KO turba na dialnici

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
elmer
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: čtv kvě 24, 2007 18:58

KO turba na dialnici

Příspěvek od elmer » ned říj 18, 2009 19:07

Pred tyzdnom som siel na navstevu k sestre do CZ, 42 km na dialnici pred Prahou mi srelilo turbo, doplazil som sa k odbocke na Divisov a Benesov kde som skoncil definitivne a kedze "ked sa dari tak sa dari", nemalsom aktivovany roaming lebo som menil operatora, takze som sa nemohol nikam dovolat, no tak sme tam stali 5 hodin naivne dufajuc ze niekto zastavi a pomoze, samozrejme zbytocne, nezastavili ani policajti hoci som mal otvorenu kapotu a na antene zavesenu reflexnu vestu,
nakoniec som si spomenul ze kdesi mam zalozenu platenu kartu ineho operatora a po dalsej polhodine hladania som ju aj nasiel ale malsom tam kredit iba 1 euro, tak mi to stacilo iba na zavolanie na nejaku asistencnu sluzbu UAMKCR, vsetka cest, odtahovku som mal do 20 minut, ked mi vsak povedal vodic odtahovky co by ma stal odtah co ciela cesty /20km pred Rakovnikom/, cena okolo 10000ck s DPH, tak som sa dal odtiahnut na najblisiu pumpu k motorestu Nahac, co bolo cca... 10km a ked mi zahlasil cenu vyse 1600ck, myslel som ze mu snad spatne rozumiem.
az ked dal fakturu, som uveril, celkovo najazdil 17km, takze 100ck za km na to sa nechytaju ani nasi SK zbojnici, tak takto som si nepredstavoval pomoc od asistencnej sluzby UMKCR.
Na pumpe som kupil predplatenu kartu CZ operatora zavolal synovca, ten zavolal nejakemu znamemu ktory mu dal cislo na dalsieho znameho ktory bol ochotny prist po nas az z Rakovnika !!!
Uspesne nas dopravil do cia nasej cesty a zapital si iba 1800ck !!!
dal som mu 2000ck a budem mu do smrti vdacny za jeho ochotu.
Zato ten vas UMRCR nebudem odporucat nikomu a vsade mu budem robit antireklamu !!!!!!!!!

ITexpert
Člen RCČR
Příspěvky: 2456
Registrován: ned led 11, 2009 17:18
Bydliště: Stochov

Příspěvek od ITexpert » ned říj 18, 2009 20:45

no vidis a ja mam s UAMK dobrou skusenost i s ACA vzdy prijeli a resili bez potizi vse a ceny uplne bezne :-)

asi maj pro "cizince" jine tabulky na ceny :-)
Renault R11 1,4 Turbo 105k - r.v. 1984

Dodge Intrepid 3,5V6 - denni vozitko - r.v. 1993

ITexpert

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od Jan Kalina » ned říj 18, 2009 21:21

elmer píše:...sme tam stali 5 hodin naivne dufajuc ze niekto zastavi a pomoze, samozrejme zbytocne...
No ale jestli ses ani nepokoušel někoho stopnout.. U dálnice jsou SOS-telefony, málokdo jezdí bez mobilu, takže se moc nepředpokládá, že posádka stojícího vozidla sedící uvnitř či postávající jen tak u auta by si potřebovala třeba jen zavolat.
K ÚAMK a podobným asistenčním organizacím - žádná z nich není na charitativním základu, ale jde tu jen a jen o byznys, na tom se těžko něco změní. Dost velký procento českých motoristů (možná většina) má v rámci svýho povinnýho ručení nějaký asistenční služby grátis, např.část odtahu při poruše - takže když se něco takovýho stane, není to taková pecka, protože část uhradí pojišťovna. Mně se na dodávce kouslo ložisko na kole, odtah do 50km grátis a zbytek placenej, v mým případě celkem odtah skoro 90km a platil jsem nějak 4.-5.tis., už nevím přesně. Položky jako nakládání a skládání když se připočítají, na delší cestu to pak je pakatel, ale na krátký odtah je to velká položka.
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

elmer
Starting member
Příspěvky: 73
Registrován: čtv kvě 24, 2007 18:58

Příspěvek od elmer » ned říj 18, 2009 22:20

ITexpert píše:no vidis a ja mam s UAMK dobrou skusenost i s ACA vzdy prijeli a resili bez potizi vse a ceny uplne bezne :-)

asi maj pro "cizince" jine tabulky na ceny :-)
no teraz sme pre nich "euro cizinci", myslia si ze ked mame euro, tak ze mame platy ako Nemci,
nestazujem sa na ich sluzby, boli ochotny a rychli, ale ta cena to je fakt sila.
potom som si zistoval ceny vasich odtahoviek, boly od 12ck - 20ck aj s dokladom, teda podobne ako u nas.

Re:Jan Kalina
Ja viem ze odtahovka nieje charitativna organizacia, ale co je vela, to je vela
ano skusal som stopovat, zbytocne, bolo to za vrcholom stupania, stal som od tej odbocky asi 100m, nikto ani nespomalil
telefony pri dialnici: mam 57, problemy s kolenami, chronicky zapal achilovky, prejdem 200m a mam toho dost, nieto este hladat telefon pri dialnici
asistencne sluzby mi poskytuje aj moja poistovna ale iba doma

shandy
Experienced member
Příspěvky: 838
Registrován: stř čer 18, 2008 14:56

Příspěvek od shandy » pon říj 19, 2009 00:16

elmer píše: no teraz sme pre nich "euro cizinci", myslia si ze ked mame euro, tak ze mame platy ako Nemci,
nestazujem sa na ich sluzby, boli ochotny a rychli, ale ta cena to je fakt sila.
potom som si zistoval ceny vasich odtahoviek, boly od 12ck - 20ck aj s dokladom, teda podobne ako u nas.

Re:Jan Kalina
Ja viem ze odtahovka nieje charitativna organizacia, ale co je vela, to je vela
ano skusal som stopovat, zbytocne, bolo to za vrcholom stupania, stal som od tej odbocky asi 100m, nikto ani nespomalil
telefony pri dialnici: mam 57, problemy s kolenami, chronicky zapal achilovky, prejdem 200m a mam toho dost, nieto este hladat telefon pri dialnici
asistencne sluzby mi poskytuje aj moja poistovna ale iba doma
Promin, ale to, co rikas, jsou nesmysly. Zadny euro cizinci neexistuji - koneckoncu je to i zalovatelne - v ramci EU nesmis byt diskriminovan na narodnim principu, je to hovadina. Proste bud u nich nejaky asistencni program tvoje pojistovna ma, nebo ne. A ta tvoje (pocitam, ze slovenska) ho proste nema. Tecka, zadne dalsi debaty. A co ti rict na to ostatni....jasne, nahoda je blbec, znam dny, kdy se vsechno sype....ale kdyz vis, jak jsi na tom blbe zdravotne, tak me zarazi, ze ses nejak lepe nepojistil, trebas zaloznim telefonem. Ja jezdim trosku ostrejsi lyzovani...a neexistuje, abych pred jizdou nezkontroloval nekolikrat GPSky, mam vzdycky vic telefonu, u nichz mam zjistenu funkcnost v te ktere zemi, plus nahradni baterku. Kdyz jedu nekam v noci autem, vzdycky si beru jak baterku, tak brutalne silny blikatko z kola, abych ho kdyztak mohl dat na strechu/misto, ktere chci jasne oznacit, vse po ruce - at uz pro pripad nehody/poruchy moji, nebo nekoho jineho....Snazim se jen rict, ze clovek ma vzdy pocit s nejhorsim - tobe je 57, rikas, jak na tom jsi bidne a nebyt toho Eura na predplaceny SIMce, tak tam asi stojis doted....promin, ale nemam rad, kdyz nekdo dokola fnuka, aniz by si sam kryl zada. I s tou cenou - tak ses ho hergot mel do toho telefonu zeptat, co za to chce, on by ti rekl, ty bys zamumlal cosi o eurovych cizincich a dvojich cenach, pan z UAMK by ti podekoval za zajem a ty bys mohl vesele (ne)stopovat dal....nevim, co ti na to mam jinyho rict :roll:

Uživatelský avatar
marekgips
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 20, 2010 19:29
Bydliště: Levice

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od marekgips » pon bře 14, 2011 20:04

elmer píše:Pred tyzdnom som siel na navstevu k sestre do CZ, 42 km na dialnici pred Prahou mi srelilo turbo, doplazil som sa k odbocke na Divisov a Benesov kde som skoncil definitivne a kedze "ked sa dari tak sa dari", nemalsom aktivovany roaming lebo som menil operatora, takze som sa nemohol nikam dovolat, no tak sme tam stali 5 hodin naivne dufajuc ze niekto zastavi a pomoze, samozrejme zbytocne, nezastavili ani policajti hoci som mal otvorenu kapotu a na antene zavesenu reflexnu vestu,
nakoniec som si spomenul ze kdesi mam zalozenu platenu kartu ineho operatora a po dalsej polhodine hladania som ju aj nasiel ale malsom tam kredit iba 1 euro, tak mi to stacilo iba na zavolanie na nejaku asistencnu sluzbu UAMKCR, vsetka cest, odtahovku som mal do 20 minut, ked mi vsak povedal vodic odtahovky co by ma stal odtah co ciela cesty /20km pred Rakovnikom/, cena okolo 10000ck s DPH, tak som sa dal odtiahnut na najblisiu pumpu k motorestu Nahac, co bolo cca... 10km a ked mi zahlasil cenu vyse 1600ck, myslel som ze mu snad spatne rozumiem.
az ked dal fakturu, som uveril, celkovo najazdil 17km, takze 100ck za km na to sa nechytaju ani nasi SK zbojnici, tak takto som si nepredstavoval pomoc od asistencnej sluzby UMKCR.
Na pumpe som kupil predplatenu kartu CZ operatora zavolal synovca, ten zavolal nejakemu znamemu ktory mu dal cislo na dalsieho znameho ktory bol ochotny prist po nas az z Rakovnika !!!
Uspesne nas dopravil do cia nasej cesty a zapital si iba 1800ck !!!
dal som mu 2000ck a budem mu do smrti vdacny za jeho ochotu.
Zato ten vas UMRCR nebudem odporucat nikomu a vsade mu budem robit antireklamu !!!!!!!!!
ako tak citam maju naozaj u cudzincou ini cennik za odtahovu sluzbu...
Renault Scenic r.v.99 1.9dti 72kw
Peugeot 405 r.v.89 1.9 GRD
Mazda 626 r.v89 2,0l 79kw

Uživatelský avatar
marekgips
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: stř říj 20, 2010 19:29
Bydliště: Levice

Re:

Příspěvek od marekgips » pon bře 14, 2011 20:06

shandy píše:
elmer píše: no teraz sme pre nich "euro cizinci", myslia si ze ked mame euro, tak ze mame platy ako Nemci,
nestazujem sa na ich sluzby, boli ochotny a rychli, ale ta cena to je fakt sila.
potom som si zistoval ceny vasich odtahoviek, boly od 12ck - 20ck aj s dokladom, teda podobne ako u nas.

Re:Jan Kalina
Ja viem ze odtahovka nieje charitativna organizacia, ale co je vela, to je vela
ano skusal som stopovat, zbytocne, bolo to za vrcholom stupania, stal som od tej odbocky asi 100m, nikto ani nespomalil
telefony pri dialnici: mam 57, problemy s kolenami, chronicky zapal achilovky, prejdem 200m a mam toho dost, nieto este hladat telefon pri dialnici
asistencne sluzby mi poskytuje aj moja poistovna ale iba doma
Promin, ale to, co rikas, jsou nesmysly. Zadny euro cizinci neexistuji - koneckoncu je to i zalovatelne - v ramci EU nesmis byt diskriminovan na narodnim principu, je to hovadina. Proste bud u nich nejaky asistencni program tvoje pojistovna ma, nebo ne. A ta tvoje (pocitam, ze slovenska) ho proste nema. Tecka, zadne dalsi debaty. A co ti rict na to ostatni....jasne, nahoda je blbec, znam dny, kdy se vsechno sype....ale kdyz vis, jak jsi na tom blbe zdravotne, tak me zarazi, ze ses nejak lepe nepojistil, trebas zaloznim telefonem. Ja jezdim trosku ostrejsi lyzovani...a neexistuje, abych pred jizdou nezkontroloval nekolikrat GPSky, mam vzdycky vic telefonu, u nichz mam zjistenu funkcnost v te ktere zemi, plus nahradni baterku. Kdyz jedu nekam v noci autem, vzdycky si beru jak baterku, tak brutalne silny blikatko z kola, abych ho kdyztak mohl dat na strechu/misto, ktere chci jasne oznacit, vse po ruce - at uz pro pripad nehody/poruchy moji, nebo nekoho jineho....Snazim se jen rict, ze clovek ma vzdy pocit s nejhorsim - tobe je 57, rikas, jak na tom jsi bidne a nebyt toho Eura na predplaceny SIMce, tak tam asi stojis doted....promin, ale nemam rad, kdyz nekdo dokola fnuka, aniz by si sam kryl zada. I s tou cenou - tak ses ho hergot mel do toho telefonu zeptat, co za to chce, on by ti rekl, ty bys zamumlal cosi o eurovych cizincich a dvojich cenach, pan z UAMK by ti podekoval za zajem a ty bys mohl vesele (ne)stopovat dal....nevim, co ti na to mam jinyho rict :roll:
tomu neverim ako mu dokazes ze si diskriminovany???si rad ze ta odtiahli a zaplatis mu co pyta a neriesis to dalej..
az potom zistis ze ta odrbal
Renault Scenic r.v.99 1.9dti 72kw
Peugeot 405 r.v.89 1.9 GRD
Mazda 626 r.v89 2,0l 79kw

Uživatelský avatar
Gil
Advanced member
Příspěvky: 341
Registrován: sob črc 17, 2010 23:56
Bydliště: Brno

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od Gil » úte bře 15, 2011 18:47

A kolik by takový odtah teda měl stát?
Fluence 1,6 Exception Black- Prodáno
GSIII 2,0dCi Privilege

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od DDT » stř bře 16, 2011 03:19

Pánové... do té ceny za odtah je také třeba započítat cestu na místo poruchy, pak odtah a pak návrat na základnu. Taky je dobře nezapomenout, že odtahovka není taxík a její náklady jsou poněkud vyšší. Do ceny se také započítává manipulace s odtahovaným vozidlem - naložení + složení.
Netvrdím, že to není drahé, ale že by někdo někoho diskriminoval kvůli tomu, že zrovna tady a teď není zdejší?
Nezlobte se ne mne, ale to je hloupost jako trám.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od Novotka » stř bře 16, 2011 17:01

Z dálnice 10 km 1600 kč se mi nezdá jako hodně. Já platil odtah ve městě 4 km 1000 kč bez papíru a byl sem spokojen.Ona stojí hodně ta manipulace s autem.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od jakub » čtv bře 17, 2011 12:25

kolega minulý měsíc německo, 36 km a 1360Euro a dokud mu nedovezli peníze nemohl ani k autu, prostě to něco stojí no.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
defuckto
Grafoman
Příspěvky: 2553
Registrován: pát pro 25, 2009 02:26
Bydliště: Tuchoměřice ---------- Praha-Západ

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od defuckto » čtv bře 17, 2011 12:28

jakub píše:kolega minulý měsíc německo, 36 km a 1360Euro a dokud mu nedovezli peníze nemohl ani k autu, prostě to něco stojí no.
:shock:
Moje: Citroën C5 I 2.2 HDi Exclusive
Doma: Renault Clio IIB 1.2 16v, Renault Mégane I Coupé 1.6 16v, Renault Mégane I break 1.9 dCi Privilége
ObrázekObrázek

Miro_ba
Grafoman
Příspěvky: 2657
Registrován: pát lis 12, 2004 16:00
Bydliště: Bratislava

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od Miro_ba » čtv bře 17, 2011 13:29

tak tak, ja som nedavno nahodou pred cestou do AT zistil, ze som stratil orech na bezpecaky. Mohol som cakan na novy, ale predstava defektu na dialnici, odkial vas aj bez vyzvania odtiahnu zabezpecila, ze sa hned sekalo :-) . 1x ma odtahovka len vytiahla z pola, kde som makko pristal, nic sa nestalo ale pre poladovicu ma ziaden osobak nevytiahol, takze odtahovka, vytiahnutie, siel som po svojich takze 0km a 2500 skk fuc . Ono niekto musi platit aj tu ich hotovost
Mazda 6 GJ, WGN, 2l -107kW
ex. Megane II grandtour 1.6 83kW, 57000km 6.5l/100km
ex. Megane III 1.5dci 78kW, 73000km 5l/100km

DanielCh
Advanced member
Příspěvky: 251
Registrován: pon črc 05, 2010 18:52
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od DanielCh » pon dub 25, 2011 16:27

100 kc / 1 km ? :o ty se snad na moji dusi zblaznili ne ? Ja sem platil za odtah auta z Rakouska po bouracce na dalnici (11 km pred Vidni) 17 kc / 1 km..ale jelikoz jsem z jiznich cech tak jsem mu rekl at jede smer Horn a potom prez Bystrici nebo prez Halamky do CZ...v tej dobe byli jeste hranice a pochopitelne frickovsky celnici si nenechali vysvetlit , ze se stala nehoda a furt si trvali na tom , ze auto bez velkeho TP nepusteji...na obouch prechodech....( kdo si bere na dovolenou velky TP ? ) tak se jelo na Dolni Dvoriste a verte tomu panove nebo ne ty vyjebany rakusaci to tam nechteli pustit zase....takze jsem se vraceli opet az k Vidni a jeli prez prechod Mikulov , kde je ten frajer od ty asistecni sluzby znal tak az tam nas teprve pustili...no neuveritelny...nakonec sem za odtah zaplatil 16 a pul tisice. Ale 100 kc na 1 km mi pride streleny na palici....jinak tech 17 kc/ 1 km sem platil u asistecni sluzby ABBA

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: KO turba na dialnici

Příspěvek od martins » pon čer 06, 2011 22:46

DanielCh píše:....jinak tech 17 kc/ 1 km sem platil u asistecni sluzby ABBA
hehe - a zpivali ti u toho? Svedsky? ;)

jinak muzu potvrdit ze asistence ABA je fajn ;)
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů