Jak jsem se ztrapnil, aneb Nikdo není dokonalý...

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
RomanB74
Advanced member
Příspěvky: 368
Registrován: úte srp 14, 2012 11:13

Jak jsem se ztrapnil, aneb Nikdo není dokonalý...

Příspěvek od RomanB74 » úte zář 11, 2012 10:45

Kdysi dávno, v dobách kdy "stříkačky" existovaly maximálně v nemocnicích...

Páteční podvečer jednoho prosincového dne. V řízení jsem profík, jezdím s TIRem vnitro. Tento týden jsem zapsal dalších asi 4tkm. Odpolko mi skončila šichta, zaparkoval jsem a letěl na trénink. Jsem totiž takovej king, že se ještě stíhám věnovat svému koníčku - Historickému šermu. Pátky většinou trénujeme a o víkendech jezdíme po vystoupeních.
Otec mi odmítá vydat klíče od své Škody 120 LS s tím, že chce někam zajet. No problem, pojedu zkonfiskovaným Wartburgem 353. Bratr - původní majitel, zjistil, že není schopen řízení vozidla s řazením pod volantem a dalšími východoněmeckými vychytávkami, tak jsem si auto "půjčil na dobu neurčitou", něco jako "na furt".
Na trénink jsem dorazil včas. Nacvičili jsme scénky a souboje pro blížící se vystoupení a kolem desáté večerní končíme. Dva kamarádi prosí o svezení, venkovní teplota výrazně klesla a autobus už z místa našeho tréniku nejede. Samozřejmě, přeci je tady nenechám, jsou to kámoši. "Sedejte!", vybízím kamarády a otevírám před nimi luxusní prostor (technického) výkřiku z NDR.
...
Sviňa... nestartuje, ale naštěstí mne napadlo použít systič, takové nenápadné táhlo pod volantem. Devítilitrový motor, pardon, 0.9 litrový motor Warťase zaburácel a vyrazili jsme vstříc domovu. Klubovnu dělí od centra města asi 10km, z toho polovina je na kraj města. A právě na kraji města Warťas nějak začíná zlobit. Cestovní rychlost klesla na cca 35km/h a za námi se valí dým jak v 68' za bratrskými vojsky. T34 se studenými motory hadr...
Neztrácím nervy, to prostě dám, vždyť jsem profík...
Zbývající dva kilometry si připadám jak Ježíš s křížem. Kamarádi jsou evidentně rozladěni cestovní rychlostí, která spadla na 10-15km/h. Projíždíme krokem přes náměstí Repu b l i k y a p o t o m j e š t ě k o l e m východočeského d i v a d l a... Propadám se hanbou a chystám se chytit bráchu pod krkem co jako s tím autem zas udělal. U semaforu se ozve kamarád (neřidič): "na co je tamto táhlo???"
Polévá mne další kýbl studeného potu... sytič...
Zavírám sytič zatlačením táhla a akcelerace vozu nás tlačí silou 3G do sedadla. Dým samozřejmě mizí. Pak už nevím, jen si pamatuji výbuchy smíchu mých kamarádů... :wink:
Fluence 1.6 2011 81kW, LPG Tartarini
Peugeot 106 Sketch (1998)
Scenic 2.0 RT (1996)
Megane Break 1.6 74kW (2000)
R 21 1.7 (1989)
Favorit 135L (1991)
Ford Taunus 1.6 L (1979)
Wartburg 353 (Jura/Trias... už přesně nevím)

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů