dnešní příhoda

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladik164
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon bře 22, 2010 08:42
Bydliště: Velké Meziříčí

dnešní příhoda

Příspěvek od ladik164 » stř pro 01, 2010 22:46

Zdravím laguňáci. chci se s vámi podělit o můj dnešní zážitek
Odcházím v 5 odpoledne z práce, odmetám 15cm čerstvého sněhu ze své lagunky, nastartuju a v klidu si to fičím směrem domů. Ale po dvoustech metrech mně začně nějak vynechávat motor, točí jen do 2 tisíc, pak zdechne. nastartuju, vydrží tak 15s a pak zase zdechne. si tam říkám, hmmmm venku -8 že by zamrzlá nafta? to snad ne když o den dřív bylo -11. tak chvíli na parkovišti bádám co s tím. pak mě napadlo se podívat na naftovou pumpičku v motoru, no byla totálně scvrklá. to mě na klidu moc nedodalo a přiblížilo se zamrzlý naftě. chudák přítelkyně na mě čekala na autobusové zastávce, zmrzlá na kost a nic netušíc. po tom co jsem jí řekl že nepřijedu tak se div nezhroutila. zavolal jsem 6ti lidem kdo by mi ji mohl odvez a až na poslední pokus se to povedlo. jeden ze strýčků se objetoval a zajel pro ni. ale co já dál? kdo odtáhne mou dvoutunovou krásku patnáctimetrovým sněhem 15km do kopce? jedině traktor pomyslím si. v tom jako jiskra naděje mi prolítne hlavou myšlenka, že můj kolega v práci má octavii 4x4. super přijel, zapřáhnul a fičíme si to jak po suchým afsaltu. oči jsem měl jak baterky, že ty dvě tuny tu jeho škodovku ani trochu nezaskočili. odtáhnul mě na nedalekou hasičskou stanici kde za pomocí skoro celé směny jsem začal auto rozebírat a hledat problém. po rozborce palivové nádržky a výměny filtru jsem usoudil, že tam problém není. zkoušel jsem pumpičkou znovu nasát nějakou naftu ale marně. tak jsem se šel podívat na čerpadlo v nádrži. samozřejmě čerpadlo pamatovalo ještě ruce šikovných francouzských mužů v montérkách z výrobní linky. Ani kdybych se XXXXXX, tak jsem matku nemohl povolit. tak jsem zavolal toho nejstatnějšího hasiče a po chvilce boje matku povolil, čerpadlo je venku, obě trisky neprůchodné, tak jsme je profoukli vysokotlakým vzduchem. na dně čerpadla bylo snad 2dcl nějaké divné mazlavé emulze, která mně to celý zaneřádila. vyčistili jsme a namontovali zpět. celej natěšenej vše složím a zkusím nastartovat, ale co čert nechtěl, auto ani neotočilo motorem. proklel jsem všechny lidi co nemám rád a hledal další příčinu... už jsem to chtěl vzdát když jeden z hasičů prohlásil jestli třeba není vytřískaná baterka když se furt zkoušelo startovat. no jasně, baterka na XXXXXX... tak jsme hodili auto na nabíječku. nejhoší půlhodina čekání v životě... tak jsme ještě odvzdušnili potrubí a vymetli tak 50l vody ze sněhu, kterej tam rozmrznul. no auto po chvíli nabíjení naskočilo, co si budeme povídat, spadl mně kamen ze srdce :) v půl 10 večer jsem se konečně dostal dom a tím bych chtěl poděkovat:

- mýmu kolegovi, kterej mně svou super octavií odtáhnul
- strýčkovi, kterej zachránil mou přítelkyni před umrznutím
- kamarádům hasičům, kteří mně umožnili a pomohli dát auto v teple do pořádku
- a svýmu taťkovi kterej o mě měl největší strach, každou chvíli volal a pak za mnou tou chumelenicí ještě přijel

díky moc
Laďa, informatik, 22let
Renaul Laguna Grandtour 1.9dCi 88kW Privilege, r.v.2002 200000Km

honzusa
Starting member
Příspěvky: 40
Registrován: pát lis 14, 2008 20:17

Příspěvek od honzusa » stř pro 01, 2010 23:34

pěkný příběh....jen co je pravda :)

Uživatelský avatar
Squixx
Advanced member
Příspěvky: 339
Registrován: stř zář 03, 2008 22:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Squixx » čtv pro 02, 2010 07:05

Ty jo..tak tohle potkat clovek kdyz nekam zrovna jede a ne sam musi byt radost...stesti,zes to opravil a vedel co stim.
Me se jednou stalo neco podobnyho,ale byla to ciste baterka..normalne prijdu do auta,vse v pohode,sednu,zastrcim kartu,vse najede,radio zacne hrat, zmacknu tlacitko a konec..auto zhasne a hned se zase zapne elektrika,ale uz to na nic nereaguje a jenom to blika, z auta se ozyva jenom cvakani,nejde zamcit nic...jeste se mi to nestalo,takze jsem nevedel, ze tohle auto dela,kdyz mu dojde stava v baterce,tak jsem cely vyplaseny ze odesla karta nebo ctecka volal tatovi a mechanikovi znamemu, ktery me ubezpecil, ze tohle je opravdu jenom baterka :)

Tak kdyby se vam tohle nekdy stalo poprve jako me, tak si nachystejte 2tis a hura pro novou baterku :)
Laguna II 2.2dCi, r.v. 2002 Dynamique, 17' kola
Obrázek
http://s7.bitefight.cz/user/bite/136805 - prosim kliknete, neni to reklama

bosman
Junior member
Příspěvky: 182
Registrován: stř zář 24, 2008 20:35

Příspěvek od bosman » čtv pro 02, 2010 12:03

No jo člověče, když se daří tak se daří co. Já jsem třeba předevčírem, zapadl v té vánici s mojí Lagy I u nás na dvoře. Tam samozřejmě sypač nejezdí. Tak jsem si šel pro svoje "držákové" auto...felicia pick-up 1.9D že si to prohrnu, s nokianama to vyjede všechno. Zapřáhl jsem si udělátko na odhrnování sněhu a jedu, pěkně dokola a ejhle auto chcíplo, cítím naftu koumám a jak to auto delší dobu stálo, myši nebo co za zmetka mi rozkousalo palivovou hadičku, takže nafta všude kolem, jen ne v nádrži. No a co víc, auto chcíplo přímo ve vjezdu, kam jezdí i sousedi. Tak teď zapadlý pickup, renault...no ještě že laguna se vydrápala a nakonec odtáhla i pickupa....Sranda do večera, ale hlavně že jsem měl pěkně čajíček s rumem :)

Uživatelský avatar
ladik164
Junior member
Příspěvky: 136
Registrován: pon bře 22, 2010 08:42
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od ladik164 » čtv pro 02, 2010 15:13

tak to jsem rád, že nejsem sám s takovou vtipnou příhodou :)
Renaul Laguna Grandtour 1.9dCi 88kW Privilege, r.v.2002 200000Km

Uživatelský avatar
mtv
Experienced member
Příspěvky: 671
Registrován: ned zář 06, 2009 20:14
Bydliště: Teplice

Příspěvek od mtv » čtv pro 02, 2010 15:53

Tak když už jsme u těch "veselejch" příhod, tak mně se minulou zimu v prakticky stejnym počasí poštěstilo toto: Odešla mi škrtící klapka, tak jsem auto odstavil před barákem a začal shánět. Po měsíci sehnal (na novou jsem neměl). Když už jsem se konečně dohod s kamarádem, servisákem, tak začaly padat ho..a s hákama a já s otáčkami kolísajícími mezi 1500-3500 (upozorňuju, že samovolně) jsem se vydal na cestu cca7km. Při výjezdu od místa stání jsem přejel zmrazek (stál jsem na tom místě víc jak měsíc, takže jsem byl hezky zahrnutej) něco křuplo. Zmrzlej a v zamlženym autu ale hlavně rád, že jedu jsem tomu nepřikládal žádný význam.Myslel jsem si, že jsem urval zástěrku, v tu chvíli mi nějak nedošlo, že žádý zástěrky nemam. Cestou pořád nějakej divnej pazvuk z PP kola "no asi ta zástěrka, zřejmě neni urvaná uplně" po cca3km písk a řízení táhne doprava. Zastavil jsem a PP kolo v titiriti."No to mi ještě scházelo". Páč jsem měl LPG místo rezervy, tak jsem měl jen sprej. No nebudu tio natahovat sprej nepomoh. Letní kola jsem měl v garáži na Cínovci a stál jsem v Dubí. Telefonát a přemlouvání bráchy. Všechno klaplo a za hodinu už jsem měl kolo přehozený. O hodinu později bysme tam už nevyjeli.po 200metrech pořád divnej zvuk a to už jsem věděl, že zástěrku nemam :) tak jsem zastavil na zastávce a šmátral až našmátral prasklou pružinu :( Telofonát servisákovi, ten po další hodině přijel ,pružinu stáhnul a já vyrazil na podobnym povrchu jako je dneska se stáhlou pružinou, kolísavejma otáčkama, na PP kole 225 letní gumu a pos...ej až za ušima do Košťan. Nakonec všechno dobře dopadlo. Cesta Teplice Košťany trvala cca 4,5 hodiny, ale zase mám co vyprávět :)
Škoda 100L rv 1973,Škoda 120 užovka rv 1983, Škoda 105L rv 1987, Škoda favorit rv 1994, , Daewoo espero 1,6 16v 66kw rv 1997 (těžkej krok mimo), RENAULT 19 1,7 54kw rv 1994, Kia sephia 1,6 59kw rv 1994, dlouhodobě půjčený Opel meriva 1,6 údajně 74kw rv2004(strašný auto). RENAULT LAGUNA GRANDTOUR 1,8 16v 88kw LPG rv 2002.Lagunka už je ve světě a nyní jezdim Škoda fabia I combi 1,9TDi 74Kw 2001 a naprostá spokojenost...

safy
Experienced member
Příspěvky: 534
Registrován: čtv kvě 15, 2008 18:45

Příspěvek od safy » čtv pro 02, 2010 16:57

ladik 164 - 2 tuny má Laguna?Zřejmě nějaký dobrý oddíl,jen trochu ukecaný.
Renault Safrane 2.5 20V Renault Megane 1.6e Renault 9 TC Renault 8 1130 Renault 8 1132 Renault 16 TL,TS,TX Peugeot 205 GRD Peugeot 504 TI Barkas B 1000 Opel Astra 1.4 Fiat Uno 55 Fiat Regata 1.9ds Ford Sierra 2.0 Ford Taunus Coupé 1.6 Alfa Romeo 1750 Berlina Wartburg 311 Wartburg 353 Škoda Favorit

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:33
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JOE_Cik » čtv pro 02, 2010 18:28

já mám taky jednu ze včerejška.... :-D
včera rano sem si musel přivstat protože sem byl na 6,15 objednanej k zubaři.....přijdu k autu odmetu predni okno a boční, na zrcátka sem ani nepomyslel protože doktora mam asi kilometr od baraku a do prace dalsi 3, prijedu k zubari, ten nic nenasel zaplatil sem 30kc a jedu do prace....v pul 8 mi vola mlada ze ji nejde nastartovat (vw polo 1,0 33kw), rikam si pecka zase nejakej problem s koncernem, sednu do clia frcim k nam za barak, zkusim nastartovat a jenom to škytalo a nic vic, rikam at sedne ke me, privezu se do prace ona si sedla za volant a hned zacla nadavat ze to neni odhrabany a ze za tech 20 km se nekde rozbije.....tak sem to jeste honem skraal, sefik na me nastvanej ze sem odbehl z porady....mno nic....uspesne odjela a ja sem trnul pul hodiny nez mi prisla smska ze dojela dobre a ze ji ani autu se nic nestalo..... :-D cely dopoledne sem premyslel co s tim nemeckym harapákem muze byt, prekecal sem kolegu aby mi to pomohl odtahnout k nam na dilnu pod horkovzdusnej fukar, takze sme to tahli na snehu a lede cca ty 3 km ke me do prace.....po prvnim brzdeni sem uz nemel podtlak a brzdil sem i ocima.... :-D auto sem dal na dilnu otevrel kapotu sundal rozdelovac a palec vycistil jej a volam mlady kdy a kde tankovala, odpoevdela ze nekde v nejakejch kotěhůlkách, tak sem usoudil že pajcovanej benzín vodou kera se dostala do palivovyho systemu......20minut na dilne a auto normalne naskočilo.... :-D koupil sem ejslti nejaky aditivum pro benzin, dotankoval do plnej na omv 100oktanovej benzin a neska v minu 13ti stupnich auto normlane naskocilo....zaplat panbu.... :-D :-D :-D
Renault Clio 1,2 i ... rv 97 - prodáno
Renault Clio 1,8 16V .... letadlo :D - prodáno a zbořeno
Renault Clio 1,2 i 16V ....rv 07 - prodáno
Renault Megane Combi 1,6 16V ...rv01 - prodáno a už nikdy více:-D
Renault Clio 1,2 16V ...rv 12 - voňaFFka :-D
Renault Clio SPORT 172 PH2 ...rv02 - letadlo :-D
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi s čipem kámo - familywagen :-D
služebáček - Logan DCI, A8 4,2 TDI Quattro :-D

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Příspěvek od Dan Black » čtv pro 02, 2010 21:51

@ ladik164
Tak naprosto stejnej problém měl kolega s Thalií (taky nafťáček)...jede a najednou to zdechlo. Natočit nešla, odtah na servis, tam zjistili jakýsi humus na dně nádrže a v čerpadle-kompletní vyčištění ho stálo 3kKč. :roll:
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » pát pro 03, 2010 18:45

Tak dnešní příběh. Ráno sedneme do feldy a razíme do práce na budíku venkovní teploty ukazuje -19 dojíždíme na první pumpu a tankujeme , dáme kafe a vyrážíme znovu směr Louny . Po pár metrech škyt a felda stála :twisted: půlhodinové trápení s hlavou pod haupnou nic neřeší,baterka už sotva točila a tak voláme někoho kdo nás odtáhne . Po zhruba hodinovém čekání přijíždí záchrana , zapřáhnu lano sedám za volant tažného auta a rozjíždím se řadím dvojku a najednou cejtím jemné škubnutí jak švagr pustil spojku ve feldě a najednou troubení pomalu zastavím vylezu ven a ta mrcha vrčela :twisted: :twisted: :twisted: kdybych uměl kopat levou nohou a pravou neměl bolavou prokopnul bych vzteky světlo :lol:
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pát pro 03, 2010 19:04

Něco podobného se mi stalo s R21, jako by ta mrcha věděla, že už s ní dál nepočítáme. Jedu, ještě vesele předjíždím pár aut a najednou to přestalo tahat. Zastavím pomalu u krajnice ještě dost daleko před zatáčkou, zkouším startovat a nic. Přemýšlím, co s tím. Najednou spásný nápad, zkusit poklepat do čerpadla. Zavrčelo a auto chytlo. Co teď, zpátky domů tři kiláky, nebo s tím jet dalších deset a pak se motat ve městě. Nakonec otáčím, ujedu 200 metrů a zase přestala táhnout. Zkouším startovat, ale nic. Zastavuju, klepu do čerpadla, nic. Necelý kilometr odtud byl statek, je to mírně z kopce, tak se opřu do sloupku a tlačím. Nechávám to tam a domů jdu pěšky. Odpoledne jsme to dotáhli domů. Nakonec to bylo vadným relátkem zapalování a čerpadla. Stalo se to rok a půl zpátky asi, v létě naštěstí.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
faldicek
Senior member
Příspěvky: 1843
Registrován: pon srp 23, 2010 22:29
Bydliště: Chomutov

Re: dnešní příhoda

Příspěvek od faldicek » pon led 03, 2011 18:51

Tak já se také pochlubím svou dnešní příhodou. Stalo se to u této křižovatky. Jel jsem od Svahové k Hotelu Lesná, u této křižovatky bylo mraky sněhu a ve směru od malého Háje se ke křižovatce blížila fréza. Odbočil jsem k hotelu, dojel až k němu, udělal pár fotek a jel zpět. Už byla skoro tma, když jsem se blížil zpět k Rudolické křižovatce, všiml jsem si že fréza už je tak tři metry od křižovatky. Chtěl jsem jet zpět odkud jsem přijel, tedy na Svahovou. Jel jsem tedy ke křižovatce a přes rozvířený sníh od frézy jsem si nevšiml, že cesta po které jsem přijel, už jaksi není, když jsem to zjistil už se nedalo nic dělat, hupsnul jsem tam jak do peřinky, když jsem otevřel dveře, sníh tam byl až po prahy, takže nebylo cesty tam ani zpět. Takže jsem šel s prosíkem za obsluhou frézy, sice brblal, ale pomohl, prohrabal se ke mě, ale jelikož mám Lagunku krátce, nemohl jsem v tu chvíli najít místo kam se vpředu šroubuje oko, vzadu jsem to našel bez problémů. Tak se tedy s frézou prohrabal kolem mého auta, přivázal jsem lano a nechal se potupně vysvobodit ze sněhového zajetí... No sněhu co tam je už dlouho nepamatuju...

tomassseekk
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pát zář 24, 2010 12:04

Re: dnešní příhoda

Příspěvek od tomassseekk » pát led 07, 2011 10:32

zajímavý příběh :-)
Mám motorku, na kterou si velmi často kupuji moto pneu, na svůj automobil většinou kupuji příslušenství přes tuning shop, kde mají zajímavé věcičky.

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: dnešní příhoda

Příspěvek od Zefek » sob črc 16, 2011 23:19

Spravuju si teď pionýra, už pár let stál v garáži, takže kontroluju brzdy, aby to brzdilo, tachometr nějak haproval, komplet elektrika a takové kraviny. Dneska jsem k večeru přemýšlel, co budu dělat, tak si říkám, že to projedu nějakou polňačkou (má to technickou i pojistku) cca 10 kiláků. Jedu a najednou to má takový divný zvuk, hlubší. Zastavuju, poslouchám, že by prdlo těsnění výfuku? Něco se mi nelíbilo a pak jsem na to přišel. Upadla mi celá zadní část výfuku :D Bylo to asi 5 kiláků od domova a co teď s tím někde v polích. Rostlo tam obilí, tak jsem urval dva klasy, že to přivážu, ale tlak to vždycky vytlačil zpátky. Tak jsem se rozhodl, že to kašlu, vzal jsem výfuk do ruky, nasadil helmu a jel zpátky. Před vesnicí jsem to zhasl, přivázal výfuk a tlačil :D
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů