Člověk bez mozku...

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
coaxial
Junior member
Příspěvky: 247
Registrován: stř čer 30, 2010 13:56

Člověk bez mozku...

Příspěvek od coaxial » stř pro 22, 2010 10:44

Dnes ráno jedu kolem 4 ráno domů , všude mlha .. není vidět na 3 metry
Za mnou se objeví 2 auta, a jedno z nich začně vesele předjíždět.
Jenže já jsem byl díky bohu pohotovej, a všiml si že né zrovna daleko od nás jede protijedoucí kamion ! Kdybych nezpomalil, tak by mě za žádnou cenu nestihl předjět. Z 80 jsem to zdupnul na 10 , a to tam byla ještě křižovatka do který jsem sjel, to jsem v životě neviděl ! Kamion troubil jak praštěnej a předjíždějící auto se s ním míjelo doslova o milimetry! Dodávka za mnou měla co dělat, aby to vůbec ubrzdila.+

Nechápu DEBILA , co v zimě a v mlze jako prase takle šíleně předjíždí ! Proboha, dyť jen stačilo abych zrovna ladil rádio, nebo cokoliv jinýho a už bych neměl přehled o situaci.

Ježiši lidi, budou vánoce! Jezděte opatrně!
Renault Thalia 1.4 8V 55kW r.v 2005
6l/100km

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » stř pro 22, 2010 15:22

TOhle predjizdeni absolutne nechapu, hodne casto vidam na, sice siroky, ale porad jen dvouproudovy silnici jak frajer zacne predjizdet treba 4 auta a pritom proti nemu jedou dalsi a on doufa ze vsichni uhnout co nejvic ke kraji a on to projede prostredkem. Snad kazdej den tohle vidim, strasny
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » stř pro 22, 2010 15:31

Jednou se mi stalo, že byla taková mírně pravotočivá, docela dlouhá zatáčka a někdo asi dvě, tři auta za mnou se rozhodl předjíždět. Neměl šanci vidět, jestli v protisměru něco jede a já jsem právě viděl, protože jsem měl před sebou větší mezeru a prostě viděl jsem dopředu. Takže jsem viděl i to auto, co on nemohl včas vidět. Přibrzdil jsem, ne nikterak razantně, prostě abych udělal místo a nechal ho zařadit před sebe. Nevztekám se kvůli tomu, stát se může, prostě spěchal, třeba vezl někoho do nemocnice.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » stř pro 22, 2010 15:34

Neviem ci je to danne aj v zakone alebo len nepisane pravidlo. Pokial ta niekto predbieha nemas sa mu uhybat, nemas menit rychlost jazdy. Mas dodrzovat konstantnu rychlost a styl jazdy pri ktorej ta zacal niekto predbiehat.Mylim sa?
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » stř pro 22, 2010 15:43

Nemýlíš se, ale vezmi to z druhého hlediska. Když nepřibrzdíš, nebo neuhneš a on se srazí s protijedoucím. Budeš mu muset pomoct, všude bude plno krve, ty budeš ten, kdo bude v tu chvíli ve stresu a budeš hledat lékárničku a marně si vzpomínat na to, jak ošetřit tepenné krvácení. Hodinu budeš čekat, než přijedou policajti, další hodinu, než si to nafotí a pak ještě než to odklidí. Bude to stát v obou směrech skoro tři hodiny a všichni z toho budou mít nervy.
Není tak lepší prostě bez nervů a v pohodě, přibrzdit, klidně i uhnout v rámci možností a vyřešit tu situaci za něj?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » stř pro 22, 2010 15:51

Ale toto pravidlo plati prave aby sa vyhlo situacii ze predbiehajuci a predbiehany zacnu brzdit sucasne cim sa predbiehajuci nebude mat ako zaradit za predbiehaneho a doplatia na to vsetci. V krajnej situacii by mal predbiehajuci strhnut volant do lava mimo cestu aby zabranil kolizii a ohrozeniu ostatnych, pretoze on zacal nezodpovedny manever.
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » stř pro 22, 2010 16:41

Nezodpovědný manévr začne a potom to zodpovědně veme do strouhy :roll: hahaha

edit: tím neříkám se ta situace nemůže stát , pokud chceš vyváznout bez problému tak přibrzdíš a potom si můžeš zanadávat :wink:
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » stř pro 22, 2010 16:51

Akorát nevím, jestli je tam skutečně to, že nesmíš brzdit, nebo tak. Nesmíš bránit v předjetí, to znamená nezrychlovat, pokud tě někdo předjíždí a výrazně měnit směr jízdy.
A taky myslím, že když někdo začne předjíždět, tak prostě bude chtít předjíždění dokončit za každou cenu. Aspoň je taková zkušenost.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Lesshuhn
Moderátor
Příspěvky: 1058
Registrován: úte pro 30, 2003 23:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Člověk bez mozku...

Příspěvek od Lesshuhn » stř pro 22, 2010 17:03

coaxial píše:Dnes ráno jedu kolem 4 ráno domů , všude mlha .. není vidět na 3 metry
Za mnou se objeví 2 auta, a jedno z nich začně vesele předjíždět.
Jenže já jsem byl díky bohu pohotovej, a všiml si že né zrovna daleko od nás jede protijedoucí kamion ! Kdybych nezpomalil, tak by mě za žádnou cenu nestihl předjět. Z 80 jsem to zdupnul na 10 , a to tam byla ještě křižovatka do který jsem sjel, to jsem v životě neviděl ! Kamion troubil jak praštěnej a předjíždějící auto se s ním míjelo doslova o milimetry! Dodávka za mnou měla co dělat, aby to vůbec ubrzdila.+

Nechápu DEBILA , co v zimě a v mlze jako prase takle šíleně předjíždí ! Proboha, dyť jen stačilo abych zrovna ladil rádio, nebo cokoliv jinýho a už bych neměl přehled o situaci.

Ježiši lidi, budou vánoce! Jezděte opatrně!
S tímhle se bych se zase tak nechlubil, protože jet v mlze s viditelností 3 metry 80, nejseš o nic menší než ten co tě předjel. Kdybys jel podle viditelnosti, předjel tě ten debil o dva km dřív než tam byl ten kamion a bylo všechno v pohodě. Ale zase by nebylo o čem psát. :wink:

Áčko
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: úte črc 08, 2008 19:21
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Člověk bez mozku...

Příspěvek od Áčko » stř pro 22, 2010 17:35

coaxial píše:Dnes ráno jedu kolem 4 ráno domů , všude mlha .. není vidět na 3 metry
Za mnou se objeví 2 auta, a jedno z nich začně vesele předjíždět.
Jenže já jsem byl díky bohu pohotovej, a všiml si že né zrovna daleko od nás jede protijedoucí kamion ! Kdybych nezpomalil, tak by mě za žádnou cenu nestihl předjět. Z 80 jsem to zdupnul na 10 , a to tam byla ještě křižovatka do který jsem sjel, to jsem v životě neviděl ! Kamion troubil jak praštěnej a předjíždějící auto se s ním míjelo doslova o milimetry! Dodávka za mnou měla co dělat, aby to vůbec ubrzdila.+

Nechápu DEBILA , co v zimě a v mlze jako prase takle šíleně předjíždí ! Proboha, dyť jen stačilo abych zrovna ladil rádio, nebo cokoliv jinýho a už bych neměl přehled o situaci.

Ježiši lidi, budou vánoce! Jezděte opatrně!
To nebyl Debil,on to měl určitě přesně spočítané ! Určitě chtěl spáchat sebevraždu a ty si mu to překazil ! Teď to bude muset někde znovu opakovat :roll:

Uživatelský avatar
coaxial
Junior member
Příspěvky: 247
Registrován: stř čer 30, 2010 13:56

Re: Člověk bez mozku...

Příspěvek od coaxial » stř pro 22, 2010 22:39

Lesshuhn píše:
coaxial píše:Dnes ráno jedu kolem 4 ráno domů , všude mlha .. není vidět na 3 metry
Za mnou se objeví 2 auta, a jedno z nich začně vesele předjíždět.
Jenže já jsem byl díky bohu pohotovej, a všiml si že né zrovna daleko od nás jede protijedoucí kamion ! Kdybych nezpomalil, tak by mě za žádnou cenu nestihl předjět. Z 80 jsem to zdupnul na 10 , a to tam byla ještě křižovatka do který jsem sjel, to jsem v životě neviděl ! Kamion troubil jak praštěnej a předjíždějící auto se s ním míjelo doslova o milimetry! Dodávka za mnou měla co dělat, aby to vůbec ubrzdila.+

Nechápu DEBILA , co v zimě a v mlze jako prase takle šíleně předjíždí ! Proboha, dyť jen stačilo abych zrovna ladil rádio, nebo cokoliv jinýho a už bych neměl přehled o situaci.

Ježiši lidi, budou vánoce! Jezděte opatrně!
S tímhle se bych se zase tak nechlubil, protože jet v mlze s viditelností 3 metry 80, nejseš o nic menší než ten co tě předjel. Kdybys jel podle viditelnosti, předjel tě ten debil o dva km dřív než tam byl ten kamion a bylo všechno v pohodě. Ale zase by nebylo o čem psát. :wink:
Já jel takovou rychlostí, jakou jsem uhnal za vhodné. Auta před sebou se zaplýma mlhovkama jsem viděl, jeli ještě rychleji než já. Ale kamion se prostě vynořil zníčeho nic
Renault Thalia 1.4 8V 55kW r.v 2005
6l/100km

Uživatelský avatar
Lesshuhn
Moderátor
Příspěvky: 1058
Registrován: úte pro 30, 2003 23:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Člověk bez mozku...

Příspěvek od Lesshuhn » stř pro 22, 2010 22:55

coaxial píše:
Já jel takovou rychlostí, jakou jsem uhnal za vhodné.
K tomu já nemám co dodat.

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squixx » čtv pro 23, 2010 07:19

Mě teďka taky pěkně naštval jeden tuner s felinou, když se na mě lepil..furt byl cca 20-30cm za mojim kufrem stim jeho krapem, mezi vesnicema jsem mu klidnou jizdou ujel a ve vesnici me vzdycky dojel, protoze 50tka je pro nej asi sproste slovo..a jak sme se blizili ke konci vesnice ( podotykam, ze je tam esicko a na krajnicich stromy, takze tam neni do posledni chvile videt ) a ten pitomecek skodovackej podradil a neskutecnym revem me zacal predjizdet..samosebou ze se za zatacky vyritila Fabia, ktera taky jela jako prase a tuner ve felicii mel co delat, aby me stacil predjet a zaradit se do mojeho pruhu..rekl bych, ze je delilo cca 50cm..no proste Skodovaci se nezaprou..krom toho v tu chvili mel spotrebu snad 28L/100 :-D...

No nic,tohle se mi ale bohuzel stava pomerne cesto,protoze jsou tam tahle rovinky a vydlacti tuneri s 30konama si tam hrajou na zavody..nekdy to natocim, bude sranda :)
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

Mishak
Starting member
Příspěvky: 29
Registrován: pon zář 13, 2010 08:16
Bydliště: Olomoucky

Příspěvek od Mishak » čtv pro 23, 2010 08:59

Svata pravda, skodovkari a hrdinove s VW jsou kapitola sama pro sebe. Tech pribehu je cela kupa. Jednou za cas, kdyz je misto a nikde nikdo, tak je malinko vylecim z toho ze ta jejich plechovka neni zas az tak v kondyci jak si mysli:o), Ale vesmes jen zasnu co na tech cestach vytvari za hodnoty.
XM, 00, 3.0, C5, 04, 3.0, VelSatis 03, 3.0

LiborS
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv lis 25, 2010 08:21

Re: Člověk bez mozku...

Příspěvek od LiborS » pát led 14, 2011 22:48

coaxial píše: Já jel takovou rychlostí, jakou jsem uhnal za vhodné. Auta před sebou se zaplýma mlhovkama jsem viděl, jeli ještě rychleji než já. Ale kamion se prostě vynořil zníčeho nic
Nejde o to že jsou vidět ti co svítí, ale zaručeně neuvidíš to co nesvítí - chodec na krajnici, nezodpovědný cyklista bez osvětlení, srnka v příkopu chystající se skočit na silnici, větev spadlá půl metru do pruhu, odstavené auto bez trojúhelníku, atd.

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů