Auta se značkou xAx xxxx

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lenka Švestkova
Člen RCČR
Příspěvky: 474
Registrován: pon bře 22, 2004 17:42
Bydliště: Studénka

Auta se značkou xAx xxxx

Příspěvek od Lenka Švestkova » pát bře 25, 2005 19:41

Vážení, následující text neberte jako ironii, výsměch, paranoiu ani regionální nacionalismus či omezenost.

Nedávno jsem změnil práci a místo cestování především za hranicemi pravidelně brázdím zeměmi českými. Všimnul jsem si toho již dříve, ale včera ve čtvrtek jsem začal počítat. Od Zruče k Ostravě je to cca 300Km po 4-proudovce ( D1, poté Brno - Vyškov - OL - Hranice - N.Jičín - Příbor ).
1. jedu v koloně v levém pruhu, přede mnou min. 10 aut, stejná rychlost, úplně vepředu tirák předjíždí druhý tirák. Za mnou auto bliká, troubí, chce mermomocí předjet. V pravém pruhu náklaďáky. Můžu leda odbočit pod jejich kola. Ten za mnou vidí kolonu vozů před námi.
2. + 3. + 4. + 5. dtto, velmi podobné situace. Jsem v levém pruhu, předjíždím dosti svižně v rámci kolony x vozů před i za mnou, nelze se vrátit doprava, za mnou se může usvítit a ublikat.
6. bliká na mě a je v právu. U starého Jičína jedu v levém pruhu, protože v pravém jsou díry na ulomení kola. Uhýbám.

Co mají výše uvedené situace společné? Všichni "blikači" mají pražské značky. Přitom, před velikonocemi, Brno směr Olomouc je nejvíce aut polských, jedoucích na prodloužený víkend domů. Ani jeden není tak nervózní, aby se tlačil na můj zadní nárazník. Přičemž jezdí dost rychle a většina našich řidičů jejich styl ježdění nesnáší.

Takže se Vás kolegové renaulťáci ptám. Čím myslíte, že to je?
Proč pražská značka na autě znamená neskutečně vyšší pravděpodobnost neurózy, nebezpečného tlačení se na zadek mého auta i v dosti vysoké rychlosti. Co je ukryto v hlavách majitelů těchto aut, co mi není známo a s čím bych měl počítat ? Bojím se prostě toho, že budu muset šlápnout na brzdu a ten ......... za mnou mě prostě v té rychlosti rozmázne. Dodal bych, že jsem nemálo kilometrů najel ve městech podstatně větších, než je ta naše malá, středisková, stověžatá...

Nepoužil jsem žádných invektiv a doufám, že i v reakcích nebudou. Dík.

Martin
Laguna 1.9dTi 2000

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » úte bře 29, 2005 09:44

Nechci paušalizovat, ale zvláštní je, že něco podobného tvrdil i můj děda, i můj otec...

A kolega z práce, který má na autě pořád ještě pražskou značku bývá vytrouben a vyposunkován mnohem častěji, než jakékoliv jiné auto s nepražskou značkou.

Čím to je nevím.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » úte bře 29, 2005 12:18

Martin - napada mne jedno z mnoha vysvetleni - velka vetsina techto neurotiku, ktere vsichni potkavame, sedi za volanty aut, ktera jim nepatri - at uz jsou to vozy sluzebni, kde se domnivam, ze ti lide jezdi stylem "z ciziho krev netece" a ozlomkrk musi byt na miste urceni o 10 minut drive, i kdyby trakare padaly; take se podle meho jedna o auta na leasing, kde si lide mysli, ze "to prece zaplati pojistovna".

Priznam se, ze sam jezdim pomerne rychle, ale zalezi na tom kde, a kdy - na plne dalnici si drzim maximum 120-130, kdyz je volno a mam rozhled alespon 500-900m, jedu i vyrazne svizneji, ale nedela mi problem sundat nohu z plynu a nechat predjet nekoho, kdo se plahoci za snurou aut, vcetne kamionu. Jinak kdyz nemuzu uhnout a ten za mnou stale blika a troubi, rozsvecuji zadni mlhovky a nechavam je svitit do doby, nez se zklidni - nedavno jsem "potkal" maxihlupaka - offroad Toyota, ja na tacho 160kmh, v pravem pruhu "vlacek" kamionu - bylo jich asi 5 nebo 6 - takze jsem dokoncil predjizdeni, i kdyz se ten za mnou mohl zblaznit - proste nebylo kam uhnout, potom jsem se zaradil - predjel a zaradil se prede mne a zacal tvrde brzdit - mel smulu - celou situaci sledovali policajti, jedouci za nim, kterych si nevsiml - ono omilane Mondeo - takze nasledovalo pouziti sireny a majaku a oba si nas navedli na pumpu, kde se to resilo - piratem byl 22lety kluk; ja dostal napomenuti za rychlost, jinak v pohode, mladicek byl drzy, takze nafasoval 10 tisic na miste, neco malo dokonce i nafoukal takze si pro nej prijeli rodice, jde to cele do spravniho rizeni a vypada to pro nej na pokutu okolo 15 tisic + minimalne zakaz rizeni na rok, mozna dele, v kazdem pripade jde na prezkouseni + dostal povinnou navstevu psychologa kvuli agresivnimu chovani - dalnicni policie si u mne timhle obrovsky spravila reputaci. jinak ta toyota mela SPZku 2A3..... asi nemusim pokracovat, ze ? :-(

P.S. za tu 160ku jsem cekal pokutu, ale odbylo se to napomenutim - evidentne byli policiste nabrouseni na toho kluka.

P.P.S. jen pro info - je mi 27 a za tech par let (9), co ridim, mam najeto asi 400 tisic? nepocitam to - zatim mohu rici, ze auto zacinam zakladne ovladat; ze jsem ridic budu moci rici, az budu mit najeto milion km bez nehody z vlastni viny - moudro meho taty a dedy, ktere si opakuju, kdyz na sobe pozoruju tendence rikat si, jak to umim ;-)

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte bře 29, 2005 12:30

Technická:
Pokud je přestupek řešen blokovou pokutou (v tomto případě 10.000 /což podle mne na silnici nelze/), nelze přestupek řešit ve správním řízením. Přestupník by byl trestán dvakrát za totéž, což v civilizovaném právním řádu není možné.
(prosím bez poznámek ohledně slova "civilizovaný" :-D )
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » úte bře 29, 2005 12:56

jednou sem jel po okresce cca 90 km/h a zacal se na me tlacit autobus s prazskou SPZ, byl to hrozny pocit mit desetitunovy kram cca půl metru za autem, stacilo se dotknout brzdy a byl ve mne, coz povazuju od profi ridice za nehorazne, jeste k tomu kdyz sam veze 50 lidi. bohuzel mam s ridici se znackama kde je druhe pismenko A velmi podobne zkusenosti jak ostatni, ale aby to nebylo jen na parzacich, tak i ostatni jezdi jak prasata

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » úte bře 29, 2005 13:41

Víťa Malina:
1) Mám stejné pocity v Praze z řidičů autobusů MHD. Připadá mi, že nikdy nepoužívají zrcátka a je jim jedno, kdo kde co neubrzdí.......
2) Jinak pocity ze značek A....... Pracuju v Praze a v Hradci Králové, kam téměř jezdím každý den a nebo jezdím po všech koutech evropy, ale nikdy nejsem na ostatní tak strašně naštvanej, jako když přejedu hranice Prahy, protože, jaká v tomhe městě panuje bezohlednost mezi řidičema je neuvěřitelný. A to ať se pak říká, že Italové jsou strašný řidiči. Vůbec to neni pravda. Řím, Neapol a ostatní velká města jsou naprosto v pohodě.......jojojo, musíme bejt první ve všem :oops: :?
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » úte bře 29, 2005 13:44

Viktor: spatne jsem to napsal - ma chyba - na silnici lze blokove, co jsem se ptal policistu pokutu do 10 tisic - ale nemam to potvrzene i z jineho zdroje - ten clovicek byl drzy na ty policisty, co to s nami resili a odvolal se proti blokovemu rizeni - tim padem nebyl potrestan blokove na miste, ale vse se presunulo do spravniho rizeni - na miste mu pouze byla zakazana dalsi jizda, coz kupodivu respektoval - pro nej a auto si prijeli jeho rodice - ted cekam, az mne obeslou, protoze mam tu "cest" byt svedkem, vim, ze to rizeni jiz bezi, vim zatim jen to, ze v ramci spravniho rizeni se musi/musel podrobit dopravne psychologicemu vysetreni, takze asi o ten ridicak na nejakou dobu prijde-proto se domnivam, ze to, co provedl me nebyl jeho prvni zavazny prestupek - jeste jednou se omlouvam, ze jsem to napsal spatne.

Karel

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » úte bře 29, 2005 13:51

Márty: souhlas - v italii se jezdi na me pomerne ostre, ale nevidel jsem ani jednu nehodu behem predlonske 14denni dovolene a co se tyce stavu aut, tak si myslim, ze "parkovaci" sramy tam ma mene aut, nez v praze

Uživatelský avatar
DAM.fnx
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: sob dub 10, 2004 11:14
Bydliště: Zlín-CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAM.fnx » úte bře 29, 2005 20:52

zákon č. 200/1990 §22 Přestupky bezpečnosti sil. provozu - max. lze uložit pokutu do 5000 Kč + zákaz činnosti na 1 rok. (Dále se to nějak dělí např. za rychlost max. 2000 Kč apod.)
Memory of Renault SAFRANE, the best Renault
Current car: Renault 25 V6 Baccara (1989)

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » úte bře 29, 2005 21:34

DAM.fnx - diky za info, jak je videt, tak ten policajt sam nevedel, co muze a nemuze :-)

Uživatelský avatar
DAM.fnx
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: sob dub 10, 2004 11:14
Bydliště: Zlín-CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAM.fnx » úte bře 29, 2005 23:24

V podstate podle zakona nemuzes dostat napr. pokutu za nezaple pasy. Neni definovane kdy se mas zapnout a rozepnout, jen ze se behem jizdy musis zapnout :)
Memory of Renault SAFRANE, the best Renault
Current car: Renault 25 V6 Baccara (1989)

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř bře 30, 2005 10:15

DAM.fnx píše:V podstate podle zakona nemuzes dostat napr. pokutu za nezaple pasy. Neni definovane kdy se mas zapnout a rozepnout, jen ze se behem jizdy musis zapnout :)
Byt v tu chvili policajt a dostat se mi takove argumentace, tak bych asi zapomnel na to, ze jsem chtel puvodne ulozit blokovou pokutu ve vysi 200 a s radosti bych ti nabidl moznost spravniho rizeni aby jsis tenhle nazor mohl obhajit. :P
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » stř bře 30, 2005 10:40

DDT píše:
DAM.fnx píše:V podstate podle zakona nemuzes dostat napr. pokutu za nezaple pasy. Neni definovane kdy se mas zapnout a rozepnout, jen ze se behem jizdy musis zapnout :)
Byt v tu chvili policajt a dostat se mi takove argumentace, tak bych asi zapomnel na to, ze jsem chtel puvodne ulozit blokovou pokutu ve vysi 200 a s radosti bych ti nabidl moznost spravniho rizeni aby jsis tenhle nazor mohl obhajit. :P
Když už jsme u toho, tak policajt zastaví řidiče, který tím pádem končí jízdu a pásy si právě během jízdy nezapnul...

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Zbyněk
Člen RCČR
Příspěvky: 171
Registrován: čtv bře 11, 2004 10:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Zbyněk » stř bře 30, 2005 13:08

Neurotici za volantem - to je téma na které musím taky reagovat. Osobně v tomto ohledu řadím řidiče především ne podle SPZ, ale podle značek a modelů aut. A řekl bych, že se dle mých zkušeností dá tohle rozdělení paušalizovat mnohem víc než podle oblastí.
Např. piloti vozů Škoda Octavia se drží neotřesitelně na nejvyšší příčce superzávodníků s úmyslem zabití, popř. sebevraždy.

Oblastní třídění samozřejmě taky používám, ale tam se objevuje mnohem víc vyjímek. Nicméně z mého pohledu pražáka (osobně si nemyslim, že jsem díky tomu prase za volantem - což zde zatím nikdo takhle neřekl) považuju za nebezpečné úseky: oblast s výskytem řidičů z Českých Budějovic, příjezd po D1 do Brna a nemůžu vynechat vozy z Mělníka. Ale časem jsem si podvědomě vytvořil souhrn znamení, která mají vliv na zvýšení mojí ostražitosti a dnes můžu říct, že už mě na silnici nic moc nerozčílí a už vůbec nepřekvapí.
Laguna II 2.0IDE Grandtour

markyz
Advanced member
Příspěvky: 491
Registrován: pon srp 02, 2004 11:31

Příspěvek od markyz » stř bře 30, 2005 14:33

Lenka Švestkova píše:Co mají výše uvedené situace společné? Všichni "blikači" mají pražské značky.
Zbyněk píše:Např. piloti vozů Škoda Octavia se drží neotřesitelně na nejvyšší příčce superzávodníků s úmyslem zabití, popř. sebevraždy.
Take nerad hazim lidi do jednoho pytle, ale tyto dve kriteria jsou docela presne. Lide ve velkych(nejcasteji sluzebnich) autech jako Skoda Octavia a VW passat jsou podle mych zkusenosti velmi neuroticti... Nerad bych se nejakeho majitele podobneho vozu dotknul, ale pri jedne jizde Kladno - Strakonice, jsme to s pritelkyni pocitali, a bylo to 20 aut(jiz zminovanych znacek) ktere nas predjizdeli pred horizontem, mezi dvema zatackami(kde mezi nimy nebyla temer zadna rovina) A bohuzel tam byla i jedna sluzebni laguna, ktera nas pri odbocovani vlevo predjizdela rovnez zleva - Nebylo to vubec prijemne. (jeste je treba podotknout, ze to bylo na strakonicke silnici, kde je v jednom smeru vice pruhu a ja jel jiz v pruhu odbocovacim...)
Martin,
Renault Megane III 1,6 100k

Uživatelský avatar
100KUC
Moderátor
Příspěvky: 3779
Registrován: stř led 07, 2004 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

blikači

Příspěvek od 100KUC » stř bře 30, 2005 16:07

No jo no... Taky jezdím někdy (sakra... většinou...) rychleji než se má... a osobně si občas taky zablikám :oops: třeba tehdy když se mi někdo na dálnici nacpe do levého pruhu na poslední chvíli a musím ostře brzdit a tak... ale zkrátka myslím že blikám oprávněně, tj. tehdy když mi někdo udělá něco čím mě ohrozí. To že někdo předjíždí kolonu kamiónů jen 110kou to není...

Nedávno jsem jel brzy ráno po Štěrboohlské radiále ven z Prahy, je tam 80ka... jel jsem něco okolo 110-120ti a předjížděl vláček kamiónů.... přiřítil se za mě SuperB a začal blikat, troubit, rozsvítil dálkovky, mlhovky.... najížděl na mě... no prostě to přehnal... tak jsem mu párkrát rozsvítil brzdová světla (pěkně se rozhoupal :lol: ), pustil blikačky a zvolnil na předepsaných cca 80 a pozvlna kamióny předjížděl... když se zdálo že rezignoval tak jsem dokončil předjíždění a zařadil se... v tom SuperB předemnou a několikrát mi to pořádně zašláp... no odbočil jsem raději k pumpě a tím se toho mag.ra zbavil...

před pár lety mi něco podobného prováděl někdo s nějakým off-roadem na D1.... s tím rozdílem že to bylo do kopce a poté co jsem ho "zpomalil" jsem raději šlápl na plyn a zmizel....

Jo a jakou měl ten SuperB SPZku si nepamatuju.... ale myslím že to není důležité.... všude člověk narazí na hulváty a slušné řidiče...

Uživatelský avatar
Simpet
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 24, 2005 17:36
Bydliště: Vyso?ina

Příspěvek od Simpet » čtv bře 31, 2005 17:50

Ivan Rous píše:
DDT píše:
DAM.fnx píše:V podstate podle zakona nemuzes dostat napr. pokutu za nezaple pasy. Neni definovane kdy se mas zapnout a rozepnout, jen ze se behem jizdy musis zapnout :)
Byt v tu chvili policajt a dostat se mi takove argumentace, tak bych asi zapomnel na to, ze jsem chtel puvodne ulozit blokovou pokutu ve vysi 200 a s radosti bych ti nabidl moznost spravniho rizeni aby jsis tenhle nazor mohl obhajit. :P
Když už jsme u toho, tak policajt zastaví řidiče, který tím pádem končí jízdu a pásy si právě během jízdy nezapnul...

S pozdravem Ivan
Když mě před mnoha lety stavěl tehdejší příslušník VB, zastavil jsem asi 4m před ním a než ke mně došel, automaticky - a nevím proč - jsem si odepnul pásy. Musel to vidět a přesto jsem platil. Neumím se hádat a proti aroganci moci jsem bezbranný.
btw: I když pokuta byla na dnešní poměry pakatel, měl jsem týden tichou domácnost. :evil:
Mégane Break 1,4 RXE

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » čtv dub 07, 2005 15:26

tak sem se dnes setkal s kombinací paržáka a firemního XXXXXX v Passatu. stál sem na přechodě, auta zastavujou, rozejdu se, najednou periferně vidím něco černého zleva, zastavuju a otáčím hlavu když se mi 20 centimetrů před tělem prožene nějaký pražský XXXXX (pardon za ten výraz ale musím se hodně mírnit abych nenapsal něco mnohem horšího). Prostě se mu nechtělo brzdit, tak udělal myšku a předjel toho co mi zastavil.
Za tohle bych bral řidičák na místě a nafurt, tohle může udělat jenom nejhorší XXXXXXX , tak se nad sebou zamyslete, dělá to spousta řidičů, u nás takhle někdo zabil na přechodě ženu s dítětem a miminem v kočárku. Copak jsou všichni takové prasata?
je jich plno a jsou to právě ti co jsou proti novele silničního zákona.
Jen ať to uzákonní, když se něˇkdo neumí na silnici chovat tak tam nemá co dělat.

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » čtv dub 07, 2005 17:54

Zbyněk píše:Neurotici za volantem - to je téma na které musím taky reagovat. Osobně v tomto ohledu řadím řidiče především ne podle SPZ, ale podle značek a modelů aut. A řekl bych, že se dle mých zkušeností dá tohle rozdělení paušalizovat mnohem víc než podle oblastí.
Např. piloti vozů Škoda Octavia se drží neotřesitelně na nejvyšší příčce superzávodníků s úmyslem zabití, popř. sebevraždy.
pod tohle se podepisu :)

Uživatelský avatar
kucik
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 09, 2004 18:41
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od kucik » čtv dub 07, 2005 20:16

awe_cz píše:
Zbyněk píše:Neurotici za volantem - to je téma na které musím taky reagovat. Osobně v tomto ohledu řadím řidiče především ne podle SPZ, ale podle značek a modelů aut. A řekl bych, že se dle mých zkušeností dá tohle rozdělení paušalizovat mnohem víc než podle oblastí.
Např. piloti vozů Škoda Octavia se drží neotřesitelně na nejvyšší příčce superzávodníků s úmyslem zabití, popř. sebevraždy.
pod tohle se podepisu :)
Presne tak, a treba takova Fabia combi kdyz je bila a sluzebni tak to je taky "tutovka", docela casto se mi stava ze pri ceste z prace se mi v obci kdy jedu tak tech 60km/h objevi v levym zrcatku pulka Fabie nebo Octavie jedouci asi tak metr za mnou :evil: . Kdyz konci vesnice tak necham magora predjet (nemam na tohle nervy, clovek nikdy nevi kdy bude muset pribrzdit, vlitne do silnice z pole zajic a mam ho v kufru-magora, ne zajice :) ) a kdyz pak asi po kilometru prijizdim do dalsi obce, je tak 50m prede mnou, ja zpomalim zas tak na tech 50-60 a jenom vidim jak se zacina rychle vzdalovat (tipoval bych ze tam tak tech 80km/h ma), aby si tam nekde vepredu mohl vyhlidnout dalsi obet :)
..jo a pak mam taky docela hruzu z takovych tech dodavek (Ducato, Tranzit, Jumper...), ty taky jezdej jak prasata :x , nedavno se mi stalo ze na takovy hodne uzky vesnicky silnici, kde jsem se uz ale nekolikrat v pohode mijel s velkou Tatrou 815 nebo s autobusem (stacilo abychom oba hodne zpomalili a zajeli az ke kraji), jsem potkal bily Ducato valici se asi tak 80km/h pekne naprostredku a ja jsem pravym zrcatkem vyprasil ker, abych se mu vyhnul :( (nastesti se neporejpalo)
Laguna '97 2,0 RXE

Uživatelský avatar
DAM.fnx
Advanced member
Příspěvky: 351
Registrován: sob dub 10, 2004 11:14
Bydliště: Zlín-CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DAM.fnx » čtv dub 07, 2005 21:36

kucik píše:
awe_cz píše:
Zbyněk píše:Neurotici za volantem - to je téma na které musím taky reagovat. Osobně v tomto ohledu řadím řidiče především ne podle SPZ, ale podle značek a modelů aut. A řekl bych, že se dle mých zkušeností dá tohle rozdělení paušalizovat mnohem víc než podle oblastí.
Např. piloti vozů Škoda Octavia se drží neotřesitelně na nejvyšší příčce superzávodníků s úmyslem zabití, popř. sebevraždy.
pod tohle se podepisu :)
Presne tak, a treba takova Fabia combi kdyz je bila a sluzebni tak to je taky "tutovka", docela casto se mi stava ze pri ceste z prace se mi v obci kdy jedu tak tech 60km/h objevi v levym zrcatku pulka Fabie nebo Octavie jedouci asi tak metr za mnou :evil: . Kdyz konci vesnice tak necham magora predjet (nemam na tohle nervy, clovek nikdy nevi kdy bude muset pribrzdit, vlitne do silnice z pole zajic a mam ho v kufru-magora, ne zajice :) ) a kdyz pak asi po kilometru prijizdim do dalsi obce, je tak 50m prede mnou, ja zpomalim zas tak na tech 50-60 a jenom vidim jak se zacina rychle vzdalovat (tipoval bych ze tam tak tech 80km/h ma), aby si tam nekde vepredu mohl vyhlidnout dalsi obet :)
..jo a pak mam taky docela hruzu z takovych tech dodavek (Ducato, Tranzit, Jumper...), ty taky jezdej jak prasata :x , nedavno se mi stalo ze na takovy hodne uzky vesnicky silnici, kde jsem se uz ale nekolikrat v pohode mijel s velkou Tatrou 815 nebo s autobusem (stacilo abychom oba hodne zpomalili a zajeli az ke kraji), jsem potkal bily Ducato valici se asi tak 80km/h pekne naprostredku a ja jsem pravym zrcatkem vyprasil ker, abych se mu vyhnul :( (nastesti se neporejpalo)
Přesně tak k cizím (zaměstnavatele) věcem se ti šmejdi chovají jak čuňata. (Jednou z důvodu kolony jsem to vzal zkratkou po panelovce - je to pěkný tankodrom dá se tam jet tak 15km/h a najednou proti mě v ňákem Pickupu borec to tam kotlil tak 50).
Myslím že by se takoví ke svým vlastním autům rozhodně nechovali.
Memory of Renault SAFRANE, the best Renault
Current car: Renault 25 V6 Baccara (1989)

Uživatelský avatar
afk_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 72
Registrován: čtv bře 25, 2004 16:12
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

afk_cz

Příspěvek od afk_cz » pát dub 08, 2005 09:12

musim plne souhlasit: xAx jsou totalni prasata, alespon se tak chovaji u nas na Vysocine ... vcera jsem neco zarizoval po Pelhrimove a shrnul jsem to takhle: vyjezd na hlavni: v OBCI se predhaneji 2 octavie (tipnul bych tak 100-130km), jedu po meste a naopak v useku, kde znamena pomalu=nebezpecne jede prazak 30kmh, ale budiz, 50 je max, i kdyz nesmyslne pomalou jizdou v podstate taky riskuje (vime jak to na silnicich chodi, ze), vracim se domu a opet zavody 2 aut ... jeden nemohl asi unest, ze ho nekdo predjel a vraci mu to zpatky. jdu z prace na obed pres prechod a co nevidim - po vedlejsi jede na cervenou, ktera mimochodem uz davno pred tim svitila, sestava 3 dodavek a v okamziku, kdy z leva maji zelenou a rozjizdeji se auta ve 3 pruzich ... dopadlo to tesne .... vsechna zminovana auta mela neco spolecneho: xAx xxxx a u tech dodavek s prazskou SPZkou bylo to posledni. jinak stejne jsou na tom BZB, to je taky hruza.

Medved
Junior member
Příspěvky: 108
Registrován: čtv led 08, 2004 09:18

Re: afk_cz

Příspěvek od Medved » pát dub 08, 2005 09:41

afk_cz píše:musim plne souhlasit: xAx jsou totalni prasata, ....
no, zaplat Buh, ze mam na znacce AKS xx xx - a tim se me tva "objektivni kritika" netyka.

Problem je v tom, ze 90% techto prasecky se chovajicich aut jsou sluzebaky (proto Octavie, Fabie nebo Passaty) rizene tvymi sousedy - stejnymi vidlaky jako jsi ty. Tito "prazaci" jezdi v pondeli rano do Prahy a v patek odpoledne zase domu na Vysocinu (abychom byli adresni). Zbytek jsou zamestnanci tamnich pobocek firem, majicich sidlo (a tim padem i registraci aut) v Praze.
Asi by se tady daly psat dlouhe litanie o tom, jak NEKTERI "venkovani" zdrzuji v Praze, jsou zmateni jak Goro v Tokiu kdyz vidi prvne v zivote semafor nebo krizovatku, kde hlavni nevede rovne, atd., atd. - ale proc?


p.s. - za vyraz "vidlaci" se omlouvam vsem nezakoplexovanym mimoprazanum .... :wink:
Naposledy upravil(a) Medved dne pát dub 08, 2005 14:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Simpet
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 24, 2005 17:36
Bydliště: Vyso?ina

Příspěvek od Simpet » pát dub 08, 2005 14:15

Víťa Malina píše:... dělá to spousta řidičů, u nás takhle někdo zabil na přechodě ženu s dítětem a miminem v kočárku...
U nás se stalo totéž a za volantem byl ... policista :!: Co k tomu dodat?
Mégane Break 1,4 RXE

Uživatelský avatar
Simpet
Starting member
Příspěvky: 35
Registrován: čtv bře 24, 2005 17:36
Bydliště: Vyso?ina

Re: afk_cz

Příspěvek od Simpet » pát dub 08, 2005 14:44

Medved píše: ... Asi by se tady daly psat dlouhe litanie o tom, jak NEKTERI "venkovani" zdrzuji v Praze, jsou zmateni jak Goro v Tokiu kdyz vidi prvne v zivote semafor nebo krizovatku, kde hlavni nevede rovne, atd., atd. - ale proc?


p.s. - za vyraz "vidlaci" se omouvam vsem nezakoplexovanym mimoprazanum .... :wink:
I když jsem z Vysočiny, necítím se jako zakomlexovaný mimopražan a jsem přesvedčen o tom, že všechno výše citované lze říci o všech pražských "měšťácích", kteří přijedou do libovolného města (třeba na Vysočině) a najednou musí jezdit podle značek. Viděl jsem i takové (mezi nimi i xAx, Axx), kteří objížděli kruhový objezd doleva... Jen jsem neslyšel, že by na ně někdo troubil a ukazoval si na čelo...
Mégane Break 1,4 RXE

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů