Mít cíl

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Mít cíl

Příspěvek od DDT » čtv říj 13, 2005 18:43

Včera jsem se byl s kamarády projet zeleným autíčkem. Tak říkám jednomu ze svých veteránů, aby tomu můj syn rozuměl. V souvislosti s tím jsem si vzpomněl na jiného mého kamaráda, Milana Horáčka, který napsal následující řádky, které s jeho laskavým svolením přenáším na naše fórum.

Mít Cíl

Cíl…… Mít cíl ….. Je to fajn pocit jet „někam“…. BPPO (bezdůvodné pojíždění po obci) je sice taky někdy uspokojující, ale musí bejt alespoň velká :-).

Kamarád si koupil brzy po revoluci nějaký starší podprůměrný sedmikilo, ale jelikož tehdy se lidi otáčeli po všem co nebylo naše nebo endérácký, tak si připadal jako Bůh… Ve výlohách si kontroloval posez, zpomaloval vedle autobusů, aby měli lidi čas si ho prohlídnout, každá červená ho potěšila - mohl se ledabyle unaveně protahovat a tvářit se, že je mu všechno fuk :) . Brázdil Prahu už dvě hodiny a byl čím dál šťastnější. A tak přijel na Pavlák (jedna z nejznámějších pražských křižovatek). Elegantně zastavil mezi autama, pomohl lehce houpání přední vidlice a koutkem oka sledoval, kolik se dívá lidí… Najednou se ozvalo něco, co vzdáleně přimínalo hrom bouřky. Než stačil cokoliv udělat přistál vedle něj naprosto skvostný a naleštěný Harley Davidson. Jeho majitel byl chlap jak hora a pravý motorkář. Žádná gesta, žádné rozhlížení či protahování. Jen upřímný oči a sympatický úsměv v plnovousu. Kejvnul na kámoše hlavou a klidným milým hlasem pravil: „Máš CÍL???“ Ten úplně zblblej ani pořádně nevěděl na co se ptá, ale po vzoru malých klučinů zatřepal hlavou jako že jo. Vše proběhlo velice rychle, padla zelená a ten skvost odburácel. …………….Nebe ztmavlo…………… Sluníčko přestalo svítit, ramena poklesla a břicho se vyvalilo. Všichni, ale úplně všichni se dívali jen po odjíždějící legendě. Ošklivé kačátko se vydalo stejnou rychlostí jako ostatní auta na svou bezcílnou pouť Prahou a podvědomě si to namířilo k domovu…… Nějak ho to ježdění přestalo bavit….. zítra je taky den….. bolej mě záda….. v TV bude formule…… Manželka peče husu…….. Jel pomalu domů …… (Teda nechtěl bych, aby měl takovou náladu policajt, co mě někdy zastaví třeba za rychlost :-)) …. Přijel na další křižovatku, votrávenej jak neratovická myš a vtom vedle něj zastavila starší třiapůle natřená tabulovkou. Dovedete si představit náladu, co si skočí Bungee? Tak právě v tom okamžiku se po zastavení dole rozletěla nahoru. Obzor se prudce vyjasňoval, sluníčko se rozzářilo. Narovnal se, zatáhnul panděro, lehce se pousmál, kývnul na souseda a polohlasně pravil: „Máš CÍL???“ Kluk na Jawce nemohl odtrhnout oči od motoru, kde bylo číslo 2x větší než v jeho techničáku a zmateně na otázku cosi vykoktal. Padla oranžová……. Motor šel do otáček, spojka na jednom prstu….. teď! Zadní kolo se protočilo a vydalo ječivý zvuk. Vyrazil jak před lavinou, udělal pár myšek mezi autama a ani nezalitoval, že minul odbočku k jeho garáži… Formuli už stejně nestihne…… husa se vohřeje…. Co kdyby zejtra pršelo a záda? No ty přece stejně končej v prd…..

A Vo Tom To Je …………….. :-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Jean ViC
Člen RCČR
Příspěvky: 2075
Registrován: úte úno 22, 2005 19:09

Příspěvek od Jean ViC » čtv říj 13, 2005 19:53

pekny poctenicko :)
CLIO IV GT 120 EDC Grandtour 2016 Obrázek
Prodano: CLIO III 1.2 TCe 74kW 20th Anniversary 3dv. Glacier White 2010 Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 16V 55kW Authentique 2001 5dv. Obrázek
Prodano: CLIO II 1.2 8V 43kW VAN 2000 Obrázek

pass
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: pon črc 05, 2004 17:16
Bydliště: HK

Příspěvek od pass » čtv říj 13, 2005 20:23

:-) Hezky.
**Mazda 626 2.0i GLE**
Skype "passthank"

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » čtv říj 13, 2005 21:07

No nevim, abych se vytahoval na skodovky a spol, z toho uz jsem vyrost... :) Ale neco na tom bude.
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů