Pomohli jste někdy někomu na silnici?

Co se nám přihodilo.

Moderátor: Moderators General

Pomohli jste někomu na silnici?

Ano-mockrát
11
23%
Ano-sem tam
22
46%
Ano-pokud mám čas
6
13%
Ne-nevím,komu zastavuji(zloději atp.)
9
19%
Ne-kašlu na ně
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 48

Uživatelský avatar
Mirek-Vsetín
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: čtv pro 02, 2004 01:12
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Pomohli jste někdy někomu na silnici?

Příspěvek od Mirek-Vsetín » čtv led 06, 2005 21:14

Pokud vidíte,že má někdo problémy,zastavíte mu a zeptate se třeba,jestli nepotřebuje pomoc?

Já už jsem lidem na silnici pomohl opravdu nespočetněkrát.
Naposledy to bylo v sobotu na silnici mezi Ostravou a Brnem kousek za Hranicema.Zeptal jsem se,jestli nepotřebuji pomoct a oni,že se jim kouří z motoru.Tak mi to nastartoval a kouřilo se z krytu rozvod.kol(plastový).Sundal jsem ho a zjistil,že má už hodně vyběhané ložisko přítlačné kladky rozvod.řemene.Kladka byla nakřivo a tlačila řemen směrem ven z ozub.kola.Pokud by tam nebyl ten kryt, tak by řemen vyskočil a jistě víte, že by přišla totální havárka motoru(ventily by se potkaly s pístama).Pomohl jsem mu to odtáhnout do servisu.

Ten pán mi moc děkoval a tvrdil,že se s ničim takovým ještě nesetkal a že jsem snad jedinný takhle ochotný motorista.
(Doufám ale,že je nás víc... :-) )

Kdybych tu měl napsat všechny mé pomoci v nouzi na silnicích,možná by nestačilo místo na HDD na tomhle serveru :-) :-) :-)

Z mých zkušeností-Pokud jsem potřeboval na cestě opravdu pomoc,nenašel se vůbec nikdo,kdo by mi zastavil a pomohl(pravda,stalo se mi to asi jen 3x za život).

Tak čekám na vaše příspěvky. :D

Ahojte
Mirek

Renault 21, 2.0 Txi 12V,100Kw (136 Šemíků),Phase 2

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » čtv led 06, 2005 21:54

čauky Mirku.) no co se týče mě párkrát sem už pomohl ale to nic nebylo, ani nevím jestli bych byl schopen do něčeho odborně hrabat o motoru sice vím dost ale mechanik nejsem:) takže bych moc nepomohl.....ale jednou ještě těď když vzpomínám brrr.

Jednou sem byl u nehody kdy fiatek 126(knedlík:)) narazil čelně do sloupu veřejného osvětlení.Když sem přiběhl k autu tak už tam stálo asi deset lidí ale všicni tzv. čumilove(jen blbě kecaj co by se mělo a skutek utek) nevím nějak sem nepřemýšlel a přiběhl přímo k autu otevřel dveře a zezadu vytáhl dva lidi kteří byly jakžtakž v poho trochu krve a šíleně se motali a taky to s nich táhlo...no odtáhl sem je na okraj říkali že v poho ať jdu pro (řekli nějaké ženské jméno už nevím:) tak sem šel.Byla to řidička a byla dost zamotana ve volantu a přiklopená sedačkou....páčku na sklopení sem nenašel a tak sem sedačku nějak urval ani nevím jak...něco potichu mumlala ale spíš jen plivala krev...pomalu sem ji začal vyndávat měla zlomenou ruku aspoň myslím vzal sem ji jak mě to učili v autoškole abych ji nezkurvil páteř a odvlekl ji na chodník chvilku sem se s ní bavil ona že je prý v pořádku tak sem ji někomu nechal...ani jí moc chudince nebylo přes krev vidět do obličeje.Ještě tam zůstala spolujezdkině.To už tam pobíhal nějký chlápek a s nažil se ji vyprostit, byla tam totálně zašprajcovaná a byla v bezvědomí(víte jaké má deformační zóny 126 né?....nohy spolujezce) ten týpek se snažil nějak otevřít dveře ale nešlo mu to tak sme je chytli a táhli a akorát se vršek vyhl a nic...tak sme vyndali přední okno a já ji držel páteř aby si něco nezlomila on se snažil ji nějak vyndat ze sedadla přes řidiče ale to už přijeli hasiči a ustřihli půlku auta....seběhlo se to dost rychle a přitom to trvalo věčnost!Kámoš mi pak říkal že během toho co sme se ji snažili vyndat přijeli cajti ale že nic nedělali jen chodili kolem a zapisovali!!!!no pak sem chtěl jít když mě jeden s policajtů zastavil a chtěl po mě vše co sem viděl a udělal a adresu atd... no všecko sem řekl a shtěl jít, kámoš čekal ale on mi řekl že musím počkat na další cajty......čekal sem půl hoďky a přijela dodávka a sní vystoupila cajtka a zeptala se mě na totéž(nevím proč jí to nedal opsat on:) no a pak sem odcházel s oddychnutím sem si protřel tváře a pocítil něco......hm... :shock: měl sem celé ruce od krve....byl to hnusný pocit!!

to je vše nevím jestli je to zajímavý příběh ale mě tak připadal a doufám že sem aspoň trochu pomohl.....pak mě ještě tahali na výslech a k soudu(ten byl naštěstí odročen tak sem tam nemusel) ...byla prý žalována řidička za těžké ublížení nazdraví(všichni v autě měli 2 promile)...konec... už mě bolí ruce 8)
Megane coach 1,6e

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pát led 07, 2005 10:12

Přesouvám do příhod na silnici.
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Mirek-Vsetín
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: čtv pro 02, 2004 01:12
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek-Vsetín » pát led 07, 2005 13:57

Myslím,že pomoc při doprav. nehodě je snad samozřejmostí pro nás motoristy.

I tak díky za příspěvek Štájo.

Spíš jsem měl na mysli,pomoc-Vidím auto,které má problémy,zastavím,zeptam se,jestli nechce pomoct a pomůžu,třeba půjčím klíč na kola,nebo tak.. :D

Neříkejte,že jste nikdy nikomu nepomohli!!!
:( To by bylo velice smutné......... :(
Mirek

Renault 21, 2.0 Txi 12V,100Kw (136 Šemíků),Phase 2

Uživatelský avatar
Ladislav Ballý
Člen RCČR
Příspěvky: 489
Registrován: stř pro 31, 2003 07:40
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladislav Ballý » pát led 07, 2005 14:37

Jo samo ,že pomohl a kór ženský. Stála na dálnici kousek za Rudnou a čučela do motoru. (asi jí tam spadla žvíkačka) Řekla že to nejede a hotovo. Nabýdl jsem jí odtah z dálnice. K mému úžasu, že do Žebráka to stačí. :shock: Co by chlap neudělal a já zrovna nikam nespěchal. Po průjezdu Loděnice a neustálého škubání jak nechávala volné lano jsem jí trochu důrazněji vysvětlil, že to lano musí držet pořád napnutý a pak sebou nebudem škubat ani jeden. Žena uznala chybu a pěkně držela lano našponovaný až do Žebráka. Cestou na mě někdo blikal, ale já svítil ona taky, ale nic zvláštního jsem nepozoroval. V Žebráce jsem ji zastavil na náměstí a :shock: Z její Fiesty se hulilo jako když hoří. Velmi sylný smrad z brzdového obložení. Vy jste řekl držet napnutý, tak jsem TROCHU přibržďoval celou cestu. Přijel její známej, mě poděkoval a jí chuděrce vynadal, že ty destičky měnil minulej týden. Tak jsem na nic nečekal a prásk do koní. Ještě by mu vykecala, že jsem jí to nařídil a já ještě dostanu.
Láďa B
Laguna 2.2D RXE, Laguna II 2.2 DCI

Martin Ben
Člen RCČR
Příspěvky: 338
Registrován: čtv dub 29, 2004 12:39
Bydliště: Vlašim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Martin Ben » pát led 07, 2005 14:55

V loni na jaře jsem jel od Benešova do Týnce nad Sázavou. Bylo kolem 22 hodiny a pršelo. Těsně před Týncem vidím v protisměru stát škodovku a u ní mladou holku. Zastavím a ptám, jestli můžu pomoci. Odpověděla, že jsem první, kdo zastavil (a to jsem potkal tak 10 aut) a že jí to chcíplo a nejde nastartovat. Automechanik nejsem, ale nabídl jsem jí, že odvezu domů tchýni a děti, které jsem měl v autě, a potom ji odtáhnu asi 2-3 km k benzince.
Během čtvrt hodiny jsem byl zpátky. Zastavím před ní a hledám lano. Najednou slyším řev motorů, pískání brzd a tupou ránu. Ohlídnu se a co nevidím - policejní felicie napůl v příkopě. Nechal jsem holku holkou a běžel se tam podívat. Oba policajti byli v pořádku, felicie taky a tak jsem jim pomohl z auta. Byl se mnou starší syn, který mi řekl, že kolem nás se prohnalo nějaké auto a ti policajti za ním. Na naší úrovni to auto prudce zabrdilo, policajt to strhnul do příkopu a auto zase přidalo a zmizelo. Mezitím u nás zastavil nějaký chlápek a tak jsem ho poslal do Týnce pro městskou policii. Mají nivu a tak by mohli tu felicii z příkopu vytáhnout.
Mezitím se oba policajti trochu vzpamatovali a v podstatě potvrdili to co říkal syn. Než přijela niva, stihli si policajti spravit nervy na našich tmavších spoluobčanech, kteří jen zázrakem nesrazili tu holku, která tam stala u své škodovečky úplně v šoku.
Potom už to šlo ráz na ráz. Niva vytáhla felicii, policajti s z ní oklepali bláto a listí, co nabrali v příkopu, a obě odjeli. Já jsem holku i se škodovkou odtáhnul k benzínce, kam mezitím přijeli její známí.
Martin Ben
Citroën C5 Break, 2.0HDi, rv.2003

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » pát led 07, 2005 15:10

Mirek-Vsetín píše: Neříkejte,že jste nikdy nikomu nepomohli!!!
:( To by bylo velice smutné......... :(
...rok 1983, cesta do Ostravy přes Libavou, klesání za Kozlovem k Boškovu asi hodina po půlnoci....Kdo to tam zná, ví, že v té době tam nesměli jezdit lidi v noci, někdy ani ve dne, cizinci nikdy.... Někde v místech, kde se odbočuje na Čertovy kazatelny, stojí Mercedes ( 230S ) a u něj dědek mává jako o život... Zastavím, a svou plynnou němčinou ( znám tři slova, u dvou si nejsem jist významem a třetí je sprosté...) jsem s ním začal rozhovor o světě, politické situaci a o automobilismu.... pěkně se to píše,ale bylo to jinak - dědek něco německy povídal, z čehož jsem díky svým jazykovým schopnostem vyrozuměl, že se chystá vyrobit ze smůly, smrkového dřeva, pramenité vody a pírka sojky atomovou bombu, která zničí ruské raketové základny... Naštěstí mě táhnul za rukáv, takže ve svitu baterky jsem uviděl, že je to jinak - dědek píchnul to krásné dílo západoněmeckých techniků, vědců, dělníků a zlepšovatelů... Žaden problem, dědo, řekl jsem srdnatě a vyzval jsem jej, ať otevře kufr...otevřel a stále něco mlel...asi mi vysvětloval, jak tu atomovku odpálí loučí ... až jsem vytáhl kolo, bylo mi jasné, že se mi snaží vysvětlit, že reserva je reservou jen tehdy, je - li použitelná, tahle nebyla! To sprosté slovo,, které jsem znal, bylo " SCHEISE! " - i použil jsem je, a důstojník ČSLA našel uprostřed studené války ( a ruských raket...) společnou řeč se sudetským Němcem, možná i revanšistou!
Naštěstí měl Němec asi 120 kilo, tak se nám povedlo uvolnit gumu, uvolnit plášť a vyndat duši... ( asi poslední u Mercedesa...) Také je Vám líto vyhodit šíleně potřebné věci odkudkoliv, včetně z auta...? Tak jsem měl místo škodováckého heveru starý hever z Wartburga, s trapezovým šroubem, kerý tu tíhu klidně uzvedl a lepící soupravu, koupenou někde ve výprodeji a teplé záplaty, určené na GAZiky.... Předvedl jsem dědkovi " goldene tschechische haendchen..." - naštěstí nebylo nutné díru hledat, po nafouknutí se objevila jedna díra tak na palec, připravil jsem ohňostroj, odpálil jej a šel zvedat Mercedes....Řekl jsem sice dědovi, aby "handbremse, bitte...", jenže on byl ze staré školy a tak zabrzděnou odbrzdil...naštěstí byly šutry pod koly, tak při zjištění nejistoty auta jsem se šel podívat, zatáhl jsem deštník a bylo dobře...Nebylo - oba jsme zapoměli povolit šrouby, tak znovu dolů a nahoru! Nakonec to šlo líp, než jsem počítal... Pořád sebou vozím vařič na pevný líh, ešus, protože v noci jsem jezdíval po službě, vezl jsem sebou i kafe a cukr... to revanšistu odzbrojilo, že zapoměl harašit zbraněmi a se spadlou čelistí koukal na blbého čecháčka, který je servis a kavárna najednou... Dali jsme si kafe, plkali jsme....každý něco, ale pod hvězdami "našeho " rodného kraje to bylo jedno... Narval jsem duši do kolečka, nafoukal a namontoval.... Když byl mercedes na kolech, rve mi děda do ruky prachy, jestli to bylo sto, nebo padesát marek, nevím, málokdy jsem s nimi tehdy platil, ale xxxxx mě, tak jsem mu říkal: " Co mi to cpete, já jsem....! " " xxxxxx, jak se řekne německy oficír...." " To bylo kouzelné slovíčko!!!!! :" OFIZIER?!?!?! " To bylo omluv, mlel, třepal mi rukou a vůbec bylo vidět, že ho mrzí, že se zaprodali Henleinovi.... Rozloučili jsme se po dobře hodině on jel pak až k Jakubčovicím za mnou, pak odbočil...
Takových příhod bylo více, ale tahle mi nějak utkvěla v palici, protože jsem ji vykládal mamince spolužačky mé ženy...a jak tak povídám, tak jsem si neodpustil ty revanšisty a tak...." Tobě nevadí, Čeňku, že jsem taky Němka, a od 14. března 1939 do května 45 jsem byla v Oranienburgu,kde se bere ta sprostota v Tobě.....?!?!" No, dostal jsem nakládačku od té paní, že si to budu do konce života pamatovat....a pro pionýra, svazáka a lampasáka roku 1985 to nebylo nic, co by si dal za rámeček...
Asi nic není samo o sobě....

4DDT: JASNĚ :off:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Příspěvek od GREYWOLF » pát led 07, 2005 15:17

Kdyz jsem jel pred rokem na chatu predletel mne silenou rychlosti stary(a to hodne) Patrol jen tak tak se vesel do zatacky... :roll:
No tu druhou uz nezvladl a tak skoncil na boku v poli :arrow: Zastavil jsem jestli chce pomoct Blbe se zakrenil ze s tim mym prditkem (Sierra sedan) tezko. Tak rikam muzeme to zkusit :wink: Natahli jsme lano z jeho navijaku a po boku jsem ho dotahnul ke skarpe,pak se nam (asi zazrak povedlo tu mrchu vratit na kola prava strana ve skarpe zbytek na silnici. Rikam fajn, dej tam uzaverku a vyhrabes se v pohode. Odpoved nefunguje mne ani moc neprekvapila Takze o5 lano a Sirka kdyz uz byl konecne na silnici (odhaduji ze mne to stalo minimalne 10l benzinu :x ) polohlasne zamumlal neco jako "Diky vole" naskocil a stejnym tempem co prijel tak i zmizel odhaduji do nejblizsi zatacky :roll:

Nekdy se holt nezavdecis at delas co delas...
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

Uživatelský avatar
iwi
Člen RCČR
Příspěvky: 648
Registrován: stř lis 10, 2004 08:25
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od iwi » pát led 07, 2005 16:33

Taky mám pár takových příhod, ale 2 si pamatuju asi nejvíc. První když jsem jel od mé drahé polovičky někdy večer v zimě, silnice romanticky zapadlé sněhem a přede mnou už jen nějakých 5km. Vyjedu ze zeatáčky a přede mnou houpák (myslím tím kopec dolů a hned nahoru tak 500m a pro jistotu ještě do zatáčky) a hned na kraji slečna s feldou opřená o mez. Tak jsem si řekl, že bych jí mohl pomoct. Tehdy jsem měl ještě Citroen Saxo, sice obuté do zimy, ale i tak hned jak jsem přišlápl zlehka brzdu, auto se začalo tlačit vedle feldy. Nakonec se mi podařilo bezpečně přistát kousek dál a feldu jsme vytlačili na silnic.
Druhá příhoda se mi stala loni v zimě, jel jsem s přítelkyní domů, vyjedeme na kapec přes krásně zasněžené seprentýny a na kopci po 100m rovného úseku 19 rendlík na streše uprostřed silnice. Za pomoci ruční brzdy jsme k němu doklouzali a oba jsme skákali z auta tahat případné pasažery R19. K našemu překvapení byl rendlík prázdný. Za chvilku se dořítil majitel i s nějakýmy známímy a auto se hodilo na kola a uklidilo do garáže.
Renault
Megane II Grandtour 1,5dCi 74kW
Scénic 2.0i - prodáno

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » pát led 07, 2005 17:10

Mirek-Vsetín píše:Myslím,že pomoc při doprav. nehodě je snad samozřejmostí pro nás motoristy.

I tak díky za příspěvek Štájo.

Spíš jsem měl na mysli,pomoc-Vidím auto,které má problémy,zastavím,zeptam se,jestli nechce pomoct a pomůžu,třeba půjčím klíč na kola,nebo tak.. :D

Neříkejte,že jste nikdy nikomu nepomohli!!!
:( To by bylo velice smutné......... :(
No zase tak samozřejmé to není...plno lídí na to kašle že je nějaká nehoda a třeba se jen dívají nebo jedou dál.....to by ses divil:-(
Megane coach 1,6e

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » pát led 07, 2005 20:48

Mno, ja jsem potkal na dalnici nejaky offroad celem do protismeru, castecne v prikope, za nim vozik a vsude okolo ulamany kola a rozhazeny pytle s cementem. Evidentne bylo tesne po nehode, vsude prach a tak. Na prvni pohled to nevypadalo ze by se mohlo nekomu neco stat, ale radeji jsem zastavil, ze se podivam. Starsi chlapek v pohode, jen v soku, tak jsem dobehl s trojuhelnikem pred zatacku a zacal jsem sbirat pytle a kousky kol z dalnice, nez se o ne nekdo ve 130 rozseka. Nic moc zazitek, behat po dalnici v odpolednim provozu... :) Ale proc to pisu. Za tu dobu, co jsem tam byl, tzn. asi pul hodiny do prijezdu policie, zastavilo krome me 1 auto a asi ze dvou se ptali za jizdy jestli jsme OK. Kdyby ridic treba nebyl privazanej a vylit do skarpy, klidne by tam mohl vykrvacet, nikdo (temer) by se neobtezoval podivat...
Na druhou stranu, kdyz jsem vletel do zaveje (aneb kdyz to neumis, tak netahej za rucku :oops: ), tak z prvniho auta vyskocili dva chlapi jak hory a behem 10 vterin jsem byl zase na silnici. Asi je to vzdy o tom, na jaky narazite lidi.
Takze budme na sebe hodni, treba se nam to nekdy vrati. :wink:
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » sob led 08, 2005 11:28

Já měl krásnou příhodu s R8 - jedu takhle po dálnici u Turnova a předemnou se šine stříbrná R8, z pravýho zadního kola se kouří, jede po ráfku. Blikám na něj, zastavuje a v autě jakýsi dědeček (cca 85 let) a babička. Řikám mu, že jede po ráfku, on na to, že se mu zdálo, že auto plave a že už v jednom servisu mu před pár hodinama měnili kolo. Koukám na zadní nápravu a vidím bolest R8 - kapsa na péra a tlumiče upadla a kolo se opřelo a zkroutilo někam dovnitř. V autě vozím tři hevery, jedním jsem zvednul zadek, a druhejma jsem začal rovnat tu utrženou kapsu a třetím jsem to šteloval jakžtakž do správné polohy. Vytáhnul jsem z auta sekeru, odběhl do lesa a nasekal jsem různé špalíky, které jsem přidrátoval mezi tu kapsu a kastli. Pak stačilo vyměnit kolo a děda se kterým jsem se ještě několikrát viděl i u něj doma odjel do Liberce. Ty dřevěné špalky tam vydržely půl roku!

Pak mi nabídnul jeho R8 za pár tisíc, což sice nedopadlo, ale....

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Regis
Senior member
Příspěvky: 1871
Registrován: pon pro 27, 2004 19:05
Bydliště: UK

Příspěvek od Regis » sob led 08, 2005 12:59

Zacinam si pomalu sepisovat novou povinnou vybavu (k te stavajici):
Tri hevery, jeden nad 5T
Sekera
Pila
Rozbrusovacka
Esus, varic, kafe, caj, instantni polivka, nejlepe jeste piknikovy nabytek a slunecnik
Lopata
Posypovy material
Multimetr
Svarecka
Nejaky nahradni draty, vazelina, WD, MD
Sada na lepeni pneu
Jehla, nit, lih (na sterilizaci jehly :wink: )
Hasicak
Kladivo

Co jsem zapomnel...? :D
Uz vim, proc ma Cenek Lagunu, do meho chudaka se to nemuze vejit!
Renault 19 16S Phase 2 (1995) - rozbito a prodano :(
BMW 5 Touring (e39/2, 2002)

Uživatelský avatar
Čeněk Urbanec
Člen RCČR
Příspěvky: 2126
Registrován: stř úno 25, 2004 22:55
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Čeněk Urbanec » sob led 08, 2005 13:56

Regis píše:Zacinam si pomalu sepisovat novou povinnou vybavu (k te stavajici):
Tri hevery, jeden nad 5T
Sekera
Pila

Rozbrusovacka
Esus, varic, kafe, caj, instantni polivka, nejlepe jeste piknikovy nabytek a slunecnik
Lopata
Posypovy material
Multimetr
Svarecka
Nejaky nahradni draty, vazelina, WD, MD
Sada na lepeni pneu
Jehla, nit, lih (na sterilizaci jehly :wink: )
Hasicak
Kladivo

Co jsem zapomnel...? :D
Uz vim, proc ma Cenek Lagunu, do meho chudaka se to nemuze vejit!
To červené mám, takže je jasné, proč mám kombíka.... :lol:
Čeněk Urbanec
Laguna Grandtour 1,9dCi 110kW+ 2002
Mégane 1,6 55kW 1996

Víťa Malina
Experienced member
Příspěvky: 629
Registrován: úte bře 02, 2004 16:20
Bydliště: Pohořelice (BV)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Víťa Malina » sob led 08, 2005 18:29

ja vozim taky dva hevery, a ten jeden je petitunka hydraulicka :-)
s tema sem nasazoval zpatky vyskoceny kulovy cep :-)
ono se to fakt hodi, a v zime sem jednu dobu vozil hlinikovou lopatu s ktatkou nasadou a pikslu pisku, nastesti uz ted mam snehove retezy.

Uživatelský avatar
awe_cz
Člen RCČR
Příspěvky: 849
Registrován: ned led 04, 2004 13:39
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od awe_cz » ned led 09, 2005 01:04

Víťa Malina píše:ja vozim taky dva hevery, a ten jeden je petitunka hydraulicka :-)
s tema sem nasazoval zpatky vyskoceny kulovy cep :-)
ono se to fakt hodi, a v zime sem jednu dobu vozil hlinikovou lopatu s ktatkou nasadou a pikslu pisku, nastesti uz ted mam snehove retezy.
Hehe, lopatu vozim porad, kdyz jedu nekam, kde je hodne snehu a kde neupravuji silnice/parkoviste (cti "do ceskych hor"), kdysi jsem si ji upravil (urizl nasadu) tak, aby presne sedla do kurfu S100 navrch :) ony retezy jsou moc hezka vec, ale kdyz mas pred autem metr a pul snehu do vysky ...

Uživatelský avatar
Mirek-Vsetín
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: čtv pro 02, 2004 01:12
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek-Vsetín » ned led 09, 2005 16:17

awe_cz píše:
Víťa Malina píše:ja vozim taky dva hevery, a ten jeden je petitunka hydraulicka :-)
s tema sem nasazoval zpatky vyskoceny kulovy cep :-)
ono se to fakt hodi, a v zime sem jednu dobu vozil hlinikovou lopatu s ktatkou nasadou a pikslu pisku, nastesti uz ted mam snehove retezy.
Hehe, lopatu vozim porad, kdyz jedu nekam, kde je hodne snehu a kde neupravuji silnice/parkoviste (cti "do ceskych hor"), kdysi jsem si ji upravil (urizl nasadu) tak, aby presne sedla do kurfu S100 navrch :) ony retezy jsou moc hezka vec, ale kdyz mas pred autem metr a pul snehu do vysky ...
Tak to by jsi si mohl udělat nějakou sněžnou frézu před auto,napojíš to na pohon motoru (spojíš třeba klíňákem)a můžeš tam mít třeba 2m sněhu :-) :-)

Dělám si srandu...nic ve zlém :D

Ale možná by jste se divili,ale na to auto by to šlo klidně zkonstruovat! Všechno jde,když se chce ! :D

Ale zpět k tématu:

Asi před rokem jsem vytahoval nějakého mladého kluka z příkopy u Bělotína,poděkoval a odjel.Potom jsem se o tom bavil se strycem a on mi řekl,že ho zná a že to auto totálně "zbořil" ve stejné zatáčce,co jsem ho vytahoval,akorát o kousek dál(je tam strom).

Dívím se,že se už předtím "nepoučil".Ale jak já říkám: Každý svého štěstí strůjcem!
Mirek

Renault 21, 2.0 Txi 12V,100Kw (136 Šemíků),Phase 2

Uživatelský avatar
Márty
Moderátor
Příspěvky: 2819
Registrován: pon led 05, 2004 21:04
Bydliště: Plzeňsko a "Pražsko"...tam kde dávají lišky dobrou noc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Márty » ned led 09, 2005 23:00

Lidé kteří mě znají tak vědí...
Když můžu pomůžu a co se týče výbavy, už jsem upgradoval na Rychlovarnou konvici do auta, čaj, kafe........o heverech, start.kabelech a podobných DŮLEŽITÝCH věcech nemluvě


Tak mnoho šťastných km bez potřeby cizí pomoci...........a když už...tak pomáhejme také :wink:
značku Renault mám prostě v krvi... od šroubku až po originál Renault diagnostiku
______servis vozů nejen Renault______tel: popřípadě přes SZ nebo Email Obrázek
new Twingo II phase II / Laguna II 2,0 16V / R5 1.1TL cabrio EBS Vive l´Élégance / R25 Baccara V6...
ex...R21 / R25 2,1TD / R19 1,8 16V / R5 GTTurbo / ťapka / R5 ´75TL / SAFRANE 2.5dT / R25 V6 injection / R11 1.4 GTX / Megane II 1,4 16V / R5 GTE / Espace III 3.0 V6 24v

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » ned led 09, 2005 23:41

Na silnici jsem pomáhal mockrát a stavím skoro všude, kde se domnívám, že mohu pomoct.
Tentokrát sem nepostnu žádnou příhodu s pomáháním (až bude více času, tak se rozepíšu, zážitků mám na rozdávání)

Mám také jednu nepomáhací:

Jedu si to od Prahy na Rozvadov a kousek za Holoubkovem (ještě nebyla dálnice) koukám, v příkopě žigulík. Letmo zahlédnu zkroucenou kapotu nárazník opřený o strom, otevřené dveře na sedačce slečna, nohy ven, minisukně. Zastavuji, couvám.
Při couvání koukám, že kapota je jen pootevřená a předek není o strom nijak viditelně zdeformovaný. Trochu zaražen zastavuji.
Z druhé stany silnice (náhodou jsem se podíval) se vyřítilo kvarteto nějakých chlapů.
Tak jsem na nic nečekal a zmizel v radioaktivním obláčku dýmu spálených pneumatik.
Dodnes nevím jestli jsem měl strach oprávněně či nikoliv. Rozhodně jsem to však tehdy nechtěl zjišťovat. 8)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » pon led 10, 2005 09:29

Víťa Malina píše:ja vozim taky dva hevery, a ten jeden je petitunka hydraulicka :-)
s tema sem nasazoval zpatky vyskoceny kulovy cep :-)
ono se to fakt hodi, a v zime sem jednu dobu vozil hlinikovou lopatu s ktatkou nasadou a pikslu pisku, nastesti uz ted mam snehove retezy.
Od doby co jsem měl škodlifku v autě vozím: běžné lano na odtah, ocelové lano cca 30 m, lano s kladkostrojem, 40 m horolezeckého lana a páku (ocelová tyč s navařenými oky). Vedle toho samozřejmě sekeru, vařič, vojenskou lopatu, řetězy, pár vyztuženejch plechů na přejetí příkopů atd...

Každopádně doporučuju hlavně ocelové lano a páku - pokud je nablízku "pevný" bod, dostanete auto v jednom člověku z jakéhokoliv příkopu.

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » pon led 10, 2005 17:38

Vy ste šílenci jestli nekecáte.....tohle všechno bych ani do kufru nedal:) mám jen nějakých 400litrů..občas ale horolezecké lano a karabiny vozím když jedu na skály 8)
Megane coach 1,6e

Uživatelský avatar
Ivan Rous
Šílený Ivan
Příspěvky: 1115
Registrován: pon led 26, 2004 09:48
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan Rous » stř led 12, 2005 10:44

Ono když se neví, kde se s autem skončí, tak je to nutnost, mimochodem tolik místa to nezabere a občas s autem zapadneme jen proto, abysme ho mohli okolo půlnoci dvě hodiny tahat ven. Říkáme tomu havarijní logistika :wink: .

S pozdravem Ivan

Uživatelský avatar
Mirek-Vsetín
Junior member
Příspěvky: 124
Registrován: čtv pro 02, 2004 01:12
Bydliště: Vsetín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mirek-Vsetín » ned led 16, 2005 01:35

Tak budu pokračovat,ale kdybych tu měl napsat vše,tak opravdu nevím ,jak by si s tím kvantem informací poradil HDD na tomto serveru. :D

Jel jsem od Vražného do Odér přes rybníky a v zatáčce jsem spozoroval Š Rapid a ten byl skoro "obalený" ve stromě(bylo náledí).Vzadu měl vozík s klecí a v něm bylo prase(živé).Přijel jsem asi krátce po havárce,protože teprve 3 chlapi vylézali z auta,zastavil jsem a ptal se,jestli někdo není zraněný.Všichni byli v pohodě,tak jsem se ptal,jestli mám zavolat policii.Jen jsem to dořekl,tak mě prosili,že cokoliv,jen né policajty.Jak na mě postupně mluvili,poznal jsem,že všichni mají vypité,včetně řidiče.Řidič tvrdil,že ho to ta klec v zatáčce vyhodila a bylo to.Vše nasvědčovalo tomu,že to tak asi bylo.Tak jsem jim říkal,že jim to pomůžu vytáhnout."Cha cha",smál se mi jeden z nich a mumlal,že musí někde sehnat traktor.Tak jsme všichni odpojili vozík s mašíkem,který byl už tak dost v šoku,natáhli jsme lano a zapojily za auto(Tehdy jsem měl ještě Fiata).Když jsem natáhl auto a zkoušel se rozjet,hrabalo to(bylo náledí-silnice "jako sklínka".Tak jsem couvnut a rozjel.Udělal jsem to asi 4x a lano prasklo(nebylo moje a vypadalo na made in supermarket),vytáhnul jsem své a po 10 min.byla škodovka venku.chlapi čučeli,jako by nikdy neviděli vytáhnuté auto.Mezitím přijel jejich kamarád z odtahovým vozem.Naložili jsme auto a přívěs zapojily za otah.vůz.Řidič mě zval na zabíjačku a že si mám přijet aspoň pro půllitra.Řekl jsem,že uvidím a jel jsem domů.

Až bude zase čas,tak něco přidám....

Ahoj všem!
Mirek

Renault 21, 2.0 Txi 12V,100Kw (136 Šemíků),Phase 2

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » pon led 17, 2005 16:18

Jednu přihodím.

Bylo letní odpoledne, sluníčko vysoko, teplo, motor nákladní Mazdy klidně předl na okresce za Příbramí směrem na Písek (na státní byla uzávěra). Manželka vedle mne vesele štěbetala, já se kochal.

Kousek za jakousi vesničkou mě předjela škoda 105/120, na tachometru cca 105-110 km/h. O něco víc, než bych v tom místě od škodovky čekal. Nepozastavil jsem se nad tím, jelť bych sám, asi bych tam měl ještě víc.

Prosmýkla se kolem mne a celkem bravurně, téměř ideální stopou řízla následující dvě mírné zatáčky.
Byl jsem za ní asi 100-150 metrů, kdy řezala esíčko, první vlevo, druhá vpravo. Moc se mi to nelíbilo, nebylo tam dobře vidět, sám bych si to netroufl. V paprscích slunce se zvedl oblak prachu a z něj po boku vyjela jiná škodovka. Líně se převracela na záda a po odrážce skončila nohama vzhůru ve škarpě ve svém směru jízdy.
Šlapu na pedál, brzdy úpí, manželka visí v pásech.
Stojíme přímo u škodovky.
Couvám 20 metrů abych nestál v zatáčce a někdo nás nesundal. Zároveň stavím auto tak aby nešlo lehce objet (kvůli nějakému dalšímu závodníku).
Vybíhám z auta s lékárničkou.
Ze škodovky lezou pasažéři. Vesměs lehce zranění, zakrvácení.
Všem jim je 18 a méně. Vraceli se z fotbalu. Protijedoucí škodovka je vytlačila ze silnice. Mladý řidič s minimem zkušeností nezvládl situaci, kterou sám nezavinil. Snažil se dostat auto zpátky na silnici až příliš. Když se kola chytla na asfaltu, měla moc velký úhel ke směru jízdy a auto vyrazilo do protisměru. Tam byl betonový můstek. Podle stop řidič zoufale točí druhou. Vůz je ve smyku. Záď předbíhá příď, vráží do betonu. Pravý bok se zvedá, auto se odráží od mostu v úhlu 60 stupňů... Po zádech se auto sune dalších dvacetpět metrů a mizí v příkopě.

Kluci jsou zmatení, vbíhají do silnice. Zklidňuji je, volám k sobě. Zjištťuji škody. Pár tržných ran, jeden si stěžuje na prudké bolesti zad a hlavy. Pokládáme ho deku. Volám tísňovou linku. Sanita jede.
Manželka ošetřuje největší rány. Já zajišťuji auto, odpojuji baterii. Teče benzín.
V dálce sirény. Byli tam za 3 minuty. Smekám. Posléze zjišťuji, že to byla náhoda, jeli k jinému případu. Zůstávají. K infarktu vyrazila druhá ambulance.
Do deseti mitut další sirény, Místní policajt. Příjemný asi padesátiletý chlap. Je mu vše jasné. Vinni jsou kluci. Mladí, nezvládli to. Vysvětluji situaci. Mění názor, kleje.
Sanita odjíždí, ve svých útrobách sedmnáctiletého klučinu s podezřením na těžký otřes mozku, a poškození páteře a dalšího pořezaného od skla a plechu.
Přijíždějí hasiči. Nastává úklid. Lituju té škodovky... bylo to krásné zachovalé auto, jako nové. Hoch ho dostal darem od dědečka před jeho smrtí. Je to pár týdnů.
Přijíždí nehodovka.
Sepisujeme protokol a sháníme rodiče dvou hochů. Patnáctiletého a šestnáctiletého. Seděli vzadu. Kromě ošetřených drobných poranění jsou v těžkém šoku. Nechápou, proč viník z místa nehody ujel.
Největší starost mají kluci z reakce rodičů. Bojí se, že jejich reakce bude stejná jako ta první policistova.
Zůstáváme na místě jako "dospělácká" opora.
Protokol sepsán.
Přijíždí maminka a dědeček nejmladšího kluka. Ješte jednou vysvětlujeme jak se věci mají. Předáváme děti do péče příbuzných.
Tím to pro nás celé končí....
... a nebo ne?
Za několik dní zvoní telefon. Volá maminka, která na místo přijela. Děkuje, je dojatá. Všechny děti už jsou z nemocnice doma. Otřes mozku byl jen lehký a páteř jen zhmožděná. Dobře to dopadlo.
Hřeje nás pocit, že jsme ty tři hodiny strávili smysluplně.

....viník nehody se nenašel....
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Štája
Junior member
Příspěvky: 152
Registrován: úte pro 14, 2004 18:03
Bydliště: Tošánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Štája » pon led 17, 2005 18:24

hm smekám....mě nedošlo žádné dík jen předvolání k soudu:) ale takové závodníky nemám rád...když někam nevidim tak tam jedu opatrně...
Megane coach 1,6e

Odpovědět

Zpět na „Příhody ze silnic“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů