení nějak odrušený, aby to nebralo brumy a chaos z éteru (gsm a spol.). Jinak bych tomu dal šanci. Znamená to ale taky, že jakmile zapneš CD vstup a přepneš si na AUX, changer ti stejně pořád pojede, takže budeš mít asi dost chaos v CDčkách.

+ malé zjednodušení: podle mě nebude nutné přepínat GND, takže bude stačit dvoulinkový přepínač který se shání snáz.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Mrky
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: čtv zář 25, 2014 17:22

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Mrky » úte kvě 09, 2017 20:34

Přidám svoji troškou do mlýna.
Jsem čerstvým majitelem Grand Espace III z roku 2000. Audio je řešeno pouze kazetovým autorádiem Pioneer KEH-M1066ZRN, které je v palubní desce.
Rád bych ho zachoval, jelikož jsem zkoušel zabudovat aftermarket rádio a ovládání přímo na rádiu bez dálky je nekomfortní, slušně řečeno. To samé platí o následném nezobrazování na displeji.
Na origo rádiu jsem nenašel žádný vstup, takže připojení jedině ubastlit. Ale napadlo mne, jelikož kazetu zřejmě nikdy nepoužiju, napájet vstup na tištěný spoj, tam kde je vstup audio signálu z hlavy kazetového přehrávače. Po přepnutí na kazetu by to mělo tím pádem zesilovat signál, který tam bude přiveden třeba z mp3 přehrávače. Zkoušel to někdo, nebo nemá někdo schéma daného typu rádia?
Díky Mrky.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od Dawes » stř čer 28, 2017 16:24

Aftermarket rádio lze používat a ovladač rozchodit pomocí adaptéru (který musí být kompatibilní s rádiem).
Dobrá zkušenost je s adaptéry Conects2 a jejich generiky. Mám to takhle řešené, rádio momentálně Kenwood, adaptér a jediné, co nechodí je display. (proč ne se tu řešilo pár let zpátky, nebudu se opakovat). Adaptéry jsou k dostání pro většinu rádií smysluplných značek.
Různé kazetoadaptéry sice fungují, ale ovládání nic moc (rádiem jen hlasitost, skladby jen na přehrávači) navíc kvalita přenosu hlava-hlava nic moc.
Přímé kabelové připojení dává smysl, ale musíš oklamat kazetopřehrávač, protože dokud v něm není kazeta (resp. čidla netvrdí že tam je) tak je vstup vypnutý. Jakmile tam kazeta je, rozjednou se posuvné motorky, což prozměnu tvoří šum. A pak je tu rozdíl v úrovních signálu z hlavy kazeťáku vs linkový (sluchátkový) výstup z MP3.
Osobně tato řešení nedoporučuju.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od michal.sk » sob led 26, 2019 23:33

tak to trochu ozivim, mal som v aute dorobenu konzolu s radiom, bla, bla .... dnes som to vyhodil, lebo sa mi viac páci funkcny displej... takze na aktivaciu mp3 pouzivam pasmo AM na tuneri a vstup pre tape deck. mam SCU2056zrn kde su na hlavnej doske osadene dva samostatne moduly tunerov. FM a AM. modely 2456 a 2556 maju spolocny tuner pre vsetky pasma a tam sa to oddelit neda. k modelu 2156 nemam dokumentaciu, tak neviem aky ma tuner, ale tu je moznost zvolit AUX samostatne, Este sa od 1999 daval aj pioneer DEH2096ZRN s CD mechanikou do kastlika ale ten ma rovnaky tuner ako 2456 a 2556. ale to neriesim, lebo to nemam. takze spat: procesor pri prepinani BAND cyklicky opakuje FM1, FM2, FM3 a AM... dava signal do riadiaceho AUDIO SELECTORA (je to pioneer PA2023A) a ten spina napajanie pre jednotlive tunery...AM tuner ma napajacie napatie na pine 7 a FM tuner na pine 12. na tom PA2023A je to pre AM pin 3 a pre FM pin 7. takze staci vyviest napajanie AM tunera a napajat nim ext MP3 prehravac je tam 8,6V - (upravit podla potreby). a prerusit signalovu cestu pre AM tuner - pred zmiesavacimi diodami D504 a D505. cize ked sa navoli AM tuner nepojde ziadny signal do koncaku z tunera, ale sa zopne napajanie pre ext zdroj ktory hra cez volny vstup tape. ked sa zvoli akykolvek iny vstup, zrusi sa napajanie AM tunera a tym sa vypne MP3. a nebude sa to bit. samozrejme musi byt mp3 napajane z tejto vetvy aby to prestalo hrat ked zvolim napr FM alebo CD. ak tam niekto pripoji mobil tak to asi nepojde... ako zdroj sa da pouzit napr. toto https://www.aliexpress.com/item/5V-12V- ... st=ae803_3
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od michal.sk » ned úno 24, 2019 15:02

doplnenie - zapojene,vsetko funguje,na ext vstup prehravaca mp3 je pripojene stropne dvd, okrem mp3 to zvlada aj wma a wav a ma to BT. takze bezdrotova hudba z mobilu ide takisto v pohode. cely modul ma 3x8cm a ju umiestneny na plaste pred rychlostnou pakou. v dosahu ruky. a vsetko ostatne je povodne a hlavne funkcne.
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Uživatelský avatar
michal.sk
Junior member
Příspěvky: 135
Registrován: pát dub 19, 2013 07:23
Bydliště: BRATISLAVA

Re: Umístění AUX konektoru Espace III

Příspěvek od michal.sk » ned říj 25, 2020 21:14

este jedna uprava TOP medzi modelmi 2056 a 2156 je rozdiel vo vykone a v systemovom odblokovani AUX vstupu (to iste medzi novsimi 2456 a 2556).
cely trik je v riadiacom procesore, ktory nepovoli aux. Staci rezistor R730 (47k) prehodit na poziciu R731 - vystup z riadiaceho procesora pin 5 /model select/.
A zrazu ozije vstup AUX aj na displeji je kerektne "AUX" a ostatne vstupy sa umlcia. Ano, na 2156 je aktivny mono vstup cez oddelovaci OZ (na telefon) - ten OZ tam je, ale zapojena je iba polovica - ale signal sa da priviest na DECK vstup (pin 1,2,3,4 stereo) a vsetko je ok. akurat ked sa prepne naspat na tuner alebo cd a ostane zapnuty zdroj signalu aux tak sa to bije. a to sa da krasne vyriesit prepojenim pinu 7 tape so vstupom na bazu neosadeneho tranzistora Q457 alebo Q460 (to su dva tranzistory ktore mutuju vstup aux na 2156 - dosky plosnych spojov su identicke, akurat na 2056 nie je vsetko osadene. skratu sa neobavajte, na kazdom kanali je pred mutovacim tranzistorom oddelovaci odpor 1k2.

skoda ze na to 20 rokov neprisiel nikto... a to je plny internet odbornikov na auta a elektroniku...
čo bolo, bolo... teraz je to .:Renault::Espace::1998::E2::2,0::8V:.

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů