Kolona

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Re: Kolona

Příspěvek od mtv » stř čer 22, 2011 18:13

Petr Novotný píše:Tímhle způsobem jezdím běžně, ve volném pruhu až nakonec...řada tupých ovcí stojí za sebou, nejlíp ještě přes křižovatku, vedle sebe volný pruh a pohoršeně troubí, když v něm někdo projede...každodenní rutina na nábřeží Kpt. Jaroše a konci magistrály v Pze... :twisted:
:t18:
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Uživatelský avatar
Skupa
Člen RCČR
Příspěvky: 327
Registrován: pát lis 26, 2010 16:36
Bydliště: Plzeňsko

Re: Kolona

Příspěvek od Skupa » stř čer 22, 2011 18:31

Že já nemlčel :lol:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » stř čer 22, 2011 18:36

A jak je to s průjezdem záchranky, když se někde utvoří kolona? Mám za to, že auta v pravém uhnou doprava, případně na odstavný pruh (na dálnici) a auta v levém pruhu doleva tak, aby vznikl pruh 3 metry široký. Jak to je, víte někdo?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Kolona

Příspěvek od defuckto » stř čer 22, 2011 18:47

Pokud já vím, tak záleží na situaci, vidím jet sanitku, tak uhnu logicky tak, aby měla co nejvíc místa, ať jsem kdekoliv.. ;-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » stř čer 22, 2011 19:32

Áčko píše:Předmět: Kolona
Zefek píše:A jak je to s průjezdem záchranky, když se někde utvoří kolona? Mám za to, že auta v pravém uhnou doprava, případně na odstavný pruh (na dálnici) a auta v levém pruhu doleva tak, aby vznikl pruh 3 metry široký. Jak to je, víte někdo?
Ahoj,
vím přesně jak to má být,auta nemají vůbec kam uhýbat,každý,kdo dojíždí kolonu má zastavit v pravém pruhu u pravé strany vozovky (pruhu) a auta dojíždějící v levém pruhu mají zastavit u levého okraje vozovky (pruhu).Když potom potřebuje projet vozidlo s právem přednosti v jízdě,jede uprostřed v dostatečně širokém prostoru a nikdo nemusí nikam uhýbat !!! Takto to říká naše vyhláška od roku 2009,na západ v Evropě naprosto běžné pravidlo,policie si to i hlídá a při špatně zastaveném vozidle v koloně pokutuje.Toto pravidlo ale bude ještě asi v ČR dlouho neznámé,i když kampaň na České TV běžela a informativní šot občas odvysílají...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od DanielCh » stř čer 22, 2011 20:01

Presne jak rikas...auta v levo uhybaji vic dole a auta v pravo vic doprava....ale zase zalezi na situaci , proste uhni tak aby sanitka projela :)....

Kdyz uz jsme u tech kolon a zavitate nekam na prdelakov jako knam..priklad cesta Jindrichuv Hradec - Pelhrimov - Humpolec...
Tak tu s nejvetsi pravdepobonosti potkate na hlavni ceste traktor , stary zetor s valnikem nalozeny hnojem ktery se tahne uchmornou rychlosti 15 km/h.....Reknu vam uz se mi to stalo nekolikrat kdy jsem ze zatacky nebo za horizontem jsem se vyritil predpisovych 90 km/h a mel jsem co delat abych dobrzdil....a jako tresinka na dortu je to ve spicce...kde je bud plna cara , nebo stale proti vam jedou auta....Potom klidne se muze za traktorem tahnout 40 aut a 10 kamion...a traktorista by mohl uhnout a pustit to (tam kde by mohl zastavit u cesty ja pustit kolonu za nim je mnoho)...ale proste ne a ne...neuhne a neuhne......Jsou to pekny picusove ty jezedaci...nemluve o tom , ze kolem kazdeho pole je udelana polni cesta, takze by klidne mohli jet bez problemu tudy....problem je vtom , ze tam to "drnca" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:...... Ja bych zakazal vjezd na hlavni cestu dvoustopym vozidlum ktere nedosahuji rychlosti alespon 50 km/h

krt.ecek
Moderátor
Příspěvky: 11267
Registrován: úte čer 14, 2005 20:14

Re: Kolona

Příspěvek od krt.ecek » stř čer 22, 2011 20:12

DanielCh píše:.....
doporučoval bych si do toho sednout a pak pochopíš :twisted: ano mohli by uhnout, na druhou stranu by již nikdy nevyjeli, protože každej kdo vidí traktor, že chce vyjét, tak přidá, aby to nebylo před něj.... To drncání? Bez komentáře, jak říkám lepší si je to traktorem zkusit....
Když něco nevíš a zeptáš se budeš vypadat jako blbec 5minut, nezeptáš-li se budeš blbcem celý život
V údržbě: Renault Megane CC 2.0T RV 2008; Renault Modus 1,2 16V TCe 2008
Historie: Renault Megane Coupe 1,6 16V RV 2001; Renault Clio 1,2 8V RV 2008; Renault Clio 1,5 DCi RV 2003; Renault Espace IV 1,9 DCi 2006
Vlastní: Renault Thalia Privilège 1,4 16V RV 2009 Obrázek; Dacia Dokker Stepway 1,2 Tce RV 2018

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Kolona

Příspěvek od defuckto » stř čer 22, 2011 20:18

Souhlas s krtkem, navíc ten zákaz a minimální rychlost 50kmh by bylo kontraproduktivní. Traktor ženoucí se 15kmh předjedu poměrně rychle-bezpečně i na jízdním kole, zatímco když pojede 50kmh, je třeba delší trasa na předjetí, tudíž je to míň bezpečné, vždycky se najde trouba, který ho bude chtít předjet za každou cenu kdekoliv, pokud by to bylo u toho traktoru s 15kmh, má posádka auta v protisměru větší šanci... ;-) Asi sem to moc zamotal, ale snad to je pochopitelný...
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Áčko
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte črc 08, 2008 19:21
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od Áčko » stř čer 22, 2011 20:22

DanielCh píše:Presne jak rikas...auta v levo uhybaji vic dole a auta v pravo vic doprava....ale zase zalezi na situaci , proste uhni tak aby sanitka projela :)....

Kdyz uz jsme u tech kolon a zavitate nekam na prdelakov jako knam..priklad cesta Jindrichuv Hradec - Pelhrimov - Humpolec...
Tak tu s nejvetsi pravdepobonosti potkate na hlavni ceste traktor , stary zetor s valnikem nalozeny hnojem ktery se tahne uchmornou rychlosti 15 km/h.....Reknu vam uz se mi to stalo nekolikrat kdy jsem ze zatacky nebo za horizontem jsem se vyritil predpisovych 90 km/h a mel jsem co delat abych dobrzdil....a jako tresinka na dortu je to ve spicce...kde je bud plna cara , nebo stale proti vam jedou auta....Potom klidne se muze za traktorem tahnout 40 aut a 10 kamion...a traktorista by mohl uhnout a pustit to (tam kde by mohl zastavit u cesty ja pustit kolonu za nim je mnoho)...ale proste ne a ne...neuhne a neuhne......Jsou to pekny picusove ty jezedaci...nemluve o tom , ze kolem kazdeho pole je udelana polni cesta, takze by klidne mohli jet bez problemu tudy....problem je vtom , ze tam to "drnca" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:...... Ja bych zakazal vjezd na hlavni cestu dvoustopym vozidlum ktere nedosahuji rychlosti alespon 50 km/h
Jezdíš jako prase podle toho jak píšeš....Máš jezdit takovou rychlostí,z které si schopen zastavit vozidlo na vzdálenost kterou vidíš před sebou :!: Kde máš napsáno,že musíš všude jezdit 90km/h rychlostí :?: Kdyby si jel do zatáčky třeba 40km/h rychlostí,tak si nemusel krizově brzdit a ohrožovat sebe,spolujezdce a další účastníky provozu :!: Co kdyby za tou zatáčkou nebo horizontem ležel po nehodě motorkář :?: Stačí jezdit tak,aby si předvídal a nezapomeň ,že silnice patří všem , tvůj návrh na zákaz vjezdu vozidel nedosahujících aktuální rychlosti 50km/h je naprostý nesmysl :!: :!: :!:

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od DanielCh » čtv čer 23, 2011 00:37

Ruku na srdce...kdyby ste meli za kazdym horizontem poctat s nejhorsim a za kazdou ostrejsi zatackou tez pocitat stim ze tam bude prekazka potom by mozna bylo lepsi dat rychlost z 90 km/h na padesat i mimo obec.....Cesta patri vsem to nikdo nepopira , ale tolerance z kazde strany by neuskodila...Takze kdyby treba traktor jedouci velmi pomalu a vidici za sebou dlouho kolonu osobnich aut a co hur kamionu pro ktere je kazda minuta osudova uhnul a pockam pouhou minutu nez zbytek aut prejede by taky nebyla uplne bezvyznamna , nebo se snad pletu ?....Jedan cas sem jezdil u soukromika kamionem (pouze C) a reknu vam , ze tohle dokaze maximalne vytocit , kor kdyz v patek potkate takove traktory na useku dva se silnym provozem a klikatou cestou, tak si rovnou v patek vecer muzete ustlat na benzince a pockat tam do pondelniho rana.....to vse uplne zbytecne........jak ste rekli , kdo stim nejel nepochopi ;)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » čtv čer 23, 2011 00:48

Občas to někdo v koloně za pomalu jedoucím vozidlem nevydrží a zavolá policajty. Ti si na pomalé vozidlo počkají na prvním úseku, kde je možné ho odstavit a tam ho na chvíli zastaví. Nedělají ani prohlídku, prostě ho jen zastaví a jakmile kolona přejede, zase ho pustí.

Jinak, co se týče té jízdy ... Za každým horizontem je třeba čekat cokoliv, za každou zatáčkou, do které nevidím je třeba čekat cokoliv. Může se to zdát jako prkotina, ale je období, kdy je v příkopech vysoká tráva. Taková srna, nebo divoké prase, které se najednou z té trávy objeví, to je krásné překvapení. Ještě se mi to nestalo, ale mám z toho pěkný strach. Dobrý řidič se pozná podle toho, že dokáže předvídat a odhadnout vývoj situace před vozidlem i několik desítek vteřin dopředu a nikoliv podle toho, že dokáže zajet nějakou trasu o vteřinu, či dvě rychleji než ostatní. Ta předvídavá jízda je totiž plynulá, snižuje spotřebu a snižuje riziko nehody.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od DanielCh » čtv čer 23, 2011 06:40

To je zase kapitola sama pro sebe.....Sice nevim kdo to kolem nasich cestu spravuje , ale na nekterych usekach je trva i metr vysoka a je vysoka uz minimalne mesic a jeste stim nikdo nic neudelal a co je horsi tak ta vysoka trava se vyklani do vozovky....Obcas mi pripada jako kdyz jedu v kukurici :D :D

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: Kolona

Příspěvek od defuckto » čtv čer 23, 2011 08:40

K uhýbacímu traktoru - přesně jak napsal krtek, zpátky na silnici by se dostal kdoví kdy, jestli si myslíš, že on má moře času nazbyt, tak si to mysli.. ;-)
Jinak já jednou trefil srnku, v zimě, v noci, v absolutní tmě najednou vyběhla a bylo to. Naštěstí jsem to stihnul ubrzdit(nemohl sem zadupnout) a trefil jí jen rohem, takže to odnes jen blinkr a trochu blatník(na felicii). Změnilo to můj přístup.. ;-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od DanielCh » čtv čer 23, 2011 20:29

Jo , ale jsou ty cesty kolem pole...treba u nas je kolem kazdeho pole vyjeta polni cesta pro traktor...a to tu mam zmapovane kompletne....je fakt malo mist kde opravdu traktor na tu hlavni cestu musi....alespon tady u nas.....Mimojine v noci tady u nas kde je trava takova jaka je nejezdim taky vic jak 50 km/h...nicmene je pozde v noci kde nikde nejni ani noha :)

kralikbiker
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 02, 2010 12:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od kralikbiker » úte čer 28, 2011 21:51

..a to je takovej problém,prostě jet za tím traktorem nějakou tu dobu,než půjde předjet? ...tak prostě dojedu o tu minutu dýl..hrozná tragédie,ach jo:)
Laguna II Grandtour 2002/1.9DCi/88kW/270Nm(+CHIP lehce přes 150koní(113kW/350Nm)6kvalt/EGR OFF/KAT OFF/KN filtr,velkej FMIC,kolem 6l/100km,výbava Expression,dovoz Německo :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » úte čer 28, 2011 23:12

Pro někoho je to nepřekonatelný problém. Kolikrát vidím spoustu takových ... Situace: Dva jízdní pruhy pro každý směr. Křižovatka se semaforem. Křižovatka je jako by v dolině - přijíždí se z mírného svahu dolů - na jedné straně to frčí na neutrál, na druhé stačí lechtat pětku. Křižovatka je v obci - z jedné strany (kde to frčí na neutrál) je to od značky obce cca 100, max. 150 metrů. Z druhé strany je to dál cca 500 metrů. Z té kratší strany frčím na neutrál asi 70km/h a z dálky je krásně vidět na semafor. Blikne červená, automaticky hážu pětku a nechávám brzdit motor. Vždycky se najde minimálně jeden, který je rychlejší než já a musí mě předjet. Ale za ním, v levém pruhu během předjížděcího manévru, je ještě rychlejší, takže on se po předjetí zařadí přede mě. Sníží mou vzdálenost o 4,5 metrů. Najednou si všimne semaforu a začne brzdit. A co musím udělat já? Brzdit. Výsledek: Já na semaforu stojím přímo za ním. O chvíli na to se rozsvěcuje zelená. Přitom stačilo nepředjíždět, předvídat, já jsem mohl o trošku zpomalit a na zelenou by se dalo projet bez jakékoliv divoké reakce rychlostí cca 40km/h ... Celkově by se ušetřily brzdy, palivo a čas během rozjezdu.

Nebo kolikrát jedu po městě, světelná křižovatka. V levém pruhu kolona větší než v pravém. Jedu v pravém, už z větší dálky nechám brzdit motor a najednou vedle mě vrrrrrn :) Musí mě předjet. Ale aha, ono to stojí, takže brzdy co to jde. A já se nakonec v tom pravém pruhu dostanu o auto před něj. Nechápu, čím občas ti lidé myslí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolona

Příspěvek od DanielCh » stř čer 29, 2011 00:18

Pokud ses pod stresem nebo nejakym casovym vypetim tak bys neveril co vsechno muze bejt problem :D

Uživatelský avatar
Movalis
Starting member
Příspěvky: 77
Registrován: stř zář 05, 2007 16:19

Re: Kolona

Příspěvek od Movalis » stř čer 29, 2011 13:49

K úplnému začátku, dva pruhy stejným směrem, dojedu na konec a zip. Oktávka by to zaplatila i z botama, kdyby se do něj opřel.
Renault Megane Grandtour 1,6 16V, 2007

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Kolona

Příspěvek od Maky » stř čer 29, 2011 14:28

No movalis, moc bych neskákal, ten s tou kamerou , když už mluvíš o úplném začátku, tak když si to ještě jednou pustíš, zjistíš, že původně jel taky v té koloně, ale přejel plnou a začal bejt vyčůranej, ten s tou oktávkou udělal to samé, ale bez přestupku ( nepřejel plnou), ale pak si to rozmyslel.... no ale předjel by dejme tomu 20 aut a pak by se zase cpal zpět, to mi přijde nenormální, ano kdyby jel stále v tom levém a pak se chtěl zazipovat, ano, ale toto nebylo fér....Jóó a mimochodem si to pánové pusťe ještě jednou a pozorně počítejte kolik dalších atu vyrazilo bránit levý pruh ten s oktávkou,nebyl sám.....
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » stř čer 29, 2011 14:34

Nezaplatil by. Pokud by se o něj někdo opřel, měl by obrovský problém ten, co se opřel. Škodovkář by se mohl vymluvit na to, že mu auto přestalo jet a levý pruh byl úplně volný, tak to tam chtěl odstavit.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Kolona

Příspěvek od Novotka » stř čer 29, 2011 15:50

Ale auto se odstavuje do prava ne do leva. Vyloženě vyjel za učelem zablokování a kdyby do něj tuk tak by to odprdnul ten v té oktávce.Ten s tou kamerou mu přednost dávat nemusel ,jel rovně ten v té Oktávce se prostě nepodíval do zrcátka a vyjel. Češi se nikdy nenaučí co to znamená ve městě souběžná jízda ani co znamená zip.Maximálně plachtit ke křižovatkám,šetřit benzín a zdržovat provoz. Asi před týdnem v Chrudimi když se jede po okruhu z leva ,tak tam jsou do kopce taky dva pruhy já nikam nespěchal hrál sem si s navigací tak sem jel v tom hlavnim ,vedlejší skoro byl práznej .Ze zadu v druhém pruhu jel Pasat za mnou to spatřil boreček ve Fronteře a blokoval ho asi 100 metrů. Prostřelit mu gumy zmetkoj ,když nezná vyhlášku at neleze na silnici. Neřešim ,že na začátku přejel konec plné čáry,ale kdo to nedělá.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Kolona

Příspěvek od Zefek » stř čer 29, 2011 15:59

Byl by tam dost problém s prokázáním úmyslu někoho zablokovat. Ale na tom videu je to vidět. A taky by se v té koloně našlo dost lidí, kteří by svědčili pro škodovkáře. Tam je jediný problém - neoprávněné užití levého pruhu. Tu plnou čáru kameramana ponechme být. On jel v koloně a ve chvíli kdy začala jednosměrka, vyjel do levého pruhu. Nic, krom té čáry, neporušil. Škodovkář mu tam vjel ... no. Vjel mu tam tak, že musel brzdit, téměř až zastavit - donutil ho změnit rychlost, nebo směr jízdy, podle zákona ho omezil a pak užil neoprávněně levý pruh. Asi jo, dalo by se tam toho najít víc. Ale je problém, že ten kdo stojí, je z toho většinou venku. Učili nás to i v autoškole na náklaďáku: Když se tam nevejdeš, tak zastav. Ten, kdo škrtne, ten to zaplatí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Re: Kolona

Příspěvek od mtv » stř čer 29, 2011 16:54

Co to plácáš člověče? Už se tady vysvětlovalo, že ten co "předjel" kolonu se choval tak jak mu zákon dovoluje. Žádnej vychcánek. Prostě, když je někdo blbej, nebo má času na rozdávání, tak ať si klidně čeká, ale tim, že se zařadil do druhýho pruhu překvapivě pomoh k plynulosti provozu. Jenom si představ, že třeba 200metrů před tím místem, kde předjížděl je semafor a tím, že je tam 250 metrů dlouhá kolona (která by při správnym řazení mohla bejt poloviční) tak na tom semaforu stojej lidi, který chtěj jet jinym směrem a nemůžou, protože je blokujou hlupáci, který nevěděj jak se maj chovat na silnici. A to řazení na konci je taky (což je pro tebe a pro 90% polovodičů jistě překvapením) vyřešeno zákonem....
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Maky
Člen RCČR
Příspěvky: 946
Registrován: sob pro 19, 2009 16:38
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: Kolona

Příspěvek od Maky » stř čer 29, 2011 21:20

No chlape moudra házíš po silnici, ale uhýbáš meritu věci a mydlíš si svou, no vyvracet ti to nebudu, na to si jednou přijdeš sám, až tě někdo při podobné akci vyškolí, ale podíl pravdy máš, pakli by tam bylo kam uhnout jinám než do té kolony na hlavní máš stoprocent pravdu, ale v tomto případě, spousta z vás si vyhodnocuje situaci po svém. Ale to je opravdu na elementární slušnosti, a každej jí máme holt někde jinak posazenou. no a stím zákonem co se oháníš ohledně zipu, tak si schválně spočítej kolik lidí se chová správně tak jak se chovat má ( to znamená dodržovat správný odstup mezi vozidly tak aby se zazipovalo a ani nemusíš ubrat nebo zpomalit, ano každej se druhýmu lepí na kufr jako by ho chtěl vojet), no s těma polovodičema nechám na tobě, papíry mám od 1966, na náklaďák s vlekem od 1970, přezkušování pravidelně,( zkoušky a přeškolování z tolika vyhlášek,1. byla 141 a ještě ústně, potom 80 a začaly testy, ale to jsi možná ještě ani nebyl na světě???, teda bez urážky) jezdil sem s lec čím, a zatím bez nehody ba i s papírama....
RGS dCi 1,9,2005,Skladací obytný přívěs, Babeta210.,domo kros PiČz 150., JAWA 250 1953., YAMAHA RD 80 kapotáž,kotouče, liťáky.,
http://grandscenic.forumn.net

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Re: Kolona

Příspěvek od mtv » čtv čer 30, 2011 17:23

To je právě ono, Jak píšeš kolik lidí umí zip. Tak to raději nebudu zkoušet taky. A budu jako ta ovce... Máš pravdu, že v době od kdy máš papíry jsem na světě nebyl (nemám se proč urážet). ale zase na druhou stranu mám ty samý papíry co ty, taky jsem už jezdil lecčims, ale to si můžem plácat játra někde u piva. Tady šlo o to, jak se zachoval onen "kameraman" a u toho si budu stát za svym, že jednal tak jak mu to zákon (když ne přímo přikazuje (plynulost provozu)) dovoluje. A ňákej stupida se ho snažil vyškolit, přičemž ukázal jakej je dopravní anafabet...
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti