Když jsem začínal řídit...

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
abe
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv zář 25, 2008 23:37
Kontaktovat uživatele:

Když jsem začínal řídit...

Příspěvek od abe » pát zář 26, 2008 22:09

Před 2.5 roky jsem si udělal řidičák, ale auto si pořídil až teď a celou dobu nejezdil. No a tak jsem si zaplatil 2x kondiční jízdy:
Instruktor: "Tak si sedněte a zkuste si šlápnout na spojku"
(sedám a mačkám levou nohou brzdu)
Instruktor: "To je brzda".
Já (sebevědomě) "To samozřejmě vím"....
Mno, tak jsem jel 1. hoďku a půl v neděli, 2. v ponělí dopoledne, pak pro značky a ještě ten večer pro auto.

Stojím ve Frýdku na vlakovém nádraží a auto bliká že dochází benzín. Chci jet na benzinku pod most, ale místo doleva jsem bůhvíproč zabočil doprava. Tak nahoru na most směrem na Místek. Nahoře na výjezdu čumím vlevo jak puk jestli něco nejede a křáp, najedu pravým kolem na obrubník. Vedro jak prase, neodvažuju se čumět po klimatizaci. Ok, tak pojedu na křižovatce doleva pak na riviéru a na Beskydskou, tam je pumpa. Jenže vlevo kolona. Tak ok, pojedu rovně směrem k Tesku, na kruháku doleva na tu Beskydskou. Jenže jsem zapomněl odbočit. A pak už koukám že mířím směrem pryč z města na výpadovku na Přerov bez benzínu. :shock:

NAŠTĚSTÍ tam je pumpa, uf, první co jsem koupil bylo obrovské Z coby začátečník. Guma na pravé přední natrhlá zboku, alu ráfek ojetej, obojí naštěstí jen lehce. A obrátil jsem to až v Chlebovících a jen jsem trnul aby mi to uprostřed výpadovky při výjezdu z boční ulice nechcíplo.

No a den nato jsem s tím dojel až do Prahy. 8)
Megane 1.4 16V RXE r.v.2000

Uživatelský avatar
MaD@x
Člen RCČR
Příspěvky: 1267
Registrován: ned črc 29, 2007 23:23
Bydliště: Odolena Voda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MaD@x » pát zář 26, 2008 23:52

moc pekneeee... :D :D
Ofce v TDÍ, ale nedělá pou
ex Renault Laguna 95 1,8RN 69kW - Letadlo
ex Renault Laguna 99 3.0RXT 140kW - sekačka(bo žere aj travu kol cesty)
ex Renault Clio Grandtour 1,2 55kW Ice - Služební koza
ex Renault Laguna Grandtour 03 1,9dCi Privilege 88kW - Silver spur
ex Mercedes-Benz Citan 111 1,5dci - Kangoo pro kolotočáře

Jsem jaký jsem, někdo musí být zlý...

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » sob zář 27, 2008 00:25

Kdyz jsi zapomnel odbocit na ten kurac u Tesca a jel rovne, tak jsi mohl asi po 800metrech odbocit zase vlevo smerem na Olesnou (hraz/aquapark) a tamtudy se taky dostanes v poho na Beskydskou. I kdyz blize bys mel spis OMV nebo Hypernovu.

Kazdopadne zajimavy zazitek :lol: , ale strach si mit nemusel. Pokud byla kontrolka "cerstve" rozsvicena, tak bys mel ujet jeste minimalne 50km.
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

Uživatelský avatar
abe
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv zář 25, 2008 23:37
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od abe » pon říj 06, 2008 19:48

Co, nikdo nemá nějakou další veselou příhodu co kdy kde a jak zmrvil když začínal řídit ? :twisted:
Megane 1.4 16V RXE r.v.2000

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » pon říj 06, 2008 20:09

Tak abys v tom nebyl sám :mrgreen:

První jízda v autoškole a na silnici. Na tachu kolem 60, před náma hezká 45 zatáčka. Já se podíval doleva a místo brzdy jsem šlápnul na plyn a zatočil volantem. Instruktor se jen chytnul držáku na střeše podíaval se dozadu, pak na mě a řekl, "Tak tohle bych si ani já nedovolil" :D

To procházení zatáček mi zůstalo dodnes :P
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

petrskr
Junior member
Příspěvky: 187
Registrován: pon čer 25, 2007 15:44
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrskr » čtv bře 05, 2009 14:11

já vůbec nechápu, jak jsem mohl první rok řízení vůbec přežít, když i teď jsou věci, které mě dokážou překvapit a někdy si říkám "tak to bylo o fous" :-)
laguna II, 2001, 1,9dci

maxxz
Junior member
Příspěvky: 116
Registrován: pon úno 02, 2009 17:59

Příspěvek od maxxz » čtv bře 05, 2009 15:49

Jsem řidičem legálně teprve od září 2008.

Přinejmenším zima mě hodně naučila :-) Moje první auto Alfa Romeo 146 1.4 boxer, při jízdě z Jablonce do Liberce přes serpentýny a na kunratice, první zatáčka je ostřejší, všude sníh námraza, tak zpomalým podřadím na 2 a zatáčku lehce rychlostí 30 km/h (tacho) točím, když už si myslím, že všechno je ok ustřelil zadek, inu obracím kola a říkám si nešlapat na brzdu lehce spojku plyn, samozřejmě pud sebezáchovy mě donutil šlápnout na brzdu bum a jel jsem do protisměru jak na sánkách, narazil do kopce plného hlíny, rozbil si nárazník a blatník se ohnul (díky bohu v protisměru nikdo nebyl.) Od té doby jsem si dával bacha.

Alfa šla do světa a já si koupil Mégane Coupe :-) týden po koupi si to jedu směrem ze školy opět na serpentýny na kunratice, když se z vedlejší blbec snažil dostat za každou cenu na hlavní a i když jsem byl rozjetej, tak to prostě zkusil, samozřejmě než se vyškrábl já musel brzdit na 0... (blbec mimochodem), i bez ABS sem to bravurně ubrzdil a situaci zvládl, když tu ze zádu náraz BUM, vylezu z auta a koukám jak puk, blbec spolužák to neubrzdil a po zadním světlem mi prohl kastli a a sedřel lak na nárazníku. Takhle naštvanej a sprostej sem potom nebyl dlouho... nehledně na to, že on si nakoupil v autokelly díly za 1000 Kč a celej předek měl OK, ale já teď musim čekat na pojištovnu co mi vůbec dají a protože je to více jak 10 let starý auto počítám, že nedostanu ani tolik na opravu...


nicméně taková je zima začátečníka :-) Každopádně to nebylo nijak veselé, ale příhoda ze začátků to je, tak jsem to postnul. :P
Současnost : Renault Mégane Coupe (Coach) 1.6 e - Yellow
Historie : Alfa Romeo 146 1.4 i.e. Boxer

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Příspěvek od Dan Black » čtv bře 05, 2009 20:03

Jako první auto jsem koupil Škodovku 120ku s tím, že na bourání mi to stačí a beztak nemám víc peněz...
Nebudu popisovat zážitky technické, které škodovkáři jistě znají (termostat KO-věčné vaření, lehký čumák-čekal jsem kdy to vzlítne, etc.)
Měla i shnilý výfuk, načež po úspěšné výměně jsme jí s bratříčkem šli projet (oblečení v montérkách+vatáku+fáračkách). Šlapala pěkně a už jsme se vraceli, řítím se ke křižovatce, najíždím do odbočovacího pruhu (cca 70kou-mimo město) a chystám se brzdit... Jenže díky masivním fáračkám jsem z brzdy sklouznul a na další vteřinku/dvě přišlápnul plyn... Než jsem znova hamtnul na brzdu už mi byla křizovatka krátká, bráška akorát zařval: "Pusť, to! Brzdi! Pusť! Brzdi!" a už jsme letěli přesně mezi ramena křižovatky do příkopu... :D
Ještě že byl tak pohotovej a zahulákal na mě, jinak to šlo smykem a 100% přes boudu! :shock:
Dopadlo to v pohodě, škodovka zůstala stát hezky na svahu, zavolali jsme kamaráda, na laně jí vytáhli a rychle zmizli...
Takhle jsem to "zaparkoval"
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

lama2005
Junior member
Příspěvky: 181
Registrován: čtv úno 05, 2009 18:37

Příspěvek od lama2005 » čtv bře 05, 2009 23:18

Když tady píšete o těch spletených pedálech, tak já jsem na vojně poslední 3 měsíce dělal řidiče velitele útvaru. Jedzil jsem normálně s Felicí, ale na vyvedení jsem nafasoval rover. Vyvedení bylo 14 dnů, ale v pátek jsem vezl velitele domů a já si jel svojí 120tkou pak z kasína domů taky. A protože jsem v tý 120tce lítal celej víkend, tak jsem si na ni zase pěkně zvyknul. A teď k věci. Ve škodovce jsou pedály nahňácaný kvůli podběhu, v roveru podběh není a tak jsou pedály více vlevo. A jak si to tak ženeme tak jsem při přeřazování směrem nahoru šlápnul místo na psojku na brzdu. Co následovalo potom si asi každej dokáže pomyslet.

kolaCZek
Člen RCČR
Příspěvky: 143
Registrován: úte říj 16, 2007 23:30

Příspěvek od kolaCZek » pát bře 06, 2009 00:31

Kdyz jsem si kupoval auticko, tak jsem mel rok a pul ridicak, ale nejezdil jsem. Kupoval jsem ho v bazaru u AutoAvantu v Dablicich (sever Prahy). Problem vsak byl dostat se domu na Libus (jih Prahy) po dvou letech nerizeni v patek odpoledne. :shock: Reknu vam, ze do smichu mi chvilkama nebylo.

Ale jak ja, tak moje milovana R9 jsme to diky bohu prezili. :) Po par jizdach uz jsem si na vsechno zase krasne zvykl a pohodicka. Ted uz nechapu, ceho jsem se tak bal. Vzdyt jezdit po Praglu je lahoda. Lepsi jak nekde na vesnici... :wink:

Storm
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 06, 2009 12:41

Příspěvek od Storm » pát bře 06, 2009 21:00

Taky přispěju :-)

Podotýkám ale rovnou že kvůli mámině bolavé páteři a našemu bydlišti vzdálenému cca. deset km od města jsem řídil celkem často a řídit jsem už tedy uměl.

Instruktor : "Přestaň si najíždět do těch zatáček, víš který pruh je tvůj"

Já : "Ale vždyť tam vidím a alespoň nemusím brzdit" (znovu :-) )

Instruktor : "Říkám ti nenadjížděj si"

Já : "Ano, dobrá omlouvám se" (a zase :-) )

Instruktor : "Zastav támhle."

Já : "ok"

Instruktor : "Vypni motor"

Já : "ok"

Instruktor : "Vypni rádio"

Já : "ok"

Instruktor : "(ŘEV) XXXXXX XXXXXXX když ti řeknu aby sis tam nenadjížděl tak to dělat nebudeš, tohle je XXXXXX moje auto a budeš XXXXX do p*** dělat co ti řeknu (pěstí do stehna) nebo vypadni di si dom jak chceš a garantuju ti, že u mě ti XXXXX papíry nikdy neuděláš."

Já : "Ehm...ok"

Instruktor : "(Klidný hlas) Nastartuj auto..."

:-) Při vzpomínce dnes se tím hrozně bavím...nadjíždím si pořád...

Uživatelský avatar
Dan Black
Člen RCČR
Příspěvky: 1830
Registrován: pát zář 14, 2007 14:40
Bydliště: Bílina

Příspěvek od Dan Black » sob bře 07, 2009 11:43

Příhoda ještě z autoškoly-standartně je první jízda někde na parkovišti/cvičišti...
Já sednul do auta, instruktor povídá: "tak jedem", nastartuju, s lehkým poskočením se rozjedu :oops: , udělám kolečko po cvičáku a instruktor: "tak šup, vratama ven a jedem do Duchcova..." (cca 10km daleko)
Mno, zíral jsem jak puk, čekal jsem klidné ježdění někde na plácku a on mě hnal rovnou do provozu. :D
V té době jsem už dva roky měl papíry na MDV, takže kroucení volantem mi problém nedělalo, jen ta spojka.
Ještě ke zlozvykům z ještěrky-na těhle strojích sedíte uprostřed, v autě pro změnu vlevo. Dovedete si představit, jak dlouho mi trvalo, než jsem přestal "žehlit pangejt"?
Kia Rio 2017
Scenic 2001 1.6/16v
Vzpomínáme...Škoda 105 (s něčím se začít musí)...Twingo Helios (prosklená střecha, zdroj potěšení i vzteku)

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » pon bře 09, 2009 12:58

Mno, zazitky z autoskoly... :lol:
Prvni hodina, autoskola v Karline, odpoledni provoz. Mel jsem za sebou dve hodiny v simulatoru, to bylo vse. Instruktor: "Umite ridit?" Ja: "Ne." "Tak fajn, jedeme na parkoviste." Dovezl me na parkoviste CSAD (!), ktere jsem asi dvakrat objel dokola vyhybajice se pritom vsudypritomnym autobusum nacez istruktor prohlasil "Fajn, jedem do mesta." A jeli jsme. :lol:
Nekdy v pulce kurzu takhle prijedu na krizovatku, kouknu doleva, vidim Tatra, je celkem daleko ale blizi se rychle, musim se rozjet trochu rychlejc. Samozrejme mi to zdechlo ale jak jsem dupnul na plyn tak jsem akorat doskakal do prostred krizovatky kde to poslo definitivne. Dodnes mam pred ocima jak se Tatra (mimochodem plna pisku) blizi nezmensenou rychlosti, vsechny kola ve smyku doprovazena oblaky koure a do toho instruktor jenom "A xxxxxx." Srandy kopec. :lol:

Mimochodem predevcirem jsem ujel cca 180 km vlevo,v noci a v desti (JAR). Taky zazitek pro milovniky adrenalinu. Kdyz uz potreti pri snaze zaradit nahmatate misto radicky klicku na stahovani okna, pripadate si jako totalni dement. :lol:
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Wasi
Experienced member
Příspěvky: 545
Registrován: stř úno 06, 2008 18:26

Příspěvek od Wasi » úte bře 10, 2009 08:21

Tiez som mal nervaka instruktora (majitela autoskoly).Ziadny trenazer, prva jazda, dali sme si rande na parkovisku.Po prichode sa ma opytal ci viem soferovat.Ano sedel som za volantom hovorim ale na cestu sa necitim.On:nevadi podme na cestu.Cesta cez mesto prvych 10 min mi buchal po rukach ako to jazdim...potom sa nastastie ukludnil.Ale bol to psychopat, kamaratovi ktory u neho robil motorku buchal (za jazdy) od zadu pästou po prilbe ked nedal prednost :)
Espace IV, 2.2 dCi
Clio I, 1.9 D

Šedý vlk
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: sob lis 17, 2007 16:45
Bydliště: Opavsko

Příhody ze silnic

Příspěvek od Šedý vlk » čtv bře 12, 2009 05:57

V r.1957 jsem měl ŘP na moto a traktor kvúli zaměstnání a na osobní auto již nezbylo. Po několika letech jsem potřeboval ŘP i na auto. Přihlásil jsem se vše pokračovalo v souladu s předpisy. Při prvé jízdě jsem měl na ploše u autoškoly zařadit 1., ujet asi 20 metrů,zastavit a couvat zpět a zase za 1. a to celou půlhodinu. Říkám instruktorovi, že umím couvat i s vlekem za traktorem, to je pro mě zbytečné. Odpověď: předpis je předpis. Říkám jestli couvne mezi stromy. Já to dokázal a on to odřel. Pak už po mně nechtěl žádnou jízdu. I takový se našel učitel v autoškole. :D :D
ŘP od 5/57, dříve asi 8 aut, pak Espásek od 5/97, nyní R Scénic r.v.2002 od dubna 2008

happis
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 19, 2009 20:18
Bydliště: velke pavlovice

Příspěvek od happis » čtv bře 19, 2009 12:54

kolaCZek píše:Kdyz jsem si kupoval auticko, tak jsem mel rok a pul ridicak, ale nejezdil jsem. Kupoval jsem ho v bazaru u AutoAvantu v Dablicich (sever Prahy). Problem vsak byl dostat se domu na Libus (jih Prahy) po dvou letech nerizeni v patek odpoledne. :shock: Reknu vam, ze do smichu mi chvilkama nebylo.

Ale jak ja, tak moje milovana R9 jsme to diky bohu prezili. :) Po par jizdach uz jsem si na vsechno zase krasne zvykl a pohodicka. Ted uz nechapu, ceho jsem se tak bal. Vzdyt jezdit po Praglu je lahoda. Lepsi jak nekde na vesnici... :wink:
prej jezdit po praglu lol cernak a barandov kazdy den totalne zacpanej nemluve o okruhu natoz pak centrum ale kdyz to vezmeme jako vyjizdku ze severu na jih na cely den, zajimavy vylet v zakourenym praglu, na vesnici jsem zacpu nepotkal jeste nikdy peace svedaci:-D
Renault 19 GTS 1,7 54Kw 1989
7,0 l/100km

Uživatelský avatar
JOE_Cik
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:33
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JOE_Cik » pát bře 20, 2009 16:54

pamatuju na první hodinu v autoškole "Umíš řídit? " ..... "jezdil sem v motokáře" ... "dobře sedej jedem" ..... instroktor me protahl nejvetsima kotehulkama u nas okolo mesta a cetl si u toho noviny... dalsi 2 jizdy si psal smsky se svoji milenkou, kterou sem pak s nim vozil ...... potom mi řekl ze pujdu na nakladak .... takze po absolvovani 3 jizd v osobaku em soupl do 6,5-ti tunovyho Iveca a uz sem jezdil.. :D první jizda v Cecku byla ok....druhy den prisel rano ke me a rika " vis jak sem jeli vcera ? " odpovim ze jo a on zahlasil " tak pojedem stejne a pomalu...jinak se pobleju " ....a usnul... :D muj instukror byl dobrej....a nezapomenu na jeho vetu kdyz sem ridicak udelal .... " až se nekde rozsekas, budes dobrej ridic " ...... trvalo to 2 roky a pustil sem clio na B sloupek jednomu ciganovi ... :D a dobrych par let se tim ridicakem zivim ... :D
Renault Clio 1,2 i ... rv 97 - prodáno
Renault Clio 1,8 16V .... letadlo :D - prodáno a zbořeno
Renault Clio 1,2 i 16V ....rv 07 - prodáno
Renault Megane Combi 1,6 16V ...rv01 - prodáno a už nikdy více:-D
Renault Clio 1,2 16V ...rv 12 - voňaFFka :-D
Renault Clio SPORT 172 PH2 ...rv02 - letadlo :-D
Škoda Fabia Combi 1,9 TDi s čipem kámo - familywagen :-D
služebáček - Logan DCI, A8 4,2 TDI Quattro :-D

rogerer
Junior member
Příspěvky: 192
Registrován: ned led 14, 2007 23:49

autoškola

Příspěvek od rogerer » stř dub 08, 2009 14:58

tak taky přispěju s zazitky z autoškoly - kterou jsem delal presne v 18 tj pred 6ti lety:

prvni jizda ve fabii 1.4: listopad, vecer, tma, dest, stojime na autobusove zastavce na silnici v provozu...instruktor: "Ridils nekdy?"..říkám: "Ne." (ikdyz to nebyla pravda) ..Instruktor: "ok tak nastartuj, dej neutral a udrzuj otacky na 2500"...nastartoval sem a zaboha sem nedokazal udrzet ty otacky az se mi z toho zacla klepat noha....
takhle sme to tam zkouseli asi 15min az sem mel nohu totalne v pr...a omylem to protocil pres 4tis :D instruktor jecel ze papiry nikdy v zivote neudelam, ze sem nemehlo, horsi nez zenska, ze to este nevidel atd atd...no tak sme pak nejak jeli...jeli sme lesem...furt mi hmatal do rizeni ze prej jinak sjedu do prikopu nebo na obrubniky...a najednou rana jak z dela...a vzadu nam z niceho nic ruplo zadni okynko....:-D ja skoro posr...az za usima.....Moc jizd jsem nemel a kdyz uz jo tak v hlubokym snehu a na ledu a ve meste se samyma jednosmerkama....porad sem ho odvazel za nakou zenskou a pak cekal pul hodky v aute.....Byl to hroznej nervak ten instruktor....treba sem nezastavil na stopce on me nechal se rozjet a uprostred krizovatky dupl na brzdu azacal par minut jecet a ze vsech stran se blizila auta :-D
Takze sem se neumel na konci autoskoly ani poradne rozjizdet nic, az posledni jizdu den pred zaverecko usem ziskal jsitotu kdyz jednomu klukovi rekl instruktor ze patrim mezi ty lepsi co to maj v krvi...no prisel den D:
Teoreticky testy jsme meli 7 variant a pry ze jedna z nich tam bude a ze mame udelat nejake chyby aby to nebylo podezrely.....technicka byla v cajku..prisla jizda...ale presedlal jsem na 1.2 HTP pze tu fabku na ktery sme jezdili nekomu pucil ci co....takze totalni nezvyk XXXXXX to jelo, piskalo a neslo se rozjizdet....no kazdopadne...prijel sem zpet k autoskole a pry ze jizda perfekt ale ze mi to neda....protoze jsem nebyl pripoutany :-D a proc sem nebyl pripoutany? Protoze ze dvorku autoskoly se vycouvava na hlavni a nen itam videt a na couvani clovek nemusi byt pripasovanej....no jenze sem se pak zapomnel pripoutat pze sem ridil v zimni bunde a necitil jsem to...tot vse no....napodruhy sem to dal vklidu
Alfa Romeo 156 2.4 JTD 103kw
Škoda Octavia I Tour 1.9TDI 77kw (2009) - ukradena
Renault Clio II 1.4 55kw -ex

Uživatelský avatar
presscott
Senior member
Příspěvky: 1027
Registrován: stř črc 18, 2007 12:57
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od presscott » stř dub 08, 2009 23:47

Vidim, ze vetsina zazitku je z autoskoly...tak ja prispeju necim z jineho soudku....

Kdyz jsem zacinal ridit, bylo mi mylsim 14 nebo 15, ted nevim presne. S kamaradama jsme meli doma vyrobeny "traktor" s motorem z Octavky (te stare), napravy z trabanta, melo to opacne rizeni, takze pri zataceni to chtelo obrovske soustredeni...tocit volantem doprava a jet doleva :lol: . Nicmene ten byl k nicemu, leda tak na pole. Takze jsme se s kamaradama slozili a koupili si Fiata 127, prvni model. S nim jsme uz mohli litat i po "JZD cestach", polich, lesich....jezdil s nama jeste znamy, zaryty zemedelec....taky tim samym fiatem.
Ale jednou, kdyz meli zrovna myslivci nejakou akci na jednom rybniku a my nemeli co delat, tak jsme vyjeli skrz pole a louky, cilem byl onen rybnik. Dojeli jsme, zastavili....a sli se mrknout. Klicky a vsecko zustalo v autech, jenze za par minut dobehl jeden z myslivcu....a to byl nehorazny jekot a sprska nadavek :lol: . Nevahal a sebral nam z obou aut klice a odesel. Tak my nahazeli vsecky veci z naseho Fiata do zemedelcoveho, nastartovali pres draty (zamek na volantu nebyl) a ujeli :) . Asi za pul hodky po stopach dobehl zmineny myslivec...s klicema v rukach a dalsi sprchou nadavek se nam snazil sdelit, ze si ten vrak mame odvezt do pr***e, ze to tam nechce a nevi co s tim.
Pamatuju si, ze jsem z toho byl dost vyhukany, aby taky ne :) . A abych nezapomnel, pan myslivec nam poradil: "Uz vas tam nechci nikdy videt, tam si jdete jezdit po cestach!" Stejne jsme to tam prohaneli dale.....jako spravni fa*ani.

V autoskole jsem tim padem nemel nikdy zadny problem....jen sama chvaala :lol: :wink:
Renault Megane III Grandtour GT220
Renault Clio III Sport 2.0 16V

opa.key
Junior member
Příspěvky: 219
Registrován: úte pro 15, 2009 00:01
Bydliště: jablonec nad nisou / praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od opa.key » pon pro 28, 2009 12:13

maxxz píše:Jsem řidičem legálně teprve od září 2008.

Přinejmenším zima mě hodně naučila :-) Moje první auto Alfa Romeo 146 1.4 boxer, při jízdě z Jablonce do Liberce přes serpentýny a na kunratice, první zatáčka je ostřejší, všude sníh námraza, tak zpomalým podřadím na 2 a zatáčku lehce rychlostí 30 km/h (tacho) točím, když už si myslím, že všechno je ok ustřelil zadek, inu obracím kola a říkám si nešlapat na brzdu lehce spojku plyn, samozřejmě pud sebezáchovy mě donutil šlápnout na brzdu bum a jel jsem do protisměru jak na sánkách, narazil do kopce plného hlíny, rozbil si nárazník a blatník se ohnul (díky bohu v protisměru nikdo nebyl.) Od té doby jsem si dával bacha......
Jo tak v zime kdyz jsem obcas lital touranem jsem taky dostal peknej smyk v serpentynach, jak to zledovati tak to tam klouze jak blazen, nastesti jsem vlytnul doprotismeru a jenom trosku zadnim kolem vzal pangejt a pak se to chytlo a vjel jsem zpatky k sobe do pruhu, ale pamatuju kdyz jsem jezdil do lbc pres horni prosec tak tam takovej kousek kde byl porad led a tam imrvere nekdo ve sloupe nebo v pangejtu, i ja tam jednou skoncil...
Laguna II 1,9DCi 88kw, privilege, r.v. 2001. Prodáno 2013
Audi A3 2.0TDI 125kw DSG S-Line Sportback -> plánováno na jaro 2016 vyměnit za Laguna III 2.0dci 127kw

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Příspěvek od Šamša » pon pro 28, 2009 20:46

To moje zážitky z první jízdy byly takové, že kdo znal paní Chomínovou z Autoškoly Chrudim, závodila na Š130RS, že jsme hned první jízdu vyrazili do Pardubic a pokud jsem nejel 90 a více tak jsem dostal lepáka, ve městě jsem nesměl pod 60, těchto lepanců jsem si vysloužil několik, takže takové školení abych nejezdil zbytečně pomalu :lol: Jóó zlatá osmdesátá léta. Jinak první přibližovadlo které jsem jezdil byla vypůjčená Octávia Combi z roku 1970 a startovat se musela klikou, kvůli mizerný baterce. :D
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Příspěvek od Zefek » čtv bře 04, 2010 13:32

Když jsem začínal v autoškole, tak už jsem měl něco najeto, věděl jsem, kdy co zařadit, jak se rozjet, ... Přišel jsem před auto a instruktor: Už jsi řídil? Já: To se nesmí, ne? On: Neptám se, jestli se to může, nebo ne, ale jestli už jsi řídil. Já: No, tak po zahradě. On: Tak si nasedni a zkusíme se rozjet. Rozjezd úplně bez jakéhokoliv poskočení, naprosto hladce. Tak jedem do města. Přednosti jsem neuměl, tak mi na první hodině říkal.
Na některé z dalších jízd po mě chtěl, ať mu přečtu něco z mobilu, který držel v ruce, že on se bude dívat :) Docela v pohodě člověk. A na závěrkách mi pak komisař řekl, že když budu jezdit jak jsem jel, nebudu mít problémy.
O čtyři měsíce později jsem začal dělat autoškolu na náklaďák. Nejdřív jsme jeli pár koleček po cvičišti a pak řekl, že mě vyveze za město. Meziplyn a řazení jsem pochopil velmi rychle, táta je řidič z povolání a tak jsem hodně okoukal. Instruktor mi řekl, že jezdím jak na desáté hodině.
Jednou se mi stalo, že při jízdě usnul. Byli jsme ve městě, taková pěkná zatáčka, tak jsem lehce přidal, Liazka se celá naklonil, on se probral a řekl: Mě ta tvoje jízda tak uspává :)
Ještě jsem si dělal řidičák na motorku, ale takového nerváka instruktora jsem nezažil. Pěstí mi bušil do helmy, pořád se mu něco nelíbilo, rozčiloval se. Před poslední hodinou se sám vysekal na mašině, tak jsem jel s někým jiným. Úplně radikální změna, říkal jen doprava, doleva a jinak klid.
Na autoškolu vzpomínám rád, prakticky mi to sice skoro nic nedalo, ale řízení je pro mě vášeň, tak jsem se vždycky na hodiny těšil.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Alexein
Starting member
Příspěvky: 44
Registrován: pon bře 29, 2010 22:21
Bydliště: Střední Čechy

začátek

Příspěvek od Alexein » úte dub 20, 2010 21:39

No jejej :)
Projížděl jsem se krásným nočním městem.....oh....bohužel jsem celou cestu nesvítil :D

Gustoo
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: úte srp 12, 2008 21:51

Příspěvek od Gustoo » pon dub 26, 2010 21:38

do tejto temy mi neda prispiet.

po dokonceni vodicaku som sadol do matkynej 120l r.v. 79. udrzat to na ceste bolo umenie uz v 70km/h, ubrzdit taktiez. Asi po cca 500km som to proste so skodovkou vzdal. Potom 5 rokov prestavka - ani raz som nesadol za volant. Zacal som robit a nasetril som si na vlastne auto. Kupoval som ho 80km od domova. Bol som pren s kamaratom - keby mi to vazne neslo odsoferovat, doviezol by mi ho domov on. Pred jazdou som si radsej presiel testy z autoskoly na nete - presiel som :-) Vysr...l som sa asi 3 krat a isli sme pren. Zotmelo sa a azcalo prsat - "perfektne" podmienky na prvu jazdu po 5 rokoch. Max rychlost bola 80km/h na rovnej sirokej ceste ktoru dobre poznam. Auticko som si doviezol domov sam a doteraz som ho ani netukol / klop, klop / Ale v strese pred jazdou som bol este dalsich aspon 8000km.

kralikbiker
Advanced member
Příspěvky: 269
Registrován: sob říj 02, 2010 12:46
Bydliště: Nymburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Když jsem začínal řídit...

Příspěvek od kralikbiker » sob zář 03, 2011 23:42

Já si svoje jízdy užíval...mít vedle sebe hezkou kozatou instruktorku a k tomu vtipnou...(občas jsem nesledoval kam jedu )..pamatuju si když mě učila rozjíždět do kopce..koupila si kafe,dala ho nad moji hlavu a řekla..(tak..jestli vám to drcne tak to máte na hlavě... :D..nedrclo :D nebo když jsem chtěl zařadit šestku(thalie 1.2 16V..dal jsem jakoby šest,aha to nepude a zpět na pět..oba takovej výtlem,prej co to bylo..já nevim já bych řadil :DD a jízda s komisařem byla v zimě takže jsem 15 minut stál v koloně,všude plno sněhu,...chvilku jsem jel po městě kde to znám,jak svoje boty a řidičák byl doma :D prostě super,tak to má bejt
po dvou letech od řidičáku první auto ..laguna II :)
Laguna II Grandtour 2002/1.9DCi/88kW/270Nm(+CHIP lehce přes 150koní(113kW/350Nm)6kvalt/EGR OFF/KAT OFF/KN filtr,velkej FMIC,kolem 6l/100km,výbava Expression,dovoz Německo :)
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů