Oprava autoradia EN-1225W

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Frooogy
Starting member

Oprava autoradia EN-1225W

Příspěvek od Frooogy » čtv bře 15, 2018 16:10

Zdravím

Koupil jsem grand scenic 1,6 2008 s barevnou navigací carminat hned jsem zjistil že nefunguje radio nechytlo vůbec žádnou stanici a hraje pouze cd měnič a to velice slabě jezdil jsem tak 14dní a dvakrát se stalo že rádio začlo hrát normalně a po vypnutí a zapnutí zase nic …. Tak jsem kontaktoval firmu co se zabývá opravou autorádií odepsali mi že tuto chybu dobře znají a že oprava bude stát 2000kč ..To se mi zdálo moc tak sem se pokusil opravit autorádio sám. Začal jsem měřit napájecí napětí a ejhle nebylo tam fm8,5v (nebo 9v) zjistil jsem že byl studeňák na odporu 470ohmu ta jedna šipečka u zdroje viz fotka ...Rádio sem složil a fungovalo dva dny potom se ozvalo lupnuti ticho a zhasl i cd měnič. Tak jsem to rozdělal znovu začal měřit a prozměnu tam nebyla 12v větev a našel jsem dva studeňáky na dvou paralerně zapojených odporech 152 ohmu ...dvě šipečky na fotce ...všechny tři odpory jsou u zdroů kde bude asi dost teplo takže očekávám že tahle závada nebude ojedinělá..nejdou mi přiložit fotky tak dam odkaz zde : https://photos.app.goo.gl/xHcs3cbZSrHZ4n583
Snad to někomu pomůže a pokud už to tu někde je tak se omlouvám ale nic sem nenašel ..
grand scenic 2 1,6 2008 lpg

hajis_j
Starting member

Re: Oprava autoradia EN-1225W

Příspěvek od hajis_j » stř dub 17, 2019 21:23

Zdravím
mám podobný problém (Grand Scenic 2,0 2008), příjem stanic mizerný a navíc autorádio hraje slabě, někdy v plné síle a stane se také, že zvuk nemám žádný i když se tváří, že je rádio zapnuté. Proměřit a proletovat Vámi označené místa by nebyl problém. Zádrhel je v tom, že jsem autorádio pod sedačkou nemohl vytáhnout z ližin. Jsou krátké kabely, vydedukoval jsem, že budu muset vymontovat sedačku, koberec, rozvod vzduchu a bůh ví co ještě. Nemáte nějaký fígl, jak rádio vyndat bez těchto obštrukcí?

Kašpy
Junior member

Re: Oprava autoradia EN-1225W

Příspěvek od Kašpy » pát dub 19, 2019 12:50

Ahoj,
měl jsem naprosto stejný problém u Laguny 2-rádio Cabasse s BT.
Displej, ovládání, navi, BT, vše fungovalo, jen prostě z repra šlo jen slabé šumění.
A když náhodou rádio naběhlo, podstatně se zhoršila citlivost příjmu.
Takže velké díky Frooogy za bezva návod i s fotkami :wink:
Nemuseli jsme nic hledat a bádat, kde je chyba, a po proletování odporů a i tranzistoru vedle už konečně rádio šlape jak hodinky.
Skvělá práce :D
Renault 6TL,Renault 16TL,Renault 16TX,Renault 25 2.2,Renault 25 2.2 fl,Laguna II Grandtour 1.9dCi,facelift Laguna II Grandtour 2.0 dCi,Laguna III Grandtour 2.0 dCi.

Odpovědět

Zpět na „Auto Hi-Fi“