Ako mi horelo auto

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
zizo
Starting member
Příspěvky: 26
Registrován: ned led 18, 2009 00:51
Bydliště: BA

Ako mi horelo auto

Příspěvek od zizo » ned led 18, 2009 01:42

Zdarek

Isiel som z jednej oslavy, spolu s mangelkou a dvomi kamarátkami. Auto mi daroval kamoš (škoda 135) a niečo mi tam vybíjalo baterku tak som ju odpájal. Kedze sa mi nechcelo stále zakladať plastový kryt tak boli kontakty batérie odokryté.

Problém nastal keď do auta na zadne sedadlá nastúpili spomínané kamarátky. Po jazde dlhej cca 2-4 min bolo zrazu cítiť zozadu dym. odstavil som to na obrubník vyšiel von že čo sa to deje. Kamoški vyskocili z auta, dusiac sa, a ja pozerám že dym pozvoľna vychádza spoza zadného sedadla. Odklopil som zadné sedadlo a zbadal som malí plamienok ktorý pod vplyvom prísunu vzduchu začal sršať jak sprostý. Rýchlo som to zatvoril a zhučal že ideme hasiť. Problem bol že nebolo čím. Po zemi sa sice povaľovalo trochu namrznutého snehu, ale to by ste si skôr zodrali nechty než niečo uhasili. Toto co som tu opísal prebehlo v priebehu pár sekúnd a hlavou mi preblislo že o 5 minut tu ostane z auta iba zhorený vrak Oheň sa stražne rýchlo zväčšoval. V tom okamihu som vydel ako za mami zastavilo policjné auto (taká dodávka čo chodí na nehody) a jeden už tahal z neho hasiaci prístroj. Oheň sa už prepálil cez sedačku. Narazili prístroj a ja som odklopil sedčku aby bol prístup k plameňu. Pri tom som sa polálil o ocelovú časť odklapatka zadného sedadla.
Ohen uhasit s hasiacim prístrojom nebol zadny problem cca 10-15 sec. Pre istotu sme pozreli aj motor ale ten bol OK. Polis mi povedal : "tu to niekde odstavte na kraj". Naskákali do auta a odisli.
Keby tý chlapíci v zelnom, ktorých nikto nemá rád prisli o 4-5 min neskor tak je z auta zhorený vrak. Nahoda jak svina, ze isli akurat okolo.
Horet to zacalo tak ze sa kovova kostra dotikala kontaktu baterki (pod vplyvom cestujúceho na zadnom sedadle). Iskra vznietila molitán a už to išlo.

Haciaci prístroj je sakra dobrá vec a to viem o čom hovorím. Asi si mslyte že som si ho zaobstaral .... do dnešného dňa nemám.

Viete auto vám horí iba raz v živote. (ja to už mám za sebou) :wink:
renault megane grandtour 1,5 dci 74kw 2004

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » ned led 18, 2009 11:19

Hahaha :(
Zabudni na to že auto horí iba raz za život. :idea:
Môjmu otcovi už horelo pod rukami najmenej trikrát,najprv zlyhal a prehrial sa regler na Fiate 126P, potom horela kabeláž na Š120, do tretice na služobnej vectre sa roztopil vypínač a vznietila palubka.

Dvakrát sa to stalo za jazdy, raz prišiel k nedávno odstavenému služobnému autu lebo dnu niečo zabudol a už to horelo. Keby sa nebl vracal tak už ho nikto neuhasí. :roll:

Ja som síce nikdy nebol na tom tak zle žeby niečo vzbĺklo alebo horelo no párkrát som mal k tomu sakramensky blízko. Zlepená káblovačka na pravej strane auta, nalomená hadička prívodu paliva, zlý kontakt na spojovačke pod palubnou doskou. Aj zlepená káblovačka aj zlý kontakt nahriali inkriminované miesto tak že roztopily gumu aj plast a nedalo sa to chytiť rukou. :idea: Tiež som jazdil ako frajer bez hasičáku a bez flašky s vodou no už asi pol roka jazdím s riadnym hasičákom na ktorom je aj ukazovateľ tlaku. A fľašu s vodou si pre istotu nosím tiež. :idea:

Nie je nič horšie ako bezmocnosť, radšej so sebou vozím kufor náradia, tašku náhradných dielov a pod. než by som mal niekde odvisnúť a zaplatiť za odťah pre prelomenú hadičku. :idea:
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů