krasne zimni pocasi, snih, pes a pojistovna

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wali.el
Junior member
Příspěvky: 155
Registrován: sob zář 15, 2012 11:43

krasne zimni pocasi, snih, pes a pojistovna

Příspěvek od wali.el » pon led 16, 2017 20:36

tak nějak jsem doufal, že už mě to nepotká a ejhle. Jedu si v levém pruhu, pomalu předjíždím auto a jak jsem byl asi 4 metry za nim tak vidím, že brzdí a uhýbá. Pustil jsem plyn a vidím akorát jak přiběhl bílý velký pes a zastavil v půlce jízdního pruhu. Dupl jsem na brzdu a uhýbal doleva do protisměru (zde naštěstí nic nejelo), ale bohužel pes byl tvrdohlavý a asi i zůstal v šoku a neuhnul ani o centimetr a já ho nabral pravým předním rohem. Výsledek je: nárazník rozmlácený, mlhovka se vypařila, odstřikovač xenonu taky zmizel, světlo praskle, nádobka na kapalinu do odstřikovačů se trochu zdeformovala a posunula, parkovací senzor taky zmizel. Více jsem toho v tu chvíli neviděl bylo 18:30 takže už i málo světla. Zavolal jsem policii a následně na pojišťovnu (mám havarijní pojištění). S policii žádný problém. Přijeli do 15 minut. Pes nepřežil, známku neměl. Takže se napsal protokol o nehodě. S pojišťovnou to byla ale vcelku "komedie" nechť žije česká pojišťovna a její asistence. Asi 5 minut jsem vysvětloval co se stalo, dalších 5 minut ze mě tahala údaje, 10 minut jsem vysvětloval a opakoval kde stojím. Paní z pojišťovny mi neustále říkala lokality a města na druhém konci republiky. Nedovedla pochopit ze Frýdlant je na druhem konci republiky a že já se nacházím u frýdlantu nad ostravicí konkrétně jsem stal u odbočky na Bašku směr z frýdku místku na frýdlant nad ostravicí. Pak chytla trochu správný směr ale pořád byla vedle jelikož chtěla vědět kde v ostravě přímo jsem (schválně si to najděte na mapě) :-) tohle dohadování nějakou chvíli trvalo. Následně mi sdělila, že tam posila odtahovku a asistenční službu, která mi poskytne náhradní vůz na dobu 3 dnu a že mi přijde sms zpráva ve které bude číslo pojistné události. Milá paní se na mě vykašlala a po tří hodinovém čekání mi došla trpělivost a již značně promrzlý a naštvaný jsem jim zavolal znovu. Opět vysvětlování proč volám a kde jsem a nakonec mi řekli, že na mě zapoměli. Ve mě se samozřejmě čerti ženili. Řekla mi, že mi do 10 minut zavolá a řekne podrobnosti, že už jde domlouvat tu asistenční službu. Kolem v tu chvíli projíždělo policejní auto a zastavilo zkontrolovat co se děje. Vše jsem jim řekl a zeptal se jich zda mohu s tím dojet domu, že už tam jsem alespoň 4 hodiny. Koukli se na to a řekli ať to uchytím něčím a ať s tím jedu pomalu. Tak se to obvázalo špagátem ať nárazník neupadne a zavolal jsem zase do pojišťovny ať si tu odtahovku nechají i tu asistenčku, že jedu s autem domu a v pondělí (dnes) navštívím servis. Mimochodem tu sms zprávu s číslem poj. události mi ani neposlali. Vykašlali se na mě. Dnes návštěva autorizovaného servisu kde pán ze servisu volal na pojišťovnu raději sám. Vyžádal si číslo pojistné události a také se s nimi nervoval. Moc té ochoty ze strany pojišťovny nebyla. V servisu udělali předběžný odhad škody který se zastavil na hranici 50-80 tisíc. Likvidátor to musí prohlédnout a pak může začít proces uzdravování autíčka. Musím pochválit servis a jejich přístup a ochotu. Spoluúčast 10 tisíc a auto bude hotové do týdne. Zapůjčen náhradní vůz nové clio grandtour. Nikomu tuhle zkušenost nepřeji. Havarijní pojistku tento rok zruším i povinné ručení a utíkám od české pojišťovny jinam. Tohle podruhé už nechci zažít.

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů