Ženská a technika - aneb hlavně klídek...

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Turnovak
Junior member
Příspěvky: 129
Registrován: pon srp 10, 2009 21:31
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Ženská a technika - aneb hlavně klídek...

Příspěvek od Turnovak » pon zář 06, 2010 06:37

Podělím se s vámi o svoji páteční příhodu, protože to se jen tak nevymyslí...

Hlavně klídek...
Volá mi manželka, že zapomněla rozsvícená světla na parkovišti a auto teď nejde nastartovat. „A proč jsi je vůbec rozsvěcela? Vždyť víš, že se zapínají a vypínají samy!“ „Nó, jela jsem a auta proti na mně blikala, tak jsem je radši zapla, byli tam policajti.“ „No jasně, blikali že tam stojí policie, ne že bys nesvítila.“ No nic, beru náhradní baterku, startovací kabely a jedu to rozchodit. Na místě všechno zapojím a velím „Nastartuj!“ Motor hned naskočí, sice nejdřív nějak hodně do obrátek, ale pak pěkně na volnoběh, a v tom chcíp! „Tys to vypla???“ - „Nó, dyť maminka ještě nesedí v autě.“ Fajn, takže znovu, tentokrát s upozorněním, že motor se musí nechat nastartovaný, když je vybitá baterie... Starujeme, motor nejdřív škytá, ale pak už s ním jenom startér točí a dál ani ťuk. Najednou si uvědomím, že z hluboka hučí sání. „Ty snad startuješ s plynem na podlaze?“ ptám se zoufale. „Nó, aby to chytlo...“ „Bezva, ale to ti museli říkat už před 15 lety v autoškole, že se nestartuje pod plynem!“ Náhradní baterka je už vycuclá, svíčky uchlastaný, musím tedy přistavit svoje auto. Místa vedle moc není, ale podařilo se mi tam naštěstí nakonec nasoukat. Nechávám druhé auto nastartované, propojím batrie a znovu: „Startuj!“ Dost dlouho to trvá, než začne motor zapalovat, ale nakonec si dá říct a naskočí. Paráda, balím kabely, zavírám kapoty, jenom ten motor se mi zdá nějak hlučnější? Ale to Agila dělává. Vycouval jsem, ještě se pro jistotu vracím k manželce, ale ucítím divný smrad, něco se tu pálí, když v tom se mně zeptá: „Už mě bólí ruka, můžu už pustit ten klíček?“ Taky mně zabolelo, ale u srdce:„Proboha, ty to držíš pořád pod startérem???“ No bezva, tak už je i ten startér chudák, a v duchu počítám, kolik nás to upozornění na policajty asi stálo.
Espace IV 2,2dCi 12/2003 Initiale, panorama, carminat.

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » pon zář 06, 2010 08:05

:-) hlavně klid :-).....
Grand Scénic Expression; 7m; 1,5 Dci; béžová poivre

martinnot
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 06, 2010 09:12

Příspěvek od martinnot » pon zář 06, 2010 09:18

:-D
Vlastním Renault Laguna, někdy potřebuju půjčit před výplatou a [color=red:6e94322de5]Komercni inzerce bez predchoziho souhlasu klubu neni povolena [/color]mi pomůže, na RENAULT nedám dopustit !!

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od pivi » pon zář 06, 2010 10:51

:lol: Ja se pokakam.. :lol: Ja tohle taky znam. :roll:
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Příspěvek od Dawes » pon zář 06, 2010 13:25

:roll: pak že peklo neexistuje a chlapi jsou jen jednoduchá průhledná forma nemyslícího organismu, která by bez bab ani příborem jíst neuměla :roll:
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

MDaniel
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv lis 06, 2008 11:20

Příspěvek od MDaniel » pon zář 06, 2010 13:50

Úplně to vidím, jako bych to absolvoval s tou mojí :D Chce to hlavně klid. :D
Renault Laguna I 1.9dCi/79kW, r.v. 2000

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon zář 06, 2010 13:55

Stát se to mi, tak už po tom druhém startování sedí vzadu a začal bych počítat, kolik by stála případná oprava. Jinak tohle asi opravdu nevymyslíš.
Ale jednou se mi taky povedlo, nechápu jak se to mohlo stát. Čekal jsem v autě na tátu a on předělával rádio, aby ho nemusel vypínat, tak dal napájení po zapnutí zapalování. Dost blbě se v autě čeká bez rádia, tak jsem zapl zapalování a rádio. Jak jsem si tak seděl u řidiče, tak se mi povedlo sešlápnout plyn. Taky to pak nechtělo naskočit, až na roztah. Táta tvrdí, že to bylo přechlastané.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Příspěvek od Dan Black » pon zář 06, 2010 21:45

Moje drahá si od prvních řidičských pokusů pamatuje můj řev když při startování podržela klíček a já už počítal vylámaný zuby na setrvačníku... :D
Velmi rychle pochopila pravidlo "otočit a pustit..." 8)
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
kšanda
Člen RCČR
Příspěvky: 2744
Registrován: úte úno 08, 2005 22:09
Bydliště: Praha - Zahradní Město -> Orlické Záhoří
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kšanda » pon zář 06, 2010 21:58

kluci vy jste ale netolerantní:-)))
Prej jen francouzi dělaj auta pro lidi. Ale co my prasata?
exRENAULT 21 nyní MITSUBISHI PAJERO r.v. 98 2,5 Td
co nejde silou, jde silou eště větší proto 4x4

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon zář 06, 2010 22:23

Dan Black píše:Moje drahá si od prvních řidičských pokusů pamatuje můj řev když při startování podržela klíček a já už počítal vylámaný zuby na setrvačníku... :D
Velmi rychle pochopila pravidlo "otočit a pustit..." 8)
To jsem si zažil taky. Když jsem měl čerstvé papíry, tak táta řekl, že pojedem jen chlapi na dovolenou a že budu řídit. Byl jsem celý natěšený, ale pak, co jsme ujeli pár desítek kilometrů, se začal rozčilovat, proč jezdím tak blbě a že to mám raději někam postavit. Dost mi jel po nervech. Vydržet to, to byl mazec. Ale v podstatě i dneska mi furt mluví do řízení.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » pon zář 06, 2010 22:58

Zefek píše:
Dan Black píše:Moje drahá si od prvních řidičských pokusů pamatuje můj řev když při startování podržela klíček a já už počítal vylámaný zuby na setrvačníku... :D
Velmi rychle pochopila pravidlo "otočit a pustit..." 8)
To jsem si zažil taky. Když jsem měl čerstvé papíry, tak táta řekl, že pojedem jen chlapi na dovolenou a že budu řídit. Byl jsem celý natěšený, ale pak, co jsme ujeli pár desítek kilometrů, se začal rozčilovat, proč jezdím tak blbě a že to mám raději někam postavit. Dost mi jel po nervech. Vydržet to, to byl mazec. Ale v podstatě i dneska mi furt mluví do řízení.
To znám...ale teď, co si dojede max do Litomyšle a víc už má strach, mám klid a nemluví mi do toho :D Ale začátky jsem s ním měl taky krušný... Když mi vmetl : " To necejtíš, jak se ten motor dusí" ? A já, už notně naštván,odvětil: "Ne, mám už tejden rýmu" ..... No veselé to bylo 8)
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 100KUC » pon zář 06, 2010 23:09

Minulý týden mi volal jeden můj kamarád - jeho matka má Felicii a že mu prý volala, že jí nejde řadit, že to vydává divný zvuky a jde tam jen trojka, prý by potřeboval auto pomoct dotáhnout do servisu.
Druhý den večer jsem měl čas, tak jsme pro ni vyrazili - nejdřív pro klíče do Modřan, pak na Budějovickou, kde auto nechala.
Přijedem na místo, najdeme auto, vystupuji, zapaluji si cigaretu a říkám ať to kamarád zkusí nastartovat, jestli s tím půjde jet (představa jet přes 3/4 Prahy na laně mě zrovna nelákala). Nastartoval, zkoušel řadit, a že to prý fakt nejde, jak tam kroutil tím fofrklackem slyšel jsem takové cinkavé zvuky, říkám si - to už jsem někdy slyšel.

"Hele nemá tam náhodou Defend Lock?"
"Jo má"
"Hmmm, tak ho zkus odemknout!" :lol:

no jasně... zamkla ho někde na neutrálu nebo kde a proto nešlo řadit.

Takže jsem do toho sednul, ovezli jsme to zas zpět k ní domů - jen z toho byla zbytečná hodina a půl ježdění po Praze.

Je mi dodnes záhanou, jak na tu Budějovickou z Modřan na trojku dojela :lol:

Trochu jiná kapitola je ovšem svezení s Felicií (pravda ne v moc dobrém stavu - ale nejto má asi 90tis km) po několikaleté odmlce, nebo jsem už tak zhejčkanej? :roll:
<> Renault Mégane R.S. 265 Cup 2015
ex. Clio 1.4e RT '91; Mégane Break 1.4 16V RXE '99; Renault 8 '64, 40k; Clio 1.4 16V '03; Renault 5 GT. '88 (project F16), 136k; Renault Laguna 2.0T Dynamique '05, 170k; Renault Mégane GrandTour 1,6 16V Privilége '05, 110k "Gauč"

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon zář 06, 2010 23:10

U mě to bylo trošku naopak, protože v autoškole jsem jezdil s Favoritem a doma byla R21. Takže to bylo: "Proč ten motor tak točíš?" "Abych měl výkon, ne!" "To auto pojede i od 1500 a bude tam dostatek výkonu". Takže jsem se učil po městě místo na obvyklou trojku na čtyřku a motor jen lechtat. A dneska je to se spotřebou to samé. "Nežeň to tak do toho kopce, víš kolik to žere?" Tak tomu ještě schválně přišlápnu :) "Proč to děláš?" :lol:
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Davidak79
Moderátor
Příspěvky: 9464
Registrován: čtv črc 26, 2007 19:03
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Davidak79 » úte zář 07, 2010 17:22

Taky napíšu příběh s ženskou :D Jednoho zimního dne mi říká máma že nemůže nastartovat škodovku ( když nad tím přemýšlím je to docela dávno :D ) No nic jdu jí rozstrkat ale jak byla zima a sníh bylo docela problém auto rozstrkat. Říkám až se to rozjede pusť spojku a tak strkám nohy kloužou auto stojí, no skoro se rozjelo a ona pustila spojku :evil: volám až se to rozjede víc tak jí pusť . Strkám běžím síly dochází a ona nic pořád drží spojku, řvu tééď a tak jí pustila ale byla zrovna ledová plotna a auto klouzalo smykem . Posbírám poslední zbytek sil a znovu se rozbíhám běžím běžím na pokraji padnutí za zadek auta a řvu tééď . Máti pustí spojku a slyším jen vrrrrrrrr a auto po pár metrech stálo. Znáte ten pocit když běžíte v mrazu a nemůžete popadnout dech :D doplazím se k autu opřu se o zadek chci popadnout dech a mrknu směrem na kontrolky a zkuste uhodnout co jsem tam viděl ? jako by se to stalo včera :D máti měla celou dobu vypnutý klíček :D
Peugeot 508 GT SW 2,2HDI 2014 FULL
204PS@450Nm >>>odbrzděných 230PS@524Nm



EX:Škoda 105 ,120,125,Felicia , Peugeot 205, Laguna I 1.8 8v RT , Laguna II 2,0T Initiale 120kw 270nm >>> 143kw 340nm , VW Caddy 2.0TDI 2019

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » úte zář 07, 2010 22:31

Hm....klíček.....teď na sebe něco prásknu: před několika desetiletíma když mi bylo 18 a měl jsem konečně papíry na motorku mi otec koupil třipade jawu sport. Jednou když nešla nakopnout (přechlastaná) jsme ji s kámošem zkoušeli roztlačit.....já za řídítka on vzadu za sedlo. Napřed na trojku pak na dvojku a nakonec na jedničku. Motor měl točky jako na plný plyn.....kamoš mi zezadu zařval: nemáš zaplou bošku (klíček). Já místo abych pustil pravou rukou naplno vytočený rychlopal tak jsem levou rukou zacvaknul bošku.......co následovalo snad nemusím popisovat.....já jak já ale kámoš jak bejčil vzadu za mašinou tak setrvačností pokračoval za ní a když konečně spadla na obě kola a pak na bok tak vrazil ruku do ještě se točícího zadního kola......5 prstů 8x zlomených.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:33
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JOE_Cik » ned říj 17, 2010 20:27

taky přidám jednu prihodu mojí drahé polovičky.... :-D
jako první auto sem ji koupil Daihatsu Applause 1,6 16V na to lítání do práce a z práce cca 30km denne sem si rikal ze auto akorat sice melo asi 6 barev ale za 5 tisic na to aby to nekde obouchala proč ne.... :-D
kdyz sem to privezl daval sem ji instrukce co a jak se s tim autem dela aby me kazdy rano neotravovla ze s tim neco je :-D v pulce zimy mi volala že jí nestříkají ostřikovače a že v kufru našla kanystr se zbytkem sceernwasche do -20°C a kam ho má nalejt.....tak sem jí to zevrubně popsal, položil sem telefon a bral sem to jako uzavřený.....za 10 minut zase telefon že tam nalila cca pul lirtu a že to pořád nestříká, ptám se kam to vylila a ona že tam kam sem jí to popsal, řikam dobry nevadí, po prací prijed na garaž..... :-D
na garaž se dostavila otevrela kapotu a ukazuje na víčko kam to nalila, málem mě odvezla erzeta když sem viděl jak ukazuje na víčko od motoru... :-D :-D :-D ptal sem se jak to jelo řikala že uplne normlane, zkouknul sem měrku dolil 2 decky 10W40 a vše bylo ok....podotýkám že auto potom jezdilo jeste rok a pul bez jediny investice do oprav a jakychkoli údržeb... :-D potom mě vezla jednou za tchýní a serpentimana kde ja litam se 16v 120 a myslim že to fakt valim ona s tou herkou jezdila okolo 100kmh....zděsil sem se Assplause se prodal a koupil sem ji VW Polo 6N 1,0 33KW.....ted mam klid ze se nezabije protoze to auto vic jak 70 nejede...a ma zákaz vubec otevirat kapotu... :-D :-D :-D :-D :-D

PS:
jen jěště dodám že za blbečka jsem byl protože sem jí to spatne vysvetlil kam má screenwash nalejt...tady je ilustrační obrázek motoru
Obrázek

nadržka ostrikovacu ma víčko uplne vpravo :-D u baterky a já sem ji blbec a spatne sem ji to vysvetlil.... :-D :-D
Renault Clio 1,2 i ... rv 97 - prodáno
Renault Clio 1,8 16V .... letadlo :D - prodáno a zbořeno
Renault Clio 1,2 i 16V ....rv 07 - prodáno
Renault Megane Combi 1,6 16V ...rv01 - prodáno a už nikdy více:-D
Renault Clio 1,2 16V ...rv 12 - voňaFFka :-D
Renault Clio SPORT 172 PH2 ...rv02 - letadlo :-D
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi s čipem kámo - familywagen :-D
služebáček - Logan DCI, A8 4,2 TDI Quattro :-D

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » ned říj 17, 2010 21:44

JOE_Cik píše: na garaž se dostavila otevrela kapotu a ukazuje na víčko kam to nalila, málem mě odvezla erzeta když sem viděl jak ukazuje na víčko od motoru... :-D :-D :-D ptal sem se jak to jelo řikala že uplne normlane, zkouknul sem měrku dolil 2 decky 10W40 a vše bylo ok....podotýkám že auto potom jezdilo jeste rok a pul bez jediny investice do oprav a jakychkoli údržeb... :-D potom mě vezla jednou za tchýní a serpentimana kde ja litam se 16v 120 a myslim že to fakt valim ona s tou herkou jezdila okolo 100kmh....zděsil sem se Assplause se prodal a koupil sem ji VW Polo 6N 1,0 33KW.....ted mam klid ze se nezabije protoze to auto vic jak 70 nejede...a ma zákaz vubec otevirat kapotu... :-D :-D :-D :-D :-D

PS:
jen jěště dodám že za blbečka jsem byl protože sem jí to spatne vysvetlil kam má screenwash nalejt...tady je ilustrační obrázek motoru
Obrázek

nadržka ostrikovacu ma víčko uplne vpravo :-D u baterky a já sem ji blbec a spatne sem ji to vysvetlil.... :-D :-D
tak to nemáááá chybu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » pon říj 18, 2010 11:35

Buď rád že to nebylo naopak......kdyby dolila do ostřikovačů olej.....to bys musel umejvat celý auto a odmašťovat přední okno technickým benzínem :lol:

Jinak já 1x za rok odmastím přední okno tech. benzínem od spálených olejů přede mnou jedoucích aut. Zkuste to, to pak stěrače o mnoho, mnoho lépe stírají.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » pon říj 18, 2010 11:41

Jednou jsem v rámci prevence nastříkal všechny klouby lišty stěračů silikonovým olejem. Dopadlo to tak, že po prvním setření se ten olej rozprskl na sklo a bylo vidět jen krásně rozetřený olej :) Rychle jsem to pak sundával a čistil.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
jarda19
Grafoman
Příspěvky: 2123
Registrován: ned led 17, 2010 19:25
Bydliště: Havířov

Příspěvek od jarda19 » pon říj 18, 2010 12:30

No, mně jednou v Praze při 3 minutovým stání na vyhrazeném parkovišti nějakej dobrák vymačkal na přední sklo tubu indulony a rozetřel....pršelo.... padly na to 1 Jar, 1 tech. benzín a hodina práce.
Lagu II 2.2 dci plná výbava
Mám k dispozici diagnostiku Clip.....kdyby někdo potřeboval něco....

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženská a technika - aneb hlavně klídek...

Příspěvek od DanielCh » stř čer 22, 2011 10:53

Taky pridam jednu zajimavou prihodu....
Asi pred 4 mesicema jsem byl v Holandsku vlakem stim , ze sem jel do Prahy autem a nechal tam auto stat....
Bylo domluveno , ze matka bude u znameho v Praze tyden na to ,takze tam taky pojede vlakem a auto si na smuvenem miste vyzvedne....
Predal jsem ji druhe klice a vesele odjel do Holanska za praci....
Ten den kdy si ho mela vyzvednout mi volala , ze prej se sekla prevodovka a ze je tam zarazena zpatecka a nejde tam dat nic jinyho....Po 5 minutovem rozhovoru kdy jsem do telefonu jen nadaval co stim do pr...ele zas ta zenska udelala jsem ji rekl , at tam necha auto stat a jede domu vlakem....
Tyden na to jsem prijel , sedam do auta beru za paku a opravdu tam neslo dat nic jineho....Tak jsem se zamyslel co by stim mohlo....vylezl jsem z auta zapalil jsem si a oprel si hlavu o dvere ridice a premyslel...Kdyz vtu sem videl na okne nalepku MEDVED BLOK...a rikam no jasne...samozrejme , ze zpatecka byla zamknuta....Jen me udivuje, ze me to vtom stresu a starosti o auto vubec nenapadlo a nenapadlo me to ani na miste....Jako duvod prisuzuju to , ze zamknuti radici paky pouzivam opravdu zcela vyjmecne jen kdyz auto nechavam hodne dlouho nekde odstavene.....:)

Uživatelský avatar
ZDENECEKCZ
Grafoman
Příspěvky: 3289
Registrován: pon pro 27, 2010 19:59
Bydliště: Krnov sev. mor.
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od ZDENECEKCZ » sob črc 28, 2012 18:13

jarda19 píše:Buď rád že to nebylo naopak......kdyby dolila do ostřikovačů olej.....to bys musel umejvat celý auto a odmašťovat přední okno technickým benzínem :lol:

Jinak já 1x za rok odmastím přední okno tech. benzínem od spálených olejů přede mnou jedoucích aut. Zkuste to, to pak stěrače o mnoho, mnoho lépe stírají.
Taky se přidám----
Zhruba v r 2001 se š120 jsem byl na benzínce za kámošem, co tam dělal. Dělali jsme si ze sebe furt šprťouchlata, jako třeba---
HHele kámo nedám si kafe, bo jak to auto chcípnu, tak už nenatočím. Nevadí- říká on- žduchnu tě. No po kafi mě tlačil asi FAKT 40metrů a ve spětným zrcátku jsem viděl něco rudého těsně před smrtí vyčerpáním. A já vklidu brnkl startérem, zařadil za dva a ujel jsem.
Za dva dny jsem přijel zase na kafčo a on bez řečí přišel k autu a na čelní okno vylil celou 2dl flaštičku oleje do babet M2T. Já blbec řekl--nevadííí há há ha. Aspoň mi škodula nezrezne a zapl jsem stěrače. ............. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
No tak jsem papírovým kapesníkem pracně vyčistil do poloprůhledna cca 15cm ctverečních plochy a jel domů pro benzín. Fakt skoro hodina práce.

Sice to není babská věc, ale pro pobavení to je dobré.
Moje rajče: https://zdenecekcz.rajce.idnes.cz/
Jawa pionýr rv58(asi)
ČZ 175 rv72
Škoda 1000MB rv67
Škoda 120 M rv89
Škoda Favorit 135LX rv93
Yamaha XJ-600S rv93
Suzuki GSF 600 S Bandit rv98
SUZUKI GSF 600 S Bandit rv00
Renault Laguna 2,2dt rv2000 naj-108250 až 177tis km- recyklace
Yamaha FZ 6 S Fazer 2005
Renault Mégane Grand Tour 1.9dci 88kw rv04 naj-272tis až 299,5tis km
teď:
Renault LAGUNA III 2.0dci 96kw kombi rv10/2008 naj 330400...nyní již přes 367tis
Honda CB 600 S Hornet 2001 červená s najezdem 54180km

rob9991
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 26, 2011 14:06

Re: Ženská a technika - aneb hlavně klídek...

Příspěvek od rob9991 » sob srp 04, 2012 13:10

žena sice měla kdysi dávno řidičák, ale protože to bylo v zahraničí, tak jí propadl. Teď jí ho udělat ani nedám a auto mám napsaný na firmu a jí říkám, že není v oprávněných osobách řídit. Takže jediný co musím je poslouchat její kvílení, jak špatně jezdím a že jezdím rychle a podobné pindy. Ta rovnoprávnost by se fakt měla už zrušit. V takový Saudský Arábii ženská chlapovy do ničeho za volantem nekecá :D
můj autopark: Trabi 601 2x na nich jsem se učil, Zastava 1100,škoda 110, 100, 100MB, 120 2x, Octavia super, Moskvič 412 - bezva auta, Lada 1500, Dacie 1300, 1310, Oltcit- Causecskova pomsta, škoda Fabie - nejhorší auto, jaké jsem zažil. Po výjezdu z serwisu jsem šel zpět aby mnne dotáhli s novou poruchou. Už nikdy škoda a nikdy AAA autobazar, škoda forman - Měkká přední náprava byla jeho smrt, ale stejně to byl vděčnej dříč, renault scenic 1,9 DT- velké malé auto, renault RX4 1,9

rob9991
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 26, 2011 14:06

Re:

Příspěvek od rob9991 » sob srp 04, 2012 13:22

jarda19 píše:Buď rád že to nebylo naopak......kdyby dolila do ostřikovačů olej.....to bys musel umejvat celý auto a odmašťovat přední okno technickým benzínem :lol:

Jinak já 1x za rok odmastím přední okno tech. benzínem od spálených olejů přede mnou jedoucích aut. Zkuste to, to pak stěrače o mnoho, mnoho lépe stírají.

Vidíš, to mne nenapadlo,myji okno Okenou, mám ještě pár litrů ze socialismu. Někdy to zkusím
můj autopark: Trabi 601 2x na nich jsem se učil, Zastava 1100,škoda 110, 100, 100MB, 120 2x, Octavia super, Moskvič 412 - bezva auta, Lada 1500, Dacie 1300, 1310, Oltcit- Causecskova pomsta, škoda Fabie - nejhorší auto, jaké jsem zažil. Po výjezdu z serwisu jsem šel zpět aby mnne dotáhli s novou poruchou. Už nikdy škoda a nikdy AAA autobazar, škoda forman - Měkká přední náprava byla jeho smrt, ale stejně to byl vděčnej dříč, renault scenic 1,9 DT- velké malé auto, renault RX4 1,9

Uživatelský avatar
sali
Člen RCČR
Příspěvky: 302
Registrován: stř zář 23, 2009 21:05
Bydliště: okr.Hodonín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženská a technika - aneb hlavně klídek...

Příspěvek od sali » pon srp 06, 2012 18:44

Přidám svoji trošku do mlýna. Když jsme koupily Scenika tak prodejní cena Megana kvůli ekodani spadla tak nízko, že jsme se rozhodli nechat ho doma pro Jitřenku. Poučil jsem ju, že pokud se auto začne divně chovat nebo začne vydávat podezřelé zvuky má to hned hlásit. Přeci jenom na tachometru odpočítával Megan posledních pár kilometrů do dvoustovky a pravděpodobnost, že opotřebením se něco pokazí už tu byla. Ani ne po měsíci dojela z práce s tím, že zahřátý motor v rychlostech kolem 80km/h vydává nějaké divné zvuky jako by něco škrčelo.
Za roky co jsem s ním jezdil ho mám naposlouchaný a tak ráno výměna aut a jedu s ním do práce. První co bylo tak sem musel natankovat, protože sem na pumpu 200metrů od baráku doskákal na poslední výpary. Cestou do i z práce poslouchám až se mi uši narovnali a neslyším vůbec nic podezřelého!
Zklamaný, že sem neuspěl jdu pro Jitřenku, že se projedeme ať mi řekne co slyšela a rovnou jsem jí vmetl do tváře že nebyl v nádrži benzín a musel jsem natankovat.

A její odpověď byla: No jo, tak už vím co to bylo za zvuk! To autu kručelo hlady v bříšku!
V ten moment jsem viděl rudě a být svoji tak se asi rozvádím. :evil:
Renault Megane II grandtour 1.6 16V 83kW 2005
Renault Megane Scenic III Paris TOM TOM DeLuxe paket 1.6 16V 81kW 05/2014 Black Pearl
http://grandscenic.forumczech.com

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů