Osudova cesta domou ... (21.12.09)

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
DaDi-6
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 23, 2010 15:26
Bydliště: VT
Kontaktovat uživatele:

Osudova cesta domou ... (21.12.09)

Příspěvek od DaDi-6 » ned led 24, 2010 22:44

Cawte.

Tak pridma tu i ja svoju prihodu aku som zazil na svojom Renault Megane GrandTour 2.


Obrázek


Dna 21.12 pred vianocami zo skoly vecer si idem domou ako kazdy den po tej istej ceste. popisem cestu je to dlha cesta rovna asi tak 4 km a v strede je kopec ... a z dola z kopca mi do protismeru vybehlo auto ktore obehovalo ... cesty boli neposipane sa dost smykalo ja som sa zlakol stlacil som hned brdu prudko auto my zacalo smyat snazil som sa to nejako vyrovnat ale nepomohlo a ma vyhodilo vonku z cesty kolo tej cesty boli spravene take hlupe odtokove jamy do tej ma zapychlo z nej ma vyhodilo zrobil som si salto nabral som bilboard a pristal na kolesach ... :(

Nejake fotky:

Priamo z nehody:
Obrázek


Dalsie fotky najdete tuna : http://renault-megane-grandtour.autobaz ... 66405.html

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned led 24, 2010 23:10

Pobouchané to je pěkně. Jak dopadla posádka?
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

DaDi-6
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 23, 2010 15:26
Bydliště: VT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaDi-6 » ned led 24, 2010 23:16

V aute som sedel ja aj so susedom ... nastastie sme mali take vleke stastie ze obom am nic neolo .... ja som mal iba pru valsov vytrhnutych asi od volantu od koze a bola tm aja mnesia rana ale ziadna vleka krv .. ajeho iba bolel hrudnik paru dni od airbagu ... Pasi sme nemali ... fakt sme mali obrovske stastie ... ziadne modriny podliatiny nic ... :wink:

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned led 24, 2010 23:19

V tom pripade HURA.
Auta je skoda, ale zdravi se zaplatit neda.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

DaDi-6
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 23, 2010 15:26
Bydliště: VT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaDi-6 » ned led 24, 2010 23:23

jj jak pises ...chvala bohu ze sa nam nic nestalo .... ale aj skoda auticka malo uz svoje odjazdene ... pochodilo polku sveta a teras to uz je uz poistovny na K.O. ... velmi som si ho oblubil ...

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » pon led 25, 2010 10:48

DaDi-6 píše:...
... Pasi sme nemali ... fakt sme mali obrovske stastie ... ziadne modriny podliatiny nic ... :wink:
Auto vem cert, hlavne ze jste zivi. :!:

To s tema pasama ale nepochopim. Nekdo kdo vyplazne penize za novy bezpecny auto a pak se nepouta. :roll:

Treba Te to donuti k zamysleni ze priste uz takovou kliku mit nemusis :idea:
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

DaDi-6
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 23, 2010 15:26
Bydliště: VT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaDi-6 » pon led 25, 2010 17:44

No zase podla jedneho cloveka co spisovla ako sa to vsetko dialo mali sme kliku ze sme pasy nemali lebo jak nas pichlo do tej diery vedla cesty tak sme sa fest napichy a v tom nareze by nam pasi ze vraj pomliazdili rebra ... tazko povedat ci yb to tlka bolo ale on to tak tvrdil ...

Uživatelský avatar
Lesshuhn
Moderátor
Příspěvky: 1058
Registrován: úte pro 30, 2003 23:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lesshuhn » pon led 25, 2010 20:05

Měl jsem kamaráda který jako jediný z pětičlenný posádky nepřežil příkop. Neměl pás a pytel ho vrátil zpátky se zlomeným vazem.

DaDi-6
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 23, 2010 15:26
Bydliště: VT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaDi-6 » pon led 25, 2010 20:25

Je to dost mozne ze akt sa zlamu vezy ... ale nato su vymyslene opierky ktore si ties treba nastavit presne koli takimto situaciam :(

Uživatelský avatar
otas1
Člen RCČR
Příspěvky: 901
Registrován: stř čer 29, 2005 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od otas1 » pon led 25, 2010 22:05

Ano, je treba mit i nastavene operky, ale jedine to ze jsi pripoutan zaruci ze te airbag trefi tak jak ma (navic jeste s predpinakama, omezovacema tahu atd).

Meli jste proste sakra velky stesti, ale nesir tady famy ze to, ze jsi nebyl pripoutan ti jeste pomohlo :!:
A i kdyby, lepsi mit narazeny zebra nez riskovat moznost poraneni krcni patere.
Neděkujte, nenadávejte, používejte prosím hodnocení.
Ťunťa - Twingo I, serie "Kenzo", r.v. 96, el.okna + zrcátka, dálkový centrál, vínová metalíza. Přibližovadlo, ale roztomilý ;-)
Scenic 1,6 16V, 2002, aut. klima, ESP a spousta dalších vychytávek vcetne oteviracího okna kufru :-), vlastněn rodiči.

DaDi-6
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob led 23, 2010 15:26
Bydliště: VT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DaDi-6 » pon led 25, 2010 22:25

jj to vsetko je pravda .... Ale s tim pasom to hovoril ten "odbornik" co spisoval ako to bolo .... Uz jak to bolo bolo mali sme obrovsje stastie ....

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » úte led 26, 2010 13:41

Hlavne ze jsou vsichni zivi.
K tem pasum: problem s airbagem bez pasu je ten, ze airbag je urceny k tomu abys se s nim potkal az v momente kdy je nafoukly. Aby ucinkoval co nejlepe, nafukuje se rychle (nekde uvadeji celo airbagu az 200km/h). Pokud nejsi pripoutany a posunes se vlivem narazu natolik dopredu ze potkas nafukujici se airbag, muze to dopadnout velmi spatne - nejcastejsi jsou urazy krcni patere. A pozor, v takovem pripade ti operka nepomuze, protoze k urazu dochazi uz pri kontaktu s airbagem, nikoli az potom co te to odmrsti zpet.

Protoze v USA nemuzou vyrobci aut nakazat pouzivani bezpecnostnich pasu, pouzivaji se tam uplne jine airbagy - mnohem vetsi a s pomalejsi rychlosti plneni. Take konstrukce palubni desky je jina, aby se zabranilo podjeti ridice pod airbag.

Takze ano, pas ti mohl zlomit zebra, stava se to. Na druhou stranu airbag bez pasu ti mohl zlomit vaz.
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » úte led 26, 2010 20:09

Kluci, zeptám se, možná blbě, já myslel a žil v domění, že moderní auta airbag nespustí, když nejsou zapnuté pásy.. Ale evidentně jsem se mýlil, že???
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte led 26, 2010 20:19

Hrnecek píše:Kluci, zeptám se, možná blbě, já myslel a žil v domění, že moderní auta airbag nespustí, když nejsou zapnuté pásy.. Ale evidentně jsem se mýlil, že???
No to se uplně lehce oblbne.. Buď máš pás zaplej přes sedačku a sedíš na něm, někdo to má zpoza sedačky, no a někdo má třeba z vrakáče jen ten kovovej konec, kterej se zapíchne.. Dělaj to především lidi co často musí z auta vyskakovat a naskakovat a koho štve u nepřipoutání červená kontrolka, popřípadě pípání... ;)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Hrnecek
Grafoman
Příspěvky: 2154
Registrován: ned úno 15, 2009 00:03
Bydliště: Vidlatá Seč

Příspěvek od Hrnecek » úte led 26, 2010 20:34

defuckto píše:
Hrnecek píše:Kluci, zeptám se, možná blbě, já myslel a žil v domění, že moderní auta airbag nespustí, když nejsou zapnuté pásy.. Ale evidentně jsem se mýlil, že???
No to se uplně lehce oblbne.. Buď máš pás zaplej přes sedačku a sedíš na něm, někdo to má zpoza sedačky, no a někdo má třeba z vrakáče jen ten kovovej konec, kterej se zapíchne.. Dělaj to především lidi co často musí z auta vyskakovat a naskakovat a koho štve u nepřipoutání červená kontrolka, popřípadě pípání... ;)
Jasně, tyhle fígle jsem už viděl, ale sám se mám rád,tak se poutám...je tedy fakt, že to pípání je nevídaně dotěrný...
Renault Laguna III 2.0 dCi
Mitsubishi L200 Magnum
Hyundai Santa Fe 2.4 16V

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » úte led 26, 2010 20:38

Hrnecek píše: Jasně, tyhle fígle jsem už viděl, ale sám se mám rád,tak se poutám...je tedy fakt, že to pípání je nevídaně dotěrný...
Až budu mít čas, tak si seženu jen tu zástrčku.. Chci to jen na vyjíždění od baráku a tak, protože nastoupim, vyjedu, vystoupim, zavřu vrata, nastoupim, vyjedu, vystoupim, zavřu druhý vrata, nasednu a vyjedu... Mezi tim mě to docela votravuje a navíc po nastartování ze zvyku(jak vidim kontrolku) chci zapnout pás a až pak si to uvědomim... Je to všechno v hlavě.. Jinak na silnici bez pásů vůbec, na to se mám taky rád.. :)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » stř led 27, 2010 09:46

Pipani pujde urcite vypnout pres diagnostiku, ne?
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Maverick77
Starting member
Příspěvky: 95
Registrován: sob pro 19, 2009 15:53
Bydliště: Ždánice (HO)

Příspěvek od Maverick77 » stř led 27, 2010 12:35

defuckto píše:Až budu mít čas, tak si seženu jen tu zástrčku.. Chci to jen na vyjíždění od baráku a tak, protože nastoupim, vyjedu, vystoupim, zavřu vrata, nastoupim, vyjedu, vystoupim, zavřu druhý vrata, nasednu a vyjedu... Mezi tim mě to docela votravuje a navíc po nastartování ze zvyku(jak vidim kontrolku) chci zapnout pás a až pak si to uvědomim... Je to všechno v hlavě.. Jinak na silnici bez pásů vůbec, na to se mám taky rád.. :)
při takovým popojíždění při vyjíždění z garáže ti to pípá? Já to mám tak (a myslím, že to je u všech), že do rychlosti 20km/h se to nespustí.
Jinak k pásům - jezdím na motorce někdy i 200km/h, ale jak sednu do auta, okamžitě se poutám, i když jen přejíždím 300m.
Renault Megane III 1.6 16V Dynamique + Sport Packet

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Příspěvek od defuckto » stř led 27, 2010 13:16

Tak to netuším, zas tolik jsem to nesledoval.. Myslel jsem že při couvání se to nepustí, ale při rozjetí dopředu jo, no nevim.. Nějak extra mě to zas neotravuje, jde jen o zpohodlnělost... :-)
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů